Mieszkańcy, przedstawiciele opozycji i grupa referendalna, która chce odwołać burmistrz Ewę Filipiak
Mieszkańcy i opozycja wyśmiewają urzędowe tabliczki

Mieszkańcy, przedstawiciele opozycji i grupa referendalna, która chce odwołać burmistrz Ewę Filipiak oraz radnych Rady Miejskiej w Wadowicach przed upływem obecnej kadencji, wyśmiali urzędowe tabliczki, dotyczące kolejnej "rewitalizacji" ulicy Mickiewicza.

Od soboty (29.06) po raz kolejny na fragmencie ulicy Mickiewicza odbywa się remont. Tym razem zamiast po raz kolejny łatać i zalewać cementem fatalnie położoną kostkę, zerwano ją do podbudowy i zaczęto układać od nowa. Nie trzeba być fachowcem, aby zauważyć, że jakość tej pracy w porównaniu do poprzednich sporo się różni. Na szczęście na korzyść. O sprawie jako pierwszy informował portal WadowiceOnline.pl.

Zobacz: Ciężki sprzęt wjechał na Mickiewicza. Zrywają kostkę
Zobacz: Ledwo zamknęli ulicę a już stłuczka

Jak informował nas w sobotę (29.06) po ściągnięciu kostki brukowej Stanisław Kotarba, rzecznik Urzędu Miasta, gmina ma zastrzeżenia co do jakości wykonania położenia kostki i w związku z tym firma Mostostal na swój koszt musi dokonać poprawek. Magistrat asekuracyjnie postawił również przy wykopach tabliczkę z tą informacją, bo chyba nigdy nie znalazł się w ogniu tak dużej krytyki: mieszkańcy mają już chyba dosyć tych ciągłym remontów i poprawek, czego dają mocny upust, zarówno w rozmowach jak i w komentarzach w Internecie.

"Mnie nie specjalnie interesuje, jaka firma to remontuje. Ważne, żeby ktoś, kto to nadzoruje, w porę reagował. Tu po roku i kilku łataniach, bo naprawą tego nie można nazwać, urzędnicy zorientowali się, że ktoś wykonuje fuszerkę. Rychło w czas. Wszyscy na tym cierpią" - dziwi się mieszkaniec ulicy Mickiewicza, który od dłuższego czasu z niedowierzeniem obserwował, co tu się wyprawia.

Dodajmy, że tego typu tabliczki to spory ewenement. Nigdy nie były stawiane np. przy kolejnych remontach ulicy Karmelickiej, do której zarówno urzędnicy jak i mieszkańcy mieli spore zastrzeżenia, czy przy kolejnych łataniach płyt rynku czy kostki na ulicy Jagiellońskiej

Z tabliczek wyśmiewają się już również mieszkańcy, opozycja oraz grupa referendalna, która chce odwołać burmistrz Ewę Filipiak oraz radnych Rady Miejskiej w Wadowicach przed upływem obecnej kadencji. W kilku miejscach w Wadowicach powieszono pardiujące urzędową twórczość plakaty.

"Dla mnie najważniejsze jest to, że są problemy z rewitalizacją, jest oceniana negatywnie. Nikt nie przeprasza za przedłużające się remonty, zwiększone koszty inwestycji oraz ich uciążliwość dla mieszkańców, kierowców czy sklepikarzy. Nie jest grzechem przyznać się do niepowodzeń i porażek" - mówi nam w rozmowie bloger Obywatel Wadowic, jeden z pomysłodawców akcji plakatowej.

Jedno jest pewne: kolejne poprawki poprawek rewitalizowanej rewitalizacji będą się na pewno odbywały pod czujnym okiem mieszkańców, opozycji i blogerów, którzy raczej nie zostawią już suchej nitki na ich wykonawcach i zleceniodawcach. Opłacani asystenckimi pensjami "niezależni" dziennikarze mogą nie wystarczyć aby uspokoić społeczne nastroje...

