27 maja obchodzimy Święto Samorządu Terytorialnego. Są wyjątkowe, bo wiążą się z 20. rocznicą u
Święto Samorządu Terytorialnego. Politycy składają  życzenia

27 maja obchodzimy Święto Samorządu Terytorialnego. Są wyjątkowe, bo wiążą się z 20. rocznicą ustanowienia przez Sejm RP tego święta oraz z 30. rocznicą pierwszych wolnych wyborów do rad gmin i miast. Z tej okazji lokalni samorządowcy złożyli sobie, swoim pracownikom i mieszkańcom życzenia.

W środę (27.05)  obchodzimy Święto Samorządu Terytorialnego. Tegoroczne obchody mają szczególny charakter, bo wiążą się z 20. rocznicą ustanowienia tego święta oraz z 30. rocznicą pierwszych wolnych wyborów do rad gmin i miast, które oznaczały odrodzenie polskiego samorządu terytorialnego.

Z okazji tego święta życzenia politykom i mieszkańcom złożyły władze samorządowe.

Przyjmijcie Państwo najlepsze życzenia i wyrazy uznania za wspólną pracę na rzecz rozwoju Gminy Wadowice. W tym szczególnym dniu 30. rocznicy pierwszych wolnych wyborów samorządowych, chciałbym podziękować Wam za zaangażowanie, odpowiedzialność i mądrość w realizacji potrzeb naszej Małej Ojczyzny, za ciekawe pomysły i śmiałe decyzje dla dobra lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że wspólnie uda się nam pomyślnie zrealizować wszystkie plany, a zadowolenie mieszkańców będzie największą nagrodą za ciężką pracę – napisał burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Podobne życzenia przekazały też władze powiatu.

"Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wszystkim pracującym na rzecz rozwoju naszej społeczności, w szczególności radnym powiatowym oraz pracownikom samorządowym składamy serdeczne podziękowania za ich służbę. Doceniamy Waszą wiedzę, profesjonalizm i ogromne zaangażowanie w sprawy naszego regionu. To właśnie dzięki Waszej wytężonej pracy wspólnie zmieniamy na lepsze Powiat Wadowicki. Życzymy, aby trud Waszej codziennej służby wynagradzała satysfakcja z dobrze pełnionych funkcji, życzliwość ze strony ludzi oraz świadomość, że Wasz wysiłek przyczynia się do rozwoju naszego powiatu. Życzymy również zdrowia, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym – przekazali starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec i przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP w 2000 roku w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. W sejmowej uchwale napisano wtedy m.in. "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża uznanie i szacunek ludziom, którzy podjęli trud działania dla wspólnego dobra a szczególnie radnym, wójtom gmin, burmistrzom i prezydentom miast, starostom i marszałkom oraz pracownikom samorządowym, a także członkom ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych związków i stowarzyszeń samorządowych. (…) Widać, że mimo trudnych warunków, w których przyszło im działać, samorządy spełniają pokładane w nich nadzieje a dla budowy silnego państwa szczególne znaczenie mają dorobek pokoleń, lokalne więzi, patriotyzm, samoorganizacja, ciągła praca, samodoskonalenie i służba ludziom".

Wybory z 27 maja 1990 wprowadzały nowy ustrój w gminach: dotychczasową Miejską Radę Narodową zastąpiła Rada Miejska, a urząd naczelnika miasta zastąpił burmistrz, któremu w rządzeniu pomagał pięcioosobowy zarząd miasta. Zarządy zlikwidowano 11 lat później, w 2001 roku. Pierwszym burmistrzem Wadowic w nowym ustroju został Kazimierz Malczyk, który rządził miastem w latach 1990 - 1994.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 ZniszczęSkurswysynów 2020-05-27 19:31
Cytat:
Pan Bosak Miał chyba dzisiaj zaproponować projekt ustawy, która podniosłaby kary dla osób ukrywajacych pedofilię. - Przypadek?
https://www.youtube.com/watch?v=3VBKx-ONgpM

Pedofilia i Spuścizna tym jest pis A wy kurwy głupie ogarniacie sie wreszcie pora wyjść na ulice
Cytować
-1 #2 hah 2020-05-27 21:20
https://www.youtube.com/watch?v=_hzTUA2wAKQ

No to jak ktoś się z tym panem który jest klasyką polskiej kultury nie zgadza to naprawde to sku....
Cytować
+1 #3 Kierat 2020-05-28 09:03
Kiera dla przedsiębiorców za.fundowany przez rząd.

https://youtu.be/wCMR2lzn-wk
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.