Rada Miejska w Wadowicach na nadzwyczajnej sesji zadecydowała o nowych taryfach za wywóz odpadów z gmi
Rada Miejska w Wadowicach zadecydowała o podwyżce za śmieci

Rada Miejska w Wadowicach na nadzwyczajnej sesji zadecydowała o nowych taryfach za wywóz odpadów z gminy. Nowe opłaty obowiązywać będą od 1 października tego roku.

Stało się to, o czym mówiło się od dłuższego czasu. W piątek (6.09) na nadzwyczajnej sesji Rada Miejska w Wadowicach na wniosek burmistrza Bartosza Kalińskiego zadecydowała o nowych taryfach opłat za wywóz odpadów od mieszkańców gminy Wadowice. Niestety jest sporo drożej: stawka za śmieci segregowane wzrosła z 8,60 zł do 14 zł od osoby miesięcznie. Mniej zapłacą jedynie rodziny 5+. Jeżeli ktoś nie będzie segregował, zapłaci 30 zł od osoby miesięcznie.

"Za" głosowało 11 radnych z PiS, 7 radnych z opozycji było przeciw, 2 radnych zaś wstrzymało się od głosu. Nowe opłaty będą obowiązywać od 1 października.

Wadowice i tak w porównaniu do gmin w powiecie wadowickim miały dotychczas jedną z najniższych stawek.

Jak już informowaliśmy niedawno, Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił kolejny przetarg na odbiór i zagospodarowanie śmieci od mieszkańców gminy Wadowice w ostatnim, czwartym kwartale tego roku. Jak się okazało, tylko jeden podmiot złożył ofertę na taką usługę. To spółka Empol z Tylmanowej, która przez wiele lat właśnie to robiła. Oferta spółki wynosi 1,96 miliona złotych i mieści się w widełkach jakie miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel: w trzecim kwartale Wadowice płacą za odbiór i zagospodarowanie śmieci od mieszkańców 2,5 miliona złotych. Ostatnie trzy miesiące 2019 roku są więc zabezpieczone.

Gmina Wadowice musiała jednak rozwiązać sprawę odpadów od 2020 roku. Tym razem ze względu na większą konkurencyjność podzielono przetargi na dwa etapy: zagospodarowania odpadów oraz ich odbiór. W środę (4.09) nastąpiło otwarcie ofert na pierwszy z nich. Zgłosiła się jedna firma, spółka EKO z Choczni i to właśnie z nią miasto najprawdopodobniej podpiszę umowę. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na drugi etap, czyli odbiór odpadów.

Jak zapewnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, nowe stawki mają obowiązywać przez cały 2020 roku i nie będą podwyższane.

Przypomnijmy, że przed wakacjami władze Wadowic musiały zmagać się ze sporym śmieciowym problemem. To efekt tego, że żadna z firm nie zgłosiła się do ogłoszonego przez gminę Wadowice przetargu na wywożenie odpadów. Dotychczas robiła to, według zasad opisanych 2,5 letnim kontraktem wartym ponad 10 milionów, firma Empol, będąca częścią spółki Eko (w której gmina Wadowice ma mniejszościowy, 49% udział ), jednak z końcem czerwca skończyła się umowa na tą usługę.

