Od kilku tygodni trwa zbieranie podpisów pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie odwołania burmi
Kot na plakacie o referendum. Dlaczego?

Od kilku tygodni trwa zbieranie podpisów pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie odwołania burmistrz Ewy Filipiak oraz radnych Rady Miejskiej w Wadowicach. Mieszkańcy pytają, dlaczego na plakatach referendalnych znajduje się wizerunek kota. Postanowiliśmy o to zapytać grupę referendalną.

Od 17 czerwca trwa w Wadowicach zbiórka podpisów pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie odwołania burmistrz Ewy Filipiak i radnych Rady Miejskiej. To pomysł grupy dziewięciu mieszkańców Wadowic, członków stowarzyszenia "Inicjatywa Wolne Wadowice" składającej się z pełnomocnika inicjatorów referendum Zofii Siłkowskiej, Anny Siłkowskiej, Bolesława Kota, Leona Jamrożka, Tadeusza Szczepańskiego, Krzysztofa Zmysłowskiego, Zbigniewa Jurczaka, Kamila Świątka oraz Mateusza Klinowskiego.

Grupa referendalna na materiałach dotyczących referendum używa logo, przedstawiające głowę kota z gęstym wąsem. Mieszkańcy Wadowic a także urzędowi asystenci pytają, co ona symbolizuje.

"Logo referendum odwołuje się bezpośrednio do komicznej i strasznej jednocześnie osoby rzecznika UM Wadowice - symbolu zepsucia lokalnej polityki Wadowic. Narodziło się ono jako efekt konkursu ogłoszonego przez władze miasta na logo promocyjne Wadowic. Doszliśmy do wniosku, że to, co Wadowice mają unikalne, to aferalne, niekompetente władze, którymi możemy się "pochwalić" przed całym krajem" - mówi dr Mateusz Klinowski, radny Wspólnego Domu (komitety wyborczego burmistrz Ewy Filipiak) oraz jeden z członków grupy referendalnej, która chce odwołać burmistrz i radnych Rady Miejskiej.

Jak mówi nam Klinowski, chodzi głównie o aferę z tzw. "Kocichem". Przypomnijmy tym, którzy jeszcze o niej nie słyszeli: 12 września 2011 r. Bolesław Kot (75 l.), były pracownik Urzędu Miejskiego w Wadowicach, współpracownik burmistrz Ewy Filipiak, opublikował na portalu WadowiceOnline.pl artykuł "O Filipiak, Kotarbie i gospodarności słów kilka", gdzie opisał kilka spraw dotyczących lokalnego samorządu, w które zamieszany był m.in. rzecznik samorządu, szef lokalnych struktur PO oraz radny powiatowy Stanisław Kotarba

"Z tekstu wynika, że Bolesław Kot był członkiem PZPR. Podobno za pieniactwo został wyrzucony z zakładów chemicznych w Alwerni. Później został przyjęty do magistratu, gdzie również dawał w dupę przełożonym, aż w końcu poszedł na emeryturę" – napisał w komentarzu pod artykułem internauta podpisany jako "Kocicho".

Bolesław Kot poczuł się dotknięty obrażającym go komentarzem i zwrócił się do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach o ustalenie tożsamości tajemniczego "Kocicha". Organy ścigania do sprawy podeszły rzetelnie. Po analizie złożonej przez Kota obszernej dokumentacji swojej zawodowej przeszłości (blisko 100 stron), prokurator rejonowy pismem z dnia 29 lutego 2012 r. poinformował Bolesława Kota, że komentarz "Kocicha" nie zawiera znamion czynu zabronionego ściganego z urzędu, lecz znamiona przestepstwa ściganego z oskarżenia prywatnego, przy braku interesu społecznego do kontynuowania go ściganiem z urzędu. W związku z tym prokuratura sprawę umorzyła. W toku podjętych czynności ustaliła jednak IP autora . I cóż się okazało? "Kocicho" 12 września 2011 r. o godzinie 23:51 napisał swój komentarz na komputerze... Stanisława Kotarby.

Całą sprawę opisał portal WadowiceOnline.pl, zainteresowały się nią też internetowe media lokalne (oprócz tych, których dziennikarze znajdują się na garnuszku władzy...) oraz papierowe (m.in. Gazeta Krakowska).