(MG)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+19 #1 Jula 2013-07-03 19:23
Zacne...
Cytować
+30 #2 majka 2013-07-03 19:28
Policja Cię będzie tropić, po dłoniach cię odnajdą :D
Cytować
-11 #3 Stanisław 2013-07-03 19:39
2 lipca 2013 r. poszedłem spać o godzinie 20.15. Zacząłem czytać, ale puczułem zmęczenie, odłożyłem książkę i przytuliłem się do podusi. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem na dworze że jest widno. Pomyślałem, że spałem pół godziny. Tymczasem na zegarze, była już godzina 5.12 rano. Podczas tego długiego, nieświadomego wypoczynku nie miałem żadnego objawienia, a raczej snu, bo objawieniem jest sen starej zakonnicy o Chrystusie albo zawsze dziewicy, lub JPII, któremu się przyśniło, że III tajemnica fatimska dotyczy jego marnego żywota. Człowieka o mentalności wiejskiego proboszcza, jak powiedział Urban. Ten sen potwierdził moją wersję śmierci. Że śmierć, to zaśnięcie na wieczność i nic poza tym. Oczywiście wierzący muszą iść do swojego piekła. Ich to nie dotyczy. Ja zaś udaję się w świat materii nieożywionej. Ponadto miałem problemy z komórką, która mi się wyłączała. Trwała to około tygodnia. Od rana zaczęła działać bez zastrzeżeń. Pomyślałem, że te moje miłe doznania dotknęły mnie za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II, choć jestem zatwardziałym ateuszem i sił nadprzyrodzonyc h o nic nie proszę, tylko od nich żądam. JPII również to dotyczy i za odpowiednią gratyfikację od pana kard. Dziwisza mogę poświadczyć, że to dzieło Karolka. Nie będą musieli szukać wstawiennictwa potrzebnego do jego świętości u obłąkanych kobiet daleko poza granicami naszego kraju.
Cytować
+25 #4 jj 2013-07-03 20:40
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/trojmiasto/lotnisko-w-gdyni-niepotrzebne-komisja-europejska-z,1,5554967,region-wiadomosc.html - u nas też Komisja Europejska powinna się zainteresować, bo tzw. rewitalizacja rynku była kompletnie niepotrzebna i niesamowicie szkodliwa. Mnóstwo pieniędzy wyrzuconych zostało w błoto, a rynek wygląda gorzej niż wcześniej.
Cytować
+31 #5 oburzony 2013-07-03 21:59
Fontanna za ponad 1 mln zł ! Przecież za taką kwotę można wybudować żłobek dla dzieci
Cytować
-9 #6 Klineusz Mateowski 2013-07-03 22:42
Policja Cię będzie tropić, po dłoniach cię odnajdą :D
Cytować
-15 #7 Kpina 2013-07-03 23:24
Jacy Mieszkańcy?

Gładysz z Mucharza?
Cytować
+16 #8 Buehehehe 2013-07-03 23:30
Cytuję Kpina:
Jacy Mieszkańcy?

Gładysz z Mucharza?


A Kotarba z Huty, to co on za wadowiczanin i miastowy? :)
Cytować
-19 #9 Śmiech na sali 2013-07-03 23:31
A Klinowski z Krakowa?

Tacy to wielcy wadowiccy opozycjoniści. Bu ha ha ha
Cytować
+22 #10 Buehehehe 2013-07-03 23:35
Cytuję Śmiech na sali:
A Klinowski z Krakowa?

Tacy to wielcy wadowiccy opozycjoniści. Bu ha ha ha


Klinowski przynajmniej urodził się w Wadowicach i mieszkał 3/4 życia tutaj ;)
W Wadowicach mógł co najwyżej pracować w Biedronce albo zostać asystentem. Wybrał karierę naukową w Krakowie, co niektórych najwyraźniej boli. Nawet Wojtyła jak skończył 18 lat to stąd uciekł i wracał co najwyżej na sentymentalne wycieczki. Bo żyć normalnie się tu nie da, chyba, że klaszczesz u żłoba a to nie wszystkim konweniuje...
Cytować
+34 #11 Mateusz Klinowski 2013-07-03 23:44
Przepraszam bardzo, ale nie tylko urodziłem się w Wadowicach, ale również tu mieszkam - tutaj jest centrum mojej aktywności życiowej i społecznej. Po drodze zdążyłem pomieszkiwać w szeregu ciekawych miejsc i za swój dom uważam również kilka innych miast i miasteczek.
Ale jedno jest pewne - Wadowice są mi najbliższe i wiążę z nimi swoją przyszłość.

