Kalwarię Zebrzydowską odwiedził sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnik rząd
Drukuj
Wiceminister sportu i turystyki odwiedził Kalwarię Zebrzydowską

Kalwarię Zebrzydowską odwiedził sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnik rządu ds.  infrastruktury sportowej  Jacek Osuch. Władze gminy zaprezentowały  ostatnie inwestycje na stadionie Kalwarianki, rozmawiano też  o planach na najbliższe miesiące.

W czasie  spotkania w gabinecie  burmistrzaAugustyna Ormantego zaprezentowano inwestycje na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska realizowane w ramach dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Minister zwizytował również  stadion MKS Kalwarianka, który został wzbogacony o bieżnie lekkoatletyczną, natomiast w najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” przebudowano również korty tenisowe, powstały tutaj dwa korty o  nawierzchni poliuretanowej, obok kortów powstała również wypożyczalnia rowerów. A najważniejszą i najbardziej kosztowną inwestycję stanowiła przebudowa bazy noclegowej, oraz nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego klubu  Dzięki przeprowadzonej przebudowie w budynku została zwiększona ilość miejsc hotelowych do ponad 50.

Władze samorządowe podkreśliły, że wymienione  inwestycje nie byłyby możliwe bez rządowego wsparcia i otrzymanych dotacji. Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę około  5 milionów 500 tysięcy złotych,   natomiast na remont kortów budżetu państwa z rządowej rezerwy ogólnej   przeznaczono 760 tysięcy złotych. Podkreślono też bardzo dobre relacje pomiędzy rządem a samorządem, co przełożyło się na pozyskanie dotacji – informuje Tomasz Baluś z Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Rozmawiano również o planowanym remoncie boiska  „Sahara” położonego przy alei Jana Pawła II. Gmina wystąpiła już w 2019 roku z wnioskiem do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie  remontu boiska i jego przebudowę z nawierzchni trawiastej na sztuczną. Gmina wnioski o dofinansowanie tego zadania składała w roku 2019 i 2020, jednak zostały one rozpatrzone negatywnie. W roku bieżącym wniosek został ponownie złożony i aktualnie znajduje się w ocenie.

Remont boiska poprawi warunki treningowe sportowców, szczególnie w okresach jesiennym, zimowym i wiosennym, kiedy ze względu na istniejącą nawierzchnię trawę nie mogą się one odbywać. W związku z tym zawodnicy muszą korzystać z innych boisk znajdujących się na terenie województwa małopolskiego, które dają takie możliwości, ponosząc za to duże opłaty – tłumaczy burmistrz Augustyn Ormanty.

Spotkanie odbyło się na  zaproszenie posła  Filipa Kaczyńskiego i burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego. Udział w nim wzięli m.in. radny Marcin Zadora, dyrektor CKSiT Andrzej Burek praz prezes MKS Kalwarianka Piotr Zadora.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Za "ciepłe" przyjęcie prezesa Kaczyńskiego pod WCK grożą im zarzuty. W ich obronie stanął poseł

Rada Gminy Tomice uzupełniona. Obyło się bez wyborów

Andrychowska Młodzież Wszechpolska podsumuje warszawski Marsz Niepodległości

Sowa, Kowal i Mlak w bibliotece. Politycy Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami Wadowic

Trwa zbiórka pod projektem ponownej refundacji In vitro przez państwo