Zobacz: Policja wytropiła Stanisława Kotarbę

Stanisław Kotarba nabrał wody w usta kompletnie nie ustosunkowując się do całej sprawy. To dziwne, bo ktoś 12 września 2011 roku o godzinie 23:51, w środku kampanii wyborczej korzystając z komputera, którego IP zostało przydzielone właśnie jemu (jak ustaliła policja) napisał obrażający Bolesława Kota komentarz. Dopiero po ponad dziesięciu miesiącach od publikacji artykułu, 28 lutego 2013 roku Stanisław Kotarba dostarczył nam oświadczenie, w którym poinformował nas (podobno po raz kolejny...), że "nie jest to mój tekst i nie wie kto go napisał".

Dziwi nas, dlaczego Stanisław Kotarba przez ponad dziesięć miesięcy nie zrobił nic, aby ustalić, jakie "Kocicho" grasuje mu po domu i w godzinach nocnych korzysta z jego komputera czy urządzeń jednoznacznie przypisanych jemu.

Próbował za to, przy pomocy policji i prokuratury, doszukać się przestępstwa w opublikowaniu na portalu WadowiceOnline.pl dokumentu z rzekomo nie zakończonej sprawy. Niestety podobnie jak z wejściem do sejmu, nie wyszło...

A wracając do logo referendum: jak wam się podoba?

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 Domino Dz. 2013-07-09 16:32
Przypominam, że jestem ważnym politykiem i członkiem komisji rewizyjnej SMD a S. jest moim mentorem (razem z Pawłem mu służyliśmy).
Cytować
+24 #2 majka 2013-07-09 16:35
Kocicho jest przegrany, księża we wszystkich miejscowościach 12 okręgu wyborczego nakłaniali do głosowania na tą kreaturę, nie pomogło, dostał jedynie 2700.
Nawet nie chce myśleć jaką traumę będzie miał po następnych wyborach, gdzie głosy są tylko z naszego powiatu, pewnie ze złości wyłysieje :D
Cytować
+20 #3 Miłośnik magistratu 2013-07-09 16:38
Genialne logo! Lewicę szlag trafi!

Gratuluję autorowi. Nie ukrywam, że chciałbym poznać z imienia i nazwiska twórcę grafiki.

Idąc dalej, zastanówmy się wspólnie jak można nazwać Wadowice. Logo, znaczy herb, już jest. Trzeba zmienić nazwę! Proponuję coś w deseń wschodni, z lekkim zabarwieniem talibańskim, coś od Pakistanu… może Kocichostan? Turban by jeno dorobić trza było temu misiu, znaczy kotu. Reszta cech wspólnych widoczna aż nadto. Nawet daty się zgadzają, bo jak czytam:
Cytat:
(…) ktoś 12 września 2011 roku o godzinie 23:51(…)
Toż to zaledwie jeden dzień po 10. rocznicy tragicznego wysadzenia w powietrze przez amerykanów budynków WTC. To musiał być jakiś talib! Tak podejrzewam.

A, i podeślijcie linka niezależnemu, wisi Wam konia z rzędem za wyjaśnienie. Jak poprosicie to może i statyw dorzuci i na kawę zaprosi.
Cytować
+16 #4 Biedak... 2013-07-09 16:41
Podobno Kocicho mocno przeżyło swój "sukces 2700 głosów". Wiewiórki na mieście mówią, że chwilę był na lekach...
Cytować
-25 #5 Mania 2013-07-09 16:43
gejowskie kolorki a la jeden piękniś z Pod Skarpy
Cytować
+17 #6 Ciekawski 2013-07-09 16:49
Ktoś widział oprócz asystenta ulotkę zatroskanych mieszkańców? Bo coś mi się widzi, że jest jedna, góra dwie kopie i to jedynie w budynku Urzędu Miasta ;)

Wpisujcie wadowickie osiedla, na których nie dostaliście.
Cytować
+18 #7 gay boy 2013-07-09 16:50
Cytuję Mania:
gejowskie kolorki a la jeden piękniś z Pod Skarpy

Chyba z Jaroszowic analfabeto
Cytować
+19 #8 @Mania 2013-07-09 16:51
Nikt na twoje brednie nie zwraca uwagi, idz do pryncypała Kocicha po nowe gotowce, tylko wymyślcie coś inteligentniejs zego, chociaż wiem, że przekracza to wasze możliwości intelektualne.
Cytować
+8 #9 wisełka 2013-07-09 16:52
Cytuję Ciekawski:
Ktoś widział oprócz asystenta ulotkę zatroskanych mieszkańców? Bo coś mi się widzi, że jest jedna, góra dwie kopie i to jedynie w budynku Urzędu Miasta ;)

Wpisujcie wadowickie osiedla, na których nie dostaliście.

