Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie straciła pracę, bo jak twierdzi wójt Tadeusz Łopat
W Lanckoronie dyrektorka ośrodka kultury straciła pracę, bo... szyła maseczki dla seniorów

Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie straciła pracę, bo jak twierdzi wójt Tadeusz Łopata "przekroczyła uprawnienia" w czasie epidemii. Sama rozżalona kobieta uważa, że sprawa ma drugie dno.

W czasie epidemii koronawirusa Anna Kania, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, zorganizowała razem ze swoimi pracownikami szycie maseczek. Pomysł chwycił, bo było zapotrzebowanie i robiło tak wiele ludzi w okolicy. Znaleźli się sponsorzy materiałów, uszyto ponad tysiąc takich maseczek, które rozdano wśród seniorów w gminie. Wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopara podobno był temu przeciwny.


26 maja w Dzień Matki dyrektorka, która ośrodkiem kierowała 6 lat dostała zwolnienie z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Oficjalny powód to przekroczenie uprawnień przy organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego podczas festiwalu Anioł w Miasteczku. Pozwolenie na niego było od gminy, ale poszło o pieniądze za wynajem, chociaż jak mówi dyrektorka, gmina nigdy za to nie brała pieniędzy: GOK zajmował się wynajmem stoisk a dochód przeznaczony był na realizację celi statutowych ośrodka. Kobieta twierdzi, że kolejnym powodem zwolnienia było właśnie szycie maseczek dla seniorów.

Nie pomyślałabym nigdy w życiu, że robiąc dobre rzeczy narażę się na zwolnienie. Niestety w oczach mojego pracodawcy ta akcja nie zasłużyła na pochwałę tylko na zwolnienie z pracy – napisała rozżalona Anna Kania.

Anna Kania uważa, że nieoficjalnym powodem było jej zaangażowanie się w sprawę budowy masztu telefonii 5G w Izdebniku, którego była przeciwniczką i razem z innymi mieszkańcami protestowała przeciwko jego postawieniu. Ludzie na spotkaniu w tej sprawie zarzucali Łopacie kłamstwa o tym, że nie wiedział o budowie masztu a dyrektorce , która na spotkaniu wystąpiła w roli mówcy, wójt zasugerował, że powinna go bronić, jako pracownica urzędu, w tej sprawie.

Sprawa w ostatnich dniach zbulwersowała społeczność Lanckorony a także media, w tym ogólnopolskie. Stowarzyszenie "Cives Conscii" zorganizowało petycję (TUTAJ) , w której rząda wycofania z decyzji zwolnienia Anny Kani ze stanowiska dyrektora GOK. Chcą nią dać do zrozumienia, że znakomita część społeczności gminy Lanckorona chce dalej, aby znana i lubiana kobieta nadal prowadziła ośrodek.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Mirosław 2020-06-03 11:15
to mam pytanie czemu burmistrz nie podjał tematu maseczek
Cytować
+12 #2 jan 2020-06-03 12:37
Bo łopacie nie potrzeba maseczki :lol:
Cytować
+8 #3 Ali 2020-06-03 14:20
Cytuję Mirosław:
to mam pytanie czemu burmistrz nie podjał tematu maseczek

Małe sprostowanie, nie burmistrz, a wójt :)
Cytować
+4 #4 damian 2020-06-04 15:30
premier w sejmie mówi ile to miejsc pracy uratowali a wójt Łopata właśnie pokazał jak pomagają ludziom
Cytować
+5 #5 Mieszkaniec 2020-06-05 13:38
A może by tak z Panem wójtem zrobić porządek!!! Wszystkich zastrasza zwolnieniami, jeśli ktoś wyraża swoje inne zdanie niż jego. Takiemu małego pokroju człowiekał, który leczy swoje kompleksy zużywając się na osobach podległych nie należy tolerować. Przypominam Panu Panie Łopata, Pan został wybrany żeby służyć, a nie rządzić. Rządzić i rozkazywac to Pan możesz u siebie w prywatnym domu !!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.