Butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Taki śmietnik straszy
Drukuj
Taki śmietnik przy cmentarzu. Kiedy ktoś to posprząta?

Butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Taki śmietnik straszy tuż za płotem mieszkańców odwiedzających swoich bliskich na cmentarzu parafialnym w Wadowicach. Kiedy ktoś z tym zrobi porządek?

Nie da się ukryć, że wadowicki cmentarz parafialny jest jednym z ładniejszych w powiecie wadowickim. Założona w 1822 roku nekropolia z kaplicą z 1862 roku pełna jest pięknych zabytkowych nagrobków, grobowców rodzinnych czy w miarę zadbanych alej. Przyjemnie tutaj pospacerować, wyciszyć się, zaglądnąć na grób kogoś z rodziny czy znajomych i uzmysłowić sobie przemijalność życia.

Niestety o ile sam cmentarz robi pozytywne wrażenie, to już jego najbliższa okolica już niestety nie... Tuż za ogrodzeniem możemy znaleźć butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Są tego całe hałdy.

Aż przykro odwiedzać bliskich i mieć taki widok za płotem. Nie wiem, czy ktoś wyrzuca tam zawartość cmentarnych śmietników, bo tak to niestety wygląda, ale parafia czy gmina mogłaby się tym zainteresować – informuje nas nasz czytelnik, który podesłał zdjęcia syfu panującego za cmentarnym ogrodzeniem

Może najwyższa pora coś z tym zrobić i ktoś się w końcu tym zainteresuje?

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Tak prezentuje się z lotu ptaka nowy andrychowski basen

Mistrzowie Parkowania 62

Wadowickie ulice zarastają. Mieszkańcy narzekają

Z dna Jeziora Mucharskiego coś wycieka i mocno śmierdzi

Sześć szczeniaków potrzebuje pomocy