Kalwarię Zebrzydowską odwiedził sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnik rząd
Wiceminister sportu i turystyki odwiedził Kalwarię Zebrzydowską

Kalwarię Zebrzydowską odwiedził sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnik rządu ds.  infrastruktury sportowej  Jacek Osuch. Władze gminy zaprezentowały  ostatnie inwestycje na stadionie Kalwarianki, rozmawiano też  o planach na najbliższe miesiące.

W czasie  spotkania w gabinecie  burmistrzaAugustyna Ormantego zaprezentowano inwestycje na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska realizowane w ramach dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Minister zwizytował również  stadion MKS Kalwarianka, który został wzbogacony o bieżnie lekkoatletyczną, natomiast w najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” przebudowano również korty tenisowe, powstały tutaj dwa korty o  nawierzchni poliuretanowej, obok kortów powstała również wypożyczalnia rowerów. A najważniejszą i najbardziej kosztowną inwestycję stanowiła przebudowa bazy noclegowej, oraz nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego klubu  Dzięki przeprowadzonej przebudowie w budynku została zwiększona ilość miejsc hotelowych do ponad 50.

Władze samorządowe podkreśliły, że wymienione  inwestycje nie byłyby możliwe bez rządowego wsparcia i otrzymanych dotacji. Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę około  5 milionów 500 tysięcy złotych,   natomiast na remont kortów budżetu państwa z rządowej rezerwy ogólnej   przeznaczono 760 tysięcy złotych. Podkreślono też bardzo dobre relacje pomiędzy rządem a samorządem, co przełożyło się na pozyskanie dotacji – informuje Tomasz Baluś z Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Rozmawiano również o planowanym remoncie boiska  „Sahara” położonego przy alei Jana Pawła II. Gmina wystąpiła już w 2019 roku z wnioskiem do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie  remontu boiska i jego przebudowę z nawierzchni trawiastej na sztuczną. Gmina wnioski o dofinansowanie tego zadania składała w roku 2019 i 2020, jednak zostały one rozpatrzone negatywnie. W roku bieżącym wniosek został ponownie złożony i aktualnie znajduje się w ocenie.

Remont boiska poprawi warunki treningowe sportowców, szczególnie w okresach jesiennym, zimowym i wiosennym, kiedy ze względu na istniejącą nawierzchnię trawę nie mogą się one odbywać. W związku z tym zawodnicy muszą korzystać z innych boisk znajdujących się na terenie województwa małopolskiego, które dają takie możliwości, ponosząc za to duże opłaty – tłumaczy burmistrz Augustyn Ormanty.

Spotkanie odbyło się na  zaproszenie posła  Filipa Kaczyńskiego i burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego. Udział w nim wzięli m.in. radny Marcin Zadora, dyrektor CKSiT Andrzej Burek praz prezes MKS Kalwarianka Piotr Zadora.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+14 #1 żenada 2022-09-23 16:29
żenada każdy kto z tym frajerem się pokazuje jest spalony publicznie !!
+3 #2 Majk 2022-09-23 17:53
Pusiory maja jakieś szkolenia z trzymania tych rąk czy na mszy od księdza podpatrzyli?
+5 #3 wizerunek publiczny 2022-09-23 18:01
Jak zniszczyć sobie wizerunek publiczny i nie udawać że jest sie oszustem pokazać sie z ciołowatym fifim !!
-7 #4 Olo 2022-09-23 19:09
Cytuję Majk:
Pusiory maja jakieś szkolenia z trzymania tych rąk czy na mszy od księdza podpatrzyli?

Tusk sciskał się z Putlerem i Makrelą i to ci nie przeszkadzało ? Masz teraz efekty tych uścisków.Koment arz do usunięcia prawda ?
+1 #5 No name 2022-09-23 22:30
Chyba łasuch :-) a filip co ma wspólnego ze sportem?
+3 #6 Tomek 2022-09-24 06:41
Cytuję No name:
Chyba łasuch :-) a filip co ma wspólnego ze sportem?

Tyle co Janusz Kowalski z rolnictwem.
-1 #7 PisPoJednoZuO 2022-09-24 09:42
Cytat:
Tusk sciskał się z Putlerem i Makrelą i to ci nie przeszkadzało ? Masz teraz efekty tych uścisków.Koment arz do usunięcia prawda ?
Aleś jest kurde głupi cymbale i wymyślasz pierdoły żeby zamieszanie robić
A de fakto kaczor wysłął własnego brata nie śmierc w bo był w zmowie w władzien P bo myślisz że czemu w ostatniej chwili nie poleciał haha kazdy to wie
-1 #8 bzyk 2022-09-24 11:21
u jakiego dentysty różowy flamning robi zęby?? Konie przed nim uciekają
-2 #9 pis fuj 2022-09-26 08:07
banda frajerow na czele z tym starym kawalerem koniowałem
-1 #10 obserwator 2022-09-28 08:45
Cytuję Majk:
Pusiory maja jakieś szkolenia z trzymania tych rąk czy na mszy od księdza podpatrzyli?

Podobno na każdym spotkaniu partyjnym tłuką im do łba składanie rąk.
-2 #11 ja Jaśko 2022-09-28 11:01
A Kaczyński po co tam pojechał?? Zdjęcia , lans, czy co? :o

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.