Co do rewitalizacji - to nie tylko totalna amatorka ze strony inwestora, ale przede wszystkim gigantyczny przekręt. Będzie jeszcze o tym głośno.

Referendum konieczne!
Cytować
+27 #12 humorek 2013-07-04 00:18
Zajebisty pomysł wyśmiania magistrackich oszołomów - uwielbiam takie akcje. Kabaret w Wadowicach to jedyne co mnie tu trzyma :D
Cytować
+12 #13 Miki 2013-07-04 00:59
Ja tam lubię nasz urząd miasta, przynajmniej jest sie gdzie wylać za free :) a co po niektórzy to już nawet go tam G... obrzucaja :)
Cytować
+17 #14 Stanisław Kliś 2013-07-04 03:55
Witajcie.
Wspaniałe tabliczki.Prosz ę o więcej przeca Mieszkańcy umieją czytać.
Miłego Poranka tyż Staszek.
Cytować
+18 #15 Kot Bolesław 2013-07-04 07:10
Treść tablicy dotyczącej remontu ulicy Mickiewicza to klasyczny przykład Jak UM dotkliwą porażkę nieudolnie wciska Wadowiczanom jako rzekomy sukces. W związku z usuwaniem kostki p.p. Kotarba i Krupnik "informują" , że czujny i kompetentny UM zauważył i zakwestionował jakość wykonanych robót i zobowiązał wykonawcę (Mostostal) do usunięcia usterek na jego koszt. Natomiast jak zwykle "wredna" opozycja "bezczelnie" zarzuca urzędnikom niekompetencję. Należy wobec tego zapytać Kotarbę i Krupnika dlaczego dopuścili do normalnego ruchu na tym odcinku ulicy Mickiewicza skoro we właściwym czasie, tzn podczas układania kostki, kompetentni przedstawiciele UM dostrzegli ( bo powinni dostrzec) poważne usterki wykonawcze? A może tę kompromitującą p. Kotarbę tablicę znów podstępnie o północy zamontował Kocicho?

Bolesław Kot
Cytować
+29 #16 majka 2013-07-04 07:13
Urząd Miasta osiągnął poziom bruku.
Cytować
+7 #17 Klineusz Mateowski 2013-07-04 09:02
Urząd Miasta osiągnął poziom bruku.
Cytować
+10 #18 Miłośnik magistratu 2013-07-04 09:12
Jak ja bym był dyktatorem to bym od razu nasłał milicję na tych lewicowych prowokatorów. Lewica się ośmiesza! Powód jest prosty, tabliczki lewicowe powinny być większe, minimum rozmiaru ściery Siłkowskich, jak nie 4x większe. Wtedy akcja informacyjna mogłaby przynieść skutek i przy dobrej pogodzie powiedziałby o niej TVN24. Tak, tak, ten sam TVN, w którym występuje znany pogodynek (nie Tomek).

Aż dziw bierze, że lewica marnotrawi pieniądze na taką fałszywą kampanię. Liczby podane przez lewicowych aktywistów mogą, i pewnie będą, mocno zaniżone :D

