Wadowiccy blogerzy, komentatorzy politycznej rzeczywistości w naszym mieście, postanowili zapytać mies
Czy mieszkańcy chcą referendum?

Wadowiccy blogerzy, komentatorzy politycznej rzeczywistości w naszym mieście, postanowili zapytać mieszkańców, czy gotowi są na referendum za odwołaniem burmistrz Ewy Filipiak i Rady Miejskiej.

Wadowiccy blogerzy: Dziadunio (www.dziadunio.blogspot.com), Obywatel Wadowic (www.obywatelwadowic.blogspot.com), Mateusz Klinowski (www.mateuszklinowski.pl) oraz Pałacowy Bajkopisarz (www.palacowybajkopisarz.blogspot.com) to komentatorzy wadowickiej politycznej rzeczywistości, znani z krytycznego stosunku do obecnych władz samorządowych.

Teraz w specjalnym apelu postanowili zapytać mieszkańców o sens robienia referendum w Wadowicach. Tłumaczą to brakiem współpracy z radnymi, burmistrz Ewą Filipiak, brakiem rozmowy na bliskie sercu mieszkańców sprawy takie jak rewitalizacja wadowickiego rynku, prywatyzacja wysypiska, czy kompromitujące wg nich zachowania urzędników.

"Żyjemy w demokracji, gdzie władza podlega nieustannej weryfikacji – możemy ją oceniać, składać wnioski, protesty, sprzeciwy. Jedną z form sprzeciwu wobec polityki władz gminy jest referendum za ich odwołaniem – to nasze prawo, prawo każdego z mieszkańców" - czytamy w apelu blogerów przesłanym do naszej redakcji.

Referendum raczej ciężo wygrać, z czego zdają sobie sprawę apelujący i co doskonale widać po ostatnich próbach w Kalwarii Zebrzydowskiej. To jednak blogerów nie zraża.

"Dlatego być może czas sięgnąć po dostępne nam rozwiązanie – proces odwołania skorumpowanych (moralnie, politycznie) władz miasta w drodze referendum gminnego. Takie referenda z dobrym skutkiem odbyły się ostatnio w wielu gminach Polski, choćby w Elblągu. Poddajemy to pod rozwagę Państwa i Państwa rodzin" - piszą blogerzy.

Również jesteśmy ciekawi głosów mieszkańców, dlatego zapraszamy naszych czytelników do udziału w sondzie:

Czy jesteś za zorganizowaniem w Wadowicach referendum za odwołaniem burmistrz Ewy Filipiak i Rady Miejskiej?

Komentarze "za" i "przeciw" pod artykułem również mile widziane. Cały apel wadowickieg blogosfery można przeczytać TUTAJ.

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+23 #1 Obywatel 2013-05-29 17:35
ZA
Cytować
+49 #2 Wyborca 2013-05-29 17:42
Nie przepadam za wadowickimi władzami (mam do tego prawo oceniając ich działania na przestrzeni kilkunastu lat) ale referendum nie ma szans.

Myślałem, że jakąś odskocznią bedzie Klinowski, ale po tym co ostatni wyprawia (dużo hałasu, mało konkretów) nie jest to dla mnie żaden kandydat dla burmistrza.

Jak ktoś wystawi kandydata nie uwalonego w obecny układ, który będzie realną konkurencją Filipiakowej to ma szanse. Póki co nie widzę.
Cytować
+30 #3 zainteresowana 2013-05-29 17:48
Ja w głębi serca czuję, i myślę, że spora część, jak nie większość, mieszkańców jest za pozbyciem się obecnych wiecznych władz. Tak jest przynajmniej w mieście. Ale ludzie są niechętni, nieufni, boją się i nie są gotowi na taki radykalny krok. Tym niemniej uważam, że mamy do czynienia z powolnym procesem tworzenia się nowej jakości w dyskusji publicznej w naszym mieście i to niestety nie jest zasługa urzędu miasta bo ten potrafi tylko piętnować i atakować (widziałam dziś komentarz nawołujący do oskarżenia prywatnego skazanego wczoraj staruszka). Coraz cześciej pewne sprawy pojawiają się w mediach, ludzie jakoś się organizują wspólnie i coś się dzieje. Referendum się nie uda a szkoda, ale nic straconego bo trzeba wzniecać w ludziach wiarę w zmiany i demokrację.
Cytować
+25 #4 Nowa droga 2013-05-29 18:06
A może inaczej? Po co pchać się w referendum? Mało czasu, wynik znany, frekfencja jak będzie 10% to będzie wszystko.
Nie lepiej organizować spotkania z mieszkańcami, przedstawiać im sprawy rzetelnie i rozmawiać z nimi o ich potrzebach? Jeżeli na przykład Mateusz Klinowski zadeklarował, że będzie kandydował na fotel burmistrza to powinien zacząć pracować nad ludźmi, pokazywać im drogę demokratyczną. Jestem pewien, że takie spotkania mogłyby przekonać większą rzeszę ludzi. Jest taki plus tego pomysłu, że na takie spotkania nie zdecyduje się obecna burmistrz i to daje przewagę temu kandydatowi, który do ludzi jest otwarty i z nimi rozmawia. Ona rozmawia w sądach z dziadkami to już wiele mówi. Trzeba z ludźmi rozmawiać normalnie. Ja często mówię ze znajomymi o polityce i naprawdę zapotrzebowanie na polityka, który miałby z nimi kontakt jest ogromne.
Cytować
+11 #5 Mateusz Klinowski 2013-05-29 18:12
Referendum jest naszym prawem. Dlatego należy z niego skorzystać, gdy obserwujemy powszechną niekompetencję, oszustwa i prywatę. Co innego pozostaje?

Oczywiście możemy czekać, ale to kosztuje - niewątpliwie odwołując Straszny Dwór zaoszczędzimy ponad 1 mln zł.

Czy referendum się uda? Raczej nie - Burmistrz skutecznie sterroryzowała mieszkańców, więc po prostu nie stawią się przy urnach. Ale powtarzam - jest naszym prawem próbować. Z prawa tego korzystają obecnie choćby mieszkańcy Warszawy.

Czy jestem odpowiednim kandydatem na burmistrza? Ktoś powyżej pisze, że robię hałas, a nie mam konkretów. To bardzo ciekawe. Organizacja referendum to jest hałas czy konkret? A sprzątanie miasta? A patrzenie na ręce władzy, ujawnianie przekrętów? A transmisje z sesji? Czy wszystko to, to tylko hałas?

No i wreszcie, gdzie są ci, co ofiarują nam w końcu konkrety?

Z chęcią poprę innego kandydata na burmistrza, jeżeli tylko będzie miał do zaoferowania więcej niż ja. Tymczasem jednak chętnych nie widać. ..

Zapraszam do dzielenia się refleksjami odnośnie inicjatywy referendalnej - jestem ciekaw Państwa opinii.
Cytować
+16 #6 Stanisław Kliś 2013-05-29 18:12
Witajcie.
Osobiście dawno już byłem za.Już to pisałem.
Referendum może jedynie zwrócić uwagę na Wadowice,że coś nie tak z wadzą.
Większość nie pójdzie np.okolice "jaskini" i reszta parafii.Zbyt mało dociera do Mieszkańców Gminy,a docierające informacje są jedynie "urzędowe" i parafialne.
Miłego Wieczoru tyż Staszek.
Cytować
+9 #7 Mateusz Klinowski 2013-05-29 18:14
Cytuję Nowa droga:
A może inaczej? Po co pchać się w referendum? Mało czasu, wynik znany, frekfencja jak będzie 10% to będzie wszystko.
Nie lepiej organizować spotkania z mieszkańcami, przedstawiać im sprawy rzetelnie i rozmawiać z nimi o ich potrzebach? Jeżeli na przykład Mateusz Klinowski zadeklarował, że będzie kandydował na fotel burmistrza to powinien zacząć pracować nad ludźmi, pokazywać im drogę demokratyczną. Jestem pewien, że takie spotkania mogłyby przekonać większą rzeszę ludzi. Jest taki plus tego pomysłu, że na takie spotkania nie zdecyduje się obecna burmistrz i to daje przewagę temu kandydatowi, który do ludzi jest otwarty i z nimi rozmawia. Ona rozmawia w sądach z dziadkami to już wiele mówi. Trzeba z ludźmi rozmawiać normalnie. Ja często mówię ze znajomymi o polityce i naprawdę zapotrzebowanie na polityka, który miałby z nimi kontakt jest ogromne.


Bardzo chętnie spotykam się z mieszkańcami. Chciałbym zorganizować spotkania w całej gminie. Jak się za to zabrać? Mam Pan jakiś pomysł?

Problem w tym, że żadna instytucja, organizacja, dysponująca salą, nie odważy się na takie spotkanie. Filipiak z Kotarbą wszystkich skutecznie zastraszą. Ale może się mylę.

Z chęcią skorzystam z oferty pomocy.
Cytować
+19 #8 olaf 2013-05-29 18:19
Jestem ZA, ZA i jeszcze raz ZA. Precz z EF, ZSz, JCh, SK i kilkoma innymi oszoł...mi.
Cytować
+10 #9 Stanisław Kliś 2013-05-29 18:24
Witaj.
#7 Mateusz Klinowski:
Osobiście nie widzę miejsca na takowe spotkania w okolicy "bliższej i dalszej"("Znacz y Kapitan").Więks zość jest skutecznie spacyfikowana przez obecną wadzę lubo "uwikłana".
Miłego Wieczoru tyż Staszek.
P.S.Jedynie piknik nad Skawą pozostaje.
Cytować
+23 #10 sokrates 2013-05-29 18:36
Uważam, że to świetny pomysł i nie ważne, czy referendum będzie skuteczne, gdyż:

1. opinia publiczna dowie się o zamiatanych pod dywan aferach - rewitalizacja, parking za 0,11 zł/m2, fontanna na skórce od banan, siekiera, z willi w Kleczy do apartamentu w Wadowicach, Karmelicka (u kogo w kieszeni jest 1 mln. zł) itd.
2. zostanie rozliczony przez krajowych dziennikarzy wadowicki wymiar "sprawiedliwości",
3. wyborcy poznają prawdziwe oblicze IF, Kocicha,
4. występy rzecznika w mediach :lol: , jeżeli akurat nie będzie na procesach w trybie wyborczym :lol:
5.
Cytować
+14 #11 Miłośnik magistratu 2013-05-29 18:41
Drodzy druhni i druhny, czcigodny księże proboszczi, wiewiórku z Parku Miejsku, strażaki ochotniki i zawodowczi stacjonujący w remizu oraz artyści malarze malujący swastyku…

APEL DO POLITYKÓW
Niniejszym apeluje się o nieprzywożenie i niezaśmiecanie forów internetowych komentarzami. Komentarze należy dostarczyć na składowisko w Choczni.

Lewica ponownie się kompromituje! Idea referendum powinna zakładać zadanie pytań hurtowo. Nie ma zgody na jedno pytanie pt. Czy jesteś za odwołaniem burmistrz Ewy Filipiak i Rady Miejskiej?

Należy na odwrocie, dupnymi literami zadać szereg innych pytań. Podaję przykłady:
Czy jesteś za regularnym uzupełnianiem fug w przestrzeniach międzykostkowyc h oraz międzypłytowych na zrewitalizowany m dziesięć lato po poprzedniej rewitalizacji rynku?

i od razu przy okazji
Czy podobają się Pani/Panu ubytki w płytach granitowych na terenie lotniska i przyległych do niego koszar urzędowych?

Czy jesteś za tym, żeby pogoda w mieście była dobra?

Czy jesteś za podjęciem stosownej rezolucji, tudzież uchwały, zakazującej wjazdu na teren miasta wszelkich samochodów oznaczonych znakiem TVN lub TVN24 oraz redaktorów Newsweeka i ich rodzin wraz ze znajomymi?

Czy masz w domu siekierę i zamierzasz jej użyć do rąbania drewna lub innych czynności mogących nosić znamiona gróźb karalnych, które w odczuciu urzędników mogą wywołać uzasadnioną obawę ich spełnienia?

Czy lubisz koty i inne zwierzęta?


Niech lewica zrozumie, że papier należy szanować i wykorzystywać jego powierzchnię maksymalnie! Trzeba pytać hurtowo!

KONIEC APELU


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch... a także hejter i wadowicki ćwok, nieponiżający mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz niesączący jadu. Lubiący Wadowice i wszystko, co jest z nimi związane.

PS
Wszelkie prawa do treści apelu zastrzeżone. Wykorzystanie treści przez prawicowego bloga surowo wzbronione pod karą gejowskiego podrywu.
Cytować
+8 #12 Zgred 2013-05-29 19:28
Czy dr Klinowski zwracał się pisemnie o wynajęcie sali.A spotkaniem straszy już od jesieni ub. roku
Cytować
+1 #13 Stanisław 2013-05-29 19:34
Gdyby nie "filtracja" ze strony posłanki Beaty Szydło, z pewnością już dawno w Wadowicach pojawiłby się poważny kandydat PIS na burmistrza, który z pewnością wygrałby wybory, o ile nie zostałyby one zmanipulowane. Szkoda, że PIS, a także SP wypowiadając się na temat ustrojowych reform samorządowych, jak dotąd są przeciwne dwukadencyjnośc i burmistrzów. Brak tej ważnej gwarancji prawnej, rodzi układy i patologie, jak w Wadowicach. Raczej w Wadowicach trzeba szukać koncepcji "długiego marszu" i przełamania wreszcie (!) niemożności i blokady ze strony Stanisława K., wystawienia poważnego kandydata na burmistrza. Trzeba o tym pomyśleć już od dziś, jak takiego kandydata wypromować i jak przełamać przypuszczalną blokadę przy jego rejestracji oraz pomóc mu w skutecznej kampanii wyborczej.
Cytować
+8 #14 ale ale 2013-05-29 19:35
Jest chyba jeszcze garsoniera? Można też na rady osiedlowe przychodzić chyba.
Cytować
+9 #15 praktyk 2013-05-29 20:04
Referendum się uda.Potrzeba tylko wiele pracy.I magistracka mafia idzie się pier...ić!
Cytować
+5 #16 kandydat/kandydatka? 2013-05-29 20:19
Może ma ktoś pomysł kto mógłby zostać burmistrzem? Ktoś to stawi czoła obecnej Pani F. Oczywiście zakładam, że potrzebna osoba, która miałaby ochotę takie stanowisko zająć oraz taka, która ma do tego predyspozycje? Piszcie, teraz jest czas na takie sprawy, przygotowanie kampanii, zaplecza, to wszystko trwa. A trzeba, by ktoś poważnie się zaangażował! Przecież chcemy zmiany!
Cytować
+8 #17 obywatel 2 2013-05-29 21:01
ZA!
Cytować
+14 #18 MaciekM 2013-05-29 22:16
jestem jak najbardziej ZA i uważam że się nie uda ale da to do myślenia i zwróci uwagę całej Polski na problem który tu mamy z patafianami z choczni, jaroszowic, topolowej, bezradnymi i przede wszystkim carycą!
Cytować
+16 #19 MaciekM 2013-05-29 22:39
Rzeczniku Magistratu - gdzie jesteś? co o tym myślisz?
Cytować
+1 #20 Duda Z. 2013-05-29 23:11
To niestety nie przejdzie
Cytować
+5 #21 quatzquatal 2013-05-30 07:18
Referendum niestety nie powiedzie się, chociażby ze wzgledu na frekwencję. Konskewnecje tego posuniecia będą jednak daleko idące. Przede wszystkim "ci o których się nie mówi" będą w propagandzie wykorzystywac ten wątek do samych wyborów i jeszcze dłużej. Tym sposobem daje się im do ręki oręż, który skwapliwie wykorzystają, co zreszta nie dziwi. Zdecydowanie należy skupić siły na celu strategicznym jakim są najbliższe - badz co badz nieodległe - wybory. Niemniej osobiscie uwazam, że niniejszy sondaz można strescic słowami: "kuś wroga przedmiotami o podobnych cechach, atakuj póki nie wie, że dał się nabrać"
Cytować
+7 #22 blaze 2013-05-30 07:57
wydaje mi się strategicznym błędem organizowanie czegoś co będzie porażką, chociażby z powodu frekwencji - po prostu w ten sposób da się Kotarbie tylko kolejne "argumenty" ich sukcesu.
Z drugiej strony byłoby miło zmobilizować ludzi i odwołać ten beton!
Cytować
+6 #23 blaze 2013-05-30 08:09
Kandydat na burmistrz
czy Klinowski to dobry kandydat? nie wiem, nie znam ale czy jest inny? Czy może być gorszy układ od tego który jest teraz? Problem w tym że wraz ze zmianą Burmistrza trzeba wymienić większość radnych i tu widzę większy problem. Bo co z tego że będzie nowy burmistrz (no może robić pewne rzeczy inaczej, inne standarty itp itd) ale sumarycznie będzie zablokowany bo rada w obecnym kształcie będzie zawsze przeciw. Więc pytanie brzmi: Czy Klimowski ma zaplecze w postaci dobrych kandydatów na radnych we wszystkich okręgach?
Cytować
0 #24 kura 2013-05-30 08:33
Cytuję blaze:
Kandydat na burmistrz
czy Klinowski to dobry kandydat? nie wiem, nie znam ale czy jest inny? Czy może być gorszy układ od tego który jest teraz? Problem w tym że wraz ze zmianą Burmistrza trzeba wymienić większość radnych i tu widzę większy problem. Bo co z tego że będzie nowy burmistrz (no może robić pewne rzeczy inaczej, inne standarty itp itd) ale sumarycznie będzie zablokowany bo rada w obecnym kształcie będzie zawsze przeciw. Więc pytanie brzmi: Czy Klimowski ma zaplecze w postaci dobrych kandydatów na radnych we wszystkich okręgach?


