Wielka afera w Andrychowie. Chodzi o grze planszową, w której na jednym z pól jej autorzy nazywają ud
Polityczna afera o mszę w grze planszowej

Wielka afera w Andrychowie. Chodzi o grze planszową, w której na jednym z pól jej autorzy nazywają udział w mszy świętej w kaplicy na Groniu Jana Pawła II stratą czasu.

Gorąco zrobiło się w sąsiednim Andrychowie. Po wielkiej imprezie dla dzieci "Bajkolandii" dwóch radnych PiS Krzysztofa Kubień i Franciszek Penkala zauważyli coś, czego nikt inny w ferworze zabawy nie zauważył. Chodzi o gre planszową "Andrusek na Słonecznym Szlaku", wydaną przez Centrum Kultury i Wypoczynku. Na polu 54A można znaleźć coś takiego:

Sprawę opisali na swoim blogu (www.dlaandrychowa.blogspot.com)

"Jaki przekaz dla naszych dzieci płynie z gry wydanej za nasze, publiczne pieniądze w niewinnej, wydawałoby się, grze? Ano taki, że uczestnictwo w Mszy to „stracony czas”. "Na szczęście" organizatorzy Bajkolandii zrekompensują graczom tę stratę przenosząc uczestnika na pole 69 (sic!)" - piszą zbulwersowani radni na swoim blogu.

Sprawę opisały też lokalne media, zainteresowali się nią też dziennikarze w kraju i zrobiło się o niej głośno w całej Polsce. Swój artykuł jej poświęcony zamieścił m.in. portal wpolityce.pl a także poważny katolicki portal fronda.pl.

Głos w sprawie zabrał tez ksiądz w parafii pw. św. Macieja w Andrychowie, komentując, że nazwanie mszy świętej straconym czasem jest "bolesne, ale i żałosne". Rzecznik kurii bielsko-żywieckiej ks. Eugeniusz Burzyk powiedział Frondzie, że "dyskusja z głupotą tylko ją uwiarygadnia i ludzi, którzy ją propagują".

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak obiecał zbadać całą sprawę. Na razie nie wiadomo, kto wpadł na pomysł kontrowersyjnego pola w grze planszowej.

(AS)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+22 #1 katofiksacja 2013-06-17 10:30
Jestem osobą wierzącą, tak zostałem wychowany. Praktykuję swoją wiarę w kościołach i sanktuariach w całej polsce podczas wikendowych wyjazdów. W głowie mi się wprost nie mieści nieraz głupota. Ale nie urzędników tylko księży. To jest gra wydana przez ośrodek NIEkościelny i Kościołowi nic do tego. Hierarchowie wszędzie swoje łapska pchają. Oni pewnie chcieliby żeby tekst w grze brzmiał "trafiłeś na groń i dałeś na tacę, w nagrodę ksiądz machnął kropidłem i cudownie przeniosłeś się do Inwałdu". Za taki Kościół jest mi wstyd!!!!!!
Cytować
+15 #2 Matka z synem 2013-06-17 10:35
Jezu też mi afera. Ludzie nie macie większych problemów? Bezrobocie, fatalne drogi, niskie płace, wysokie ceny benzyny i innych produktów itd. Radni wynajduj tematy zastępcze, bo innymi nie potrafią albo nei chcą się zająć.

Ręce opadają...
Cytować
+15 #3 Jurek 2013-06-17 10:36
Kubień i Penkaka wszędzie widza afery...
Cytować
+9 #4 Andrychowianin 2013-06-17 10:38
No to Żaku poleci ;)
Cytować
+15 #5 Bodek 2013-06-17 10:40
Andrychów jest święty bardziej od papy Franciszka :)

O co ta afera? Też uważam, że słuchanie niektórych księży na mszy to zdecydowanei strata czasu...
Cytować
+18 #6 zgred 2013-06-17 10:41
Zbłądziłeś i przypadkiem trafiłeś do UM w Wadowicach.Koci cho oskarża cię o atak terrorystyczny i kościół w Wadowicach.Reko mpensując twój stracony czas Klinowski z Edkiem organizują pikietę przed sądem.Jesteś w opozycji.
Cytować
+11 #7 Za piękny i za młody 2013-06-17 10:42
To 69 rozpaliło chyba nie tylko moją wyobraźnię :)
Cytować
+18 #8 Miłośnik magistratu 2013-06-17 10:45
Drodzy druhni i druhowie, księże proboszczi i wiewiórku z Parku Miejsku...

