- Opublikowano: 09 kwietnia 2024, 11:10
- Komentarze: 6

Wadowiczanin, 59-letni Maciej Koźbiał uzyskał mandat w wyborach samorządowych. Razem z 57-letnim Rafałem Stuglikiem będzie reprezentował powiat wadowicki w Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Znamy pełne wyniki wyborów samorządowych do Sejmików. W Sejmiku Województwa Małopolskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość, utrzymując samodzielną większość. PiS zdobył ponad 581 tysięcy głosów (43,9%). Drugim ugrupowaniem będzie Koalicja Obywatelska, która uzyskała 25,94% głosów. Na trzecim miejscu znalazła się Trzecia Droga, która zebrała 12,39% głosów. Na czwartym Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, która zdobyła 7,95% głosów. Reszta ugrupowań nie zdobyła wymaganego progu wyborczego 5%.
W małopolskim sejmiku do obsadzenia było 39 mandatów w ramach sześciu okręgów. Prawo i Sprawiedliwość będzie miało 21 mandatów, Koalicja Obywatelska – 12 zaś Trzecia Droga - 6.
Do Sejmiku dostał się 59-letni Maciej Koźbiał (Koalicja Obywatelska) z Wadowic, na którego głosowało 20120 (8,43%) wyborców. Koźbiał jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zdobył tytuł magistra rachunkowości na Wydziale Zarządzania. To doświadczony samorządowiec, od 2006 roku: był radnym Rady Miejskiej w Wadowicach, zasiadał m.in. w komisji oświaty i sportu, był reż radnym Rady Powiatu w Wadowicach, gdzie pełnił funkcję komisji bezpieczeńśtwa. Od 1990 roku prowadzi działalność gospodarczą na terenie powiatu suskiego i wadowickiego.
Powiat wadowicki Maciej Koźbiał będzie reprezentował razem z 57-letnim Rafałem Stuglikiem z Wieprza, który po raz kolejny zdobył mandat. Na Stuglika głosowało 28647 (12%) wyborców.
Pełna lista radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego:
Okręg 1:
Iwona Gibas (PiS)
Mirosław Drożdż (PiS)
Sylwia Żak-Biesik (PO)
Tadeusz Arkit (PO)
Lidia Gądek (Trzecia Droga)
Okręg 2:
Łukasz Smółka (PiS)
Bogdan Pęk (PiS)
Piotr Ćwik (PiS)
Grzegorz Małodobry (PO)
Stanisław Kracik (PO)
Małgorzata Szostak (Trzecia Droga)
Okręg 3:
Jan Tadeusz Duda (PiS)
Barbara Nowak (PiS)
Szczęsny Filipiak (KO)
Jerzy Fedorowicz (KO)
Grzegorz Lipiec (KO)
Patrycja Tocka (KO)
Kazimierz Barczyk (KO)
Dariusz Badurski (Trzecia Droga)
Okręg 4:
Rafał Stuglik (PiS)
Danuta Kawa (PiS)
Marek Wierzba (PiS)
Witold Kozłowski (PiS)
Jan Piczura (PiS)
Maciej Koźbiał (PO)
Miłosz Motyka (Trzecia Droga)
Okręg 5:
Ryszard Pagacz (PiS)
Marta Malec-Lech (PiS)
Wojciech Skruch (PiS)
Józef Gawron (PiS)
Piotr Dziurdzia (PiS)
Krzysztof Nowak (Koalicja Obywatelska)
Stanisław Sorys (Trzecia Droga)
Okręg 6:
Grzegorz Biedroń (PiS)
Jadwiga Wójtowicz (PiS)
Jan Duda (PiS)
Tomasz Płatek (PiS)
Michał Słowik (PO)
Stanisław Pasoń (Trzecia Droga)
(Marcin Guzik)
WadowiceOnline.pl
Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:
Rada Powiatu Wadowickiego oddała hołd zmarłemu papieżowi Franciszkowi
Marsz Patriotów w Warszawie. Szef lokalnych struktur PO namawia do wspołnego wyjazdu
Grzegorz Braun przed wyborami odwiedzi Andrychów
KOD apeluje aby nie rezygnować z Centrów Integracji Cudzoziemców w Małopolsce
Komentarze
To my mamy szukać ?
Koźbiała benzyna po 5 złotych