Według mnie powinno zostać zorganizowane referendum tylko w przedmiocie odwołania Burmistrz.

Radę M. bym zostawił, niech już dociągną nie robiąc nic do końca kadencji.
Cytować
+2 #25 Głupota do kwadratu 2013-05-30 08:36
8)

Robienie czegoś, co z góry wiadomo, że będzie porażką jest głupotą do kwadratu.

Ale ujawnienie przed wyborami list z nazwiskami,pese lami i adresami zwolenników referendum będzie głupotą do potęgi n-tej.

Taki prezent na kilka miesięcy przed wyborami da pewne zwycięstwo w wyborach obecnej...
Cytować
+2 #26 spiritus movens 2013-05-30 09:13
głupota w ogóle jest sonda w sprawie referendum. Nic z niej nie wyniknie. Ilośc komentarzy za będzie zrównoważona. Pomysłodawcy nie zorganizują więc referendum. Bo się wystraszą, ze nawet wśród internatutów, a więc osób bardziej zaangazowanych nie mają zdecydowanego poparcia. Klinowski - z lubościa narcyza epitetujacy innych ludzi - też sie nie odważy zorganizować referendum. Pomysł na sondę - jest kolejną sprawą, która pokazuje, że opozycja w Wadowicach (to także gmina słabnie). I jak sprawy w sądach nie wywalą z siodła filipiakowej to o nic sie nie musi martwić. Wystarczy, że sie nie będzie publicznie odzywać, a kocicho ze statywem będą knuć jak pozbyć się kandydatów na radnych z IWW-u i też zmniejszą swoją publiczną aktywność
Cytować
+6 #27 jest problem 2013-05-30 09:57
Cytuję Głupota do kwadratu:
8)

Robienie czegoś, co z góry wiadomo, że będzie porażką jest głupotą do kwadratu.

Ale ujawnienie przed wyborami list z nazwiskami,peselami i adresami zwolenników referendum będzie głupotą do potęgi n-tej.

Taki prezent na kilka miesięcy przed wyborami da pewne zwycięstwo w wyborach obecnej...


Faktycznie bezmyślność.
Dostęp do informacji publicznej umożliwi poznanie nazwisk i adresów inicjatorów referendum oraz list z nazwiskami wszystkich zwolenników referendum, które z całą pewnością będą wielokrotnie podważane i weryfikowane.
Później wystarczy tylko spisać sobie nazwiska osób, które wezmą udział w referendum i już wszyscy przeciwnicy władzy podani są jak na talerzu.
Po co robić taką wystawkę?
Ludzie się wściekną i przeklną was.
W końcu nikt nie jest idiotą, aby dla zaspokojenia chorych ambicji jednego narcyza robić ze siebie durni.
Cytować
+1 #28 Mateusz Klinowski 2013-05-30 10:35
Cytuję jest problem:
Cytuję Głupota do kwadratu:
8)

Robienie czegoś, co z góry wiadomo, że będzie porażką jest głupotą do kwadratu.

Ale ujawnienie przed wyborami list z nazwiskami,peselami i adresami zwolenników referendum będzie głupotą do potęgi n-tej.

Taki prezent na kilka miesięcy przed wyborami da pewne zwycięstwo w wyborach obecnej...


Faktycznie bezmyślność.
Dostęp do informacji publicznej umożliwi poznanie nazwisk i adresów inicjatorów referendum oraz list z nazwiskami wszystkich zwolenników referendum, które z całą pewnością będą wielokrotnie podważane i weryfikowane.
Później wystarczy tylko spisać sobie nazwiska osób, które wezmą udział w referendum i już wszyscy przeciwnicy władzy podani są jak na talerzu.
Po co robić taką wystawkę?
Ludzie się wściekną i przeklną was.
W końcu nikt nie jest idiotą, aby dla zaspokojenia chorych ambicji jednego narcyza robić ze siebie durni.


Widzę, że Kocicho już zaczął starą śpiewkę - "wszystkich Was znamy, damy sobie radę z Wami". Straszenie zemstą urzędników jest dowodem totalitarnego charakteru obecnej władzy. Widzę, że już się z tym nawet nie ukrywacie.

Odnośnie zarzutu - lista nazwisk popierających referendum jest niedostępna urzędnikom. Wszystkie podpisujące się osoby zostaną anonimowe dla Filipiak.
Cytować
+30 #29 Rzecznik Magistratu 2013-05-30 10:41
Jestem za referendum.
Uważam, że ma konkretny sens. Nie mogę się zgodzić z przedmówcami w kwestii udane - nie udane referendum. Nie ma referendum nieudanego. Jeżeli się nie spróbuje to nie wiadomo co będzie.Jeżeli nawet referendum nie będzie miało skutu w postaci odwołania Rady i burmistrz, to z pewnością będzie miało wpływ na wyniki przyszłych wyborów.Już samo zbieranie podpsów spowoduje popłoch i reakcje rzędzących.Refe rendum ujawni kolejny raz sposoby walki politycznej rządzących. Z doświadczenia wiemy do jakich metod się posuwają, warto więc aby tuż przed wyborami metod tych Mieszkańcy ponownie doświadczyli. "Policja będzie was ścigać".. itp. Kocicho i reszta wystrzela się.Organizator zy uświadomią Mieszkańcom "rządzenie sprawiedliwe", dbanie o równość podmiotów gospodarczych - parkingi za 0,11PLN / mkw i za 17PLN/ mkw,parking widmo na Wojtyłów, organizowanie imprez za pieniądze publiczne w restauracji, której nie ma.Lokal wynajmowany nie "swojemu" był sklepem z wysokim czynszem, a wynajmowany "swojemu" stał się magazynem za niski czynsz.Jest tego dużo więcej i dotyczy większych pieniędzy i to jest jedna ciemna strona tej władzy.Druga to sprawy kadrowe, kto gdzie jest zatrudniony i za jakie pieniądze, jak rozstrzygane są konkursy, co to znaczy "nasz człowiek", a z czym się może liczyć ktoś kto nie jest "swój" i czy "nieswojego" dzieci dostaną pracę w Wadowicach.Obna żyć należy również "prostytucję polityczną".Pok azać i eksponować takie asekuranctwo jak np. w jednej rodzinie, on działacz PO,żona działaczka PiS. Po co? Kto tak kazał?
Proponuję założyć P.K.W.
Ponadpartyjny Komitet Wyborczy.

Dogadać się z ponadpartyjnie. Oczywiście nie można liczyć na liderów PiS i PO ale oni sami wiedzą, że ich władza kończy się za kurtyną wyborczą. Referendum może nie mieć frekwencji bo ludzie będą się bali, że znajdą się na czarnej liście tych, którzy w referendum wzięli udział. Ci sami za to w wyborach powszechnych, do których będą namawiani odreagują strach.Tak więc podsumując, referendum ma sens i dobrze, że miałoby się odbyć w czasie niezbyt odległym od wyborów powszechnych, jast szansa, że ludzie nie zapomną tego co się ujawni.Oczywiśc ie jest tego dużo więcej niż powtarzane sprawy Eko, parking, Ogrodowa, Rynek, Karmelicka, gnębieni ludzie bez względu na wiek. Są sprawy duże i małe, udokumentowane, których ujawnienie spowoduje moim zdaniem przełamanie strachu przed wpisaniem na czerną listę odób biorących udział w referendum.
Cytować
+34 #30 Zeno 2013-05-30 10:49
Z ostatniej chwili.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, stwierdził na piśmie, że przy ul. Wojtyłów nie ma parkingu, restauracja ma jedną salę.
Proponuję parkowanie bez opłat.
Nie można brać pieniędzy za coś czego nie ma.
Cytować
+30 #31 Rzecznik Magistratu 2013-05-30 11:55
Do przeciwników M. Klinowskiego.
To, że odwoła się obecną władzę nie znaczy, że automatycznie burmistrzem będzie Mateusz Klinowski.
W wielu kwestiach nasze poglądy są odmienne. Szanuję Jego zaangażowanie i odwagę publicznego mówienia o wielu sprawach, o których szeroko mówi się jeynie w gronie zaufanych.
Zapewniam, że jest też inny kandydat na burmistrza. Kandydat ten nie chce brać udziału w brudnych kampaniach. Nie ma powodu aby się czegoś miał obawiać bo "kartotekę" ma czystą.
To człowiek wykształcony, z rodziny wadowickich Obywateli. Bycie dla niego burmistrzem Wadowic nie jest ambicją życiową, deklaruje jednak, że taki stan rzeczy nie może dalej trwać i jest gotów wystartować dla przywrócenia normalności i demokracji, na którą Wadowice zasługują.
Poprostu są ludzie, którzy widzą ten rodzaj zniewolenia, zamordyzmu politycznego, są ludzie z poczuciem wolności osobistej. Referendum pokaże ilu ich jest i czy większości na tym zależy.
Przypominam, że przed ostatnimi wyborami Ewa Filipiak zabiegała o poparcie PiS i PO.
Pytam, czy któraś partia negocjowała coś?
Np. PiS, że szef PO nie będzie wtracał się do rządzenia? Można było negocjować np. w-ce burmistrza dla PiS?
Czy PO rządało czgoś w zamian? Po co, PO ma stanowisko (Stanisław Kotarba). Kto miał negocjować w imieniu PiS? Ramos Grażyna? Pracownik U.M.? Salachna wtedy też pracownik U.M.? Zdzisław Szczur, który już znał rozdanie kart?
Dogadanie się ponadpartyjne ma sens.
@
"Głupota do kwadratu", nie każdy się boi, nie każdy się wstydzi własnego zdania. Są ludzie ceniący sobie niezależność i są ludzie zdetrminowani do zmian. Jeżeli Tobie jest dobrze tak jak jest, to Twój wybór i tkwij w nim. Ja mam zamiar swoim dzieciom móc spojrzeć w twarz z pzrekonaniem, że nie stałem bezczynnie z boku i nie tylko narzekałem ale próbowałem coś zrobić.
Wmówienie ludziom, że nic nie da się zmienić jest zwycięstwem Stanisława niedoszłego posła z marnym wynikiem Kotarby. Nie poparcie działań, przekonanie o dobrym programie powoduje zwycięstwo do tej pory tej ekipy, to zasiany strach i przekonanie Mieszkańców, że nic się nie da zmienić jest przyczyną utrzymanego stanu rzeczy.
A propos. Czy wynik Kotarby nie jest dobrym przykładem co ludzie myślą i jak wybierają? Czy to nie jest dobry przykład utarcia nosa kandydatowi i pokazania wolności wyboru?
Można to powtórzyć.
Przekonywanie, że nie ma następcy. Tak? To proszę sobie przypomnieć z jakim zapleczem i jakimi doświadczeniami Ewa Filiak powoływana była na stanowisko burmistrza?
Decydowały ukłdy, głosy w zarządzie (patrz opłacalność), polityka personalna.
W dziciństwie straszono mnie "bobokiem", dzisiaj Kotarba próbuje mnie straszyć komuchami.
Nie boję się 30 i 35 letnich komuchów.
Cytować
+1 #32 Głos Rozsądku 2013-05-30 12:04
Sęk w tym, że dla IWW nie ma rozmowy o innym kandydacie na burmistrza niż MK. Przy każdej próbie zwrócenia uwagi strzelają focha i w każdym widzą pracownika UM lub wysłannika Kotarby.
Pytanie praktyczne - ile miesięcy potrwa zbieranie podpisów i organizacja referendum? Przecież to kompletny bezsens ! Lepiej poszukać odpowiedniego kandydata mniej kontrowersyjneg o niż MK, do tego zbudować zaplecze - kandydat na radnego w każdym okręgu i wtedy przygotować profesjonalną kampanięna 2014 rok. Kampanię prowadzoną nie w internecie ale na spotkaniach z mieszkańcami. Bo stałych czytelników portalu do zmian nie trzeba przekonywać - trzeba przekonać byłych zwolenników EF a oni internetu nie czytają.
Cytować
+8 #33 Bolesław Kot 2013-05-30 12:15
Typowe polskie piekło. Mateusz Klinowski zgłosił chęć kandydowania na burmistrza i jak zwykle w polskim piekle natychmiast pojawiła się grupa anonimowych „bohaterów”, którzy Go usiłują wkopać w błoto, którzy Go obrzydzają mieszkańcom Wadowic, posługując się demagogicznymi argumentami. Mateusz Klinowski bije na głowę poszczególnych członków władz naszej gminy inteligencją, operatywnością, ofiarnością. Apeluję do krytykantów. Ujawnijcie swoje oblicza jeżeli jesteście przekonani, że chcecie brać udział w publicznej debacie, jeżeli wasze zastrzeżenia uważacie za zasadne. Żądacie od M. Klinowskiego konkretnych działań. Co jeszcze Waszym zdaniem powinien On robić? Nie chcecie dostrzec, że działa On nie tylko par excellence społecznie, ale nawet dokłada do swojej działalności? Ja jestem pełen podziwu dla Jego odwagi i ogromu prac, które wykonał celem zdemaskowania prawdziwego oblicza władz naszej gminy oraz postawy instancji chroniących tę władzę, instancji które zamiast strzec interesów gminy i państwa działają na szkodę naszej gminy i naszego państwa. Nie ma ludzi bez wad. Nie twierdzę, że M. Klinowski ich nie ma. Ja je też dostrzegam. Jednakże M. Klinowski ma wyjątkowo dużo zalet.
A w ogóle. To nieprawda, że w Wadowicach nie ma, pomijając M. Klinowskiego, innych kandydatów, godnych powołania na burmistrza. Jest ich wielu: są nimi np. byli dyrektorzy LO, pan L. Jamrożek, obecna dyrektor LO i wielu innych.
Bolesław Kot
Cytować
+3 #34 ida 2013-05-30 12:27
Mateusz stasiek k..... cię rozpracuje jak Szkutnika w poprzednich wyborach,znam jego metody,już jak patrzę na twoje otoczenie to widzę jego człowieka przy tobie ten co pomagał Szkutnikowi oraz Chmielowi wybory wcześniej,szkod a mi Ciebie mimo że z twoją częścią ideologiczną się nie zgadzam .Jeśli będzie przynajmniej 4 kandydatów w pierwszej turze to masz szanse wygrać
Cytować
-1 #35 Magdalena 2013-05-30 12:33
Oczywiscie ze za!!!
Cytować
0 #36 Wyborca 2013-05-30 13:00
Cytuję Mateusz Klinowski:
Cytuję Nowa droga:
A może inaczej? Po co pchać się w referendum? Mało czasu, wynik znany, frekfencja jak będzie 10% to będzie wszystko.
Nie lepiej organizować spotkania z mieszkańcami, przedstawiać im sprawy rzetelnie i rozmawiać z nimi o ich potrzebach? Jeżeli na przykład Mateusz Klinowski zadeklarował, że będzie kandydował na fotel burmistrza to powinien zacząć pracować nad ludźmi, pokazywać im drogę demokratyczną. Jestem pewien, że takie spotkania mogłyby przekonać większą rzeszę ludzi. Jest taki plus tego pomysłu, że na takie spotkania nie zdecyduje się obecna burmistrz i to daje przewagę temu kandydatowi, który do ludzi jest otwarty i z nimi rozmawia. Ona rozmawia w sądach z dziadkami to już wiele mówi. Trzeba z ludźmi rozmawiać normalnie. Ja często mówię ze znajomymi o polityce i naprawdę zapotrzebowanie na polityka, który miałby z nimi kontakt jest ogromne.