To jest lewicowa i antyklerykalna prowokacja wymierzona w cały Kościół Katolicki, a szczególnie we wspólnotę andrychowską i wadowicką. Dobrze, że wadowickie środowiska lewackie nie wydają takich gier bo pole 54A uzyskałoby następującą treść:

Cytat:
W drodze z repliki muzeum zabłądziłeś i przypadkiem trafiłeś na obrady sesji RM. Ten cyrk tak Cię wciągnął, że przegapiłeś wszystkie pociągi do Krakowa, które wkrótce w ogóle przestaną jeździć. Rekompensując Twój stracony czas masz prawo dostać w ryło i przenieść się na pole 69, gdzie ujrzysz techniki noszenia monstrancji.
Jest też wersja alternatywna:

Cytat:
W drodze z pysznych kremówek zabłądziłeś i przypadkiem trafiłeś na obrady sesji RM. Tam zastał Cię egipski kocicho z Iranu. Ze strachu zacząłeś uciekać tak szybko, że zabiegłeś na pole 69.
Oczywiście należy też postulować o usunięcie pola 69 bo ono może kojarzyć się mocno erotycznie, a nie daj Bóg [censored]graficznie. Dlatego należy to pole usunąć, albo jego treść zmienić na:
Cytat:

Trafiłeś do wyremontowanego burdelu w samym centrum miasta, który mieści się tuż obok plebanii...
Cytować
+15 #9 jj 2013-06-17 10:48
A serwis Płaszczycy całą sprawę komentuje tak: "Taki lapsus.". A teraz wyobraźmy sobie co by było gdyby za grę odpowiadał M.Klinowski. Mielibyśmy coś w stylu: tytuł - "Skandal! Klinowski obraża wierzących!", treść - strach pomyśleć. Czy nie mam racji?

Cała sprawa jest idiotyczna, pisowscy radni po raz kolejny się kompromitują.
"Przeczytałeś artykuł o niesamowitych odkryciach andrychowskich radnych. Rekompensując swój stracony czas..." ;)
Cytować
+14 #10 Buehheheh 2013-06-17 10:48
"Wadowiczanin na słonecnzym szlaku":

