Spore zmiany w LGD Wadoviana. Nowym prezesem stowarzyszenia została radna Dorota Balak, która zastąpi
Zmiany w LGD Wadoviana. Dorota Balak prezesem

Spore zmiany w LGD Wadoviana. Nowym prezesem stowarzyszenia została radna Dorota Balak, która zastąpiła Zofię Kaczyńską. Funkcje stracili Ewa Filipiak, Stanisław Kotarba, Józef Cholewka a także Otto Gurdek, Andrzej Smaga czy Beata Wajdzik.

Spore zmiany w Lokalnej Grupie Działania Wadoviana. Na początku października w Wadowickim Centrum Kultury podczas walnego zgromadzenia członków stowarzyszenia doszło do wyboru nowego zarządu. Nowym prezesem LGD Wadoviana została radna Dorota Balak (Wspólny Dom), która zastąpiła radną Zofię Kaczyńską.

Zmianie uległ także zarząd stowarzyszenia, do którego oprócz Doroty Balak wybrani zostali: Aneta Stawowczyk (gmina Wadowice) a także Roman Prystacki i Władysław Żydek (gmina Andrychów.

W radzie stowarzyszenia funkcje stracili m.in. była burmistrz Wadowic Ewa Filipiak, jej były rzecznik Stanisław Kotarba, przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Józef Cholewka a także radny Otto Gurdek, Andrzej Smaga (były prezes wadowickich wodociągów) czy Beata Wajdzik (była dyrektorka "jedynki")

W wyniku wyborów do nowej rady LGD Wadoviana weszli burmistrz Mateusz Klinowski (gmina Wadowice), burmistrz Andrychowa Tomasz Żak (gmina Andrychów), Zofia Filek, Krzysztof Pająk, Tomasz Świątek, Maria Zadora, Danuta Gotkiewicz, Adam Kubarski, Katarzyna Gołąb, Anna Lasek, Michał Guzdek), Stanisław Stróż, Agnieszka Kierszewska, Danuta Trojak, Józef Brzazgacz i Stanisław Murgas. Wybrano także nową komisję rewizyjną w składzie: Jerzy Chylewski, Jan Wąsik, Ada Karcz-Zielińska oraz Maciej Nadajczyk.

Stowarzyszenie LGD „Wadoviana” to porozumienie partnerskie osób i instytucji zainteresowanych rozwojem obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich oraz poprawą jakości życia mieszkańców gminy Wadowice i gminy Andrychów. Partnerstwo zawiązało się 18 września 2008 roku i przybrało formę stowarzyszenia. W 2012 roku do obszaru LSR dołączono obszar wiejski Gminy Andrychów.

Celem nadrzędnym stowarzyszenia jest zrównoważony rozwój obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich gmin Wadowice i Andrychów, m.in. poprzez stymulację aktywności społecznej, wykorzystanie potencjału gospodarczego, zasobów historyczno-kulturalnych oraz walorów turystycznych regionu.

(MG)
(zdjęcie: Krzysztof Cabak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Michał1985 2015-10-14 16:11
Wcale nie widać stworzenia "nowego układu" w ramach walki ze starymi
Cytować
+11 #2 diagnostyk 2015-10-14 16:28
Idą jak burza :lol:
Cytować
+3 #3 inter 2015-10-14 20:59
o Grodzka, wszędzie jest obecna !!!
Cytować
+5 #4 bombur 2015-10-14 22:03
Teraz kur.. my!
Cytować
+2 #5 referendum 2015-10-14 22:34
Sitwa rośnie,macki coraz dłuższe, słupy i układy-beznadzi eja ogólnie!!!
Cytować
+5 #6 NIE DLA PIS I KUKIZ 2015-10-14 23:56
Co robi Gołąb mieszkająca w Radoczy w LGD oraz "antysystemowa" :D Ada Karcz Zielińska zamiast naprawiać dalej idziemy ścieżką poprzedniczki.. .byle do koryta
Cytować
+4 #7 oliwka 2015-10-14 23:57
zaraz się porzygam
Cytować
+5 #8 Maja Majka 2015-10-15 00:30
Kto rekomendował osoby wybierane, bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się skład :sad:
Cytować
+11 #9 g 2015-10-15 11:11
Z tą wadowianą to jest tak że normalnemu człowiekowi to i tak się nie uda załatwić żadnej dotacji w tamtym roku dzwoniłem i usłyszałem tak: w tym roku nie ma pieniędzy w przyszłym też nie będzie dopiero jeszcze na następny to ja się pytam co oni tam robią przez ten cały czas i za co biorą pieniądze???? W końcu kupiłem sprzęt za swoje pieniądze plus kredyt i tak właśnie wszyscy dają dotacje tylko ludzie nie chcą brać a jak chcesz to góry problemów rosną jak lawina za plecami!!!
Cytować
-1 #10 Wiesław 2015-10-21 20:13
GRATULACJE!!! WON ICH OD KORYTA - PLATFORMERSI - A JAK PIS WYGRYWA TO SZYBCIUTKA PRZEMIANA ŻEBY TYLKO O KORYTO ZAHACZYĆ. PRZEGONIĆ I TO DALEKO!!!
Cytować
0 #11 klika 2015-10-21 21:52
Wszędzie te same nazwiska od Klinowskiego. Tyle dobrze, że nie jest ich aż tak wiele. Mniejsza strata dla miasta. Szkoda tych ludzi, ale to ich wybór. Wiedzą co robią... podobno.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.