Bardzo chętnie spotykam się z mieszkańcami. Chciałbym zorganizować spotkania w całej gminie. Jak się za to zabrać? Mam Pan jakiś pomysł?

Problem w tym, że żadna instytucja, organizacja, dysponująca salą, nie odważy się na takie spotkanie. Filipiak z Kotarbą wszystkich skutecznie zastraszą. Ale może się mylę.

Z chęcią skorzystam z oferty pomocy.



Z tego co pamiętam, to już w ubiegłym roku gwarantowałeś spotkanie. Tylko tak jakoś ci nie wyszło? Nie wiem dlaczego, chociaż mogę się domyślać. Bo to, że ty nie widzisz innych kandydatów na burmistrza nie oznacza, że ich nie ma. Ale za to dostatecznie dostrzegane są twoja buta, brak tolerancji i wszędobylska w twoich działaniach dziecinada. Na koniec chyba cię rozczaruję. Nie jestem Kocicho.
Cytować
-1 #37 bezkarny? 2013-05-30 13:01
A co ze zdrowiem potrąconej dziewczyny,ktor a zostala przejechana na przejsciu przez drugi samochód?
Cytować
+2 #38 jj 2013-05-30 13:20
co to za kandydat co nawet spotkania nie potrafi zorganizować. będziecie czekać aż garsoniere wyremontuja? to możecie nie doczekać bo zaraz magistrat przejmie władzę w spółdzielni.

moim zdaniem klinowski nie ma szans na wygraną niestety. nie w tym mieście i nie z takum podejsciem jakie reprezentuje. miller miał rację, mężczyznę rozpoznajemy po tym jak kończy a nie jak zaczyna. mateusz dobrze zaczął i tylko tyle. no ale ok, załóżmy że jakimś cudem wygra. Co dalej? pomijajac to że w pewnym stopniu bedzie taki jak ewa - wszystko wiem na wszystkim sie znam i z nikim sie nie licze bo mam doktorat i jestem najmadrzejszy, to co on zrobi sam jak radnych bedzie mial przeciwko sobie? bo do tej pory zaden kandydat na radnego z iww sie nie zadeklarowal. kto bedzie konkurowac z salachna, szczurem, wodynska, ogieglo, cholewka? no kto ja sie pytam? w ostatniej chwili to oglosicie? to powodzenia...
Cytować
0 #39 chuck norris 2013-05-30 14:24
..........tu pomoże tylko kop z półobrotu :lol:
Cytować
+20 #40 Zeno 2013-05-30 15:19
@jj
Radni są pod butem burmistrz. Boją się o siebie i pracę swoich najbliższych. Gdzie pracuje córka Lichwiarskiego? Żona Wąsika? Żona Ciepłego? Syn Cholewki? Można by tak wyliczać więcej. Szczur nie zostały przewodniczącym bez nakazu E.F. Salachna nie byłby w zarządzie okręgu PiS gdyby wcześniej Filipiakowa nie pstanowiła, że tak będzie w zamian za zblokowaną Ramos, której kandydatura stała się nie do przeskoczenia z powodu działań kilku człanków z Wadowic. "Kara" za brak posłuszeństwa w stosunku do Filipiak dosięgnęła ich w postaci wykluczenia z PiS. Kiedy radni przekonają się, że kto inny może być burmistrzem zmienią front. Niektórzy zdradzą obecną, zwłaszcza ci bez przywilejów, a zazdośni o nie, innym wsjo rawno. Ta strona rady bezwolna w głosowaniech nie jest monolitem, jest pod butem, a to dobrze wróży. Jak myślisz z jakiego powodu część tych ludzi robi to co robi wiedząc, że traci twarz? Coś za coś. Zniewolenie męczy już niektórych, chcą się uwolnić i chronić twarz aby móc spokojnie przejść się na spacer nie będąc już radnymi, a emerytami. Postawa dzisiejsza niektórych radnych nie daje im gwarancji spokojnego przejścia ulicą bez oplucia lub rzuconej obelgi w ich stronę. Otrzymają kiedyś to na co u ludzi zasłużą.
Brak kandydatów na radnych jest oczywisty, kiedy wiąże się to z bezwzględną indoktrynacją Kocicha i zależnością od burmistrz przy udawaniu, że Szczur mówi do rzeczy i sam od siebie.
Kiedy będzie wiadomo, że może być normalnie, kandydaci się otworzą na mądre rządzenie, demokratyczne funkcjonowanie i służbę społeczną, a nie służbę carycy i jej konstruktora politycznego.
Przypomijmy sobie, że zakochanie carycy nie wystarczyło aby uchronić Rasputina.
Cytować
+1 #41 fan pigwinuw z madag 2013-05-30 15:53
tu pomoze wyzutnia rakietowa patryjot :D :D
Cytować
-5 #42 Stanisław 2013-05-30 16:23
Aby kandydować na burmistrza Wadowic i wygrać wybory trzeba spełnić kilka warunków: 1) być kandydatem szeroko rozumianego obozu centroprawicowe go (od postaci typu Gowina, poprzez PIS aż do środowisk związanych z Radiem Maryja); 2) mieć, przynajmniej nieoficjalne, poparcie duchowieństwa parafialnego (obu proboszczów i przeora karmelitów), a także kurii krakowskiej i być gwarantem pozycji Kościoła w papieskim mieście; 3) nie eksperymentować obyczajowo np. w postaci ruchu wolnych konopi itp. Oczywiście Ewa F. nie może mieć monopolu na zawsze na spełnianie tych cech. Tym niemniej bez spełnienia tych trzech warunków w Wadowicach po prostu nie da się wygrać wyborów. Takie są zaszłości, mentalność i struktura społeczna. Kandydat na przyszłego burmistrza może przyjść również z zewnątrz, o ile w odpowiednim czasie przed wyborami będzie miał stały meldunek w gminie Wadowice. Wiem o co najmniej jednym przypadku osoby z zewnątrz, która wstępnie rozważa kandydowanie na burmistrza, spełniając dwa warunki. Nie jest pewna tylko, czy przewielebni wadowiccy ja poprą.
Cytować
+2 #43 Obywatel Wadowic 2013-05-30 16:42
@Zeno

W jednym musze się z Tobą zgodzić. Radni są pod butem. I to z bardzo przetrąconymi kręgosłupami. A ich przywrócenie do normalności wymagało by kosztowej rehabilitacji w dodatku z mocno niepewnym wynikiem na sukces. Najbardziej prawdopodobnym i skutecznym rezultatem była by prosta zamiana samego buta...a nie powrót do niezależności, służby ideom demokracji i pracy społecznej. Moim zdaniem jedyną dla nich szansą na odzyskanie twarzy u ludzi jest po prostu nie kandydowanie w kolejnych wyborach.

Dobry radny to nie tylko osoba niezależna w osądach i działaniu ale rownież posiadająca konkretną wiedzę i chęć do jej ustawicznego pogłebiania. Tego wiekszość obecnych radnych nie ma i nawet pod innym butem mieć nie będzie.

Z tego względu konieczne jest również odwołanie całej Rady Miejskiej nawet w drodze referendum.
Cytować
+3 #44 Obywatel Wadowic 2013-05-30 17:02
@Rzecznik Magistratu

Piszesz o szacunku do zaangażowania i odwagi Mateusza Klinowskiego i zaraz potem wspominasz o swoim kandydacie który...tego zaangażowania i odwagi nie okazuje bo... nie chce się brac udziału w brudnych kampaniach. Co to znaczy ?

Czy za takim podejściem nie kryje się próba wykorzystania "brudnej roboty" M.Klinowskiego i wyjście na czystą pozycję w glorii sprawiedliwego arbitra ?

Rozumiem cynizm polityki choć go nie popieram. Czy jednak nie uważasz że gdy wspierasz pomysł przeprowadzenia referendum to było by wsparciem tej idei pokazanie właśnie tej innej alternatywnej kandydatury ?

Jest ogrom pracy do wykonania już teraz. Każdego dnia. Dzisiejsze zaangażowanie, merytoryczna praca, nauka mechanizmów władzy, budowanie przekazu i społecznego poparcia to praca u podstaw. Podstaw których nie nikt nie jest w stanie zbudować w ostatniej chwili, w kampanii wyborczej. Mrzonka jest że będąc nieprzygotowany m wygra się wybory.

Piszesz o konieczności współpracy ponad politycznymi podziałami. w tym zgadzam się z Tobą. Tylko nazywam to obywatelskim podejściem. Dla mnie nie w sprawach tak bardzo lokalnych i decydujacych mocno konkretnych problemach mieszkańców nie ma miejsca na jakąkolwiek politykę. To po prostu gospodarzenie wspólnymi sprawami. Dziadunio opisuje to nazywając studnie studnią no może czasem głębinową ale nigdy lewicową lub prawicową. Polityka jest tu raczej przeszkodą niż pożytecznym narzędziem.

Jasnym jest też że w interesie naszej samorządowej wspólnoty jest prawdziwa a nie udawana różnorodność kandydatów na burmistrza i radnych. Daltego powinno byc kilku kandydatów.

Tylko ty oni wszyscy musza czekać aż M. Klinowski wyrówna im plac boju ?
Cytować
0 #45 Dziadunio Dziadunio 2013-05-30 17:10
Widzę że padło kilka pytań o spotkanie, zapowiadane i przez Mateusza Klinowskiego i przez blogerów.

Pozwólcie na drobną złośliwość na początek - czy ktoś spośród was, tych dopytujących - był na akcji rowerowej? A może na któreś z akcji śmieciowych? No właśnie. I Klinowski i blogerzy dają wam mnóstwo okazji żeby dołączyć, porozmawiać, zapytać czy wyrazić opinię -publicznie was do tego zapraszamy i gwarantuję że nie gryziemy :-)

Jeszcze raz podaję kontakt, w razie gdybyście mieli potrzebę prywatności - do mnie - , do Obywatela - oraz do Mateusza -

Ale muszę też uderzyć się we własne - i pozostałych blogerów piersi - tematu dużego, otwartego spotkania dla wszystkich po prostu nie udźwignęliśmy - z prozaicznych powodów - nie mamy pieniędzy na wynajęcie dostatecznie dużego, prywatnego miejsca a o dostępie do miejsc publicznych wspominał Mateusz.

Ale nie odpuszczamy - godzinkę temu rozmawiałem ze Zbyszkiem - już wkrótce zaproponujemy wszystkim zainteresowanym spotkania w trochę skromniejszej formule, ale za to z gwarancją że tym razem damy radę :-)
Cytować
+1 #46 miłośnik iww 2013-05-30 17:21
@wyborca
Nie jestem kocicho tylko kudłaty.
Cytować
0 #47 Stanisław Kliś 2013-05-30 18:06
Witajcie.
Referendum w Kalwarii wygrał burmistrz niską frekwencją przy "cichej pomocy" kierowcy i statywa (sztuk 1).
Od tego czasu,poczytajc ie se na NaszaKalwaria.p l,już nie ma tak różowo podczas sesji RM.Przegrywa też procesy sądowe,gdyż Mieszkańcy przestali się "obawiać",a zaczęli wymagać odpowiedzi.
Może w tym "szaleństwie jest metoda"?
Miłego Wieczoru tyż Staszek.
Cytować
+1 #48 zwariowaliście? 2013-05-30 18:10
ale się wam pier.....
Cytować
+4 #49 dendrolog 2013-05-30 18:42
Kudłaty na burmistrza !!!
Cytować
-4 #50 Arsnat 2013-05-30 18:49
PRZECIW!
Cytować
+2 #51 majka 2013-05-30 19:44
@dziadunio
Nie pisz tak, bo spotkać to ty się nie chcesz.
Cytować
+1 #52 malchik 2013-05-30 19:54
A ja myślę że kandydatem na burmistrza będzie nasz ulubiony sympatyk gejów, niejaki cristoforo. Radny Klinowski nie ma z nim żadnych szans!
Cytować
+16 #53 Rzecznik Magistratu 2013-05-30 19:57
@Obywatel Wadowic
Swoją robotę robię. Co zaś się tyczy M.Klinowskiego, to nie wiem czy wygra wybory. Przed wyborami konieczne jest porozumienie z różnymi organizacjami i dogadanie się. Jeżeli zadeklarują wsparcie Mateuszowi - daj mu Boże, jeżeli będą wątpliwości to jest alternatywa. Moim zdaniem należy się zabezpieczyć i wystawić kilku kandydatów. Nie wykluczam dogadania się na ew. drugiej tury. Kandydat, o którym mówię nie brał pod uwagę kandydowania. Ma dobrą pewną pozycję zawodową i finansową (tu odmowa wsparcia kleru byłaby wyjątkowo trudna). Zapewniam Cię, że znam jeszcze jedną osobę chętną do kandydowania, która jak wiem prowadzi szeroko kuluarowe rozmowy na temat poparcia. Na szczęście nie będzie to z tej strony walka na śmierć i życie, będzie to walka (wspólna) na wyeliminowanie jednej kandydatury. Niestety chwilowo jeszcze konspiracja jest konieczna.
Cytować
+5 #54 majka 2013-05-30 20:08
Mateusz obnażył wszystko EF prezentuje.
Cytować
+22 #55 Zeno 2013-05-30 20:08
@Dziadunio
Po co koszty i sala?
Spotkajmy się nad Skawą lub gdzieś w plenerze. Nagłośnienie zorganizuję. Sprawdźcie czy trzeba zgłoszenie takiego spotkania. Mogę też załatwić wynajęcie prywatnego terenu i nie wpuści się Kocicha i jego szpiegów, ani prostytutka się nie wślizgnie mimo swej śliskości.
Cytować
-3 #56 Dziadunio Dziadunio 2013-05-30 20:24
@Zeno
Dzięki za dobre chęci, ale partyzantka też ma swoje granice ;-) Bunkrowanie się po krzakach to jednak mało poważne, nie uważasz? Powiem tak - o ile to ja będę organizowal te spotkania nie będziemy potrzebowali nagłośnienia. Nikomu nie pozwolę przemawiać. To ma być rozmowa równych z równymi o sprawach miasta a nie wyborcza agitka.
Cytować
0 #57 Obywatel Wadowic 2013-05-30 20:39
@Rzecznik Magistratu

Mam nadzieję że ta rzesza kandydatów nie chce wygrać wyborów metoda konspiracyjną bo w ruchu oporu może co najwyżej stanowisko podziemnego burmistrza wygrać.

