Sześciu rodziców z powiatu wadowickiego, których co najmniej trzech synów wzorowo pełniło służbę
Po raz kolejny wręczono medale za Zasługi dla Obronności Kraju

Sześciu rodziców z powiatu wadowickiego, których co najmniej trzech synów wzorowo pełniło służbę w szeregach Wojska Polskiego, decyzją Ministra Obrony Narodowej otrzymało srebrne medale za „Zasługi dla Obronności Kraju”.

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się we wtorek (22.03) w Starostwie Powiatowym w Wadowicach. W uznaniu zasług w dziedzinie umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej srebrne medale otrzymali: Janina Litwa z Tomic, Janina Bizoń z Nidku, Anna i Krzysztof Wróbel ze Stryszowa, Kazimierz Wicher z Wadowic oraz Antoni Kocemba z Lanckorony.

W imieniu Ministra Obrony Narodowej odznaczenia wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Oświęcimiu ppłk. Andrzej Bandoła, natomiast wicestarosta wadowicki Andrzej Górecki nagrodził gości okolicznościowymi upominkami.

Należą się Państwu słowa wielkiego uznania oraz gratulacje, że wychowaliście tylu synów, którzy tak zaszczytnie reprezentowali Wojsko Polskie i przysłużyli się do obronności kraju. Mogą być Państwo dumni ze swoich dzieci– mówił podczas uroczystości wicestarosta.

(AS)
(źródło, zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.