Kilkukrotne próby dogadania się nie powiodły się i 4 lipca magistrat poinformował, że konsorcjum firm MPGO Sp. z o. o. oraz PUK EMPOL Sp. z o. o., pomimo zaakceptowania przez gminę Wadowice warunków, jakie zostały określone przez konsorcjantów w ofercie, wycofało się z negocjacji. Po pięciu dniach, odkąd gmina Wadowice nie miała zapewnionego stałego wywozu śmieci ze swoich terenów, a miasto i okolice zaczęły zalewać tony niewywożonych śmieci, wadowicki magistrat 5 lipca poinformował, że udało mu się podpisać umowę z nowym wykonawcą, spółką Komwad., w której gmina ma mniejszościowy udział (49%). Co ważne, jak podkreślali urzędnicy, nowy wykonawca ma także zapewnioną możliwość składowania odpadów na wysypisku śmieci w Eko w Choczni.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+28 #1 wladi 2019-09-06 16:57
jedni smieci maja wiecej,a ja tylko worek w ciagu miesiaca ,a place tyle samo co osoba ktora ma 4 worki w ciagu miesiaca ,czy to sprawiedliwe
Cytować
+77 #2 Cloverfield 2019-09-06 17:00
I co powie Pan Kaliński? To ma być dobra zmiana? Płaciliśmy mało i było dobrze. Teraz może on sam nam dopłaci?
Cytować
+43 #3 grzesiek 2019-09-06 17:28
I po co było latem tak pajacować???
Cytować
-4 #4 MaxSegregatus 2019-09-06 17:29
Dlaczego jest tak jak jest? Trzeba wiedzieć, że w odróżnieniu od Polski - w krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty obywatelskie za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. JEST TO TAK ZWANY SYSTEM NATURALNEGO MONOPOLU GMINNEGO OKREŚLANY JAKO "IN HOUSE". Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie - są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty polskich rodzin omijały samorządy i zasilały fundusz zysków firm kręcących lody na śmieciach. Wizytówką polskiej gospodarki odpadami są dzikie wysypisk a lub płonące odpady na hałdach i w halach... Ekspert ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy dla całej Unii stwierdza: „fundamentalne znaczenie w sukcesie gospodarki municypalnej ma fakt - że w Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii i w pozostałych krajach „starej Unii” w których system zadań publicznych realizowany jest przez spółki komunalne, w ramach in-house jest zdecydowanie tańszy. DLATEGO, ŻE Z SAMEJ DEFINICJI SPÓŁKI GMINNE POWINNY BYĆ NON PROFIT, BEZZYSKOWE. W związku z tym, to samo z siebie powinno prowadzić do sytuacji, gdzie na takim rozwiązaniu mieszkaniec gminy tylko zyskuje”…
Mimo tej prostej i trafnej diagnozy ilustrującej to że wpuszczenie czynnika chciwości do usług komunalnych w odpadach generuje nieustający wzrost comiesięcznych opłat polskich rodzin – nadal wielu rżnie głupa, że wystarczy dobrze napisana specyfikacja przetargowa na wyłonienie operatora kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach mieszkańców… Jeśli jedynym zadaniem gmin i ich związków jest ogłaszanie przetargów na wyłanianie tych co chcą wygodnie żyć z comiesięcznych opłat polskich rodzin - to mamy niekończący się wyścig cen według scenariusza, że najwięcej mają zarobić zagraniczne firmy - pb.pl/czarna- wizja-smieciowa -691523 … Elementami tego scenariusza są liczne pożary odpadów na składowiskach i w halach – bo to daje oprócz pozbycia się odpadów dodatkowe dochody od ubezpieczycieli … PORZUCONE „NICZYJE” ODPADY USUWANE NA KOSZT PODATNIKA z lasów i zagajników – TO TEŻ ZJAWISKO NIEZNANE W INNYCH KRAJACH EUROPY… Latające drony nad składowiskami i 24-godzinny monitoring śmieci – to wstydliwa specyfika polskiego systemu odpadów pod specjalnym nadzorem… Miejmy nadzieję, że w następnej kadencji rząd PiS POsprząta również i to – i zajmie się implementacją unijnych zasad systemowych polegających na przejęciu gospodarki odpadami przez zakłady użyteczności publicznej non-profit i wyeliminowaniu czynnika chciwości - tak jak jest to w krajach których osiągnięcia wyznaczają standardy w tej dziedzinie dla całej Europy…
Cytować
+73 #5 Dobra zmiana 2019-09-06 17:37
Jak ma być dobra zmiana to musi kosztować.
W kolejce już czeka prąd, gaz, woda, a dla przedsiębiorców ZUS od nowego roku.
Cytować
+64 #6 gonzo 2019-09-06 17:42
ale nas doją a my barany się cieszymy i na pis głosujemy czekam jak ksiądz na kazaniu powie tak jak ostatnio aby głosować na ludzi prawych i sprawiedliwych czytaj pis
Cytować
+31 #7 RYBA 2019-09-06 17:43
To jest chore PiS robi nie mogom sami założyć wlasnom firmę wytworzenia śmieci kupić smieciarki liz Ing np parę ludzi zatrudnić kierowców i parę ludzi przenieś co sprzątajom gminę do wytworzenia śmieci i żadna firma nie będzie nam dyktowala ile mamy płacić ale poco lepiej brać urzędowym kasę głupoty pierdolic ludziom głupi lud to kupi i zagłosuje na PiS 13 października.
Cytować
+43 #8 Fryc 2019-09-06 17:48
To teraz ludzie ze wsi niech się dołożą do tego interesu. To dzięki wam wieśniaki teraz mamy co mamy. Jestem mieszczuchem i sołtysa wam nie wybieram :/
Cytować
+58 #9 Prosiaki 2019-09-06 17:50
Jedna wielka banda a nie radni.Nigdy więcej już nie zagłosuje na nich.
Cytować
+62 #10 SŁOŃ 2019-09-06 17:55
Jak za rządzenie biorą się tacy ludzie jak Cholewka to muszą być kłopoty.
Cytować
+76 #11 Maćko 2019-09-06 17:59
A pamiętacie jak ta medialna dziwka Płoszczyca za Klinowskiego trąbił, jaka władza złodziejska bo musi podwyższyć z 6 złotych do 8,60 i jak tak można?