Nie rozumiem też logiki w tym że jest tak wielu znaczących kandydatów a nikt z nich nie widzi konieczności zaprezentowania się ogółowi mieszkańców. Skoro współpracują to powinni już teraz choć jednego z nich ujawnić bo to zwiększa zainteresowanie ludzi i budzi nowe szanse. Co zwiększa możliwości dla wszystkich kandydatów. Tworzy też szerszy front z którym nieliczne przecież polityczne zaplecze kocichowców nie było by sobie w stanie skutecznie poradzić.

Rozumiem stosowanie zasady dyskrecji w pewnych poczynaniach ale nie mogą one przesłonić całej działalności. Po pierwsze z prostej zasady uczciwości wobec wyborców a po drugie tworzą wirtualne wizje które nie podlegają we wczesnej fazie konfrontacji z rzeczywistością . Czyli są kanapową mrzonką a nie realnym, sprawdzonym działaniem. A tylko takie realne opcje mogą się sprawdzić.

Kanapowa ruletka jest zbyt ryzykowna dla Wadowic.

Nie chce rozwijać tematu na tym forum. Kontakt znasz.
Cytować
+22 #58 Ucho 2013-05-30 20:58
Cytuję malchik:
A ja myślę że kandydatem na burmistrza będzie nasz ulubiony sympatyk gejów, niejaki cristoforo. Radny Klinowski nie ma z nim żadnych szans!

Niestety mimo, że wiedza o pedalskich - po europejsku - gejowskich zapędach cristoforo jest coraz powszechniejsza , nic to nie da. Będą opowiadać i przekonywać, że to pomówienia, kampania negatywna itp. Dopiero jak wybuchnie seks afera pedalska to będzie wstyt na cały świat nie tylko Polskę. Z kim nie pogadasz to, to nie mija tylko się nasila, a często brak kontaktu cielesnego odbiera zdolność rozsądnego myślenia. Do tego nadużywanie alkoholu i wpadka gotowa. Biologia górą. Patrz karesy za remizą.
Już wolę jawną Grodzką niż tego cichacza.
Cytować
+1 #59 zgred 2013-05-30 21:26
Cytuję Ucho:
Cytuję malchik:
A ja myślę że kandydatem na burmistrza będzie nasz ulubiony sympatyk gejów, niejaki cristoforo. Radny Klinowski nie ma z nim żadnych szans!

Niestety mimo, że wiedza o pedalskich - po europejsku - gejowskich zapędach cristoforo jest coraz powszechniejsza, nic to nie da. Będą opowiadać i przekonywać, że to pomówienia, kampania negatywna itp. Dopiero jak wybuchnie seks afera pedalska to będzie wstyt na cały świat nie tylko Polskę. Z kim nie pogadasz to, to nie mija tylko się nasila, a często brak kontaktu cielesnego odbiera zdolność rozsądnego myślenia. Do tego nadużywanie alkoholu i wpadka gotowa. Biologia górą. Patrz karesy za remizą.
Już wolę jawną Grodzką niż tego cichacza.

Kochać każdemu wolno,Wołkowice to jednak zaścianek zakompleksionyc h ludzi.
Cytować
+16 #60 MO 2013-05-30 21:50
Cytuję Zeno:
Z ostatniej chwili.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, stwierdził na piśmie, że przy ul. Wojtyłów nie ma parkingu, restauracja ma jedną salę.
Proponuję parkowanie bez opłat.
Nie można brać pieniędzy za coś czego nie ma.


a w sali na podeście i w tzw. grzybku można spożywać swoje browary zagryzając chipsami :lol: Oczywiście jeżeli teren ten nie będzie profesjonalnie zabezpieczony przed dostępem osób trzecich oraz stosownie oznaczony !
Cytować
+5 #61 jj 2013-05-30 21:53
Zeno, na prawdę myślisz że obecni radni odwrócą się od Filipiakowej? Zgadzam się, że kilku pewnie by to chętnie zrobiło ale... wydaje mi się że kocicho może mieć na wszystkich haki i tego będą się bać. Z tego samego powodu Filipiakowa nie pozbędzie się Kotarby czy Kotarba Cholewki. Oni wszyscy nawzajem za dużo o sobie wiedzą.
Cytować
+10 #62 ewa swastyka 2013-05-30 23:28
Widzę, że dyskusja wchodzi na stare, utarte koleiny - wybrzydzanie na jedynego kandydata, który póki co COŚ w lokalnych sprawach stara się robić. Obecnie problemem jest, że nie zorganizował spotkania.

Po co właściwie to spotkanie? Czy Klinowski jest nieuchwytny? Nie stoi czasem na ulicy i zagaduje ludzi ze szczekaczką, co też się nie podoba? Kto miałby na owo spotkanie przyjść, jak większość z nas ma politykę lokalną w d...?

A gdyby Klinowski zorganizował spotkanie, byłoby pisane, że potrafi tylko organizować spotkania, gdzie prezentuje samego siebie jako kandydata. Narcyz i egoista!

Boję się myśleć, co napiszecie, jak trzeci raz pozbiera śmieci. Pewnie że się skompromitował i wypalił. Sprzątał zamiast robić spotkanie......

Nie uważam, że Klinowski będzie podobał się wszystkim i że łatwo będzie mu wygrać w Wadowicach. Ale przynajmniej prezentuje się jako postać warta wsparcia, inwestycji (może nietrafionej), a nie jest bezkręgowcem w rodzaju tych, którzy dzisiaj otaczają Kociacha i Carycę.

Na kogo chcecie Państwo zebrani tu głosować? Na kłamców noszących relikwie i wąsy? Bezmózgów z rady? Czy podsuniętego w ostatnim momencie kandydata nieznanego środowiska, który wyskoczy zza pleców?

Ktoś robi solidną robotę, a oprócz kilku głosów blogerów widać tylko mlaskanie i kręcenie nosem....
Cytować
+18 #63 majka 2013-05-31 01:18
Rządzą nami ludzie, którzy nigdy nie splamili się normalną pracą, tylko jakiś przewrót może to zatrzymać.
Cytować
-15 #64 co wy wypisujecie? 2013-05-31 09:59
Odwołać należy polityków SLD i IWW
Cytować
+6 #65 Mateusz Klinowski 2013-05-31 10:05
Cytuję jj:
co to za kandydat co nawet spotkania nie potrafi zorganizować. będziecie czekać aż garsoniere wyremontuja? to możecie nie doczekać bo zaraz magistrat przejmie władzę w spółdzielni.

moim zdaniem klinowski nie ma szans na wygraną niestety. nie w tym mieście i nie z takum podejsciem jakie reprezentuje. miller miał rację, mężczyznę rozpoznajemy po tym jak kończy a nie jak zaczyna. mateusz dobrze zaczął i tylko tyle. no ale ok, załóżmy że jakimś cudem wygra. Co dalej? pomijajac to że w pewnym stopniu bedzie taki jak ewa - wszystko wiem na wszystkim sie znam i z nikim sie nie licze bo mam doktorat i jestem najmadrzejszy, to co on zrobi sam jak radnych bedzie mial przeciwko sobie? bo do tej pory zaden kandydat na radnego z iww sie nie zadeklarowal. kto bedzie konkurowac z salachna, szczurem, wodynska, ogieglo, cholewka? no kto ja sie pytam? w ostatniej chwili to oglosicie? to powodzenia...


Tak... spotkanie. Rzecz najważniejsza, jak się okazuje. Akurat dość często spotykam się z mieszkańcami - częściej, niż czyni to Caryca. Organizację spotkania przejęli blogerzy - oni również mieli wymyślić formułę i znaleźć najbardziej optymalny termin. Jak już wcześniej pisałem, jeżeli ktoś chce pomóc w organizacji spotkań z mieszkańcami - z chęcią skorzystam. Jednak nie widzę takiej możliwości - żadna organizacja posiadająca salę nam jej nie udostępni. Nie widzę również zainteresowania mieszkańców - w wielu miejscach Gminy nikt na takie spotkanie nie przyjdzie. Ludzie zwyczajnie się swoimi sprawami nie interesują. W grę wchodzą więc zebrania wiejskie - ale te odbywają się po kryjomu, co jest rządzącym na rękę. Od dawna zabiegamy, żeby ich terminy i miejsca było ogłaszane w BIP. Szczur dba, aby nie były. A czym mniej ludzi na zabraniach, tym np. Cholewce łatwiej jest zostać sołtysem i wciskać ciemnotę, jak to on dba o wieś. Itd. Itp.

Widzę też, że w komentarzach pojawiają się zarzuty braku zaplecza politycznego, wynikające z nieznajomości procedury wyborczej. Otóż, kandydatura w wyborach na burmistrza oznacza wspólny start z grupą kandydatów na radnych. Oczywiście dobrze byłoby już teraz ogłosić naszych kandydatów na radnych, jednak nie jest to takie proste - pewne procesy trwają. Jeżeli Państwo potraficie zrobić to lepiej i się zorganizować, dlaczego nie działacie? IWW z radością powita kolejne organizacje i komitety starające się przejąć władzę w mieście.

Są też znów ogólnikowe pretensje, że "dobrze zacząłem", ale teraz jest już źle. Chciałbym dowiedzieć się, co takiego dobrze robiłem na początku, a czego już nie robię? Wszystkie te narzekania wydają mi się dość niezrozumiałe w sytuacji, gdy ABSOLUTNIE NIKT nie stara się, aby coś w Wadowicach zmienić na lepsze. Nie podejmuje też walki z lokalnym układem, którego rządy kosztują nas miliony złotych.

Chciałbym również zwrócić uwagę komentatorom na fakt, że dyskutujemy o organizacji referendum gminnego, a nie mojej kandydaturze. Odwołanie Rady i burmistrz (gdyby się udało) oznaczać będzie zarząd komisaryczny, a wybory odbędą się w normalnym terminie, tj. na jesieni 2014 roku.
Cytować
+14 #66 Czejndźmani 2013-05-31 10:11
Cytuję co wy wypisujecie?:
Odwołać należy polityków SLD i IWW


Staszek, piątek jest, rano, idź coś popracować, co w Twoim wypadku równa się wyglądaniu przez okno na betonowy plac, ale nie smieć tu bo tu poważni ludzie rozmawiają o poważnych sprawach.

Uwierz mi, ale kiedyś naprawdę Cię ktoś rozliczy za Twoje pseudostanowisk o rzecznika za które bierzesz ciężkie pieniądze na które inni muszą cięzko i uczciwie pracować.

Ani efektów nie ma, bo ani się wysłowić nie umiesz, ani zdania bez błędu napisać, a w telewizji jak już Cię pokazują to najwyżej sę pośmiać można a nie brać poważnie. Przemyśl to i Twój nędzny wynik wyborczy, który pokazuje, jak bardzo mieszkańcy powiatu mają Cię dosyć...
Cytować
-2 #67 co wy wypisujecie? 2013-05-31 10:52
Cytuję Mateusz Klinowski:
[quote name="jj"]co to za kandydat co nawet spotkania nie potrafi zorganizować...


...(gdyby się udało) oznaczać będzie zarząd komisaryczny, a wybory odbędą się w normalnym terminie, tj. w 2014 roku.


Gdyby wprowadzono zarząd komisaryczny, to kto zostanie komisarzem?

Komu premier i wojewoda powierzy Wadowice?
Stanisławowi K. czy jakiemuś tam ignorantowi bez doświadczenia samorządowego?
Cytować
+1 #68 x D 2013-05-31 10:59
Każdy będzie lepszy od kocichów.
Cytować
-7 #69 combo 2013-05-31 11:38
Jeśli Klinowski z własnej kieszeni pokryje koszty referendum, to nie widzę problemu w jego zorganizowaniu. Jeśli natomiast chce się wozić i robić sobie pijar za pieniądze publiczne (czyli każdego z nas) to niech spierd..la.
Cytować
+10 #70 Dlaczego combo ? 2013-05-31 11:46
Od lat na publicznej kasie pasie się całe stado nierobów i jakoś combo nie reaguje ?
Cytować
-11 #71 Racja niech płaci 2013-05-31 12:40
Cytuję combo:
Jeśli Klinowski z własnej kieszeni pokryje koszty referendum, to nie widzę problemu w jego zorganizowaniu. Jeśli natomiast chce się wozić i robić sobie pijar za pieniądze publiczne (czyli każdego z nas) to niech spierd..la.


On nie zapłacił nawet śmieci, które wywalił na wadowickim rynku. Jest to żerowanie na gminie i na mieszkańcach, bo za reklamę swojej osoby Klinowski powinien płacić z własnej kieszeni.
Cytować
-18 #72 PRAKTYK 2013-05-31 12:41
Piszcie głupoty a wybory może wygrać tylko E. Filipiak lub J. Jończyk.
Wybory to nie zabawa i wszystko /obwody//parafi e/ jest odpowiednio przygotowane.
Cytować
-7 #73 wadowiczanin 2013-05-31 13:18
Klinowski ty "narcyzie", nadajesz się tylko do przedszkola bo spodenki krótkie już masz to może cię zapiszą.
Cytować
+1 #74 Stanisław Kliś 2013-05-31 13:32
Witajcie.
"tory" (nie mylić z Torą) walki z inicjatywą referendum już widać to #69 combo i #71 Racja niech płaci (wypisz wymaluj powtórka retoryki z Kalwarii),a druga "zwrotnica" w komentarzach na w24 pod art.-O procesji Bożego Ciała:
"znany portalowi z kontrolą postów komentuje
Czerwoni Bracia znów ruszyli ze swoimi postami - komentarzami.
No to czekam : zróbcie procesje, jak za czasów .... Waszej chwały......
z portretami :MARKS , ENGELS , LENIN , STALIN 30 - 05 - 2013"
Różne prostackie i wulgarne posty podszywające się pod "komunę" dziwnie są publikowane.
Miłego Dnia tyż Staszek.
Cytować
+1 #75 Radek 2013-05-31 14:47
Obserwujcie drodzy Państwo i zapamietajcie kto ma jaki szacunek do pieniędzy publicznych. Jeśli ktokolwiek podejmie próbę organizacji jakiegokolwiek referendum na rok przed wyborami to sam wystawi o sobie świadectwo.
Dziwię się bardzo bardzo mocno że ten temat jest choć podniesiony! W moich oczach opozycja kompromituje się doszczętnie. Jest to też poniekąd pokaz jej słabości. Piszę to w 100 % szczerze. Zapamiętajcie sobie jeszcze jedno: siłę polityka poznaje się nie po tym ile bzdur moze nagadac, tylko po tym do ilu sensownych pomysłów moze przekonać.
Pozdrawiam ze wsi :)
Cytować
+2 #76 Radek ze wsi 2013-05-31 14:49
Obserwujcie drodzy Państwo i zapamietajcie kto ma jaki szacunek do pieniędzy publicznych. Jeśli ktokolwiek podejmie próbę organizacji jakiegokolwiek referendum na rok przed wyborami to sam wystawi o sobie świadectwo.
Dziwię się bardzo bardzo mocno że ten temat jest choć podniesiony! W moich oczach opozycja kompromituje się doszczętnie. Jest to też poniekąd pokaz jej słabości. Piszę to w 100 % szczerze. Zapamiętajcie sobie jeszcze jedno: siłę polityka poznaje się nie po tym ile bzdur moze nagadac, tylko po tym do ilu sensownych pomysłów moze przekonać.
Pozdrawiam ze wsi :)
Cytować
-13 #77 JaTo Wiem 2013-05-31 17:18
Klinu, Jamroży, Szczepan, Kamińska, biedne Siłkowskie manipulowane, Kazek z Kopca, Jana. dla was, i nie wiadomo kto to duże dzieci.
Kompletny brak profesjonalizmu na czasy obecne,
Poczytajcie posty to może zrozumiecie.
Chociaż ocena Rada to też cyrk
Cytować
+7 #78 boski 2013-05-31 18:27
@JaTo Wiem

