Rok temu powstał Służba Pomocy w Spytkowicach, grupa nastolatków, która w ramach wolontariatu pomaga
Służba Pomocy w Spytkowicach na spotkaniu u wójta

Rok temu powstał Służba Pomocy w Spytkowicach, grupa nastolatków, która w ramach wolontariatu pomaga mieszkańcom. Z okazji rocznicy postanowił spotkać się z nimi wójt Spytkowic Mariusz Krystian.

Pisaliśmy już o nich kilkukrotnie, bo o takich ludziach warto informować. Rok temu grupa młodzieży z gminy Spytkowice założyła Służbę Pomocy w Spytkowicach, której celem jest bezinteresowna pomoc mieszkańcom w zapewnieniu porządku w okolicy. Mają czerwone charakterystyczne taczki i inny sprzęt.

Sprzątają śmieci, pomagają oczyścić teren z chwastów, trawy, usuwają konary zagrażające kierowcom na drogach, czy trakcji kolejowej, zabezpieczają wydarzenia kulturalne i sportowe i wiele innych. Wszystko to bezinteresownie i w ramach wolontariatu. Słowem przydatna mieszkańcom ekipa, którą założyło kilku nastolatków.

Ich działalność można śledzić na oficjalnym Facebooku i stronie internetowej.

Z okazji rocznicy działalności postanowił zaprosić ich do Urzędu Gminy wójt Spytkowic Mariusz Krystian, który przygotował też dla nich niespodziankę.

Dobre postawy i pozytywną działalność trzeba docenić i promować, dlatego wczoraj zaprosiłem wolontariuszy do Urzędu. Na jesienne chłodniejsze dni i wieczory w sam raz przydadzą się ciepłe czerwone polary z logo i nazwą organizacji. Powodzenia w działalności i dziękujemy za to, co robicie dla naszej społeczności – poinformował na swoim Facebooku wójt Mariusz Krystian.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 torus 2022-09-21 18:19
Oby więcej takiej młodzieży a nie takiej jak ta z Krosna
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.