XXlecia ja nie miałem
Cytować
+1 #10 jest wywiad 2013-07-09 17:29
Długo wyczekiwany wywiad polecam

http://www.youtube.com/watch?v=fxHtQ1__qUc
Cytować
+9 #11 Mateusz Klinowski 2013-07-09 18:07
Wszystko zaczęło się pod wpisu podsumowującego znakomitą politykę turystyczną i obietnice Eldorado padające z ust Najgospodarniejszej:

http://inicjatywawadowice.pl/trojmiasto-ewy-filipiak-czyli-kraina-propagandy/

Warto sobie odświeżyć.
Cytować
+4 #12 Stanisław Kliś 2013-07-09 18:18
Witaj.
#11 jest wywiad :
Już ono była piosenka Charlie Chaplina:
"... ten wąsik (zgolony),ach ten wąsik.."
i metody też same kak Joseph G...... i wzorce później pozostały więc miał gdzie czerpać,zresztą WUML tyż nie na darmo naumiewał .Czekam na publikację zdjęcia ze składania kwiatów delegacji ZSMP pod pomnikiem Lenina w Nowej Hucie.
Ego przynajmniej NIGDY nie miałem czerwonego krawatu,a w ramach KMR w LO PROF.Zbigniew Putyra wyświetlał wieeele filmów edukacyjnych(je den "słuszny" sie przewijało ręcznie).
Miłego Wieczoru tyż Staszek.
Cytować
-5 #13 stasiek P. 2013-07-09 19:14
A od kiedy Kamil Świątek mieszka w Wadowicach????? Dlaczego piszecie nieprawdę???? Napiszcie od razu że został burmistrzem i skończył Wadowice !!!!!
Cytować
0 #14 Hefajstos 2013-07-09 19:15
Przeczytałem artykuł, o którym wspomina Mateusz.
Dawno się tak nie uśmiałem...
Cytować
+7 #15 Aaaaaautoalarmy 2013-07-09 19:28
Genialna ripista ba asystenckie brednie :)
Cytować
-19 #16 zbyszko 2013-07-09 20:25
Klinoski to czlowiek ktory tylko ubliza wszystkim wokolo. Od szczurow, kocich a oczywiscie Pani Burmistrz nie przejdzie mu przez gardlo slowo Pani, tylko wali Burmistrz. To czlowiek przesiakniety nienawiscia. Czy jemu ktos ulizyl zastanowcie sie Panstwo co to za czlowiek. Oczywiscie czlowiek wnuk szefa wadowickiej bezpieki, i co po takim sie spodziewac.
Cytować
+15 #17 majka 2013-07-09 20:39
@Zbyszko
Panią się trzeba urodzić, a na szacunek człowiek pracuje sam.
Nie obrażaj Mateusza, bo on ma do tego towarzystwa świętą cierpliwość czego nie można powiedzieć o orle po fakultetach w Jaszczurowej, ani psedosolidarnoś ciowcu inteligentnym inaczej Sczurze na Kocicha to lepiej położyć zasłonę milczenia...
Cytować
+4 #18 Domino Dz. 2013-07-09 21:26
Cytuję Mania:
gejowskie kolorki

Ktoś pytał o mnie i Kubusia?
Cytować
+4 #19 powiesic 2013-07-09 21:55
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/warszawa-martwy-noworodek-na-smietniku-policja-szu,1,5558497,region-wiadomosc.html

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/choremu-z-wirusem-kazali-jechac-do-szpitala-pociag,132674,w.html

http://biznes.pl/wiadomosci/raporty/,5557804,5171555,342,wideo-detal.html#play

http://biznes.onet.pl/pozew-grupowy-szczecinskich-stoczniowcow-przeciwko,18488,5558103,1,news-detal
Cytować
+1 #20 co to? 2013-07-09 21:59
A do mojej skrzynki ktoś wrzucił coś takiego:

http://images46.fotosik.pl/2107/2e0e77f471d6dadc.jpg

Ktoś wie co ten obrazek przedstawia? :o
Cytować
+2 #21 Hefajstos 2013-07-09 22:09
Cytuję Hefajstos:
Przeczytałem artykuł, o którym wspomina Mateusz.
Dawno się tak nie uśmiałem...


