1411 gołębi dalekodystansowych wyruszyło specjalnym busem z Wadowic do Watykanu. Ze wzgórza w Castel
1411 gołębi dalekodystansowych wyruszyło z Wadowic do Watykanu. Po co?

1411 gołębi dalekodystansowych wyruszyło specjalnym busem z Wadowic do Watykanu. Ze wzgórza w Castel Gandolfo zostaną wypuszczone i rozlecą się po całej Europie aby dotrzeć do swoich domów.  Tak gołębiarze z sześciu krajów uczczą setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

We wtorek (4.08) wieczorem 1411 gołębi dalekodystansowych z całej Polski i Słowacji wyruszyło specjalnym busem z Wadowic do Watykanu. W czwartek (6.08) rano ze wzgórza w Castel Gandolfo zostaną wypuszczone w niebo, aby dotrzeć do swoich domów.

W ten symboliczny sposób, gołębiarze z sześciu krajów europejskich (Polski, Słowacji, Węgier, Albanii, Rumunii i Włoch) chcą uczcić setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Cała akcja to inicjatywa Klubu Hodowców Gołębi Dalekodystansowych "Maratończyk Wadowice".

To kolejna forma uczczenia setnych urodzin papieża Polaka przez gołębiarzy. 18 maja tego roku nad wadowickim rynkiem wypuszczono sto gołębi pocztowych. To pomysł hodowców zrzeszonych w wadowickim oddziale. Piękne i dorodne ptaki należały do kilkudziesięciu hobbystów i po locie wróciły do swoich właścicieli. Zobaczcie jak to wtedy wyglądało:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 haha 2020-08-05 17:49
ciekawe jestem ile żywych dojedzie do tego Watykanu !!!! :OOOO
No i truteń na zdj musi być ,,,
Cytować
+5 #2 Ja 2020-08-05 19:11
Kaliński wysłał swojego ptaszka? Ma on wogole ptaszka?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.