Edward Wyroba, przewodniczący Powiatowego Koła Racja PL w Wadowicach oraz kontrowersyjny bloger opisuj
Edward Wyroba kończy z polityką

Edward Wyroba, przewodniczący Powiatowego Koła Racja PL w Wadowicach oraz kontrowersyjny bloger opisujący lokalne sprawy porzuca politykę. Właśnie złożył wniosek o przyjęcie rezygnacji z funkcji przewodniczącego oraz wystapienia z szeregów partii Racja PL. Dlaczego?

To trochę zaskakująca wiadomość, więc warto ją odnotować. Edward Wyroba, kontrowersyjny bloger opisujący lokalne sprawy oraz przewodniczący Powiatowego Koła Racja PL w Wadowicach we wtorek (11.06) przesłał na ręce władz partyjnych wniosek o przyjęcie rezygnacji z funkcji przewodniczącego w Wadowicach. Chce również wystąpić z szeregów partii Racja PL.

Co było powodem takiej decyzji? Okazuje się, że Edward Wyroba porzuca politykę na rzecz działań kulturalnych.

"Robię to z przyczyn wyłącznie osobistych. Zangażowanie się w inne projekty takie jak praca na rzecz Muzeum Przyjaźni Polsko Amerykańskiej w Wadowicach, współpraca ze Stowarzyszeniem Seniorów Lotnictwa RP oraz innymi organizacjami wypełnia dostatecznie mój czas. Lokalna polityka pokazała, że nie ma w niej dzisiaj poważnego rozwiązywania problemów społecznych a tylko konkurowanie z marnej jakości kabaretem. To powoduje, że coraz bardziej skłaniam sie ku stwierdzeniu, iż na politykę szkoda marnowac życia. Lepiej po prostu zająć się sprawami, które pozwolą młodzieży poznać historię, bo jak mówil papież Jan Paweł II, naród, który zatraca historię, zatraca własną tożsamość" - mówi nam Edward Wyroba.

Jak dowiadujemy się, nie oznacza to rezygnacji z prowadzenia bloga www.wadowita24.pl, więc chyba polityczni przeciwnicy Wyroby póki co nie będą mogli spać w spokoju i odetchnąć z ulgą. 

Nas zastanawia, jak długo Edward Wyroba będzie odpoczywał od polityki. Przecież jak mówi znane przysłowie i uczy lokalna polityczna historia, "ciągnie wilka do lasu"...

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+24 #1 Kinia 2013-06-12 09:22
Nie dziwię się, przecież zawsze powtarza, że z usmarkanymi nie siada do stołu :)
Cytować
+17 #2 Czytelnik 2013-06-12 09:29
Może i Edek kończy z polityką, ale czy polityka kończy z Edkiem? :) Pozdrawiam Skorpiona!
Cytować
+21 #3 wilku 2013-06-12 09:32
Racja PL w ogóle nie pasuje do wadowickich realiów a po drugie tam się kłócą jak cholera w zarządzie i chyba to jest prawdziwy powód. Było kwestią czasu aż to rypnie. I całe szczęście. Byłoby lepiej gdyby się Wyroba w sprawy lokalne angażował bardziej i tu stworzył jakąś organizację. Kocicho wcale nie jest ucieszony bo to nic nie zmienia, Edek nadal będzie w nich walił jak trza i dobrze. No a jeśli by zrobił tutaj jakieś stowarzyszenie typu IWW to by kocicho chyba zawału dostało.
Cytować
-22 #4 Markss 2013-06-12 09:39
On nigdy z polityka nie skończy.

Zawsze zmieniał partie i ugrupowania. Kiedyś był w SLD, w TMZW chyba jeszcze jest, w NS, nawet w związku wędkarskim.

Być może teraz wstąpi do IWW, albo ruchu Palikota, może Europa Plus.
Cytować
-6 #5 Kinia 2013-06-12 09:48
I dobrze, przecież racja to jakaś kpina...
Cytować
+22 #6 dalej polityka 2013-06-12 10:19
Czyli dalej Edward Wyroba będzie politykował,bo będzie prowadził bloga politycznego.

