Do wieczora potrwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybieramy 53 europosłów, spośród 1019 kandy
Polacy wybierają europosłów

Do wieczora potrwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybieramy 53 europosłów, spośród 1019 kandydatów.

W niedzielę (9.06) o godzinie 7:00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W tegorocznych wyborach do PE w Polsce wybierzemy 53 europosłów (o jednego więcej niż poprzednio) spośród 1019 kandydatów.

Swoje listy wyborcze wystawiło łącznie 11 komitetów, z czego 7 zarejestrowało kandydatów we wszystkich 13 okręgach. Z listą nr 1 w wyborach do PE startuje Trzecia Droga, z nr 2 Konfederacja, z nr 3 Bezpartyjni Samorządowcy, z nr 4 Polexit, z nr 5 Koalicja Obywatelska, z nr 6 Lewica, z nr 7 Prawo i Sprawiedliwość.

Powiat wadowicki wchodzi w skład okręgu nr 10, który obejmuje województwo Małopolskie i Świętokrzyskie. Wybory w powiecie będą mieć do wyboru 80 nazwisk kandydatów z 9 komitetów wyborczych.

Wyborcy w lokalu otrzymają jednostronnicową kartę od głosowania z listami kandydatów.Na każdej liście będzie od 5 do 10 nazwisk kandydatów. Karta do głosowania na pierwszej stronie będzie opatrzona pieczęcią obwodowej komisji wyborczej oraz wydrukiem pieczęci okręgowej komisji wyborczej.

Aby oddać ważny głos, należy wpisać znak X w kratkę znajdującą się po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata. Za nieważny uznaje się głos, gdy wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę.

Wybory potrwają do godziny 21:00. Do tej godziny trwa również cisza wyborcza.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.