W Kalwarii Zebrzydowskiej drugą turę wyborów wygrał Tadeusz Stela.
Tadeusz Stela zwyciężył wybory w Kalwarii Zebrzydowskiej

W Kalwarii Zebrzydowskiej drugą turę wyborów wygrał Tadeusz Stela.

W niedzielę (21.04) od godziny 7:00 do 21:00 w Polsce odbyła się  druga tura wyborów samorządowych w tych gminach, gdzie dwa tygodnie temu nie udało się wybrać w pierwszej turze prezydentów miast, burmistrzów i wójtów (żaden z kandydatów nie zdobył połowy głosów). Takich gmin w całym kraju było 748 i obejmowały one obszar kraju, na którym mieszka blisko 14 milionów Polaków.

Druga tura wyborów odbyła się także w trzech gminach powiatu wadowickiego: w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Spytkowicach.

Według nieoficjalnych wyników, drugą turę w Kalwarii Zebrzydowskiej wygrał Tadeusz Stela zdobywając 3398 głosów. Jego konkurent Augustyn Ormanty zdobył 2728 głosów.

Tadeusz Stela urodził się w 1973 roku. Do tej pory był radnym Rady  Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej a także przewodniczącym Zarządu Osiedla. Wykształcenie wyższe zawodowe zdobył w specjalności Zarządzanie Firmą,  obecnie kontynuuje drugi kierunek o specjalności Zarządzanie i Administracja Publiczna. Jest właścicielem firmy z branży obuwniczej i handlowej.

Jeśli wyniki potwierdzi Państwowa Komisja Wyborcza, gmina Kalwaria Zebrzydowska od maja będzie mieć nowego burmistrza.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+16 #1 Ok 2024-04-21 22:52
Szczęśliwej kalwarii już czas!!!
Cytować
+9 #2 little k 2024-04-22 00:30
Gratulacje!!!
Cytować
+7 #3 Anka 2024-04-22 09:55
Pora na zmiany. Jak się jest w wieku emerytalnym, to pora iść na emeryturę.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.