Od kilku dni mieszkańcy Andrychowa alarmują o dziwnym kolorze stawu w parku i nieprzyjemnym zapachu. Ur
Andrychowski staw znowu zaatakowany. Czym tym razem?

Od kilku dni mieszkańcy Andrychowa alarmują o dziwnym kolorze stawu w parku i nieprzyjemnym zapachu. Urzędnicy andrychowskiego magistratu już wiedzą, co dolega akwenowi.

Staw w Parku Miejskim w Andrychowie ma coś pecha. Zarządca od jakiegoś czasu walczy z występującą w nim  rdestnicą kędzierzawa, ekspansywną rośliną, która rozrasta się w szybkim tempie i ciężko sobie z nią skutecznie poradzić.

Jakby tego było mało, mieszkańcy od kilku dni zwracają uwagę na dziwny, ceglasty kolor wody i przykry zapach. Jak poinformował Urząd Miejski w Andrychowie, którego Wydział Ochrony Środowiska zlecił badania próbek wody, zbiornik opanowały eugleniny z rodziny wiciowców. Na szczęście nie są groźne dla pływających ryb jak i ludzi, ale jak przypominają urzędnicy, w stawie i tak nie można sie kąpać.

Eugleniny rozwinęły się podobno z powodu wysokich temperatur i dużego nasłonecznienia. Jak się ich pozbyć ze stawu, tego jeszcze nie wiadomo...

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 פֿאָלקס שטימע 2019-07-25 21:47
Cytat:
zbiornik opanowały eugleniny z rodziny wiciowców
To ktoś z PIS-u ??? :P
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.