13 stycznia kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wadowickim rynku. W planach degusta
27. Finał WOŚP. Co przygotowano w Wadowicach?

13 stycznia kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wadowickim rynku. W planach degustacje, licytacje, animacje dla dzieci, a zwieńczeniem finału będzie pokaz laserowy. Będzie można weprzeć swoim datkiem WOŚP, ale również spędzić miło wolny czas z rodziną.

Najwięcej będzie się działo od godziny 10:00. Jednym z głównych punktów programu są degustacje kulinarne. Będzie można skosztować potraw gotowanych przez kucharzy programu MasterChef. Gośćmi będą Paweł Gradowski, bez którego Wadowicki finał WOŚP nie mógłby się odbyć - Paweł przyjeżdża do nas już po raz trzeci, Gaja Kuroń, uczestniczka poprzedniej edycji programu, której potraw mogliście spróbować już podczas poprzedniego finału oraz zdobywca 2 miejsca w tegorocznej edycji programu Laurentiu „Lorek” Zediu.  Pojawi się grochówka, kwaśnica na żeberkach, gulasz, będą też oscypki z grilla oraz grilowane kiełbaski. Wszystkie te pyszności nie będą miały ustalonej ceny. Zapraszamy do degustacji każdego, kto zechce wesprzeć Orkiestrę swoim datkiem.

O godzinie 11.30 będziemy bić rekord w ramach akcji: „ Wszyscy razem kręcimy bączki”. Organizatorzy zapraszają rodziców z maluchami oraz bączkami do zielonego namiotu, w którym wszyscy razem będą bić rekord w ilości naraz kręcących się bączków. Dla każdego przewidziane są słodkie niespodzianki od uczestnika programu BakeOff Jacka Stuglika, a dla najwytrwalszych uczestników przewidziane są także nagrody.

W tym roku zaplanowano trzy licytacje w dniu finału (o godzinie 11:30, 13.00 oraz 14:00). Podczas każdej z nich tradycyjnie pojawią się piernikowe serca, które wadowicki WOŚP otrzymał od piekarni Stryszów oraz ciastkarni Iza. Ponadto lokalni sponsorzy przekazali następujące rzeczy:

- piłka z podpisami piłkarzy Wisły Kraków,

- koszulka oraz piłka z autografem Bartosza Kurka,

- skok na bungee, lot paralotnią

- gadżety WOŚP: breloki, koszulki, kalendarze,

- vouchery na tatuaże,
- koszulka oraz plastron Kamila Stocha z autografem,

- oraz : całoroczna ochrona domu, tort serce WOŚP, prostownica do włosów Kemon, książka Martyny Wojciechowskiej z dedykacją, las w słoiku, bon na tort oraz wiele ciekawych voucherów oraz wejściówek

Przez cały czas trwania Finału grupa animatorów zapewni dobrą zabawę dla dzieci: malowanie twarzy, dmuchane balony, dekorowanie pierników, a w trakcie zabaw dzieciaki będą mogły  zajadać się watą cukrową.

Dla starszych także przygotowano wiele propozycji – wśród wolontariuszy znajdzie się Grupa Rekonstrukcyjną 56 Pułku Piechoty z Wadowic, co zapewne ucieszy wszystkich miłośników historii,a o godzinie 13.30 na wadowicki rynek wjedzie Klub Motocyklowy.

Tegoroczny finał zakończy się w wyjątkowy i spektakularny sposób. O godzinie 16.00 wadowicki rynek rozświetli laserowy pokaz. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście.

Wadowicki Finał WOŚP to również imprezy towarzyszące. Już w najbliższą sobotę (5.01) w godzinach od 8:30 do 16:30 na sali gimnastycznej w LO im. Marcina Wadowity odbędzie się turniej piłki nożnej halowej dla WOŚP.

Tradycji musi stać się za dość, Wadowicki sztab WOŚP po raz kolejny organizuje karaoke w Galicjance. Jeśli chcecie  pośpiewać to organizatorzy zapraszają w piątek (11.01)  o godzinie 19:00 do Galicjanki w centrum.

12 stycznia w godzinach od 9:00 do 16:00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach odbędzie się już po raz kolejny Siatkarski Turniej Serc.

W dniu finału o godz.inie 11:00 na stadionie w Wadowicach odbędzie się bieg WOŚP, w którym każdy może wziąć udział (zbiórka uczestników o 10:30). Nagrodami będą koszulki.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 pis po jedno zło... 2019-01-04 12:21
ciekawe Czy ciulik garbaty rozwodnik szmata
Poprze orkiestrę
Cytować
+2 #2 Tomcio paluch 2019-01-07 00:11
Dam 3×więcej niź w ubiegłym roku
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.