Butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Taki śmietnik straszy
Drukuj
Taki śmietnik przy cmentarzu. Kiedy ktoś to posprząta?

Butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Taki śmietnik straszy tuż za płotem mieszkańców odwiedzających swoich bliskich na cmentarzu parafialnym w Wadowicach. Kiedy ktoś z tym zrobi porządek?

Nie da się ukryć, że wadowicki cmentarz parafialny jest jednym z ładniejszych w powiecie wadowickim. Założona w 1822 roku nekropolia z kaplicą z 1862 roku pełna jest pięknych zabytkowych nagrobków, grobowców rodzinnych czy w miarę zadbanych alej. Przyjemnie tutaj pospacerować, wyciszyć się, zaglądnąć na grób kogoś z rodziny czy znajomych i uzmysłowić sobie przemijalność życia.

Niestety o ile sam cmentarz robi pozytywne wrażenie, to już jego najbliższa okolica już niestety nie... Tuż za ogrodzeniem możemy znaleźć butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Są tego całe hałdy.

Aż przykro odwiedzać bliskich i mieć taki widok za płotem. Nie wiem, czy ktoś wyrzuca tam zawartość cmentarnych śmietników, bo tak to niestety wygląda, ale parafia czy gmina mogłaby się tym zainteresować – informuje nas nasz czytelnik, który podesłał zdjęcia syfu panującego za cmentarnym ogrodzeniem

Może najwyższa pora coś z tym zrobić i ktoś się w końcu tym zainteresuje?

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Gminne kosze na psie odchody niszczeją i rdzewieją. Trochę wstyd

Mistrzowie parkowania 66

Robert uległ wypadkowi na rowerze. Jest zbiórka na rehabilitację. Pomożecie?

Worki ze śmieciami na klatkach to dla niektórych problem. Wasi sąsiedzi też tak robią?

Jest dekret o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych mszach