Edward Wyroba, przewodniczący Powiatowego Koła Racja PL w Wadowicach oraz kontrowersyjny bloger opisuj
Drukuj
Edward Wyroba kończy z polityką

Edward Wyroba, przewodniczący Powiatowego Koła Racja PL w Wadowicach oraz kontrowersyjny bloger opisujący lokalne sprawy porzuca politykę. Właśnie złożył wniosek o przyjęcie rezygnacji z funkcji przewodniczącego oraz wystapienia z szeregów partii Racja PL. Dlaczego?

To trochę zaskakująca wiadomość, więc warto ją odnotować. Edward Wyroba, kontrowersyjny bloger opisujący lokalne sprawy oraz przewodniczący Powiatowego Koła Racja PL w Wadowicach we wtorek (11.06) przesłał na ręce władz partyjnych wniosek o przyjęcie rezygnacji z funkcji przewodniczącego w Wadowicach. Chce również wystąpić z szeregów partii Racja PL.

Co było powodem takiej decyzji? Okazuje się, że Edward Wyroba porzuca politykę na rzecz działań kulturalnych.

"Robię to z przyczyn wyłącznie osobistych. Zangażowanie się w inne projekty takie jak praca na rzecz Muzeum Przyjaźni Polsko Amerykańskiej w Wadowicach, współpraca ze Stowarzyszeniem Seniorów Lotnictwa RP oraz innymi organizacjami wypełnia dostatecznie mój czas. Lokalna polityka pokazała, że nie ma w niej dzisiaj poważnego rozwiązywania problemów społecznych a tylko konkurowanie z marnej jakości kabaretem. To powoduje, że coraz bardziej skłaniam sie ku stwierdzeniu, iż na politykę szkoda marnowac życia. Lepiej po prostu zająć się sprawami, które pozwolą młodzieży poznać historię, bo jak mówil papież Jan Paweł II, naród, który zatraca historię, zatraca własną tożsamość" - mówi nam Edward Wyroba.

Jak dowiadujemy się, nie oznacza to rezygnacji z prowadzenia bloga www.wadowita24.pl, więc chyba polityczni przeciwnicy Wyroby póki co nie będą mogli spać w spokoju i odetchnąć z ulgą. 

Nas zastanawia, jak długo Edward Wyroba będzie odpoczywał od polityki. Przecież jak mówi znane przysłowie i uczy lokalna polityczna historia, "ciągnie wilka do lasu"...

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o... II turze wyborów

II tura wyborów prezydenckich. Na terenie kraju stan alarmowy dotyczący zagrożeń w cyberprzestrzeni

Wadowice podpisały umowę na projekt południowej obwodnicy

Tyle zostało po ministrze i politykach chwalących się remontem linii kolejowej

Wojewoda namawia do wysokiej frekwencji. Druga edycja "Bitwy o wozy"