Na ulicy Podstawie w Wadowicach zamontowano kilka progów zwalniających. Uspokoi to ruch na tej trasie,
Na Podstawiu zamontowano progi zwalniające. Będzie spokojniej i bezpieczniej?

Na ulicy Podstawie w Wadowicach zamontowano kilka progów zwalniających. Uspokoi to ruch na tej trasie, którą od jakiegoś czasu kierowcy wykorzystują do objazdów korków na krajówce?

Od jakiegoś czasu ulica Podstawie w Wadowicach ze spokojnej drogi, znajdującej się w strefie zamieszkania, gdzie obowiązuje prędkość 20 km/h i pieszy może czuć się bezpiecznie, stała się wręcz północną obwodnicą miasta. Ze skrótu korzystają kierowcy zniecierpliwieni staniem w wiecznych korkach na leżącej w ciągu drogi krajowej nr 28 ulicy Wojska Polskiego czy obwodnicy, którzy jadąc tędy nadrabiają stracony czas. W ostatnich miesiącach ten wąski odcinek jest wręcz rozjeżdżany przez dziesiątki aut, zarówno osobowych jak i ciężkich dostawczych. Dziurawa i słaba nawierzchnia coraz mniej to wytrzymuje, podobnie jak pobocza, bo o chodniku marzą tutaj od lat.

Sytuacją  przerażeni mieszkańcy tych okolic, bo pieszy czy rowerzysta nie może się tutaj czuć bezpiecznie, a momentami zamiast jak u siebie, czuje się jak intruz. Chcą instalacji progów zwalniających a także wprowadzenia zakazu ruchu na ulicy, z wyjątkiem pojazdów mieszkańców i zaopatrzenia.

Od miesięcy na posesjach wiszą banery z hasłami "Protest Podstawie to nie obwodnica. Obowiązuje maksymalna prędkość 20 km/h. Mieszkańcy chcą tu żyć bezpiecznie!". Urząd Miejski w Wadowicach jednak twierdzi, że niewiele może zrobić, bo na drodze obowiązuje już ograniczenie do 20 km/h a także tonażu do 3,5 tony. Droga zaś jest publiczna i nie można jej zamknąć. Bezpieczeństwo może jedynie poprawić jej remont, przebudowa i poszerzenie a także chodniki. Na to jednak trzeba funduszy.

Niedawno na ulicy Podstawie zamontowano kilka progów zwalniających w newralgicznych miejscach, w których dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Będzie spokojniej i bezpieczniej?

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 haha 2022-08-26 12:50
Kolejna fuszerka nie żal mi podstawia tak bardzo chcieli ciula z łaczan to mają !!! hahah
Cytować
+5 #2 Tadeusz 2022-08-26 13:21
Najlepsze progi zwalniające mają na tej ulicy Tomice, nawet je widać na zdjęciu...
Cytować
+18 #3 parkowanie 2022-08-26 14:03
A ja sugeruje, żeby policja przejechała się tam 2 razy dziennie i wszystkie samochody zaparkowane wzdłuż ulicy, które nie parkują w miejscach wyznaczonych - w odpowiednie sposób 'nagrodzić' - skoro mieszkańcy chcieli strefę zamieszkania, to bądźmy konsekwentni do końca.
Cytować
+2 #4 Zadyma 2022-08-26 15:21
Mieszkańcy macie imiona i nazwiska
Widzicie co sie dzieje
Wprost wytykajcie każdego kto wspiera działania niszczenia miasta zwyzywajcie a nawet lejcie po mordzie
Zaraza i glupota z łaczan musi sie skonczyć musicie walczyć !!
Cytować
+10 #5 Driver 2022-08-26 15:59
Powinni poszerzyć drogę przez podstawie, zwiększyć przepustowość.
Cytować
+2 #6 Wadowice 2022-08-28 11:50
Chore pomysły z tymi progami , nigdzie na zachodzie nie ma tego dziadostwa, tylko w Polsce.
Cytować
+3 #7 cris 2022-08-28 12:48
Brawo będzie więcej spalin. Wiadomo żeby przejechać przez próg należy zwolnić czyli redukcja na niższy bieg no i więcej spalin produkuje pojazd, żenada.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.