I kto odda za paliwo do punta!!!????
Cytować
+14 #19 ac 2013-07-04 09:29
a ja mam jeszcze jedną uwagę. Mamy pięknie wyremontowaną ulicę Zatorską i nie ma wydzielonego na nim pasa ruchu dla pieszych i dla samochodów. Gdy idę tamtędy z wózkiem i z dzieckiem to jest koszmar. Co chwilę jeżdżą tam samochody dostawcze, a ja z tymi dziećmi muszę się usuwać to na jedną stronę, to na drugą. A kierowcy wcale nie są przyjaźni, czasem jadą naprawdę szybko. Proponuję ustalić jakieś godziny wjazdu dla tych samochodów, np. do godz 9.00!!! w innych miastach tak jest i nieźle to funkcjonuje....
Cytować
+17 #20 Hefajstos 2013-07-04 09:42
Tak sobie pomyślałem... Może to i dobrze, że znów Mickiewicza rewitalizują? Bo to ostatecznie wszystkich wątpiących do sensu referendum przekona! Ludzie, nie bójcie się! Skończmy z tymi pajacami, zanim kolejną paranoję (za nasze pieniądze) wymyślą!
Cytować
+18 #21 jj 2013-07-04 09:46
U sprzedawczyka kocicho rozpisuje się, jakie to Wadowice wspaniałe, jaka to stolica handlu, kultury, rzemiosła, że wszyscy chcą tu mieszkać, przyjeżdżać, pracować. I inne kocichowe brednie. W związku z tym pytanie:

Gdzie mieszkają i pracują dzieci: burmistrz Filipiak, rzecznika Kotarby, sekretarza Brzeźniaka... itd?

W tych wspaniałych Wadowicach? No, nie wydaje mi się. Dlaczego nie tutaj? Dlaczego uciekły jak szczur z tonącego okrętu? Nawet dzieci naszych urzędasów opuściły to miasto, bo wiedzą że tu się żyć nie da. Okręt zatonął - nie ma dokąd wracać. Podziękujmy za to przy najbliższych wyborach, podziękujmy Ewie Filipiak, Stanisławowi Kotarbie, Zdzisławowi Szczurowi, Stanisławie Wodyńskiej, Michałowi Ogiegle, Krzysztofowi Salachnie i całej reszcie.
Cytować
+10 #22 Uchwyt od tuby 2013-07-04 09:57
Kto za paliwo do punta z zielonym listkiem odda?! Trzeba było jeździć, sprawdzać, plakaty z festiwalem przyklejać.

To piniądze kosztuje! Lewica odda?! Nie wydaje mnie się... Nie zaprosimy Was za karę na kawę!
Cytować
+6 #23 Hefajstos 2013-07-04 10:59
@jj

podziękujmy wcześniej - przy referendum. Takiej okazji przepuścić nie można. Bo przez ten rok jeszcze jedną rewitalizację zrobią. Albo kolejnego inwestora znajdą...
Cytować
+2 #24 st.referent 2013-07-04 12:30
Ludzie a dlaczego nikt nie dostrzega marnotrawienia publicznych pieniędzy przez urzędników starostwa.Czy wzrok pana Mateusza i IWW już tam nie dosięga?Czy chodzi tylko o fotel burmistrza.
Cytować
+6 #25 majka 2013-07-04 12:45
@Klineusz...
Cytaty ignorancie bierze się w cudzysłów.
Cytować
+6 #26 Hefajstos 2013-07-04 14:09
Cytuję st.referent:
Ludzie a dlaczego nikt nie dostrzega marnotrawienia publicznych pieniędzy przez urzędników starostwa.Czy wzrok pana Mateusza i IWW już tam nie dosięga?Czy chodzi tylko o fotel burmistrza.


Bo Pan Mateusz jest tylko jeden. IWW też. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twój wzrok tam sięgnął - to właściwość demokracji...
Cytować
+6 #27 Stanisław Kliś 2013-07-04 14:14
Witaj.
@#26 majka :
Zostaw onego se sobie.
"Nie pomoże gowo tuc,kto był ....." lubo "Nie warto było z b.... ".
Miłego Dnia tyż Staszek.
P.S.Może ono wychynął dopiero z jaskini ? Może perkusję zamienił na cóś ? A może statyw nie ten ? np.miętki ?
Pozostaje jeszcze cała plejada mgr inż.z UM.Do nich ten mentes pasuje może ?
Cytować
+7 #28 Ucho 2013-07-04 18:42
Cytuję Uchwyt od tuby:
Kto za paliwo do punta z zielonym listkiem odda?! Trzeba było jeździć, sprawdzać, plakaty z festiwalem przyklejać.