Teraz szmaciarz broni Kalińskiego,że wszędzie drożeje i taka ekonomia. Co za kłamliwa szmata i oślizgły gad...
Cytować
+45 #12 Ciekawski 2019-09-06 18:01
A ten chochoł na środku to Kaliński z Łączan przywlekł?!
Cytować
+41 #13 Ancymon 2019-09-06 18:01
Ciekawe czy wiedzieli co głosują
Cytować
+26 #14 Anty pudelek24 2019-09-06 18:36
Cytuję Maćko:
A pamiętacie jak ta medialna dziwka Płoszczyca za Klinowskiego trąbił, jaka władza złodziejska bo musi podwyższyć z 6 złotych do 8,60 i jak tak można?

Teraz szmaciarz broni Kalińskiego,że wszędzie drożeje i taka ekonomia. Co za kłamliwa szmata i oślizgły gad...


Zawsze byla

Tylko wiesniaki jeszcze mu wierzą.
Precz z w24!!!
Cytować
-3 #15 RYBA 2019-09-06 18:39
Ja mam pomysł jak Gmina i Empol chcom więcej kasy zarobić na ludziach to odwajmy kal do śmieci hehe zaoszczędzimy na wodzie i ściekach hehe śmieci i tak smierdzom jaka ruznica że gowna tam bedom hehe.
Cytować
+11 #16 MPO 2019-09-06 19:11
cyt:
Nowe opłaty będą obowiązywać od 1 października.

Podwyzka nie dotyczy mieszkancow ktorzy oplacili caloroczna skladke czyli zawarli umowe do koca roku.
Tutaj oplata wzrosnie od Stycznia 2020r. !!!
Cytować
+5 #17 lucky 2019-09-06 19:25
Cytuję MPO:
cyt:
Nowe opłaty będą obowiązywać od 1 października.

Podwyzka nie dotyczy mieszkancow ktorzy oplacili caloroczna skladke czyli zawarli umowe do koca roku.
Tutaj oplata wzrosnie od Stycznia 2020r. !!!

Ale i tak sobie to odbiją.
Cytować
+25 #18 dla wiedzy 2019-09-06 19:47
PRZECIWKO PODWYŻCE OPŁATY ZA ŚMIECI GŁOSOWALI RADNI:

MALIK

BĄK

MAKA

KRASA

JASIŃSKI

BALAK

BŁASIAK
Cytować
+28 #19 roman 2019-09-06 19:54
no niestety duren burmistrzem syn kalinowskiego zdzisia taki maly okraglutki gnojek z zmsp[przewadnic zacy w zlikwidowanym zakladzie] ,no niestety jaki ojciec taki synek,no zdzisiek pzdr znammy cie ,wreszcie sie udlawisz]
Cytować
+33 #20 pfff 2019-09-06 19:58
Gratulujemy 8k debili Brawo brawooo
Cytować
+7 #21 Deer 2019-09-06 20:20
Cytuję Fryc:
To teraz ludzie ze wsi niech się dołożą do tego interesu. To dzięki wam wieśniaki teraz mamy co mamy. Jestem mieszczuchem i sołtysa wam nie wybieram :/

Tylko z tą różnicą że mieszczuchy płacą mniej bo mają ryczałt na klatkę w bloku, a dom jednorodzinny płaci pełną skalę opłat. Tyle w temacie
Cytować
+1 #22 Deer 2019-09-06 20:21
Cytuję Deer:
Cytuję Fryc:
To teraz ludzie ze wsi niech się dołożą do tego interesu. To dzięki wam wieśniaki teraz mamy co mamy. Jestem mieszczuchem i sołtysa wam nie wybieram :/