Doskonale ukrywasz swój profesjonalizm. Byle tak dalej a sam uwierzysz w swoją wielkość.
Cytować
+2 #79 WSW 2013-05-31 21:39
Cytuję Radek ze wsi:
Obserwujcie drodzy Państwo i zapamietajcie kto ma jaki szacunek do pieniędzy publicznych. Jeśli ktokolwiek podejmie próbę organizacji jakiegokolwiek referendum na rok przed wyborami to sam wystawi o sobie świadectwo.
Dziwię się bardzo bardzo mocno że ten temat jest choć podniesiony! W moich oczach opozycja kompromituje się doszczętnie. Jest to też poniekąd pokaz jej słabości. Piszę to w 100 % szczerze. Zapamiętajcie sobie jeszcze jedno: siłę polityka poznaje się nie po tym ile bzdur moze nagadac, tylko po tym do ilu sensownych pomysłów moze przekonać.
Pozdrawiam ze wsi :)


Kocicho vel Radek za parkiem, to jeszcze nie wioska... :lol:
Cytować
+1 #80 Radek ze wsi 2013-05-31 23:33
Kocicha ze mnie tak łatwo niestety nie zrobisz. :)
Cytować
+6 #81 Radek ze wsi 2013-06-01 00:01
Przepraszam, ze pisze post pod postem...
Panie Mateuszu Klinowski spotkania można organizować nie tylko w udostępnionych salach, do których droga prowadzi po czerwonym dywanie. Tego typu wytłumaczenia w mojej opinii zakrawaja o śmieszność. Mało jest sal które można bez jakiegokolwiek problemu odpłatnie wynająć? Moim zdaniem nieudolnie próbuje Pan robić z siebie cynicznego pseudoopozycjon iste, który chciałby się widzieć w podziemu :) . Ma Pan ładnych kilka tysięcy odlozonych (wedle zeznania majątkowego) i nie ma sensu udawać, ze wszystko jest niemożliwe :) . Raz się pan kreuje na człowieka nowoczesnego a innym razem zasłania się Pan rozlicznymi ograniczeniami. Palikot chyba po salki nie wysyła ludzi do organów państwowych tylko na wolny rynek :)
Cytować
-3 #82 ewa swastyka 2013-06-01 08:33
Cytuję Radek ze wsi:
Przepraszam, ze pisze post pod postem...
Panie Mateuszu Klinowski spotkania można organizować nie tylko w udostępnionych salach, do których droga prowadzi po czerwonym dywanie. Tego typu wytłumaczenia w mojej opinii zakrawaja o śmieszność. Mało jest sal które można bez jakiegokolwiek problemu odpłatnie wynająć? Moim zdaniem nieudolnie próbuje Pan robić z siebie cynicznego pseudoopozycjoniste, który chciałby się widzieć w podziemu :) . Ma Pan ładnych kilka tysięcy odlozonych (wedle zeznania majątkowego) i nie ma sensu udawać, ze wszystko jest niemożliwe :) . Raz się pan kreuje na człowieka nowoczesnego a innym razem zasłania się Pan rozlicznymi ograniczeniami. Palikot chyba po salki nie wysyła ludzi do organów państwowych tylko na wolny rynek :)


Przepraszam, że piszę post znów o tym samym...
Wraca temat spotkania. To chyba jedyny konkret, jaki można "zarzucić" Klinowskiemu. Tak sądzę po komentarzach. Zarzut chybiony, ale ja nie o tym. Ciekawe przeciwstawieni e "udostępnione sale" vs sale wynajęte "na wolnym rynku", jak przykazał Palikot. A więc Klinowski nie tylko od Palikota, ale i przeciw samemu sobie, bo przeciw "wolnemu rynkowi". No i oczywiście te "tysiące - odłożone", a tyle osób nie ma nic. Klinowski chce się lansować w salach za darmo, zamiast płacić, jak wszyscy. No i w wątku o referendum trwa dalsze obrzydzanie Klinowskiego, zamiast merytorycznej dyskusji.

Nie wiem, jak Was, ale mnie szlag trafia, że jakiś typ ma czelność snuć tego typu insynuacje, gdy:

1/ Klinowski jest radnym i to, że ma jakikolwiek problem ze spotykaniem się z mieszkańcami, bo utrudnia mu się organizację takich spotkań, jest po prostu skandalem i kompromitacją (ponowną i stałą) tej nieszczęsnej gminy.

2/ Nijaka Ewa, zarabiając ponad 10 tys. zł miesięcznie od 20 lat nie odłożyła niemal nic i jest biedna jak mysz... kościelna. A mimo to, spotkań z mieszkańcami nie odbywa, nie chce.

Pan Radek ze wsi powinien się trochę zastanowić nad swoimi wiele wnoszącymi do sprawy uwagami. Choć pewnie żaden to Radek i z żadnej on wsi...
Cytować
+10 #83 Ucho 2013-06-01 11:38
@Ja To Wiem
Fajnie bo dałeś/łaś dowód na to, że mało wiesz lub coś tam wiesz, a reszta to wiedza od osób trzecich, które cię wypuszczają.
Tak więc nic nie wiesz, choć robisz, to jak młot u kowala. :P
Jeszcze jedna możliwość - wypuszczasz balon aby czegoś się dowiedzieć. Nic z tego. :o
Cytować
+1 #84 boski 2013-06-01 13:05
Cytuję Ucho:
@Ja To Wiem
Fajnie bo dałeś/łaś dowód na to, że mało wiesz lub coś tam wiesz, a reszta to wiedza od osób trzecich, które cię wypuszczają.
Tak więc nic nie wiesz, choć robisz, to jak młot u kowala. :P
Jeszcze jedna możliwość - wypuszczasz balon aby czegoś się dowiedzieć. Nic z tego. :o


On to wie bo mama mu powiedziała.
Cytować
0 #85 Stanisław 2013-06-01 13:21
Wczoraj wreszcie usłyszałem wypowiedź, na którą czekałem od wielu lat. Mianowicie poseł PIS Jacek Sasin, niegdyś "prawa ręka" śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oznajmił, że PIS będzie się ustawowo domagać ograniczenia władzy burmistrzów do dwóch kadencji.Jako uzasadnienie podawał przykłady, niemal wyjęte z dzisiejszych Wadowic. Pytanie tylko, czy "góra" PIS z samym Prezesem ma rozeznanie, co naprawdę dzieje się w papieskim mieście?
Cytować
+1 #86 Stanisław Kliś 2013-06-01 13:27
Witajcie.
#84 boski :
Ale Mama już nie żyje,ponoć się umarwłszy w szpitolu wew stolycy.
#77 JaTo Wiem :
"dawny" kawał w tramwaju: ".... pani jest brzytka,a ja jutro wytrzeźwieję... . "
Miłego Wieczoru tyż Staszek.
Cytować
+8 #87 jj 2013-06-01 15:11
a propos urodzinowego baneru na górze strony, dolaczam do życzeń i dodatkowo życzę panu Edkowi dużo zdrowia i wytrwałości w walce z wadowicka mafią.
Cytować
+1 #88 Radek ze wsi 2013-06-01 18:26
@ewa swastyka
Szlag to Cię trafi jak ktoś obnazy niemoc rajcy i sam podejmie się zorganizowania mu spotkania z mieszkańcami.
Poza tym biedni jesteście w tym zaufaniu w sobie. Myślicie ze jesteście nieomylni, ze tylko wymyślona przez Was mafia ma inne zdanie niż Wy. Wszyscy co myślą inaczej to "kocicho" :) . Jesteście w mylnym błędzie. Ja to ja ;)
Cytować
-1 #89 Mateusz Klinowski 2013-06-01 18:58
Cytuję Radek ze wsi:
@ewa swastyka
Szlag to Cię trafi jak ktoś obnazy niemoc rajcy i sam podejmie się zorganizowania mu spotkania z mieszkańcami.
Poza tym biedni jesteście w tym zaufaniu w sobie. Myślicie ze jesteście nieomylni, ze tylko wymyślona przez Was mafia ma inne zdanie niż Wy. Wszyscy co myślą inaczej to "kocicho" :) . Jesteście w mylnym błędzie. Ja to ja ;)


Panie Radku (ze wsi), bardzo chętnie przyjmę ofertę zorganizowania spotkania z mieszkańcami (wsi), szczególnie chętnie odwiedzę własnie wieś. Będzie to oferta dla mnie o tyle cenna, że po prostu mam bardzo spraw na głowie i każda pomoc się przyda. Kontakt do mnie Pan ma (powyżej), kwestię promocji spotkania, wybór jego przedmiotu zostawiam Panu. W przeciwieństwie do Carycy spotkań żadnych się nie boję.
Cytować
+9 #90 Radek ze wsi 2013-06-01 19:04
Jaki to jest " mylny błąd"?
Cytować
-6 #91 Jan syn Piotra 2013-06-01 19:49
Cytuję dziadunio:
Widzę że padło kilka pytań o spotkanie, zapowiadane i przez Mateusza Klinowskiego i przez blogerów.

Pozwólcie na drobną złośliwość na początek - czy ktoś spośród was, tych dopytujących - był na akcji rowerowej? A może na któreś z akcji śmieciowych? No właśnie.

Tak jak i Klinowski wystawił Wyrobę podczas akcji pod sądem, spacerując wówczas po Mickiewicza, tak mieszkańcy nie mają zamiaru paprać swojego nazwiska podpinając się pod akcje ludzi, którzy próbują z cienia kierować wadowicką opozycją, nie przedstawiając się na blogach z imienia i nazwiska, nie przedstawiając KONKRETNYCH planów na zmianę władzy i nie przedstawiając swoich własnych poglądów na świat i przynależności politycznej. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie przychodził na takie manifestacje, bo ludzie nie mają na to ochoty.
Cytować
0 #92 Radek ze wsi 2013-06-01 20:35
Skoro ma Pan bardzo wiele spraw na głowie i nie umie Pan sam zorganizować nawet spotkania z mieszkańcami to po co się Pan udaje ze jest Pan dobrym kandydatem na burmistrza ? Sorry ale porywająca jest Pańska ignorancaja. Najlepiej byłoby żeby wszyscy zrobili wszystko za kandydata. Cieszylbym się żeby rownież kto inny wygrał wybory a nie taki kandydat.
Mimo wszystko dzięki za szczerość to jest najcenniejsze. Skoro Pan jest tak bardzo zajęty to tez liczę ze nie będzie miał Pan czasu wystartować. Szkoda tracić czasu ;)
Cytować
-2 #93 Dziadunio Dziadunio 2013-06-01 20:46
@Jan syn Piotra
Mam wrażenie że mówisz o innych blogach, innych ludziach w innym mieście :-) Mój blog nie jest anonimowy, przedstawiłem się czytelnikom dawno temu. Jeszcze dziwniej brzmi zarzut o sterowanie z cienia- po pierwsze, opozycja to grupa zgodnych co do celów ale samodzielnych w myśleniu ludzi. Nimi, nami nie da się"sterować". A po drugie- akcję ścieżkową prowadziłem publicznie, na rynku- trudno o mniej konspiracyjny sposób, prawda? ;-) Dla żadnego czytelnika nie jest też tajemnicą tożsamość pozostałych blogerow. A co najważniejsze - mówimy po wielokroć o sprawach o których twierdzisz że nic nie wiesz. Wpis niepokojąco przypomina prowokację jakich ostatnio masa w lokalnych portalach i blogach
Cytować
-3 #94 Jan syn Piotra 2013-06-01 21:15
Kompletnie nie odniosłeś się do tego, co napisałem o analogii do Klinowskiego i Wyroby.
Cytować
-1 #95 Dziadunio Dziadunio 2013-06-01 21:33
Bo i nie ma do czego się odnosić, ja nie dostrzegam żadnej analogii
Cytować
-2 #96 Jan syn Piotra 2013-06-01 21:34
Cytuję dziadunio:
Bo i nie ma do czego się odnosić, ja nie dostrzegam żadnej analogii

Twój problem. Dopóki nie będziesz dostrzegał, to nie będą tłumy przychodzić.
Cytować
+2 #97 Mateusz Klinowski 2013-06-02 09:28
Cytuję Radek ze wsi:
Skoro ma Pan bardzo wiele spraw na głowie i nie umie Pan sam zorganizować nawet spotkania z mieszkańcami to po co się Pan udaje ze jest Pan dobrym kandydatem na burmistrza ? Sorry ale porywająca jest Pańska ignorancaja. Najlepiej byłoby żeby wszyscy zrobili wszystko za kandydata. Cieszylbym się żeby rownież kto inny wygrał wybory a nie taki kandydat.
Mimo wszystko dzięki za szczerość to jest najcenniejsze. Skoro Pan jest tak bardzo zajęty to tez liczę ze nie będzie miał Pan czasu wystartować. Szkoda tracić czasu ;)


Panie "Radku",

Już chyba tłumaczyłem (i nie tylko ja), że nie jest to kwestia "nie umienia", tylko świadomego blokowania takich inicjatyw przez urząd i Księżną z jej Kociachem.

Pana wypowiedź w ogóle mnie nie zaskoczyła - odgrażał się Pan, że Pan pomoże nieudolnemu radnemu, ale gdy skwapliwie przyjąłem złożoną ofertę, okazuje się, że w ogóle jej nie było.

Chyba wszyscy już wiemy, z kim mamy do czynienia. Pan to może i Pan, ale z pewnością nie można traktować Pana poważnie.
Cytować
-3 #98 Wyroba i Klinowski? 2013-06-02 11:25
Co to za kandydaci?

Nie potrafię ich odróżnić, a co dopiero wybrać. Na co?

Dajcie se na wstrzymanie, bo pęknę ze śmiechu.
Cytować
+1 #99 Radek ze wsi 2013-06-02 11:41
Gdzi ja sie odgrazalem ? Jak zawsze widzi Pan to co Pan chce zobaczyć. Pisałem ze ktoś wreszcie obnazy Pańska nieudolność i zrobi to za Pana.
Proszę mnie nie rozsmieszacbo turlam sie po ziemi. Jak, w jaki sposób ktokolwiek moze Panu utrudniać zorganizowanie spotkania? Co Panu robią, telefon blokują i ręce paraliżują?
Pana właśnie nie można poważnie traktować. Jest Pan biedny zawsze, wciska Pan innym słowa których nie wypowiedzieli. Lansuje sie Pan nieudolnie i to bardzo. Proszę wyraźnie wskazać miejsce w którym napisałem ze JA Panu chce zorganizować spotkanie?
Cytować
-4 #100 Jan syn Piotra 2013-06-02 12:18
Panie Mateuszu, ile kosztuje wynajęcie prywatnej sali na 3 godziny? Nie stać pana?
Cytować
+5 #101 dizajner 2013-06-02 13:26
panie jaskiniowiec to żeś pan jest nie okrzesany to widać po ubiorze ale nie nauczyli pana rodzice że się starszym, zwłaszcza kobietom ustępuje miejsca tym bardziej w kościele. Róbcie to referendum bo oni tego Mroza do wyborów zajadą biedny nie świadomy chłopina
Cytować
+2 #102 Mateusz Klinowski 2013-06-02 16:00
Cytuję Jan syn Piotra:
Panie Mateuszu, ile kosztuje wynajęcie prywatnej sali na 3 godziny? Nie stać pana?