Nie no, artykuł jest doskonały! I zgadzam się we wszystkim, o czym autor pisze!
Cytować
+3 #22 como 2013-07-09 22:33
a jak myślicie kogo to tatuś ... odpowiedź znajdziemy w IPN oraz w księgach parafialnych . Wszyscy Wadowiczanie wiedzą o kogo chodzi ....http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=%C5%BB&katalogId=2&subpageKatalogId=2&pageNo=1&nameId=2244&osobaId=24311&

dla porównania http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=F&katalogId=3&subpageKatalogId=3&pageNo=1&nameId=5342&osobaId=18731&
Cytować
-9 #23 Co na to B. Kot ? 2013-07-09 23:09
Nie boicie się, że jeden z inicjatorów referendum i członek IWW Bolesław KOT, będzie zły na was za ten artykuł?
Cytować
+10 #24 Hefajstos 2013-07-10 08:20
NIe do wiary... Rzeczywiście na sąsiednim portalu nie wolno się nie zgadzać, ani publikować nieprzychylnych postów...Czy Wam to czegoś nie przypomina? A mnie się zdawało, że tak prymitywne numery już nie przejdą...
Cytować
+7 #25 Kot z plakatu? 2013-07-10 09:09
Cytuję Co na to B. Kot ?:
Nie boicie się, że jeden z inicjatorów referendum i członek IWW Bolesław KOT, będzie zły na was za ten artykuł?


Bolesław Kot jest członkiem inicjatywy razem z Klinowskim
Cytować
-14 #26 obecna 2013-07-10 10:00
Cytuję Hefajstos:
NIe do wiary... Rzeczywiście na sąsiednim portalu nie wolno się nie zgadzać, ani publikować nieprzychylnych postów...Czy Wam to czegoś nie przypomina? A mnie się zdawało, że tak prymitywne numery już nie przejdą...


Przynajmniej ostudzi to wasze "czerwone" zapędy. Na Facebooku też nie można "minusować" i jakoś żyje!
Cytować
+13 #27 do obecna 2013-07-10 10:09
A co nas komuchów obchodzi portal z UM? Utworzyli sobie kółko wzajemnej adoracji to niech się adorują. Jest ich trzech do tego. Myślą, że ludzie nie wiedzą kto im tam pisze komentarze typu "gratuluję Pani Burmistrz", "Wadowice są piękne". I w drugą stronę że ktoś jest ćpunem itd. Na szczęście reklamodawcy widzą a jak odejdą to będzie płacz. Ja już tam dawno nie wchodzę i spokój święty mam od wszystkich dziwek politycznych.
Cytować
+12 #28 białoruś24 2013-07-10 10:22
Cytuję obecna:
Przynajmniej ostudzi to wasze "czerwone" zapędy. Na Facebooku też nie można "minusować" i jakoś żyje!


Na Facebooku nie można też wypisywać głupich anonimowych komentarzy. Pewnie dlatego pod idiotycznymi artykułami Płaszczycy nie ma komentarzy. Bo nikt normalny was nie popiera.
Jedyne co tam macie to "lajki" od Oli F. czy Krzysia S. A jeśli trafi się jakiś komentarz, to na ogół krytyczny, często jest on wtedy usuwany.
Cytować
+12 #29 aqq 2013-07-10 10:45
na w24 w artykule o ścinaniu drzew pod lądowisko jest post deklarujący zatrudnienie Grodzkiej i Biedronia w UM Wadowice po wygraniu wyborów na Burmistrza, podpisany Mateusz Klinowski. Moim zdaniem należałoby przeczołgać przez sąd tego gnoja, który to wpisał.


http://www.wadowice24.pl/wydarzenia/40-wiesci-z-miasta/6406-wycinaj-drzewa-przeszkadzaly-helikopterom
Cytować
+8 #30 Hefajstos 2013-07-10 10:48
Cytuję obecna:
Cytuję Hefajstos:
NIe do wiary... Rzeczywiście na sąsiednim portalu nie wolno się nie zgadzać, ani publikować nieprzychylnych postów...Czy Wam to czegoś nie przypomina? A mnie się zdawało, że tak prymitywne numery już nie przejdą...


Przynajmniej ostudzi to wasze "czerwone" zapędy. Na Facebooku też nie można "minusować" i jakoś żyje!