Tylko z tą różnicą że mieszczuchy płacą mniej bo mają ryczałt na klatkę w bloku, a dom jednorodzinny płaci pełną skalę opłat. Tyle w temacie
Cytować
+10 #23 Tuitam 2019-09-06 20:25
Skandal, skandal, skandal. Wysypisko niech wywioza do Bielska i możemy płacić nawet po 20 zł od osoby. Skandal
Cytować
+29 #24 RYBA 2019-09-06 20:49
13 Października są wybory kto zagłosuje na PiS jest gorszy nisz faszysta i komunista
Cytować
+17 #25 Jt 2019-09-06 20:55
No to teraz wiesniaki beda czesciej podjerzdzac swoimi furami i wrzucac nam cholde worow do kontenera no bo przeciez powiedza ze to my nie segregujemy to wszystko wola o pomste do nieba !!!!!!
Cytować
-15 #26 Ale ch*j 2019-09-06 22:05
Słuchajcie wadowickie śmieci. Odbiór odpadów mieliście praktycznie za grosze. Wzrost opłat powodowany jest zmianami w prawie i nie tyle radni są tu winni. Potraficie 100 zł abonamentu płacić za durną telewizję, potraficie 150 zł miesięcznie srajfona spłacać kurwa wszystko ptoraficie przeżerać, ale za to żeby ktoś za was pozbierał, przetworzył i skłądował wasze odpady brudasy jedne, to wam 10 złotych szkoda. Wadowickie zasrane biedaki cebulaki kurwa wasza mać.
Cytować
+31 #27 olo 2019-09-06 22:29
napiszcie nazwiska którzy głosowali za podsinieniem stawek
przypominam że są w śród nich radni z Choczni
Cytować
+7 #28 Lol 2019-09-06 22:38
Cytuję Fryc:
To teraz ludzie ze wsi niech się dołożą do tego interesu. To dzięki wam wieśniaki teraz mamy co mamy. Jestem mieszczuchem i sołtysa wam nie wybieram :/

Sam jesteś wieśniak braku!!!!! A gdzie są Wadowice? W jednej d.... Bo tylko PIS PIS PIS. Bo bazylika JP 2 Itd....
Cytować
+19 #29 aaa 2019-09-06 23:59
Cholewka pajacuje - co za klaun! tego jabbe jeszcze wybraliście na radnego? A co w śpitolach gadają???? obleśny
Cytować
+10 #30 P.S 2019-09-07 05:19
Cytuję MPO:
cyt:
Nowe opłaty będą obowiązywać od 1 października.

Podwyzka nie dotyczy mieszkancow ktorzy oplacili caloroczna skladke czyli zawarli umowe do koca roku.
Tutaj oplata wzrosnie od Stycznia 2020r. !!!


Podpisane umowy ważne są do końca grudnia tego roku od stycznia osoby zgadające się na te propozycje i ceny zobowiązane są do odnowienia umowy W innym przypadku wywóz na własny rachunek na wysypisko śmieci
Albowiem każdy obywatel ma prawo wyboru kto albo jak będzie wywoził śmieci z swojej posesji. :D
Cytować
0 #31 Sławek 2019-09-07 06:38
Cytuję Ale ch*j:
Słuchajcie wadowickie śmieci. Odbiór odpadów mieliście praktycznie za grosze. Wzrost opłat powodowany jest zmianami w prawie i nie tyle radni są tu winni. Potraficie 100 zł abonamentu płacić za durną telewizję, potraficie 150 zł miesięcznie srajfona spłacać kurwa wszystko ptoraficie przeżerać, ale za to żeby ktoś za was pozbierał, przetworzył i skłądował wasze odpady brudasy jedne, to wam 10 złotych szkoda. Wadowickie zasrane biedaki cebulaki kurwa wasza mać.

Przedstaw się idioto to porozmawiamy.
Cytować
+19 #32 Jan 2019-09-07 06:44
Cytuję aaa:
Cholewka pajacuje - co za klaun! tego jabbe jeszcze wybraliście na radnego? A co w śpitolach gadają???? obleśny