Tu naprawdę nie chodzi o pieniądze. Aby dotrzeć do ludzi w Gminie należy zorganizować spotkania w każdej miejscowości, w dogodnym terminie. Spotkanie należy również odpowiednio zaanonsować. Jedna sala gdzieś w Wadowicach w ogóle nie załatwia sprawy.

Znów próbuje się przerzucić odpowiedzialnoś ć na mnie - tymczasem każdy radny powinien mieć możliwość organizacji spotkań w miejscach użyteczności publicznej, urząd gminy powinien mu taką możliwość zapewnić. Tymczasem, Zdzisław Szczur nie potrafi nawet zagwarantować, aby każdy z nas był informowany o odbywających się zebraniach wiejskich czy rad osiedlowych. To kpina z obowiązującego prawa, mieszkańców i radnych.
Cytować
-3 #103 wwwty 2013-06-02 19:32
caryca
Cytować
-3 #104 Jan syn Piotra 2013-06-02 21:16
Cytuję Mateusz Klinowski:
Cytuję Jan syn Piotra:
Panie Mateuszu, ile kosztuje wynajęcie prywatnej sali na 3 godziny? Nie stać pana?


Tu naprawdę nie chodzi o pieniądze. Aby dotrzeć do ludzi w Gminie należy zorganizować spotkania w każdej miejscowości, w dogodnym terminie. (...)
Tymczasem, Zdzisław Szczur nie potrafi nawet zagwarantować, aby każdy z nas był informowany o odbywających się zebraniach wiejskich czy rad osiedlowych. To kpina z obowiązującego prawa, mieszkańców i radnych.


Czytając nasunął mi się dowcip:

Dlaczego podczas II wojny światowej Francuzi nie zorganizowali powstania?
Bo Hitler im nie pozwolił.
Cytować
-4 #105 Różnicy brak 2013-06-02 23:21
Cytuję Wyroba i Klinowski?:
Co to za kandydaci?

Nie potrafię ich odróżnić, a co dopiero wybrać. Na co?

Dajcie se na wstrzymanie, bo pęknę ze śmiechu.


O mało nie pękłem ze śmiechu czytając ten komentarz. Gratuluję poczucia humoru.
Cytować
-2 #106 Dziadunio Dziadunio 2013-06-03 09:47
Kolejny raz demaskuje kłamstwa Kotarby - możecie zobaczyć jaką reakcję wywołał mój tekst: http://dziadunio.blogspot.com/2013/06/konia-z-rzedem-temu-kto-znajdzie.html
Cytować
+12 #107 złe politykierstwo 2013-06-03 10:52
Straszenie mieszkańców procesami to stały element aktywności skompromitowany ch politykierów.

Zamiast groźnego efekt jest groteskowy.

Te władze są przewidywalne do bólu.
Cytować
-11 #108 Boruta 2013-06-03 10:54
A kto by chciał takiego klina słuchać ? Weź się chłopie lepiej za uczciwą robotę, a nie jątrz społeczeństwa. Dobrze wiesz, że twoje "popisy" za półtora roku się skończą i odejdziesz stąd w niesławie. Cóż, taki już los zadufanych w sobie narcyzów.
Cytować
+6 #109 Leon Jamrożek IWW 2013-06-03 18:43
Z pałacowych komentarzy wyziera strach, agresja i tchórzostwo.Dzi wię się Mateuszowi, że polemizuje z ludźmi których nie stać na wystąpienie pod własnym nazwiskiem.We wszystkich cywilizacjach tchórz był obiektem pogardy i społecznego ostracyzmu.Aby rządzić i być obywatelem trzeba wykazać minimum odwagi.
Cytować
-6 #110 Jan syn Piotra 2013-06-03 23:28
Biedny pan Mateusz, nie może działać w opozycji bo mu Szczur zabronił...
Cytować
+3 #111 Stanisław Kliś 2013-06-04 03:57
Witaj.
@#110 Jan syn Piotra :
Widać nie otarłeś się o "lepszą stronę" onej wadzy.W imię "wartości" umilą każdemu kto np.wynajmie salę "nie po ich myśli"(myślę,że mają jeszcze jakoweś,daj Bóg),a potrafią i mają możliwości.
Miłego Poranka tyż Staszek.
P.S.Post kak normalno byle uderzyć Frère Jacques.
Cytować
-4 #112 Jan syn Piotra 2013-06-04 07:32
Cytuję stanislaw:
Witaj.
@#110 Jan syn Piotra :
Widać nie otarłeś się o "lepszą stronę" onej wadzy.W imię "wartości" umilą każdemu kto np.wynajmie salę "nie po ich myśli"(myślę,że mają jeszcze jakoweś,daj Bóg),a potrafią i mają możliwości.
Miłego Poranka tyż Staszek.
P.S.Post kak normalno byle uderzyć Frère Jacques.

Fakt. Opozycja powinna być traktowana milutko, a na wiece opozycji powinni dowozić kawę i ciastka z OSP W Choczni.
Cytować
+6 #113 Stanisław Kliś 2013-06-04 07:49
Witaj.
@#112 Jan syn Piotra:
Wielkie dźwięki dzyń dzyń,że z Choczni,gdyż z Jaroszowic mogłyby być kłopoty z ... (np.gastryczne) . Niekoniecznie skorzystam.
Byłem i słyszałem zaproszenie "statywa" na kawę.
Miłego Dnia tyż Staszek.
P.S.Najlepiej w Opozycję Policją,sądem,p rokuraturą i postępowaniem administracyjny m "wot kulturnyj narod".
Cytować
+12 #114 Leon Jamrożek IWW 2013-06-04 11:41
@ Jan syn Piotra
Gdyby pan miał podstawowa wiedzę o demokracji to by pan wiedział, że opozycja ma takie same prawa jak będący u władzy.Skoro sobie fundujecie ciasteczka (i nie tylko) a sale, n.p. w Bibliotece, ustawiczne okupują wszelakie oszołomy, to gwoli sprawiedliwości bezpłatne spotkanie mieszkańców z dr Klinowskim tez tam by się mogło odbyć. Z wyrazami szacunku
Cytować
-8 #115 SG 2013-06-04 12:22
Może Leon Jamrożek, dzisiejszy "herold" demokracji w Wadowicach zechciałby ujawnić, kogo uważa za "oszołomów", korzystającego z pomieszczeń biblioteki? Może redaktorów Michalkiewicza i Gmyza? Jak to się stało, że ten "cierpiętnik" wadowickiej opozcji, najpierw skłócony z całym personelem biblioteki pedagogicznej w Wadowicach, w której pracował, wysuwający ultraradykalne hasła,. w latach 80. miał paszport w kieszeni na cały świat, lecąc na "handelki" do Stambułu niemal w każdy tydzień,podczas gdy w tym samym czasie bezpieka odmawiała paszportu na Zachód niemal co drugiemu petentowi?
Cytować
-10 #116 Jan syn Piotra 2013-06-04 16:37
Cytuję Leon Jamrożek IWW:
@ Jan syn Piotra
Gdyby pan miał podstawowa wiedzę o demokracji to by pan wiedział, że opozycja ma takie same prawa jak będący u władzy.Skoro sobie fundujecie ciasteczka (i nie tylko) a sale, n.p. w Bibliotece, ustawiczne okupują wszelakie oszołomy, to gwoli sprawiedliwości bezpłatne spotkanie mieszkańców z dr Klinowskim tez tam by się mogło odbyć. Z wyrazami szacunku

Do kogo Panie Dziadziu i o czym piszesz?
Znasz mnie, że piszesz "fundujecie ciasteczka"? Jeśli jem ciasteczka, to za własne, zarobione pieniądze. Nie zhańbiłem się kiedyś lewactwem (nie zostałem donosicielską szmatą na przykład, współpracującą z kim trzeba), tak i teraz nie zhańbię się demokracją.
Oszołomy okupują bibliotekę? Czytasz to co piszesz?
Michałkiewicz to według Ciebie oszołom?
Dzieci i czytający dzieciom, to oszołomy?
Gabor to oszołom?
Panie Leonie, prędzej bym nazwał oszołomem kogoś, kto działał w Klubie Inteligencji Katolickiej i teraz popiera czerwoną hołotę, która woła o poparcie dla aborcji, o prawa dla homoseksualistó w i o narkotyki powszechnie dostępne.
Cytować
+11 #117 majka 2013-06-05 01:50
Gdyby teraz były wybory to ja już nie mam na kogo głosować, opozycja kłótniami pokazała co potrafi.
Cytować
+3 #118 Mateusz Klinowski 2013-06-05 08:23
Cytuję majka:
Gdyby teraz były wybory to ja już nie mam na kogo głosować, opozycja kłótniami pokazała co potrafi.


Mylisz kłótnie z dyskusją, czasem ostrą oceną. Tego typu wypowiedzi to intelektualna kapitulacja. Tak, jakby układ nie kłócił się ze sobą i wszyscy tam uprawiali politykę lokalną miłości.

Poza tym, niech rządzi mafia, bo reszta otwarcie się krytykuje? - też tego nie rozumiem.

Wreszcie, pisałem, że istotą zwycięstwa jest wspieranie się pomimo różnic. I jeżeli już czegoś brakuje, to właśnie świadomości co do tego.
Cytować
+12 #119 majka 2013-06-05 08:30
@Mateusz
Takie rozmowy poważni politycy prowadzą w kuluarach.
Cytować
+11 #120 majka 2013-06-05 08:40
Mateusz
Jeszcze jedna sprawa pisałam Ci kiedyś, aby stworzyć konto IWW, gdzie sympatycy mogliby wpłacać co miesiąc jakąś kwotę na stowarzyszenie, również odpis z podatku 1%, byłoby jak znalazł i na wynajęcie sali i na pomoc poszkodowanym przez UM w procesach, nie doczekałam się niczego.
Cytować
-8 #121 prorok 2013-06-05 09:05
MK to była twoja polityczna kapitulacja. Już nich nie chce z tobą współpracować. Jak masz patent jak samemu wygrać wybory to super. W przeciwnym razie skapitulowałeś.
Cytować
+11 #122 Leon Jamrożek IWW 2013-06-05 11:28
@SG i Jan syn Piotra
Zacznijmy od mojej biografii, która pana tak martwi. W latach osiemdziesiątyc h byłem skłócony ze swoim środowiskiem o to samo, o co dzisiaj jestem w konflikcie z „prawicowymi demokratami” z Łabęd. Widzę pełna analogie, nawet posiedzenia rady pedagogicznej wyglądały jak dzisiejsze sesje w magistracie, nie wyłączając fałszowania protokołów. Po szczegóły odsyłam do akt w IPN.
Pyta mnie pan, czy pana znam ? Mniemam, że doskonale, ten sam poziom inwektyw, insynuacji i fanatyzmu – oczywiście z ukrycia, który znam z czasów wojny z komuną. Żyję dość długo aby zauważyć, że oszołomstwo i chamstwo jest ponadczasowe. Każda generacja ma swoich. Dla jednych jest to brzoza na teleskopie, sztuczna mgła, dynamit na pokładzie, a dla innych komunizm. Najczęściej w tle jest urojona krzywda lub rozpaczliwa obrona odjeżdżającego koryta. Mam jednak głębokie przekonanie, że na obecnym etapie żadne inwektywy i „samorząd zawsze wierny” nie pomogą, wadowiczanie przejrzeli na oczy.
I na koniec, etyka Klubów Inteligencji Katolickiej każe mi trzymać raczej z ćpunami, niż ze złodziejami.
Cytować
+11 #123 Kasia córka Swastyki 2013-06-05 11:46
Nie wiedziałam że statyw ma syna Jana????? :o

Do redakcji - chodzi po mieście plotka że monstrancja robi jakiś promocyjny film i sobie tv sprosiła na specjalne zamówienie? Wiecie coś o tym? Ma to być podobno odezwa na wtopę z tvn24 i pogodynką oraz polsatem. Zbadajcie sprawę bo się może okazać że za publiczną kasę robi się telewizyjną promocję świętej.
Cytować
-11 #124 SG 2013-06-05 11:54
Cóż, wolę twarożka niż Jamrożka, typowego produktu "udecji", "Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek". KIK-i to niestety była trampolina dla post-Magdalenko wego układu i to się im niestety udało! Niech frustrat Leoś "zrewitalizuje" KIK w Wadowicach (ponadpartyjny) a daruje mu jego "grzeszki". Wspomnę, że w swoim czasie podczas wyborów do Rady Miasta otrzymał śladową liczbę głosów, zapewne tylko od swojej rodzinki.
Cytować
+9 #125 majka 2013-06-05 12:04
A ja kiedyś byłam sceptyczna w ocenie Pana Leona Jamrożka, ale od jakiegoś czasu uważam, iż to bardzo kulturalny i mądry człowiek.
Cytować
+11 #126 ? 2013-06-05 12:09
To nie Jan syn Piotra, a Piotr syn Mirosława, godność Statyw.
Cytować
+12 #127 jj 2013-06-05 12:27
Zgadza się, caryca niedawno tańcowała przed TVP Kraków.
Cytować
+5 #128 Mateusz Klinowski 2013-06-05 12:29
Cytuję majka:
@Mateusz
Takie rozmowy poważni politycy prowadzą w kuluarach.


Właśnie - z naciskiem na "poważni" i "w kuluarach". Jak prowadzić rozmowy, skoro "poważni" politycy są tak zajęci swoimi sprawami, że nie mają czasu pojawić się w kuluarach. A jak już się tam pojawią, to drżą, aby obok nich nie znalazł się czasem nikt, kto zrobi im fotkę z niewłaściwą osobą. Bo potem taka fotka może drogo kosztować na spotkaniu aktywu partyjnego... itd.

Moje zarzuty pod adresem J. i H. to zarzut nieobecności wynikającej z koniunkturalizmu, nic więcej. Ty zaś piszesz, jak ostatnia naiwna. Opozycja, konsolidacja, zwieranie szeregów.. z kim? W godzinie próby nikt nie pomoże, bo każdy patrzy tylko na własny, czasem "partyjny", interes.

Cytuję majka:

Jeszcze jedna sprawa pisałam Ci kiedyś, aby stworzyć konto IWW, gdzie sympatycy mogliby wpłacać co miesiąc jakąś kwotę na stowarzyszenie, również odpis z podatku 1%, byłoby jak znalazł i na wynajęcie sali i na pomoc poszkodowanym przez UM w procesach, nie doczekałam się niczego.


Pomoc poszkodowanym staramy się świadczyć, na ile tylko umiemy. Robimy to za darmo, z "poczucia misji". Postronni odpłacają nam za to stwierdzeniami, że "Klinowski tylko przesiaduje w sądach, zamiast uczciwie pracować". Polskie bagno.