Jak napisał MG: "nie oznacza to rezygnacji z prowadzenia bloga www.wadowita24.pl, więc chyba polityczni przeciwnicy Wyroby póki co nie będą mogli spać w spokoju i odetchnąć z ulgą."
Cytować
+21 #7 Dziadunio Dziadunio 2013-06-12 10:30
Kombinujecie tu dlaczego Edek olał Rację - ja to wiem na pewno - on po prostu przestraszył się tego progresywnego VAT-u który partia ma wpisany we własny program ;-) :lol:

A zupełnie już poważnie - Edward zaangażowanie w lokalne sprawy ma we krwi, jestem pewien że nie przejdzie na polityczną emeryturę. Z drugiej strony, pewien dystans dobrze mu zrobi - czasami zbytnio się Skorpion gorączkuje
Cytować
+19 #8 Dziadunio Dziadunio 2013-06-12 10:44
Szczególnie polecam dzisiejszy wpis Pałacowego - http://palacowybajkopisarz.blogspot.com/2013/06/wwwwyjebanipl-domena-na-sprzedaz.html
Cytować
-28 #9 sekcyjny 2013-06-12 11:23
Kończy bo nikt nie chciał z nim rozmawiać.Teraz opozycja może konstruktywnie działać.
Cytować
+21 #10 Miłośnik magistratu 2013-06-12 12:21
Wypada tylko sparafrazować:
GENIALNY ARTYKUŁ, GENIALNE ZDJĘCIE! LEWICĘ SZLAG TRAFI!

I bym zapomniał:
BIAŁY DYM NAD ŻWIRKI I WIGURY, TO PŁONIE RACJA!
Cytować
-17 #11 Luśka 2013-06-12 12:42
Tyle mnie to obchodzi co samochód p Odrozka.
Cytować
-13 #12 Sodomia i Gomoria 2013-06-12 13:01
Wyroba mówi Jan Paweł II... Dosłownie Sodomia i Gomoria co to się potrafi stać. Tyle razy wypisywał pogardliwie Papcio Lolek itd...
Cytować
-17 #13 Belferka 2013-06-12 13:18
Jeszcze z druhem Józefem będzie uczestniczył w procesjach.Wspo mnicie moje słowa.
Cytować
-15 #14 Kazimir 2013-06-12 14:13
Po co kudłaty podał do publicznej wiadomości o swojej rezygnacj z Racji przecież to nikogo nie obchodzi. Przecież wiadomo, że tym rozpoczął kampanię wyborczą na burmistrza?
Tylko czy zdąży zdać mature i skończyć studia /warunek konieczny chociaż niewystarczając y/. A może był do spowiedzi i zrozumiał, że błądzi.
Cytować
-6 #15 Greta 2013-06-12 14:19
W kulturze potrzebne są ewenementy, które urozmaicają język polski ciekawym słownictwem wywodzacym się z rynsztoka.
Cytować
+16 #16 as 2013-06-12 14:26
Cytuję Markss:
On nigdy z polityka nie skończy.

Zawsze zmieniał partie i ugrupowania. Kiedyś był w SLD, w TMZW chyba jeszcze jest, w NS, nawet w związku wędkarskim.

Być może teraz wstąpi do IWW, albo ruchu Palikota, może Europa Plus.
Wiesiek nie pieprz
Cytować
-15 #17 Leon 2013-06-12 16:10
Kazimir, a może to jego partia wprowadziła wymóg co najmniej sredniego wykształcenia dla określonych stanowisk a to on sie obraził? A gdzie on po zasadniczej szkole...?
Cytować
+15 #18 zgred 2013-06-12 17:21
Cytuję Sodomia i Gomoria:
Wyroba mówi Jan Paweł II... Dosłownie Sodomia i Gomoria co to się potrafi stać. Tyle razy wypisywał pogardliwie Papcio Lolek itd...

A Klinowski to tak nie pisał .
Cytować
+23 #19 zgred 2013-06-12 19:31
Lepsza zawodówka jak matura z Jaszczurowej.
Cytować
+15 #20 Fajna zabawa 2013-06-12 22:08
Cytuję Leon:
Kazimir, a może to jego partia wprowadziła wymóg co najmniej sredniego wykształcenia dla określonych stanowisk a to on sie obraził? A gdzie on po zasadniczej szkole...?