A ten drugi Hałat z Świętej rodziny.
Kolejna marionetka Kalińskiego do głosowania.
WSTYD
Cytować
+30 #33 Olo 2019-09-07 07:04
Hałat mieszka w Chocznia, pierwszy w kościele, pierwszy u księdza a mieszkańcom robi pod górkę, takie mendy to są. Jak on się chwalił wszystkim że jest z PiS, jest z tego dumny. Żenada razem z Cholewka nas sprzedali. To nie są uczciw byi ludzie.
Cytować
+16 #34 RYBA 2019-09-07 07:36
Ale Tkaczowa się stoczyla pamiętam jak mnie uczyła w podstawówce była równa babka teraz wygląda jak gówno Pisowskie i głosuje za podwyszkom jak się dupie przewraca było się nauczycielem za marne stawki teraz random j wstyd że ludzie są falszywi nie umiecie rozwiązywać problemu tylko podwyżki ludziom wypierdolom Kalinski to żyd i wiesniak
Cytować
+21 #35 Michał 2019-09-07 08:03
błędem było sprzedanie własnego wysypiska a teraz to wszystko się mści i winnego brak i ci ludzie jeszcze pchają sie do parlamentu wyborcy opamiętajcie się pozdrawiam
Cytować
+27 #36 bezstronna prawda 2019-09-07 09:01
Za poprzedniego burmistrza stawka wynosiła 8 złotych i była wytworzona otoczka NIENORMALNOŚCI teraz za PiS jest 14 złotych i JEST NORMALNOŚĆ!!!
Cytować
+11 #37 Jbrynkus 2019-09-07 09:04
- Wadowiczanie (całą gmina) wybrali w ostatnich latach burmistrzów, z których żaden nie miał odwagi (albo miał inny interes), by w oparciu o prawo zweryfikować umowę sprzedaży udziałów w wysypisku śmieci w Choczni spółce Empol. Nie zweryfikowano też umowy monopolizującej odbiór śmieci od mieszkańców przez spółkę EKO. Ja złożyłem w tej sprawie odpowiednie zawiadomienia - śledztwa pod rządami pisowskiej prokuratury nic nie dają. Powód - wszystko jest upolitycznione. Niestety trzeba będzie liczyć się z kolejnymi podwyżkami cen od nowego 2020 roku. Powód - ekstremalny wzrost ceny prądu, - sam Morawiecki powiedział, że to jest uzależnione od certyfikatów i ceny za emisję CO2, która wzrosła ogromnie. Dotąd państwo zamroziło ceny przez dotowanie spółek z nadwyżek za niewykorzystani e przydziałów na emisję CO2. Teraz już tego się nie da zrobić, bo tych nadwyżek nie ma, a one miały być przeznaczone na unowocześnienie polskiej energetyki - czytaj: zmniejszenie emisji CO2. Tego nie zrobiono. Ponadto Morawiecki wycofał się z opodatkowania korporacji internetowych -a założono w budżecie przychód z nich ok. 1 mld zł. Teraz trzeba będzie to skądś wziąć. Bankructwo państwa polskiego niestety przy takim rządzeniu jest pewne. PO jeszcze bardziej licytuje się w tym co da niektórym mieszkańcom Polski (głównie innostrancom - pracującym po najniższych stawkach). W latach 2015-2018 wielkość inwestycji prywatnych w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw zmniejszyła się o 5% (głównie w drobnej wytwórczości i usługach - poza handlem, który jest zdominwany przez wielkie sieci niepłacące podatku - PiS-owi nie udało się go wprowadzić, a wystarczyło przyjąć rozwiązania stosowane np. we Francji). W tym roku jeszcze bardziej - w Wadowicach wielkość powierzchni do wynajmu wzrosła w ostatnich latach ogromnie. Wystarczy przejść się wokół rynku. To wyraźnie pokazuje, że ceny WSZYSTKICH usług wzrosną - też wywóz śmieci, prąd, podatki itd, ZUS. Trzeba radykalnych posunięć, a nie nastawienia tylko na ogłupianie i konsumpcję
Cytować
+3 #38 ktos 2019-09-07 12:10
Cytuję Fryc:
To teraz ludzie ze wsi niech się dołożą do tego interesu. To dzięki wam wieśniaki teraz mamy co mamy. Jestem mieszczuchem i sołtysa wam nie wybieram :/

A burmistrza tobie wieśniaki wybierają ?
Cytować
-14 #39 Mieszkaniec 2019-09-07 12:19
Cytuję wladi:
jedni smieci maja wiecej,a ja tylko worek w ciagu miesiaca ,a place tyle samo co osoba ktora ma 4 worki w ciagu miesiaca ,czy to sprawiedliwe


Płacisz głownie za transport śmieci od Twojego miejsca zamieszkania na wysypisko + składowanie. Przysłowiowe przewiezienie 1 worka nie będzie tańsze niż przewiezienie 4.

