Od tygodni przy starym pasażu handlowym przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie stoi samochód, pełen śmi
Od tygodni w centrum miasta stoi samochód. Śpią w nim bezdomni, jest pełen śmieci

Od tygodni przy starym pasażu handlowym przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie stoi samochód, pełen śmieci. Często w nocy śpią w nim bezdomni. Sporej części mieszkańców miasta nad Wieprzówką taka "ozdoba" przeszkadza. Co na to Straż Miejska?

Od wielu tygodni  na parkingu przy starym pasażu handlowym przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie stoi samochód z wybitą szybą, z którego wysypują się śmieci. Pełno odpadów jest również wkoło pojazdu. W nocy śpią w nim bezdomni..

Mieszkańcy od jakiegoś czasu zgłaszają tą sytuację służbą, bo pojazd jest raczej wątpliwą ozdobą miasta nad Wieprzówką a do tego martwi ich los bezdomnych. Niestety osoby, które w nim śpią nie chcą żadnej pomocy zaś siłowo pomóc się im nie da.

Jak się okazuje, samochód jest prywatny, należy do obcokrajowca zameldowanego ostatnio w Warszawie, którego dokładnego, rzeczywistego miejsca pobytu nie udaje się ustalić. Nie ma co prawda lokalnych numerów rejestracyjnych, ale jest zarejestrowany. Obecne przepisy uniemożliwiają odholowywania takich aut, które znajdują się poza pasem drogi publicznej (poza jezdnią, chodnikiem, poboczem).

Według prawa może więc tak jeszcze długo stać... Parking jest terenem należącym do prywatnego właściciela: on może usunąć pojazd a kosztami obciążyć właściciela.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-17 #1 Pis-uar 2021-01-20 20:39
Niby bezdomni, ale auto mają!
Cytować
-15 #2 Robert 2021-01-21 06:14
Oddać Ojcu Dyrektorowi na cele kultu...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.