Cytuję Greta:
W kulturze potrzebne są ewenementy, które urozmaicają język polski ciekawym słownictwem wywodzacym się z rynsztoka.

Cytuję Kazimir:
Po co kudłaty podał do publicznej wiadomości o swojej rezygnacj z Racji przecież to nikogo nie obchodzi. Przecież wiadomo, że tym rozpoczął kampanię wyborczą na burmistrza?
Tylko czy zdąży zdać mature i skończyć studia /warunek konieczny chociaż niewystarczający/. A może był do spowiedzi i zrozumiał, że błądzi.

Cytuję sekcyjny:
Kończy bo nikt nie chciał z nim rozmawiać.Teraz opozycja może konstruktywnie działać.


Jak on doskonale wiedział, że się pojawicie. I ma chłop zabawę, którą sam zapowiedział już wczoraj.
Cytować
+15 #21 majka 2013-06-13 16:39
Wadowicka polityka bez Edwarda...niemo żliwe.
Cytować
+18 #22 majka 2013-06-13 16:41
@zgred
Co to za szkoła w Jaszczurowej gdzie można robić maturę na tajnych kompletach?
Cytować
+13 #23 zgred 2013-06-13 18:00
Cytuję majka:
@zgred
Co to za szkoła w Jaszczurowej gdzie można robić maturę na tajnych kompletach?

Zapytoj joska z hłoczni
Cytować
+14 #24 majka 2013-06-13 19:23
@zgred
Nie zapytam, bo Druh z Choczni nie jest w moim typie(gruby,uro da wiejska, tandetny i prymitywny)więc o czym z takim indywidum rozmawiać?wolę poczytać książkę nawet niepoczytnego autora
Cytować
-13 #25 Znacie powiedzonko? 2013-06-13 21:14
Wyżej sr.... niż dziurkę ma.
Cytować
+9 #26 jj 2013-06-13 23:51
Cytuję Znacie powiedzonko?:
Wyżej sr.... niż dziurkę ma.


Rozumiem że to o Józku?
Cytować
+10 #27 Dziadunio Dziadunio 2013-06-14 07:17
Dzisiaj dementuje kłamstwo o referendum zanim na dobre pojawi się ono w obiegu publicznym :-) http://dziadunio.blogspot.com/2013/06/finansowe-koszty-referendum.html
Cytować
-4 #28 Histolityk 2013-06-15 06:49
Kudłaty mocno wchodzi w "kulturę" i zmienia historię napisaną 250 lat temu.
Narodził się kolejny "historyk" z "polityka"
Co z tego powstanie "............."
Cytować
+13 #29 jj 2013-06-15 09:12
A dla mnie Edward Wyroba jest osobą bardziej wartościową niż Filipiakowa, Szczur, Kotarba i radny co jeszcze nie wyszedł z ukrycia razem wzięci. Z pewnością bardziej przysłużył się temu miastu niż ww. osoby.
Cytować
-2 #30 bez znaczenia 2013-06-15 10:11
A dla mnie Edward Wyroba jest jak ten portal. Nie widzę różnicy.
Cytować
+9 #31 jj 2013-06-15 11:12
Zgadza się, jest uczciwy, rzetelny i nie sprzedał się władzy.
Cytować
-7 #32 Matrix 2013-06-15 12:52
A ja mam go gdzieś !!!
Cytować
-8 #33 Rynkowy 2013-06-15 17:09
Kudłaty to hańba dla naszego miasta.
Gdyby młodzi znali historię poczynań, pomówień, pieniactwa tego osobnika to może inaczej pisali by na forum.
On nie krytykuje samnorzadu on pieni z wściekłości, że nic nie osiągnął w swoim pieniackim życiu poza Racją, którą sie skompromitował. Bo Nad Skawą to cyrk, Racja to Cyrk, "kultura" szkoda gadać,może Muzeum Pana Krausa ale to ostatnia deska ratunku przed zapomnieniem i kompromitacją. 62 przegrane procesy, cyrkowe referendum przed laty, pisma do Generała z ZK,
Gdyby w tych wszystkich jego pomówieniach chociaż było odrobinę prawdy to w Wadowicach nie było by już samorządu a droga na Jezuickiej była by betonowa a Skawa na Zaskawiu zmieniłaby koryto.
Cytować
-6 #34 jozef 2013-06-15 19:14
Podobno ma wyjechać do Arabii saudyjskiej jako doradca demokracji
Cytować
-6 #35 jozef 2013-06-15 19:15
Cytuję jozef:
Podobno ma wyjechać do Arabii saudyjskiej jako doradca demokracji