Cytuję RYBA:
13 Października są wybory kto zagłosuje na PiS jest gorszy nisz faszysta i komunista


Człowieku faszyści, komuniści w pierwsze kolejności atakowali wiarę katolicką usuwając krzyże z szkół, miejsc publicznych oraz mordowali na skalę masową ludzi - za takie słowa które napisałeś powinieneś dostać min 10 tys zł kary + 1 rok prac społecznych lub 1 rok więzienia bo trzeba być chorym człowiekiem by wypisywać takie bzdury z taka nienawiścią ! Nienawiść tym się kierowali faszyści i komuniści dlatego tak nienawidzili Boga który jest miłością i ludzi w których była miłość czyli Bóg.

Cytuję bezstronna prawda:
Za poprzedniego burmistrza stawka wynosiła 8 złotych i była wytworzona otoczka NIENORMALNOŚCI teraz za PiS jest 14 złotych i JEST NORMALNOŚĆ!!!


A ile gmina czyli my wszyscy traciliśmy co zostało pokazane w audycie - ile z tego mogło puść na nowe chodniki, drogi inwestycje...Ludzie widzicie tylko to co chcecie widzieć, a prawda jest tak że było jak było...

Cytuję Jbrynkus:
poza handlem, który jest zdominwany przez wielkie sieci niepłacące podatku - PiS-owi nie udało się go wprowadzić, a wystarczyło przyjąć rozwiązania stosowane np. we Francji).


PiS wprowadził rozwiązania ale został zaatakowany przez EU i nagonkę totalnych, PiS także wygrało proces sądowy, ale jest możliwe odwołanie się. Do puki w wyborach nie pogonimy PO, PSL, N, SLD to spokoju nie będzie i zamiast pełną parą rozwijać się będzie taka sytuacja pojazdowa.

rp.pl/Handel/305169965-Kiedy-wroci-podatek-obrotowy-Polska-wygrala-przed-TSUE.html

money.pl/gospodarka/podatek-handlowy-jednak-legalny-ekspert-bedzie-uciazliwy-przelozy-sie-na-ceny-i-koszty-6381625916967041a.html

rmf24.pl/fakty/swiat/news-polska-wygrala-z-komisja-europejska-chodzi-o-podatek-handlow,nId,2993506

money.pl/gospodarka/podatek-handlowy-zostaje-ke-byla-w-bledzie-ekspert-trzeba-to-doglebnie-przemyslec-6381590389422209a.html
Cytować
+16 #40 Bolesław Kot 2019-09-07 12:36
Większość komentarzy zmierza do wykazania, że winna jest mniej rozgarnięta część Wadowiczan, będąca w większości, która wybrała władzę sobie na złość. Chciałbym zwrócić uwagę na to, że ktoś tę mniej rozgarniętą część Wadowiczan do takiego bezkrytycznego głosowania przekonał. O tych zakulisowych agitatorach i reżyserach w ogóle nie wspomina się, nie podaje się ich nazwisk.
A są to beneficjenci tej wadowickiej bezmyślności i tego wadowickiego bałaganu.
Bolesław Kot
Cytować
+14 #41 Jan 2019-09-07 12:54
Nie da się ukryć,że radni poszli po najmniejszej lini oporu.Skala podwyżki jest porażająca,ciek awe jak im to się kalkulowało poprzednio ,skoro dzisiaj na cito podnoszą stawkę prawie o 100procent.Niew ytłumaczalne ekonomicznie.Po nad to, dlaczego spółka miejska nadal nie wywozi śmieci,po pierwszych perturbacjach,b ardzo dobrze sobie radzili.Czyżby, radni chcieli w ten sposób zasilić dodatkowo budżet gminy?Mają przecież udziały w tym całym bajzlu śmieciowym.
Cytować
+3 #42 ktoś 2019-09-07 15:11
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję wladi:
jedni smieci maja wiecej,a ja tylko worek w ciagu miesiaca ,a place tyle samo co osoba ktora ma 4 worki w ciagu miesiaca ,czy to sprawiedliwe


Płacisz głownie za transport śmieci od Twojego miejsca zamieszkania na wysypisko + składowanie. Przysłowiowe przewiezienie 1 worka nie będzie tańsze niż przewiezienie 4.