To piniądze kosztuje! Lewica odda?! Nie wydaje mnie się... Nie zaprosimy Was za karę na kawę!

To nie tankowane gratis u Badury?
Myślałam, że za trzymanie parasola coś się należy. Parkowanie wyborcze było gratis i inne takie tam, paliwa żałuje?
No takie coś panie Staszku żeby te parę litów panu żałować?
Cytować
+7 #29 ojciec 2013-07-05 12:02
Ja się modlę za wszystkich mieszkańców Wadowic a najwięcej za proboszczów. Serdecznie im współczuję takiej władzy magistrackiej. Ale nie o to mi chodziło. Pragnę zwrócić uwagę na język miłości i poszanowanie drugiego człowieka. Będąc naczelnym szefem jakim jest pan Dziwisz od razu bym tych nierobów proboszczów z terenu Wadowic wyrzucił na zbity pysk. Nie dość, że nic nie robią to jeszcze na dodatek dzielą mieszkańców Wadowic na dobrych i złych. Czy tak powinien robić "kapłan". Niestety, żądza pieniądza oraz ogłupianie ludzi weszło im już w nawyk. Myślę, że jako ojciec przełożony powinienem zaprotestować przeciwko rządom tych nierobów proboszczów i za wstawiennictwem mojego ukochanego ojca Stanisława wnoszę o wstawiennictwo i nawrócenie się tych czarodziei. Błogosławię: ojciec.
Cytować
+5 #30 no comments 2013-07-08 08:23
Na Białorusi wprowadzono propagandowy stan wojenny.
Cytować
+3 #31 Hefajstos 2013-07-08 20:03
Nie wiem, gdzie to umieścić - ale na IWW pod artykułem o mieszkaniu dla pani Grzyb jest ciekawy post, przytaczam:

Ja tez byłem w komisji , byłem i widziałem co się dzieje, na moich oczach człowiek,ktory jest z innego nadania na moich oczach dodawał krzyżyk na kartach do głosowania,tak żeby głosy były NIE ważne.
I co ?
Nic !!!
Złapałem go za reke , na tym co robił.
Powiedziałem ,ze nie podpisze protokołu, przepychanki słowne trwały dość długo,zadzwonił em do sztabu partii z ramienia którego to byłem członkiem komisji . Opowiedziałem co się stało,inni członkowie komisji to widzieli,”gora” kazała mi podpisac protokół mimo tego ze złapałem za reke.
Od tego momentu zwątpiłem w sens wyborow, nie ważne jak ludzie głosują, ważne ,kto liczy głosy.
A kto stawiał dodatkowe krzyżyki ???
Pozdrowienia dla J. Sz dyrektora z Ponikwi.
Pamietajcie !!!!
Członkowie komisji , musza być przygotowani na przekręty a nie na diete !!!
Cytować
+8 #32 Hefajstos 2013-07-08 20:05
Ten dyrektor szkoły z Ponikwi to pan Jan Szewczyk - jak by ktoś nie wiedział...
Prawda, że dyrektorzy szkół fajny przykład dzieciom dają?
Cytować
+3 #33 amber 2013-07-09 06:32
ugiąłeś się pod naciskiem "partii"...
Cytować
+4 #34 Hefajstos 2013-07-09 08:18
Cytuję amber:
ugiąłeś się pod naciskiem "partii"...


Tak, on się ugiął. Ale szokujące jest to, co dzieje się w komisjach wyborczych. A nam się zdaje, że mamy na cokolwiek wpływ... Nie do pomyślenia w innym kraju.
Cytować
0 #35 Psisko 2013-07-09 10:55
KOT, KOTarba, KOTcicho:

Policja wytropiła Stanisława Kotarbę:

http://www.wadowiceonline.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1514:policjawytropilastanislawakotarbe&catid=60:polityka&Itemid=32

Jaki KOT grasował po domu KOTarby? Odpowiedzcie sobie Państwo sami, temu Panu już dziękujemy!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.