Pomysł busa, podwożącego mieszkańców mających trudności w przemieszczaniu, cieszą się sporym pow
Wadowice kontynuują pomysł darmowego transportu dla osób potrzebujących

Pomysł busa, podwożącego mieszkańców mających trudności w przemieszczaniu, cieszą się sporym powodzeniem wśród mieszkańców. Stąd Wadowice zamierzają go nadal kontynuować.

Jak poinformował Urząd Miejski w Wadowicach, w tym roku rozpoczął się II etap kontynuacji projektu pod nazwą „od drzwi do drzwi” czyli bezpłatnego transportu na terenie gminy Wadowice. Dotychczas był on finansowany ze środków Unii Europejskiej i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Obecnie minimum do końca stycznia 2024 roku będzie on finansowany ze środków gminnych.

"W tym okresie będziemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-19.30 oraz w soboty i niedziele w godz. 12.00-19.00. Nie pracujemy natomiast w święta państwowe i kościelne" - zachęca magistrat.

Wystarczy zadzwonić na numer telefonu komórkowego 795 602 319 lub wysłać zgłoszenie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aby skorzystać z transportu i załatwiać ważne  sprawy w zakresie aktywizacji zawodowej, edukacyjnej, społecznej i zdrowotnej. Dzięku temu m.in. osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi (także poruszającymi  się na wózku inwalidzkim) mogą dotzeć min. do urzędów i instytucji, placówek sportowych, rekreacyjnych, kulturowych, służby zdrowia, realizujących rehabilitację.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Zgred 2023-01-28 14:59
W tv mowili ze beda podwozic do wyborow, czy to prawda??? U nas komunikacji miejskiej brak ,wiec co w tym temacie???
Cytować
-7 #2 Precz Z ciulem 2023-02-01 11:29
Jak można wierzyć w kłamstwa kalińskiego to jest masakra
Ciula z łaczan usunał komunikacje w Wadowicach Zniszczył wrecz usunął niektóre połączenia usunał dworzeć autobusy
Usnał Darmowa komunikacje miejską
Zablokował projekt komunikacji gminnej
I jeszcze ku...rwa gnój ma tupet żeby coś mówić proponować :O
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.