Cytuję RYBA:
13 Października są wybory kto zagłosuje na PiS jest gorszy nisz faszysta i komunista


Człowieku faszyści, komuniści w pierwsze kolejności atakowali wiarę katolicką usuwając krzyże z szkół, miejsc publicznych oraz mordowali na skalę masową ludzi - za takie słowa które napisałeś powinieneś dostać min 10 tys zł kary + 1 rok prac społecznych lub 1 rok więzienia bo trzeba być chorym człowiekiem by wypisywać takie bzdury z taka nienawiścią ! Nienawiść tym się kierowali faszyści i komuniści dlatego tak nienawidzili Boga który jest miłością i ludzi w których była miłość czyli Bóg.

Cytuję bezstronna prawda:
Za poprzedniego burmistrza stawka wynosiła 8 złotych i była wytworzona otoczka NIENORMALNOŚCI teraz za PiS jest 14 złotych i JEST NORMALNOŚĆ!!!


A ile gmina czyli my wszyscy traciliśmy co zostało pokazane w audycie - ile z tego mogło puść na nowe chodniki, drogi inwestycje...Ludzie widzicie tylko to co chcecie widzieć, a prawda jest tak że było jak było...

Cytuję Jbrynkus:
poza handlem, który jest zdominwany przez wielkie sieci niepłacące podatku - PiS-owi nie udało się go wprowadzić, a wystarczyło przyjąć rozwiązania stosowane np. we Francji).


PiS wprowadził rozwiązania ale został zaatakowany przez EU i nagonkę totalnych, PiS także wygrało proces sądowy, ale jest możliwe odwołanie się. Do puki w wyborach nie pogonimy PO, PSL, N, SLD to spokoju nie będzie i zamiast pełną parą rozwijać się będzie taka sytuacja pojazdowa.

rp.pl/Handel/305169965-Kiedy-wroci-podatek-obrotowy-Polska-wygrala-przed-TSUE.html

money.pl/gospodarka/podatek-handlowy-jednak-legalny-ekspert-bedzie-uciazliwy-przelozy-sie-na-ceny-i-koszty-6381625916967041a.html

rmf24.pl/fakty/swiat/news-polska-wygrala-z-komisja-europejska-chodzi-o-podatek-handlow,nId,2993506

money.pl/gospodarka/podatek-handlowy-zostaje-ke-byla-w-bledzie-ekspert-trzeba-to-doglebnie-przemyslec-6381590389422209a.html


Po pierwsze człowieku:
Pisze się DOPÓKI, nie "DOPUKI" jak ty napisałeś.
Po drugie - https://dorzeczy.pl/kraj/106444/Polska-przegrala-z-KE-przed-TSUE.html
jak już lecimy na argumenty.
Ale merytoryczne, nie w stylu "troll", "dopuki", itp
Cytować
+3 #43 berek 2019-09-07 16:23
Jest taka książka Mario Puzo i film Godfather Coppoli pamiętacie na czym dorobil się Don Corleone?
Cytować
+12 #44 HAHAHA 2019-09-07 16:52
Cytuję Ale ch*j:
Słuchajcie wadowickie śmieci. Odbiór odpadów mieliście praktycznie za grosze. Wzrost opłat powodowany jest zmianami w prawie i nie tyle radni są tu winni. Potraficie 100 zł abonamentu płacić za durną telewizję, potraficie 150 zł miesięcznie srajfona spłacać kurwa wszystko ptoraficie przeżerać, ale za to żeby ktoś za was pozbierał, przetworzył i skłądował wasze odpady brudasy jedne, to wam 10 złotych szkoda. Wadowickie zasrane biedaki cebulaki kurwa wasza mać.