Robiąc reportaż o Wadowicach i szukając muzeum papieskiego zbłądziłeś i trafiłeś do Urzędu Miejskiego. Spasiony gość bez wąsa nie chciał z Tobą rozmawiać, wypchnał przypoconego gościa w za dużym garniaku, który mówił o pogodzie. Z Burmistrz Ewą Filipiak na szczęście już nie musiałeś rozmawiać (życzyła pogody dla kablówki) a nagrodę przeniosłeś się na pole 7 do Sióstr Siłkowskich, gdzie uraczono Cię winem i solą.
Cytować
+14 #11 polew mam 2013-06-17 10:56
Widać kretynizm kościelno urzędowy dotarł już do Andrychowa. Czekajcie jak tylko zjadą się duże media i to opiszą. W pięty pójdzie tym radnym i proboszczowi od siedmiu boleści. Na składkę nie daję już od lat ale teraz do kościołą przestanę chodzić zupełnie.
Cytować
+10 #12 kontra KK 2013-06-17 11:01
Jak najszybciej parafia w rynku powinna wydać kontr grę z tekstem "przypadkiem trafiłeś do galerii brodacza, rekompensując swój stracony czas przenosisz się na małe sam na sam ze spoconym malczikiem w realu"
Cytować
-6 #13 como 2013-06-17 11:26
A wyobrażacie sobie co by było gdyby ukazał się taki o to podpis pod polem ,,54'. ,,pole nr 54 Masz pecha przypadkowo znalazłeś się w synagodze trwa właśnie czytanie rabina . Utracony czas zrekompensuje ci wycieczka do Zoo ,, jeżeli nie chcesz jechać to cofasz się na pole 39' co by było w tedy???? !!!! Wszystkie Żydy od New Yorku po Ułan Bator kazały by się zaraz przepraszać i kajać . A to że naruszono ich uczucia religijne i narażono na szwank kulturę .Dodatkowo owinęli by tą sprawę w płaszczyk holocaustu i prześladowań na tle religijnym. A cała sprawa nie na jakimś tam portaliku odbiła by się echem a we wszystkich głównych dziennikach w Ziemi Świętej i USA. . I pewnie mieli by rację broniąc swojej kultury i wiary bo ktoś bezmyślnie coś takiego napisał. A w Polszcze od proszę cyt ,,małą aferka ,lapsus . Nikt nie stanie w obronie tradycji i wiary . CO TO K....A jest
Cytować
+4 #14 góral 2013-06-17 17:20
[quote name="como"]A wyobrażacie sobie co by było gdyby ukazał się taki o to podpis pod polem ,,54'. ,,pole nr 54 Masz pecha przypadkowo znalazłeś się w synagodze trwa właśnie czytanie rabina . Utracony czas zrekompensuje ci wycieczka do Zoo ,, jeżeli nie chcesz jechać to cofasz się na pole 39' co by było w tedy???? !!!! Wszystkie Żydy od New Yorku po Ułan Bator kazały by się zaraz przepraszać i kajać . A to że naruszono ich uczucia religijne i narażono na szwank kulturę .Dodatkowo owinęli by tą sprawę w płaszczyk holocaustu i prześladowań na tle religijnym. A cała sprawa nie na jakimś tam portaliku odbiła by się echem a we wszystkich głównych dziennikach w Ziemi Świętej i USA. . I pewnie mieli by rację broniąc swojej kultury i wiary bo ktoś bezmyślnie coś takiego napisał. A w Polszcze od proszę cyt ,,małą aferka ,lapsus . Nikt nie stanie w obronie tradycji i wiary .

To jest siła! bezgraniczne oddanie i obrona wiary i przekonań religijnych! szkoda tylko,że nas wierzących na takie coś nie stać - no chyba ze by to była parada homoseksualistó w - wtedy wszyscy stanęli by w równych szeregu! Smutne to jest jak sie widzi jakiej jesteśmy małej wiary i jak potrafimy sie z niej napiep...!

/quote]
Cytować
+2 #15 Stanisław 2013-06-17 17:34
Żak jest starym esbekiem. To typowy "produkt" Polski "magdalenkowej" i "okragłostołowe j". Używa forteli, aby nie być sądzony przez sąd lustracyjny. Tak wygląda samorządowa Polska lokalna w 24 lata niby to po obaleniu komuny! Tymczasem Wielki Gajowy RP razem z Adasiem M. z jego szmatławca każą nam "święcić" jakiś to "dzień" rzekomej wolności 4 czerwca 1989 r.? Jaka wolność i dla kogo? Dla uwłaszczonej nomenklatury? Przypomnijmy, że było wówczas nominalnie zaledwie 35% wolności w Sejmie. Ci ludzie nie maja ambicji. Zdemaskowani winni sami poddać się do dymisji, zaś andrychowanie, jeśli nawet nie zdecydują się na referendum, to pokażą mu "narożnik" w nadchodzących wyborach.
Cytować
0 #16 Spartakus Spartakus 2013-06-30 22:12
http://10przykazan.wordpress.com/2013/06/28/seks-tasmy-chlopcy-do-wynajecia-i-zemsta-poggiego-pedofilskie-kregi-nierzadu-w-watykanie/

http://10przykazan.wordpress.com/
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.