Donald Tusk zapowiedział, że posłanka z naszego okręgu wyborczego obejmie ważną funkcję w nowym Se
Posłanka z naszego regionu z ważną funkcją w Sejmie

Donald Tusk zapowiedział, że posłanka z naszego okręgu wyborczego obejmie ważną funkcję w nowym Sejmie.

W poniedziałek (13.11) odbędą się pierwsze posiedzenia nowego Sejmu i Senatu. Mimo, że teoretycznie Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, większość w obu izbach posiadają ugrupowania  Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica. Podczas posiedzenia nowi posłowie i senatorowie złożą ślubowanie, wybrani zostaną także nowi marszałkowie i wicemarszałkowie.

Szef Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział, że na stanowisko marszałek Senatu będzie rekomendował Małgorzatę Kidawę-Błońską, zaś Rafała Grupińskiego na wicemarszałka Senatu.

Z kolei na stanowisko wicemarszałka Sejmu z ramienia KO rekomendację otrzyma Monikę Wielichowską i Dorota Niedziela z Kęt (z naszego okręgu wyborczego nr 12, obejmującego  powiaty wadowicki, oświęcimski, suski, chrzanowski i myślenicki). Nowym marszałkiem Sejmu ma zostać Szymon Hołownia.

Dorota Niedziela jest z wykształcenia lekarzem weterynarii,  wiceministerem środowiska w rządzie Ewy Kopacz. W wyborach w 2015 została wybrana do Sejmu, otrzymując 7967 głosów. W VII kadencji zajmowała się głównie sprawami rolnictwa i ochrony środowiska, była członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Przewodnicząca wielu podkomisji sejmowych m.in. do spraw zmian legislacyjnych dotyczących sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych oraz rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt i rządowego projektu noweli ustawy o organizmach genetycznie zmodyfikowanych. Uczestniczka ONZ-towskich konferencji dotyczących polityki klimatycznej.

Bezskutecznie kandydowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019, uzyskała w tym samym roku jednak poselską reelekcję. W grudniu 2021 została wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej. W ostatnich wyborach parlamentarnych startowała z pierwszego miejsca Koalicji Obywatelskiej, zdobywając 28 783 głosów i utrzymując mandat poselski.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Gość 2023-11-13 11:08
Cytat:
będzie rekomendował Małgorzatę Kidawę-Błońską
BUAHAHAHAHAHAHA H to będzie niezły cyrk przecież ona jest totalnie nie ogarnięta, to taki Petru w damskim wydaniu.
-2 #2 Zzzzzz 2023-11-13 11:33
Cytuję Gość:
Cytat:
będzie rekomendował Małgorzatę Kidawę-Błońską


BUAHAHAHAHAHAHAH to będzie niezły cyrk przecież ona jest totalnie nie ogarnięta, to taki Petru w damskim wydaniu.
Ona nawet nie wie że odda naród 4 Rzeszy, bo Tusk kazał,
+5 #3 Dodi 2023-11-13 11:42
Cytuję Gość:
Cytat:
będzie rekomendował Małgorzatę Kidawę-Błońską


BUAHAHAHAHAHAHAH to będzie niezły cyrk przecież ona jest totalnie nie ogarnięta, to taki Petru w damskim wydaniu.
Cytat:
Dorota Niedziela jest z wykształcenia lekarzem weterynarii, wiceministerem środowiska w rządzie Ewy Kopacz.
Wystarczy tylko zobaczyć na te nazwiska Kopacz, Kidawa i reszta pseudo ekspertów by wiedzieć że ich działanie w czasie da prawicy większość konstytucyjną i jest to tylko kwestia czasu. Tusk i jego ekipa totalnie nie potrafią zarządzać są zbyta pazerni i poza przymilaniem się EU, Rosji nie potrafią nic to ludzie bez charakteru i przysłowiowych jaj. Zobaczycie jak Tusk będzie właził w 4 litery Niemcom by dostać kasę będzie przyklepywał każdej ilości uchodźców, a oni głownie będą oblegać, plądrować duże miasta czyli elektorat opozycji tworząc z "ekskluzywnego" świata chlew... kto jest inteligentny to widzi co się dzieje za granicą
+1 #4 Na Wesoło 2023-11-13 11:50
Przypomnijmy że do tamtego piątku Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica mieli mieć umowę koalicyjną - do dziś nie mają tak świetnie układa się współpraca :D :D :D także wszyscy realnie myślący wiedzą czego można się spodziewać po tych pseudo "ekspertach"
+4 #5 Tuareg 2023-11-13 11:57
Pani z kotem? Dobre sobie. Kolejna, która wszystko wie i na wszystkim się zna. Znowu nas czeka cyrk muppetów.
+6 #6 Realista 2023-11-13 11:58
Od dziś ubeki świętują bo postkomuna i Pokemony przywrócą oprawcom przywileje emerytalne,tak zaczyna antypolski rząd,temu rządowi nie życzę nic dobrego,a do wyborców naiwnych i zmanipulowanych , będzie wam tak dobrze że dobrze wam tak,hhhhhhh
+4 #7 Realista 2023-11-13 11:59
Od dziś, będzie wam tak dobrze że dobrze wam tak,hhhhh, będziecie tęsknić za poprzednia władzą
-2 #8 Wróżka 2023-11-13 12:58
Targowica przejmuje władzę,wyborcy POkemonów,pakow ać się na szparagi hhhhhhh,rudy już zbiera chętnych,hhhh, będziecie mieć co chcieliście,pra ca u pana szwaba,a batem będzie was łał rudy, miłej pracy
+9 #9 Jendrek 2023-11-13 13:16
Żal Was wszystkich od góry czytać, totalne prostactwo.
+2 #10 kika 2023-11-13 17:25
cyrk
+2 #11 emeryt 2023-11-16 18:06
Gratulacje dla Pani Doroty ! Przegrani kwiczą i skowyczą bo tyle mogą.
+3 #12 rezerwista 2023-11-16 18:18
Cytuję Realista:
Od dziś ubeki świętują bo postkomuna i Pokemony przywrócą oprawcom przywileje emerytalne,tak zaczyna antypolski rząd,temu rządowi nie życzę nic dobrego,a do wyborców naiwnych i zmanipulowanych , będzie wam tak dobrze że dobrze wam tak,hhhhhhh

Co przez 8 lat zrobili ziobryści z prokuratury i IPN aby pociągnąć do odpowiedzialnoś ci karnej ,, oprawców '' , ilu przedstawiono zarzuty i postawiono przed sądami? Nie słyszałem aby pochwalili sie takimi sukcesami . A autorytetem w PiS jest prokurator stanu wojennego Piotrowicz , oficer polityczny Janusz Pietrzak czy sędzia Kryże albo minister Macierewicz który ujawnił siatke polskiego wywiadu na świecie .

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.