Czemuż czerwone?? Na Facebooku można bez żadnych problemów opublikować każdy komentarz - nawet "czerwony", hihi...
Ty chyba masz jakąś obsesję... Oj, i nie tylko ty, sądząc po wpisach na sąsiednim portalu. Jeśli ktoś się z czymkolwiek nie zgadza, to zaraz wymyśla mu się od komuchów, ćpunów, lewaków itp. Przecież to śmieszne. Dawniej, jak ktoś się sprzeciwił, to został karłem reakcji, itp. Myślałem, że to już mamy za sobą.
Cytować
-2 #31 Piotr31 2013-07-10 12:00
W PRL-u Legnica była nazywana "Małą Moskwą"...
Cytować
+8 #32 urolog 2013-07-10 12:21
Cytuję majka:
Kocicho jest przegrany, księża we wszystkich miejscowościach 12 okręgu wyborczego nakłaniali do głosowania na tą kreaturę, nie pomogło, dostał jedynie 2700.
Nawet nie chce myśleć jaką traumę będzie miał po następnych wyborach, gdzie głosy są tylko z naszego powiatu, pewnie ze złości wyłysieje :D


wyłysieje pod nosem :)
Cytować
+17 #33 urolog 2013-07-10 12:31
Nie popieram ani Filipiakowej ani klinowskiego. Chciałbym by ktoś normalny zajął się Wadowicami i zrobił w końcu faktycznie coś dla miasta i jego mieszkańców. W poprzednich latach popierałem E.F. ale od jakiegoś czasu obserwuje tzw. olewactwo i gwiazdorstwo. Szczytem było kiedy przechodząc obok kuchni brata alberta jak jeden z radnych mówił do ludzi tam się stołujących, że jak chcą by ta kuchnia jeszcze istniała to muszą głosować na E.F! ton wypowiedzi tego jegomościa budził strach u tych ludzi. Nie chcę takich radnych ani takiego burmistrza, który pewnie popiera takie zachowanie.
Chcę normalności!
Cytować
-1 #34 Rzecznik Magistratu 2013-07-11 03:21
Mam ładniejsze - oryginały. Ładniejsze od Rynku.
Założymy się?
Cytować
+8 #35 Stanisław Kliś 2013-07-11 07:58
Witajcie.
@#34 urolog 2013-07-10 12:31:
Piszesz o radnym K.Lichwiarskim.
1.Zadałem dawno pytanie (prywatnie? na Forum) panu przewodniczącem u RM "Czy radny Lichwiarski ma aktualne badania sanepidu,gdyż przed wszelkiego rodzaju "uroczystościam i" se chodzi wewnątrz Kuchni Brata Alberta podczas wydawania posiłków".
2.Wielokrotnie widziałem jak po godz.14 radny Lichwiarski wywoził (swoim prywatnym samochodem! rok 2012) "nadmiar" chleba do prywatnej hodowli zwierząt,a w tym dniu były ograniczenia w wydawaniu chleba dla potrzebujących (1/2 małego chleba na osobę lub 4-5 kromek).
Fizys onego radnego jest mnię znany,więc nie mogłem się pomylić.
Miłego Dnia tyż Staszek.
P.S.Zapewne teroski Cecylia Mops wyda odmowne decyzje dla mnię,gdyż córka onego radnego ponoć jezd tam pracownikiem.
Cytować
+10 #36 Ewa Relikwia 2013-07-11 09:11
Cytuję urolog:
Nie popieram ani Filipiakowej ani klinowskiego. Chciałbym by ktoś normalny zajął się Wadowicami i zrobił w końcu faktycznie coś dla miasta i jego mieszkańców. W poprzednich latach popierałem E.F. ale od jakiegoś czasu obserwuje tzw. olewactwo i gwiazdorstwo. Szczytem było kiedy przechodząc obok kuchni brata alberta jak jeden z radnych mówił do ludzi tam się stołujących, że jak chcą by ta kuchnia jeszcze istniała to muszą głosować na E.F! ton wypowiedzi tego jegomościa budził strach u tych ludzi. Nie chcę takich radnych ani takiego burmistrza, który pewnie popiera takie zachowanie.
Chcę normalności!


Czyżby radny Lichwiarski tam mamrotał do zupy?

Zasadniczo zgoda z Pańskim komentarzem, ale pytanie też jedno mam - "ktoś normalny zajął się Wadowicami i zrobił w końcu faktycznie coś dla miasta i jego mieszkańców" - wiadomo, że EF dla miasta i mieszkańców NIC. Ale Klinowski też nic? A może nienormalny?

Relikwii nie nosi, ale wydaje mi się normalnym, który coś robi, dla mieszkańców. Nie?
Cytować
+4 #37 Hefajstos 2013-07-11 09:19
Cytuję Piotr31:
W PRL-u Legnica była nazywana "Małą Moskwą"...