Samorządowej
Cytować
+7 #36 zgred 2013-06-15 20:33
Cytuję Rynkowy:
Kudłaty to hańba dla naszego miasta.
Gdyby młodzi znali historię poczynań, pomówień, pieniactwa tego osobnika to może inaczej pisali by na forum.
On nie krytykuje samnorzadu on pieni z wściekłości, że nic nie osiągnął w swoim pieniackim życiu poza Racją, którą sie skompromitował. Bo Nad Skawą to cyrk, Racja to Cyrk, "kultura" szkoda gadać,może Muzeum Pana Krausa ale to ostatnia deska ratunku przed zapomnieniem i kompromitacją. 62 przegrane procesy, cyrkowe referendum przed laty, pisma do Generała z ZK,
Gdyby w tych wszystkich jego pomówieniach chociaż było odrobinę prawdy to w Wadowicach nie było by już samorządu a droga na Jezuickiej była by betonowa a Skawa na Zaskawiu zmieniłaby koryto.

Om przynajmniej wpisuje się w historie miasta,a ty nie dorastasz mu do pięt co najwyżej bęcwale możesz mu wskoczyć po fajki do kiosku.
Cytować
-10 #37 Alicja 2013-06-15 22:11
NO CÓŻ, RACJA NIE MA EDKA ,BO EDZIU NIE MA RACJI!
Cytować
+8 #38 Alleluja 2013-06-16 01:56
Do pięt nie dorastają wszyscy wzięci razem proboszczowie z Wadowic i Choczni.
Cytować
+7 #39 Konkrety proszę 2013-06-16 08:21
Cytuję Rynkowy:
Kudłaty to hańba dla naszego miasta.
Gdyby młodzi znali historię poczynań, pomówień, pieniactwa tego osobnika to może inaczej pisali by na forum.
On nie krytykuje samnorzadu on pieni z wściekłości, że nic nie osiągnął w swoim pieniackim życiu poza Racją, którą sie skompromitował. Bo Nad Skawą to cyrk, Racja to Cyrk, "kultura" szkoda gadać,może Muzeum Pana Krausa ale to ostatnia deska ratunku przed zapomnieniem i kompromitacją. 62 przegrane procesy, cyrkowe referendum przed laty, pisma do Generała z ZK,
Gdyby w tych wszystkich jego pomówieniach chociaż było odrobinę prawdy to w Wadowicach nie było by już samorządu a droga na Jezuickiej była by betonowa a Skawa na Zaskawiu zmieniłaby koryto.


Staszek, ale cie boli, ze Wyrobie do pięt nie dorastasz! Potrafisz pisać brednie, żeby tylko się przed dziadkami z DPS za parkiem zrehabilitować. Jeżeli to prawda co napisałeś, to wylicz te 62 przegrane procesy, bo można się domyslic, że z tobą jak taka dokładna buchalteria i napisz coś więcej o tym generale z ZK, z którym Edek wygrał proces przez sądem najwyższym? :lol:
Cytować
-6 #40 Zatorski 2013-06-16 19:17
Kudłaty wygrał z Generałem ale jaja!
Gazda wygrał poprzednie referendum!
Kudłaty wybitnym politykiem Wadowic?
Cytować
+5 #41 zgred 2013-06-16 23:28
Cytuję Zatorski:
Kudłaty wygrał z Generałem ale jaja!
Gazda wygrał poprzednie referendum!
Kudłaty wybitnym politykiem Wadowic?

Jesteś głupszy niż Wadowicki blog prawicy.
Cytować