Kiedyś śnieg w styczniu był czymś całkiem normalnym, jednak w ostatnich latach wyjątkowo cieszy pok
Wreszcie kalendarzowa zima pokryła się z tą za oknem

Kiedyś śnieg w styczniu był czymś całkiem normalnym, jednak w ostatnich latach wyjątkowo cieszy pokrycie się kalendarzowej zimy z tym co mamy za oknem. Jak Wam się podobają Wadowice i okolica na biało?

Wreszcie zimowa aura pokrywająca się z  porą roku w kalendarzu zachęca do wypoczynku. Niestety "dzięki" decyzjom rządu zamknięte mamy baseny, lodowiska, siłownie czy stoki narciarskie, a dorośli i młodzież radzą sobie jak mogą, aby chociaż trochę móc nacieszyć się białą pogodą. Nie każdy ma przecież na nazwisko Emilewicz i ćwiczy kombinacje alpejskie...

To co obecni 30 i 40 latkowie pamiętają jako coś normalnego w ich dzieciństwie, w ostatnich latach staje się już niestety powoli rarytasem. Częściej ostatnio mogliśmy na Wielkanoc idąc ze święconką porzucać się śnieżkami, niż mieć okazję do tej sympatycznej atrakcji w święta Bożego Narodzenia. Owszem , przyznacie, ze jazda na rowerze w grudniu w samej bluzie i krótkich spodenkach ma swój urok, ale chyba większość  osób tęskni za minionymi czasami, kiedy zimy były zimami, lato latem, a pory roku nie robiły nieoczekiwanych fikołków.

W końcu jednak jest odrobina śniegu i aż przyjemnie patrzeć na stojące na osiedlach i w ogródkach bałwany, maluchy śmigające na jabłuszkach czy na sankach na górkach i wzniesieniach, czy nastolatków naparzających się śnieżkami. No chyba, że się jest kierowcą zmuszonym do jazdy naszymi białymi drogami...

Tak dla odmiany kilka zdjęć Wadowic  na biało "z lotu ptaka": nie wiadomo, kiedy taka okazja może się powtórzyć...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Blumkwist 2021-01-14 22:26
Pokryła?Serio?
Pokryć to może byk krowę. Popracuj nad warsztatem.
Spróbuj może: kalendarzowa zima nareszcie się urzeczywistniła/zmaterializowała/skonkretyzowała.
Wymagamy coś od siebie, a nie wszędzie ta bylejakość.
Cytować
-2 #2 A 2021-01-15 07:51
Nie do końca. Słownik wyrazów bliskoznacznych online: "POKRYĆ SIĘ - przeniknąć się,przepleść się,skrzyżować się,stopić się,wymieszać się,wystąpić równocześnie,zb iec się,zbiegnąć się,zespolić się,zlać się,zmieszać się,nałożyć się,zajść na siebie,pochować się,pozapadać,s chować się,skryć się,ukryć się,zadekować się,zaszyć się w kąt,zniknąć,obr zucić się,obsypać się,osypać się,poobrzucać się,przykryć się,zasypać się,oblec się,okryć się,powlec się,przybrać się,włożyć coś,zasnuć się,być zbieżnym,nakład ać się,zakładać się,zbiegać się,powlekać się,przykrywać się,oprószyć się,przyprószyć się,pookrywać się,przyoblec się" :)
Cytować
+10 #3 Serio? 2021-01-15 09:13
Zima się skonkretyzowała ? Stylistyka niestety u Ciebie jest na miernym poziomie. Proponuję najpierw wymagać od siebie, a potem od innych. A propos: wymagać czegoś, a nie coś. Pozdrawiam w ten piękny śnieżny dzień :)
Cytować
-5 #4 Wiadro 2021-01-15 10:33
Cytuję Blumkwist:
Pokryła?Serio?
Pokryć to może byk krowę. Popracuj nad warsztatem.
Spróbuj może: kalendarzowa zima nareszcie się urzeczywistniła/zmaterializowała/skonkretyzowała.
Wymagamy coś od siebie, a nie wszędzie ta bylejakość.


To mi przypomina dogaduszki spożywającego przegrywa pracującego w mediach, w których nikt normalny nie chce już pracować, po rozwodzie, ze sporą nadwagą, bez kolegów, przyjaciół mającego imię na "B" ;)
Cytować
+6 #5 Mira 2021-01-15 12:46
A ja mam pytanie do specjalistów, którzy obserwują różne zjawiska, czy wpływ na to że latem była normalna pogoda, a i zima teraz wygląda "jak należy", może mieć dużo mniejsza ilość samolotów w powietrzu i zmiany w atmosferze?
Cytować
+8 #6 Gościu 2021-01-15 18:53
Na świecie od marca do listopada 16 milionów rejsów lotniczych mniej, w samej Europie ponad 6 mln.Jeśli przeliczyć to na tony spalonego paliwa to niewyobrażalną ilość mniej pyłów zawieszonych.Je szcze dwa lata koksowni i wrócimy do normalności.
Cytować
+5 #7 sonia 2021-01-17 10:42
nie ma to jak lato
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.