Z tygodnia na tydzień schody przy kościele świętego Piotra w Wadowicach, łączące aleje Wolności z
Drukuj
Schody za kościołem w coraz gorszym stanie

Z tygodnia na tydzień schody przy kościele świętego Piotra w Wadowicach, łączące aleje Wolności z Zieloną i Podgórską są w coraz gorszym stanie. Jak alarmują mieszkańcy, kiedyś dość na nich może do tragedii.

W kwietniu tego roku pisaliśmy o fatalnym stanie  schodów przy kościele świętego Piotra w Wadowicach. Mocno już nadgryzł ząb czasu i jak apelowali nam czytelnicy, chodzenie po nich zaczyna być niebezpiecznie.

Zobacz: Schody przy kościele św. Piotra mocno już nadgryzł ząb czasu. Może czas na remont?

Z tymi schodami wiele wadowiczan ma zapewne swoje wspomnienia. Potężna  konstrukcja, która jest sporym ewenementem budowlanym tak ze względu na rozmiar jak i rozmach z jakim ją wykonano, została wybudowana w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i łączy aleję Wolności z ulicą Podgórską i Zieloną. Powstała, aby ułatwić mieszkańców domów położonych powyżej świątyni dojście na msze. Starsi mieszkańcy miasta zapewne pamiętają kontrowersje z tym związane. Były czasy...

Ich pokonanie to spory wyczyn, więc od lat są jednym z ulubionych miejsc sportowców do ćwiczeń. Wielu lokalnych cfossfitowców wylewało na nich siódme poty...

Niestety konstrukcja najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą. Mimo, że remontowane stosunkowo niedawno, we znaki w ostatnich latach dały im się zarówno mróz jak i śnieg. Zaczynają się powoli rozsypywać. Przykre wrażenie robi odlatująca z poręczy farba, również stopnie miejscami wołają o pomoc.

 

Od naszego artykułu minęło kilka miesięcy i jak alarmują nam mieszkańcy, schody są w coraz gorszym stanie. Chodzenie po nich, zwłaszcza wieczorem i w nocy po ciemku może stanowić spore zagrożenie dla zdrowia i życia.

Czy coś w temacie remontu się ruszy? Jak się dowiadujemy, gmina Wadowice podpisała z Rzymskokatolicką Parafią pod wezwaniem św. Piotra Apostoła w Wadowicach umowę użyczenia działki na której znajdują się schody, z przeznaczeniem na ich remont. Pieniądze na remont mają zostać wpisane w budżet na przyszły rok.

Pozostaje mieć nadzieję, że do tego czasu ktoś nie zrobi sobie na nich krzywdy...


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

W Andrychowie już mają świąteczne drzewko. Przyjechało w tym roku z Sułkowic

Uważajcie na przejazdach! Uwięzienie między rogatkami to moment

Tajny Mikołaj dziękuje za już przekazane zabawki dla dzieci z uboższych rodzin i zaprasza do kolejnej zbiórki

Kryzys Świętego Mikołaja – czy będą prezenty?

Ścieżka rowerowa doczekała się "rzymskiego" oznakowania