Odnośnie konta, przykro mi, ale prawo uniemożliwia wsparcie finansowe naszego stowarzyszenia w formach, które proponujesz. Dopiero w czasie wyborów będzie można wpłacać pieniądze na nasz komitet wyborczy.
Cytować
+8 #129 majka 2013-06-05 12:53
Nie odbieraj tego tak personalnie, ja pisałam o wszystkich osobach, które tam się wypowiadały, ponieważ myślałam, że stworzycie coś wspólnie, teraz widzę, iż to był z mojej strony idealizm. Odnośnie H i J to wiem, że to asekuranctwo, boją się o miejsca na listach wyborczych, niby wszystko popierają, ale nigdy nie uczestniczą fizycznie. W tej sytuacji bierz się za umocnienie i rozbudowanie swojego środowiska, a z innymi daj sobie spokój, dobrze na tym wyjdziesz.
Cytować
+42 #130 GRUPA INCJATYWNA 2013-06-05 17:30
GRUPA INCJATYWNA - szukająca kandydatów
na BURMISTRZA WADOWIC zwróciła się do
emeryta z Wadowic P.ZYGMUNTA KRAUSA w jego - MUZEUM PAMIĘCI LOTNIKÓW AMERYKAŃSKICH -znanego wszystkim Wadowiczanom z propozycją na przyszłego BURMISTRZA WADOWIC.
Jest to były instruktor praktycznej nauki zawodu- mechanik samochodowy.
W tamtym systemie nie ukończył studiów-
-posiada dyplomy mistrzowskie,
-nie współpracowałz żadnymi organizacjami politycznymi.
Pan Kraus obiecał nam że się zastanowi.
P.S.
My ze swej strony obiecujemy że mu pomożemy - bo przecież on bardzo dobrze
zna historie Wadowiczan, zna ich problemy (rencistów i emerytów),o których
obecna władza zapomniała.
04.06.upływa Rocznica założonego w 1989r.OBYWATELS KIEGO KOMITETU WYBORCZEGO-
apelujemy o działanie i włączenie się
do wyborów.
"GRUPA INCJATYWNA" zwraca się do spłeczeństwa o podawanie następnych kandydatów z którymi możemy rozmawiać.
Idąc śladami Wałęsy chcemy żeby był
pluralizm (lewa noga-prawa nog),żeby
było jak najwiecej kandydatów a społeczeństwo wybierze.
BURMISTRZA WADOWIC
Cytować
-14 #131 majka 2013-06-05 18:02
@Grupa Incjatywna
A cóż to za twór, kto to tworzy?
Cytować
+21 #132 as 2013-06-05 19:45
Zygmunt na burmistrza!!!!! !!!!!!Edek na rzecznika
Cytować
0 #133 ? 2013-06-05 19:54
A niezastąpiony Kocicho na asystenta Edka :lol:
Cytować
-13 #134 majka 2013-06-05 20:15
Nauczcie się pisać poprawie, a potem twórzcie jakieś twory, co to za słowo incjatywna?
Cytować
+17 #135 o tak 2013-06-05 20:41
Cytuję as:
Zygmunt na burmistrza!!!!!!!!!!!Edek na rzecznika


A Mateusz na odźwiernego! To będzie pierwszy w historii przypadek odźwiernego z doktoratem.
Cytować
-7 #136 Jan syn Piotra 2013-06-05 21:11
Cytuję Mateusz Klinowski:


Właśnie - z naciskiem na "poważni" i "w kuluarach". Jak prowadzić rozmowy, skoro "poważni" politycy są tak zajęci swoimi sprawami, że nie mają czasu pojawić się w kuluarach. A jak już się tam pojawią, to drżą, aby obok nich nie znalazł się czasem nikt, kto zrobi im fotkę z niewłaściwą osobą. Bo potem taka fotka może drogo kosztować na spotkaniu aktywu partyjnego... itd.

Opozycja, konsolidacja, zwieranie szeregów.. z kim? W godzinie próby nikt nie pomoże, bo każdy patrzy tylko na własny, czasem "partyjny", interes.


Bardzo miło, że przyznaje się pan do samokrytyki. Tak sprytnie pan ukrył w tym zdaniu sytuację, kiedy inny "opozycjonista" EW robił manifestację przeciwko prokuratorze, a pan nie pomógł ze swoimi ludźmi, tylko stał ulicę dalej i patrzył. Tak właśnie zniechęcił pan innych do współpracy ze sobą, pokazując, że nie można panu ufać.


Dziadku Leonie
Nie, nie znamy się. Ponawiam pytanie, czy :
Michałkiewicz to według Ciebie oszołom?
Dzieci i czytający dzieciom, to oszołomy?
Gabor to oszołom?
Cytować
+5 #137 majka 2013-06-05 21:37
@Janie synu Piotra
Jesteś śmieszny, żałosny i należy takie indywidum ignorować.
Te osoby, które wymieniłeś Gmyz, Michalkiewicz, Hlebowicz to wzór oszołomów.
Cytować
+4 #138 kierowca bombowca 2013-06-05 22:42
Kupujemy statyw:

http://www.spidersweb.pl/2013/06/kupujemy-statyw-poradnik.html
Cytować
-3 #139 Jan syn Piotra 2013-06-05 23:09
Cytuję majka:
@Janie synu Piotra
Jesteś śmieszny, żałosny i należy takie indywidum ignorować.
Te osoby, które wymieniłeś Gmyz, Michalkiewicz, Hlebowicz to wzór oszołomów.

Zacytuj post, w którym wymieniłem Gmyza.
Jeśli nie, napisz proszę, że jesteś kłamcą.

Michałkiewicz jest oszołomem głównie dla komuchów.
A dzieci i ludzie, którzy czytają im bajki, to też oszołomy?

Dziękuję za inwektywy. Piszę na tym forum, bo uważam je za forum o nieco wyższym poziomie niż w24, niestety tutaj też ciężko znaleźć rozmówców, którzy używają argumentów zamiast sloganów.
Cytować
-8 #140 kabareton 2013-06-05 23:39
Cytuję Mateusz Klinowski:
Cytuję jj:
co to za kandydat co nawet spotkania nie potrafi zorganizować. będziecie czekać aż garsoniere wyremontuja? to możecie nie doczekać bo zaraz magistrat przejmie władzę w spółdzielni.

moim zdaniem klinowski nie ma szans na wygraną niestety. nie w tym mieście i nie z takum podejsciem jakie reprezentuje. miller miał rację, mężczyznę rozpoznajemy po tym jak kończy a nie jak zaczyna. mateusz dobrze zaczął i tylko tyle. no ale ok, załóżmy że jakimś cudem wygra. Co dalej? pomijajac to że w pewnym stopniu bedzie taki jak ewa - wszystko wiem na wszystkim sie znam i z nikim sie nie licze bo mam doktorat i jestem najmadrzejszy, to co on zrobi sam jak radnych bedzie mial przeciwko sobie? bo do tej pory zaden kandydat na radnego z iww sie nie zadeklarowal. kto bedzie konkurowac z salachna, szczurem, wodynska, ogieglo, cholewka? no kto ja sie pytam? w ostatniej chwili to oglosicie? to powodzenia...


Tak... spotkanie. Rzecz najważniejsza, jak się okazuje. Akurat dość często spotykam się z mieszkańcami - częściej, niż czyni to Caryca. Organizację spotkania przejęli blogerzy - oni również mieli wymyślić formułę i znaleźć najbardziej optymalny termin. Jak już wcześniej pisałem, jeżeli ktoś chce pomóc w organizacji spotkań z mieszkańcami - z chęcią skorzystam. Jednak nie widzę takiej możliwości - żadna organizacja posiadająca salę nam jej nie udostępni. Nie widzę również zainteresowania mieszkańców - w wielu miejscach Gminy nikt na takie spotkanie nie przyjdzie. Ludzie zwyczajnie się swoimi sprawami nie interesują. W grę wchodzą więc zebrania wiejskie - ale te odbywają się po kryjomu, co jest rządzącym na rękę. Od dawna zabiegamy, żeby ich terminy i miejsca było ogłaszane w BIP. Szczur dba, aby nie były. A czym mniej ludzi na zabraniach, tym np. Cholewce łatwiej jest zostać sołtysem i wciskać ciemnotę, jak to on dba o wieś. Itd. Itp.

Widzę też, że w komentarzach pojawiają się zarzuty braku zaplecza politycznego, wynikające z nieznajomości procedury wyborczej. Otóż, kandydatura w wyborach na burmistrza oznacza wspólny start z grupą kandydatów na radnych. Oczywiście dobrze byłoby już teraz ogłosić naszych kandydatów na radnych, jednak nie jest to takie proste - pewne procesy trwają. Jeżeli Państwo potraficie zrobić to lepiej i się zorganizować, dlaczego nie działacie? IWW z radością powita kolejne organizacje i komitety starające się przejąć władzę w mieście.

Są też znów ogólnikowe pretensje, że "dobrze zacząłem", ale teraz jest już źle. Chciałbym dowiedzieć się, co takiego dobrze robiłem na początku, a czego już nie robię? Wszystkie te narzekania wydają mi się dość niezrozumiałe w sytuacji, gdy ABSOLUTNIE NIKT nie stara się, aby coś w Wadowicach zmienić na lepsze. Nie podejmuje też walki z lokalnym układem, którego rządy kosztują nas miliony złotych.

Chciałbym również zwrócić uwagę komentatorom na fakt, że dyskutujemy o organizacji referendum gminnego, a nie mojej kandydaturze. Odwołanie Rady i burmistrz (gdyby się udało) oznaczać będzie zarząd komisaryczny, a wybory odbędą się w normalnym terminie, tj. na jesieni 2014 roku.


Wszyscy mają za ciebie wszystko zrobić, zorganizować, zapłacić a ty przyjdziesz błyszczeć. Śmieszny jesteś i dziecinny jak mało kto w tym mieście. Aż strach się bać co by było gdybyś naprawdę został burmistrzem.
I dobrze, że innych kandydatów widać co najmniej kilku. Bo i pan Kraus i pan Jurczak i pan Jończyk i pan Czopek i jeszcze kilku do wyborów się znajdzie.
A w sądzie siedzisz na pewno dlatego, że pomagasz innym? Czy może dlatego, że coś nagrało się na monitoringu w Ogrodowej?
Cytować
+6 #141 Janie synu Piotra 2013-06-06 05:44
Pozostaje ci tylko prowadzić monolog sam na sam, a potem czytać i słuchać antysemickich wywodów Michalkiewicza.
Do Pana Jamrożka odnoś się z szacunkiem, ponieważ kulturą i wiedzą bije cię na głowę. Powodzenia.
Cytować
+10 #142 kura 2013-06-06 07:23
czy Staszek służył w Wojskowej Służbie Wewnętrznej - tj. poprzedniczce WSI ?
Cytować
+7 #143 jj 2013-06-06 09:51
Cytuję kabareton:
Czy może dlatego, że coś nagrało się na monitoringu w Ogrodowej?


Niech się pan radny do tego odniesie, bo rzeczywiście takie plotki chodzą po mieście.
Cytować
+1 #144 majka 2013-06-06 10:02
jj
Wadowice to plotkarskie miasto, a prym wiodą mężczyzni, wstydzcie się.
Cytować
+8 #145 plotka 2013-06-06 12:20
Chodzą słuchy że Tusk dogadał się z Milerem i będzie koalicja PO z SLD. Staszek chyba zacznie nosić czerwony krawat i chodzić na piwo z Andrzejem a z tropienia komuchów przerzuci się na faszystów.
Cytować
+6 #146 Mateusz Klinowski 2013-06-06 12:32
Cytuję jj:
Cytuję kabareton:
Czy może dlatego, że coś nagrało się na monitoringu w Ogrodowej?


Niech się pan radny do tego odniesie, bo rzeczywiście takie plotki chodzą po mieście.


Nie wiem, co nagrało się na monitoring w Ogrodowej, bo nie mam do tego dostępu. W tym momencie IWW nie występuje w żadnej sprawie, w której byłby zapis z jakiegoś monitoringu. Sam do Ogrodowej nie chodzę, z powszechnie wiadomych powodów - nie zamierzam wspierać finansowo Ewy Filipiak. Poza tym.. to teren budowy! No, i spotkać można nieciekawych typków...
Cytować
-9 #147 Kabareton 2013-06-06 13:25
Cytuję Mateusz Klinowski:
Cytuję jj:
Cytuję kabareton:
Czy może dlatego, że coś nagrało się na monitoringu w Ogrodowej?


Niech się pan radny do tego odniesie, bo rzeczywiście takie plotki chodzą po mieście.


Nie wiem, co nagrało się na monitoring w Ogrodowej, bo nie mam do tego dostępu. W tym momencie IWW nie występuje w żadnej sprawie, w której byłby zapis z jakiegoś monitoringu. Sam do Ogrodowej nie chodzę, z powszechnie wiadomych powodów - nie zamierzam wspierać finansowo Ewy Filipiak. Poza tym.. to teren budowy! No, i spotkać można nieciekawych typków...


A gdzie pan przeczytał, że to IWW występuje w jakiejś sprawie? I z jakich powodów pan nie chodzi do Ogrodowej? Z tych samych, z których zaczął pan wojenkę z właścicielem restauracji? Czy to nie poszło o to, że jeden raz nie pomogły groźby, kiedy chciał pan sobie Ogrodową oplakatować ale nie pozwolono? A drugi raz o harce z pańskim asystentem, kiedy nie podali piwa?
Panie Mateuszu. Wadowice to naprawdę nie Kraków i nie plotki ale wieści gminne szybko się rozchodzą. Na dodatek nie od właścicieli czy obsługi restauracji, ale od tych co podziwiają wszystkie wasze występy. Pan naprawdę nie jest anonimowy a na dodatek rozpoznawalny tak samo zresztą jak pański asystent i trudno pewne wydarzenia ukryć przed ludźmi.
Cytować
+6 #148 Stanisław Kliś 2013-06-06 15:05
Witaj.
@Kabareton napisał : ".... Wadowice to naprawdę nie Kraków i nie plotki ale wieści gminne szybko się rozchodzą."
Dlatego tyż wiem np.co mgr Cecylia MOPS,co mgr inż P.Polak,mgr inż.A.Makuch czynią,że nie wspomnę o Jaroszowicach.
Miłego Dnia tyż Staszek.
Cytować
-7 #149 Jan syn Piotra 2013-06-06 19:07
Cytuję Janie synu Piotra:
Pozostaje ci tylko prowadzić monolog sam na sam, a potem czytać i słuchać antysemickich wywodów Michalkiewicza.
Do Pana Jamrożka odnoś się z szacunkiem, ponieważ kulturą i wiedzą bije cię na głowę. Powodzenia.

Za kulturalnego uważasz kogoś, kto sądzi, że ludzie, którzy czytają dla małych dzieci w bibliotece to oszołomy? Pozazdrościć.
Cytować
+10 #150 Budda 2013-06-06 19:25
Klinowski przestań wdawać się w pyskówki z anonimowymi podżegaczami i nie dawaj się wypuszczać jak Edek Wyroba...
Cytować
+6 #151 Mateusz Klinowski 2013-06-06 19:27
Cytuję Kabareton:
A gdzie pan przeczytał, że to IWW występuje w jakiejś sprawie? I z jakich powodów pan nie chodzi do Ogrodowej? Z tych samych, z których zaczął pan wojenkę z właścicielem restauracji? Czy to nie poszło o to, że jeden raz nie pomogły groźby, kiedy chciał pan sobie Ogrodową oplakatować ale nie pozwolono? A drugi raz o harce z pańskim asystentem, kiedy nie podali piwa?
Panie Mateuszu. Wadowice to naprawdę nie Kraków i nie plotki ale wieści gminne szybko się rozchodzą. Na dodatek nie od właścicieli czy obsługi restauracji, ale od tych co podziwiają wszystkie wasze występy. Pan naprawdę nie jest anonimowy a na dodatek rozpoznawalny tak samo zresztą jak pański asystent i trudno pewne wydarzenia ukryć przed ludźmi.


Po pierwsze, coś Pan kręcisz, Kabareton. Sam Pan przecież mnie pytał:

"A w sądzie siedzisz na pewno dlatego, że pomagasz innym? Czy może dlatego, że coś nagrało się na monitoringu w Ogrodowej?"


Więc Panu wyjaśniłem, że w sądzie nie pomagamy w żadnej sprawie w związku z jakimś "nagraniem z monitoringu".

Powody nieprzychodzeni a do restauracji urzędowej już wyjaśniłem. Do Pana insynuacji trudno się odnieść, pomawia mnie Pan o absurdalne sprawy, które nie miały miejsca.

