Wielka afera w Andrychowie. Chodzi o grze planszową, w której na jednym z pól jej autorzy nazywają ud
Drukuj
Polityczna afera o mszę w grze planszowej

Wielka afera w Andrychowie. Chodzi o grze planszową, w której na jednym z pól jej autorzy nazywają udział w mszy świętej w kaplicy na Groniu Jana Pawła II stratą czasu.

Gorąco zrobiło się w sąsiednim Andrychowie. Po wielkiej imprezie dla dzieci "Bajkolandii" dwóch radnych PiS Krzysztofa Kubień i Franciszek Penkala zauważyli coś, czego nikt inny w ferworze zabawy nie zauważył. Chodzi o gre planszową "Andrusek na Słonecznym Szlaku", wydaną przez Centrum Kultury i Wypoczynku. Na polu 54A można znaleźć coś takiego:

Sprawę opisali na swoim blogu (www.dlaandrychowa.blogspot.com)

"Jaki przekaz dla naszych dzieci płynie z gry wydanej za nasze, publiczne pieniądze w niewinnej, wydawałoby się, grze? Ano taki, że uczestnictwo w Mszy to „stracony czas”. "Na szczęście" organizatorzy Bajkolandii zrekompensują graczom tę stratę przenosząc uczestnika na pole 69 (sic!)" - piszą zbulwersowani radni na swoim blogu.

Sprawę opisały też lokalne media, zainteresowali się nią też dziennikarze w kraju i zrobiło się o niej głośno w całej Polsce. Swój artykuł jej poświęcony zamieścił m.in. portal wpolityce.pl a także poważny katolicki portal fronda.pl.

Głos w sprawie zabrał tez ksiądz w parafii pw. św. Macieja w Andrychowie, komentując, że nazwanie mszy świętej straconym czasem jest "bolesne, ale i żałosne". Rzecznik kurii bielsko-żywieckiej ks. Eugeniusz Burzyk powiedział Frondzie, że "dyskusja z głupotą tylko ją uwiarygadnia i ludzi, którzy ją propagują".

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak obiecał zbadać całą sprawę. Na razie nie wiadomo, kto wpadł na pomysł kontrowersyjnego pola w grze planszowej.

(AS)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Naruszenie dyscypliny finansów i nieważność absolutorium dla burmistrza? Opozycja pisze do wojewody

Sądowy finał przepychanki w magistracie. Prokuratura skierowała akt oskarżenia Elżbiety Ł.

Uczniowie z Zakrzowa na wycieczce w Sejmiku

Burmistrz Kaliński w szpitalu na terapii

Jest wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Kalińskiego. Radni opozycyjni zbojkotowali sesję