Najwyższy czas nazwać Wadowice "małym Watykanem"...
Cytować
+14 #38 Ucho 2013-07-11 12:13
Cytuję Co na to B. Kot ?:

Nie boicie się, że jeden z inicjatorów referendum i członek IWW Bolesław KOT, będzie zły na was za ten artykuł?

Pan Bolesław Kot w przeciwieństwie do Kocicha jest człowiekiem z poczuciem humoru. Jest człowiekiem odważnym w przeciwieństwie do Kocicha nie chowa się za drzewa i nie robi zdjęć z ukrycia, nie szantażuje, nie opluwa, nie wiesza głupich szmat bez podpisu na mieście, nie podszywa się pod różne nicki jak Kocicho.
Generalnie mamy do czynienia z przeciwieństwam i moralnymi i dwiema postaciami diametralnie różnymi jeżeli chodzi o pojmowanie sprawowania władzy, wykonywania obowiązków itd. itd. itd
Cytować
+11 #39 Tereska 2013-07-11 12:17
@Ucho
w dodatku jeden godny szacunku, drugiego metody godne pogardy,czsem kompromitujące,
Cytować
+5 #40 Pipa 2013-07-11 12:38
Kotatva musi odejśc w niebyt polityki.
Cytować
+6 #41 Ewita 2013-07-11 12:52
Załóżcie bana na ip z Urzędu Miasta: mają stałkę o ile wiem, nie będzie to chyba problemem. Mieszkańcy dość mają pisania bredni w komentarzach rpzez trójce, któa nic nie robi w robocie tylko sieje zamęt.
Cytować
+11 #42 Jak mam to rozumieć? 2013-07-11 13:29
Jeżeli to nie Kotarba pisał ze swojego kompa o północy obrażający pana Bolesława Kota komentarz podpisany Kocicho, to czy mam rozumieć, że też nie on robił swojej żonie dzieci? I jeżeli nie ma go w domu o północy, to mam rozumieć, że sypia u Krzysia "statywa"? A może za remizą w Jaroszowicach?
Bo coś tu nie rozumiem, a bardzo bym chciał?
Cytować
+3 #43 Piotr31 2013-07-12 00:36
Cytuję Piotr31:
W PRL-u Legnica była nazywana "Małą Moskwą"...

Wadowice można nazwać "Małym Kremlem"
Cytować
-2 #44 atra 2013-07-12 19:33
Cytuję Ewa Relikwia:
Cytuję urolog:
Nie popieram ani Filipiakowej ani klinowskiego. Chciałbym by ktoś normalny zajął się Wadowicami i zrobił w końcu faktycznie coś dla miasta i jego mieszkańców. W poprzednich latach popierałem E.F. ale od jakiegoś czasu obserwuje tzw. olewactwo i gwiazdorstwo. Szczytem było kiedy przechodząc obok kuchni brata alberta jak jeden z radnych mówił do ludzi tam się stołujących, że jak chcą by ta kuchnia jeszcze istniała to muszą głosować na E.F! ton wypowiedzi tego jegomościa budził strach u tych ludzi. Nie chcę takich radnych ani takiego burmistrza, który pewnie popiera takie zachowanie.
Chcę normalności!


Czyżby radny Lichwiarski tam mamrotał do zupy?

Zasadniczo zgoda z Pańskim komentarzem, ale pytanie też jedno mam - "ktoś normalny zajął się Wadowicami i zrobił w końcu faktycznie coś dla miasta i jego mieszkańców" - wiadomo, że EF dla miasta i mieszkańców NIC. Ale Klinowski też nic? A może nienormalny?

Relikwii nie nosi, ale wydaje mi się normalnym, który coś robi, dla mieszkańców. Nie?

Myślę że wielu z nas przeoczyło to nieudane zestawienie, Filipiak i Klinowski. Ja dałem "urologowi" plusa, nie zauważyłem, że wymienia, i w jakim sensie, Mateusza Klinowskiego. Ten, kto uważnie śledzi relacje z wadowickich wydarzeń (wadowiceonline , IWW, sprawozdania z sesji radnych, dostępne choćby na stronie IWW, prywatnych blogerow), nie może nie zauważyć, jak dużo się dzieje za sprawą Klinowskiego, ale głową muru i on nie przebije. Powodzenia, panie Mateuszu.
Cytować