Butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Taki śmietnik straszy
Taki śmietnik przy cmentarzu. Kiedy ktoś to posprząta?

Butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Taki śmietnik straszy tuż za płotem mieszkańców odwiedzających swoich bliskich na cmentarzu parafialnym w Wadowicach. Kiedy ktoś z tym zrobi porządek?

Nie da się ukryć, że wadowicki cmentarz parafialny jest jednym z ładniejszych w powiecie wadowickim. Założona w 1822 roku nekropolia z kaplicą z 1862 roku pełna jest pięknych zabytkowych nagrobków, grobowców rodzinnych czy w miarę zadbanych alej. Przyjemnie tutaj pospacerować, wyciszyć się, zaglądnąć na grób kogoś z rodziny czy znajomych i uzmysłowić sobie przemijalność życia.

Niestety o ile sam cmentarz robi pozytywne wrażenie, to już jego najbliższa okolica już niestety nie... Tuż za ogrodzeniem możemy znaleźć butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Są tego całe hałdy.

Aż przykro odwiedzać bliskich i mieć taki widok za płotem. Nie wiem, czy ktoś wyrzuca tam zawartość cmentarnych śmietników, bo tak to niestety wygląda, ale parafia czy gmina mogłaby się tym zainteresować – informuje nas nasz czytelnik, który podesłał zdjęcia syfu panującego za cmentarnym ogrodzeniem

Może najwyższa pora coś z tym zrobić i ktoś się w końcu tym zainteresuje?

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 JJJ 2019-05-14 12:22
Jaka firma, taki śmietnik!!!
Cytować
+4 #2 PitBull 2019-05-14 17:03
Ten wygląd świadczy o mieszkańcach tego miasta.
Dlaczego niby miała by się gmina tym interesować?
Cytować
+3 #3 Jan 2019-05-14 20:09
Jest to celowe działanie zarządu cmentarza. Chcą zmusić właściciela gruntu do jego sprzedaży. Przecież na tych zdjęciach są nagrobki i ziemia z piwniczek a takie rzeczy robi grabarz.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.