Facebook zalała fala skopiowanych i przekazanych dalej "oświadczeń" dotyczących zdjęć i postów uż
Facebook zalała fala łańcuszkowych "oświadczeń". To nic nie znaczący spam

Facebook zalała fala skopiowanych i przekazanych dalej "oświadczeń" dotyczących zdjęć i postów użytkowników. Te rozsyłane łańcuszki to zwykły, nic nie znaczący spam. Nie przekazujcie ich dalej!

W ostatnich dniach Facebook zalała fala wpisów u wielu nieświadomych użytkowników, zawierających oświadczenia o braku zgody na wykorzystanie zdjęć i informacji profilowych. Wygląda to tak:

Niestety takie oświadczenia i powielanie łańcuszków na swoich profilach nie ma żadnego sensu i tylko zaśmieca i tak już zaśmiecony chyba do granic możliwość ten społecznościowy portal.

Prawa autorskie do publikowanych zdjęć etc. jeśli są naszego autorstwa, zawsze przysługują autorom. Przy rejestracji konta zaakceptowaliśmy regulamin i to on jest wiążaącą umową między Metą (właścicielem m.in. Facebooka) a nami.   Użytkownik Facebooka, chociaż ma majątkowe prawa autorskie do opublikowanych treści, które stworzył, to udziela licencji serwisowi, na który się loguje. Na podstawie tej licencji wspomniane treści mogą być publikowane w przestrzeni publicznej, jaką dają media społecznościowe.

I nie zmienią tego żadne łańcuszki, deklaracje itp. Facebook ma je w nosie. Po prostu nie kopiujmy i rozsyłajmy tego typu spamu.

Sieć zalały już nawet memy dotyczące tej sprawy:

 


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Monkey 2023-11-13 16:30
Głupich nie sieją...
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.