Z Janem Frączkiem żadnej "wojenki nie toczę", natomiast wraz z członkami stowarzyszenia zawiadomiliśmy organy ścigania o kilku domniemanych przestępstwach, jakich w związku z jego interesami popełniła naszym zdaniem Ewa Filipiak.
Cytować
+9 #152 Mateusz Klinowski 2013-06-06 19:29
Cytuję Budda:
Klinowski przestań wdawać się w pyskówki z anonimowymi podżegaczami i nie dawaj się wypuszczać jak Edek Wyroba...


To nie są pyskówki, ktoś stawia publicznie poważne zarzuty i wypada wyjaśnić czytelnikom, że to brednie, najprawdopodobn iej rozpowszechnian e przez samego Frączka za podszeptem Strasznego Dworu. My mamy dokumenty pokazujące przestępstwa, oni wyssane z palca zarzuty.
Cytować
+7 #153 Janie synu Piotra 2013-06-06 20:22
Nie mieszaj dzieci do oszołomów typu Michalkiewicz, Gmyz, Hlebowicz bo oni dzieciom bajek nie czytają, a mogliby jedynie w małych główkach zasiać ziarno nienawiści.
Cytować
+10 #154 jj 2013-06-06 20:54
Tylko obawiam się, że skończy się tak, że wy z tymi dokumentami i tak nic nie zdziałacie, a oni z tymi zarzutami zrobią Ci proces karny i skończysz jak Wyroba, z wyrokiem. I żadnego kandydowania na radnego, a tym bardziej na burmistrza nie będzie.
Ale obym się mylił.
Cytować
-9 #155 Jan syn Piotra 2013-06-06 21:51
Cytuję Janie synu Piotra:
Nie mieszaj dzieci do oszołomów typu Michalkiewicz, Gmyz, Hlebowicz bo oni dzieciom bajek nie czytają, a mogliby jedynie w małych główkach zasiać ziarno nienawiści.

Zacytuj gdzie wymieniłem Gmyza albo jako kolejny już podaj publicznie, że kłamiesz.

LJ nie zaprzeczył, że ma na myśli dzieci, więc o to mu chodziło w takim razie.
Cytować
+6 #156 Janie synu Piotra 2013-06-06 22:16
Id spać, poczytaj Michalkiewicza, posłuchaj RM i zmień portal bo nic mądrego nie masz do powiedzenia Jaśku od Pietrka, tylko zaśmiecasz forum.
Cytować
+4 #157 Mateusz Klinowski 2013-06-06 22:19
Cytuję jj:
Tylko obawiam się, że skończy się tak, że wy z tymi dokumentami i tak nic nie zdziałacie, a oni z tymi zarzutami zrobią Ci proces karny i skończysz jak Wyroba, z wyrokiem. I żadnego kandydowania na radnego, a tym bardziej na burmistrza nie będzie.
Ale obym się mylił.


Zatem co proponujesz? Nic nie robić? Przerazić się, bo Frączek czy Kotarba nawymyśla głupot i pobiegnie z tym na Policję?

Ja też się oczywiście różnych prowokacji obawiam, ale robię swoje. Ktoś to robić musi. Dzięki temu Ty oraz inni możecie przynajmniej wyrobić sobie zdanie o lokalnej władzy, jej kompetencjach oraz biznesowych partnerach w postaci np. rodziny Frączków.

Władza nie jest dla mnie celem samym w sobie, jeżeli w czasie naszej wspólnej walki o demokrację zostanę w jakiś sposób wyeliminowany z gry, zastąpi mnie ktoś inny. To proste. Jednak koniec układu jest już przesądzony. Więcej wiary!
Cytować
+10 #158 Ucho 2013-06-06 22:33
Cytuję kura:
czy Staszek służył w Wojskowej Służbie Wewnętrznej - tj. poprzedniczce WSI ?

Wyobraż sobie czy w woju by go tolerowali, nie nadaje się. Co innego współpracownik czyt. kapuś, odrzuty chętnie brała SB.
Cytować
+3 #159 majka 2013-06-06 23:32
@Mateusz
Temida w Polsce zawsze staje po stronie dużych pieniędzy i obawiam się, aby to się nie skończyło tak jak pisze "jj" , a to byłaby wielka szkoda.
Cytować
-7 #160 Jan syn Piotra 2013-06-07 00:33
Cytuję Janie synu Piotra:
Id spać, poczytaj Michalkiewicza, posłuchaj RM i zmień portal bo nic mądrego nie masz do powiedzenia Jaśku od Pietrka, tylko zaśmiecasz forum.

Oto poziom tego forum.
Cytować
+8 #161 997 2013-06-07 09:41
dziękujemy tym radnym poprzedniej kadencji, którzy nie dopuścili do największego przekrętu w historii Małopolski i pokazali, że szpiital ma kosztować nie więcej niż 45 mln, a nie ponad 100 mln zł.
Ten idiota kocicho, który w artykule o rozbudowie szpitala chwali samego siebie w poście o radnym podobno walczącym od 20 lat o szpital, niech sobie pisze. Już niedługo straci fuche w urzędzie i będzie rozliczony z przekrętów! Caryca, butelka i kocicho - znamy was, policja was będzie ścigać, he, he! wszystkich dokumentów nie zniszczycie, są już kopie!
Cytować
-6 #162 Kabareton 2013-06-07 14:28
Cytuję Mateusz Klinowski:
Cytuję Budda:
Klinowski przestań wdawać się w pyskówki z anonimowymi podżegaczami i nie dawaj się wypuszczać jak Edek Wyroba...


To nie są pyskówki, ktoś stawia publicznie poważne zarzuty i wypada wyjaśnić czytelnikom, że to brednie, najprawdopodobniej rozpowszechniane przez samego Frączka za podszeptem Strasznego Dworu. My mamy dokumenty pokazujące przestępstwa, oni wyssane z palca zarzuty.



Panie Mateuszu.
Pytałem czy pan pomaga w sądzie czy reprezentuje sam siebie? I na tak proste pytanie, zrozumiałe chyba przez wszystkich, pan odpisał też w sposób wszystkim zrozumiały.
Z Frączkami nie mam nic wspólnego, no i doskonale pan wie o czym piszę, tak jak też o tym co jest wyssane i z czyjego z palca.
A tym co dane będzie jeszcze jakiś czas pożyć, to rzeczywistość zobaczą na własne oczy?
Cytować
-9 #163 mamaSynaUcznia 2013-06-07 17:04
Najlepszym kandydatem na burmistrza jest dyrektor nasze szkoły Pani Beata Wajdzik
Cytować
0 #164 Porażka Klinowskiego 2013-06-07 20:47
Wczoraj były wybory do rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej (niezłe diety) startował w nich m. in. Szczepański i Klinowski, którzy przegrali uzyskując słabiutki wynik.
Wielu uważa, że to zapowiedź ich klęski wyborczej w 2014.
Cytować
-3 #165 a 2013-06-07 21:00
Cytuję 997:
dziękujemy tym radnym poprzedniej kadencji, którzy nie dopuścili do największego przekrętu w historii Małopolski i pokazali, że szpiital ma kosztować nie więcej niż 45 mln, a nie ponad 100 mln zł.
Ten idiota kocicho, który w artykule o rozbudowie szpitala chwali samego siebie w poście o radnym podobno walczącym od 20 lat o szpital, niech sobie pisze. Już niedługo straci fuche w urzędzie i będzie rozliczony z przekrętów! Caryca, butelka i kocicho - znamy was, policja was będzie ścigać, he, he! wszystkich dokumentów nie zniszczycie, są już kopie!


W imieniu Mirka Nowaka mówię - proszę , nie ma za co.
Cytować
-3 #166 Jan syn Piotra 2013-06-07 23:59
Jako postronny obserwator, muszę stwierdzić, że zarówno obóz Rady Miejskiej jak IWW notują ostatnio pasmo porażek i sądzę, że powygryzają się nawzajem.
Cytować
-5 #167 jj 2013-06-08 09:12
Cytuję Jan syn Piotra:
Jako postronny obserwator, muszę stwierdzić, że zarówno obóz Rady Miejskiej jak IWW notują ostatnio pasmo porażek i sądzę, że powygryzają się nawzajem.


Tak, tak, i burmistrzem zostanie Jan syn Piotra.
Cytować
-3 #168 Zła prognoza 2013-06-08 09:15
Cytuję Porażka Klinowskiego:
Wczoraj były wybory do rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej (niezłe diety) startował w nich m. in. Szczepański i Klinowski, którzy przegrali uzyskując słabiutki wynik.
Wielu uważa, że to zapowiedź ich klęski wyborczej w 2014.

Cytuję Porażka Klinowskiego:
Wczoraj były wybory do rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej (niezłe diety) startował w nich m. in. Szczepański i Klinowski, którzy przegrali uzyskując słabiutki wynik.
Wielu uważa, że to zapowiedź ich klęski wyborczej w 2014.


Jeżeli to prawda, że Szczepański i Klinowski przegrali wybory na członków Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej no to rzeczywiści IWW ma problem, bo źle to wróży na przyszłe wybory. Słyszałem że dostali zaledwie kilka lub kilkanaście głosów i to w swoim bastionie.
Ile dostali głosów?
Cytować
+2 #169 Jan syn Piotra 2013-06-08 09:16
Cytuję jj:
Cytuję Jan syn Piotra:
Jako postronny obserwator, muszę stwierdzić, że zarówno obóz Rady Miejskiej jak IWW notują ostatnio pasmo porażek i sądzę, że powygryzają się nawzajem.


Tak, tak, i burmistrzem zostanie Jan syn Piotra.

Nie, Kochaniutki.
Cytować
-5 #170 jj 2013-06-08 09:47
Cytuję Jan syn Piotra:
Nie, Kochaniutki.


No to kto Twoim zdaniem?
Cytować
+2 #171 Jan syn Piotra 2013-06-08 09:48
Cytuję jj:
Cytuję Jan syn Piotra:
Nie, Kochaniutki.


No to kto Twoim zdaniem?

Nie wiem. A zadeklarował się już ktoś oficjalnie, że będzie kandydował?
Cytować
-2 #172 Mateusz Klinowski 2013-06-08 10:18
Cytuję Porażka Klinowskiego:
Wczoraj były wybory do rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej (niezłe diety) startował w nich m. in. Szczepański i Klinowski, którzy przegrali uzyskując słabiutki wynik.
Wielu uważa, że to zapowiedź ich klęski wyborczej w 2014.


Znów manipulacje. Nie startowałem, diety niskie, a wybory do rady nadzorczej spółdzielni zawsze są wynikiem mobilizacji rodzin i sąsiadów. Z żadnym przełożeniem na poparcie w wyborach samorządowych.
Cytować
0 #173 Jan syn Piotra 2013-06-08 10:34
Nie powielajcie bzdur. Klinowski startował, ale nie Mateusz, tylko Bogusław, ojciec.
Cytować
0 #174 majka 2013-06-08 10:35
Jan syn Piotra
Pierwszy rzeczowy komentarz, brawo
Cytować
+5 #175 Zeno 2013-06-08 11:36
Cytuję mamaSynaUcznia:
Najlepszym kandydatem na burmistrza jest dyrektor nasze szkoły Pani Beata Wajdzik

Dyrekyorowanie tej pani było ceną za poparcie Ewy Filipiak.Lobbow anie Wajdzikowej przez ks. proboszcza spowodowało gulę w gardle ale przełkęli bo albo władza i dyrektor Wajdzikowa albo niepewne poparcie proboszcza.
Ujawnia się nowa kandydatura - Andrzej Nowakowski jako kandydat prawicowy. Tak więc kilku kandydatów spowoduje 2 turę co byłoby dobrym rozwiązaniem.
To duże ryzyko dla Ewy Filipiak.
Cytować
+6 #176 ad ob 2013-06-09 16:18
Tak impreza nad Sławą a Mateusza z żółtkami niem
Cytować
+6 #177 ad ob 2013-06-09 16:18
Tak impreza nad Sławą a Mateusza z żółtkami niem
Cytować
0 #178 como 2013-06-09 17:40
Cytuję Zeno:
Cytuję mamaSynaUcznia:
Najlepszym kandydatem na burmistrza jest dyrektor nasze szkoły Pani Beata Wajdzik

Dyrekyorowanie tej pani było ceną za poparcie Ewy Filipiak.Lobbowanie Wajdzikowej przez ks. proboszcza spowodowało gulę w gardle ale przełkęli bo albo władza i dyrektor Wajdzikowa albo niepewne poparcie proboszcza.
Ujawnia się nowa kandydatura - Andrzej Nowakowski jako kandydat prawicowy. Tak więc kilku kandydatów spowoduje 2 turę co byłoby dobrym rozwiązaniem.
To duże ryzyko dla Ewy Filipiak.

Ludzie przestańcie pier...ć z tym Nowakowskim albo Krausem . To jest specjalna rozbijacka metoda Kocicha i całej sitwy . Prawicowy Kandydat prof. Nowakowski . Może i jest prawicowy ale na Burmistrza to się nadaje jak kwiatek do kożucha . Ale niech tam sobie będzie ludzie wiedzą swoje i doskonale sobie zdają sprawę że pisanie o kandydaturze profesora to zwykła manipulacja ,. Tak boją się KLINOWSKIEGO że może wygrać a wtedy !!!!!!! wiadomo. :lol:
Cytować
+6 #179 Ludzie przestancie 2013-06-09 21:58
głupoty pisać o pani W. i panu W. na burmistrza.To ma być człowiek z wiedzą i kulturą osobistą.!Człow iek,ktory zna zasady zarządzania dla naszego dobra.Nie dla rozliczenia swoich ambicji i nie dla kasiory.Nie chcemy powtórki.
Cytować
+8 #180 Wyborca 2013-06-10 00:18
Cytuję como:
Cytuję Zeno:
Cytuję mamaSynaUcznia:
Najlepszym kandydatem na burmistrza jest dyrektor nasze szkoły Pani Beata Wajdzik

Dyrekyorowanie tej pani było ceną za poparcie Ewy Filipiak.Lobbowanie Wajdzikowej przez ks. proboszcza spowodowało gulę w gardle ale przełkęli bo albo władza i dyrektor Wajdzikowa albo niepewne poparcie proboszcza.
Ujawnia się nowa kandydatura - Andrzej Nowakowski jako kandydat prawicowy. Tak więc kilku kandydatów spowoduje 2 turę co byłoby dobrym rozwiązaniem.
To duże ryzyko dla Ewy Filipiak.

Ludzie przestańcie pier...ć z tym Nowakowskim albo Krausem . To jest specjalna rozbijacka metoda Kocicha i całej sitwy . Prawicowy Kandydat prof. Nowakowski . Może i jest prawicowy ale na Burmistrza to się nadaje jak kwiatek do kożucha . Ale niech tam sobie będzie ludzie wiedzą swoje i doskonale sobie zdają sprawę że pisanie o kandydaturze profesora to zwykła manipulacja ,. Tak boją się KLINOWSKIEGO że może wygrać a wtedy !!!!!!! wiadomo. :lol:


Kto się boi Klinowskiego? Nikt, a już na pewno nie Kocicho. A tylko w naszym wspólnym interesie jest, aby w I turze wyborów było jak najwięcej kandydatów i na nich rozbiły się głosy, co pozwoli na II turę, bo tylko przy takim rozdaniu Filipiakowa może odpaść! Rozstrzygnięcie wyborów w I turze, co wiemy z doświadczenia, to tylko jej wygrana!
Cytować
+10 #181 majka 2013-06-10 02:17
Jaki Kraus, jaki Nowakowski równie dobrze mogę zaproponować mojego męża bo się mu podobno od 27 lat nudzi. :D
Cytować