"CALA PRAWDA O WADOWICKICH WIESNIAKACH, NAWET J.P.II O TYM WIEDZIAL U UCIEKL DO KRAKOWA !!! NA DOLADOWANIA GIER DLA DZIECI PO 300 ZL. MACIE A 5 ZL. DLA ROBOTNIKA WYWOZACEGO WASZ GNOJ NIE???" :D
Cytować
+5 #45 szakira 2019-09-07 19:19
O tak jak podwyzszaja smieci to bynajmniej by wszystko zbierali bo nie dosc ze człowiek płaci jak za woły to jeszcze nie wszystko zbieraja i kza sobie na swoj koszt wywies
Cytować
+7 #46 Jot 2019-09-07 19:39
A mowiono ze jak bedziemy segregowac smieci to bedziemy mniej placic i co? Mamy nagrode od naszych radnych a raczej bezradnych bo obawiam sie ze nie orietuja sie w niczym ot moralnosc wiejska oni nie maja wogole pojecia jak to wszystko ma wygladac nie mowiac o funkcjonowaniu
Cytować
+10 #47 szkiełko i oko 2019-09-07 21:51
A gdzie jest PRAWDA ? Problem leży w generowaniu m a s y odpadów zwłaszcza plastikowych ale nie tylko.
Skąd takie ogromne ilości odpadów z gospodarstw domowych ?
Kupujemy coraz więcej produktów o mniejszej masie produktu netto (chodzi głównie o produkty żywnościowe) a zatem o coraz o większym udziale o p a k o w a n i a czyli śmieci! Skąd ten styl życia i konsumpcji ? Handel "winien" ? Czy tylko ?
Gdzie te czasy np. zwrotnych opakowań szklanych ? Kto to wszystko ogarnie ? Nic dziwnego,że koszty usuwania/utyliz acji są i będą coraz wyższe. Mamy postęp ? Ano mamy.
Cytować
+6 #48 Bez wymogu 2019-09-07 22:27
Cytuję szkiełko i oko:
A gdzie jest PRAWDA ? Problem leży w generowaniu m a s y odpadów zwłaszcza plastikowych ale nie tylko.
Skąd takie ogromne ilości odpadów z gospodarstw domowych ?
Kupujemy coraz więcej produktów o mniejszej masie produktu netto (chodzi głównie o produkty żywnościowe) a zatem o coraz o większym udziale o p a k o w a n i a czyli śmieci! Skąd ten styl życia i konsumpcji ? Handel "winien" ? Czy tylko ?
Gdzie te czasy np. zwrotnych opakowań szklanych ? Kto to wszystko ogarnie ? Nic dziwnego,że koszty usuwania/utylizacji są i będą coraz wyższe. Mamy postęp ? Ano mamy.


Polakom wystarczy Harnas i Beczulka i nic wiecej :D :D :D
http://www.winka.net/image/etykiety/beczka-wisniowa-mocna-68.jpg
http://webtrunki.pl/pics/trunki_photo/7/trunek_7716_org.jpg
Cytować
+13 #49 emeryt 2019-09-07 22:40
duża część radnych to przedsiębiorcy, niech gmina opublikuje czym się zajmują w zakładach i ile z tych zakładów odprowadzili śmieci i jakich,wywóz jest rejestrowany poprzez kody kreskowe, co robią ze ściekami-ile oddają do rowów ,niech opublikują rachunki.Zaczni jmy kontrole od nich
Cytować
+4 #50 Olo 2019-09-08 08:26
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję wladi:
jedni smieci maja wiecej,a ja tylko worek w ciagu miesiaca ,a place tyle samo co osoba ktora ma 4 worki w ciagu miesiaca ,czy to sprawiedliwe


Płacisz głownie za transport śmieci od Twojego miejsca zamieszkania na wysypisko + składowanie. Przysłowiowe przewiezienie 1 worka nie będzie tańsze niż przewiezienie 4.

Cytuję RYBA:
13 Października są wybory kto zagłosuje na PiS jest gorszy nisz faszysta i komunista


Człowieku faszyści, komuniści w pierwsze kolejności atakowali wiarę katolicką usuwając krzyże z szkół, miejsc publicznych oraz mordowali na skalę masową ludzi - za takie słowa które napisałeś powinieneś dostać min 10 tys zł kary + 1 rok prac społecznych lub 1 rok więzienia bo trzeba być chorym człowiekiem by wypisywać takie bzdury z taka nienawiścią ! Nienawiść tym się kierowali faszyści i komuniści dlatego tak nienawidzili Boga który jest miłością i ludzi w których była miłość czyli Bóg.

Cytuję bezstronna prawda:
Za poprzedniego burmistrza stawka wynosiła 8 złotych i była wytworzona otoczka NIENORMALNOŚCI teraz za PiS jest 14 złotych i JEST NORMALNOŚĆ!!!


A ile gmina czyli my wszyscy traciliśmy co zostało pokazane w audycie - ile z tego mogło puść na nowe chodniki, drogi inwestycje...Ludzie widzicie tylko to co chcecie widzieć, a prawda jest tak że było jak było...

Cytuję Jbrynkus:
poza handlem, który jest zdominwany przez wielkie sieci niepłacące podatku - PiS-owi nie udało się go wprowadzić, a wystarczyło przyjąć rozwiązania stosowane np. we Francji).


PiS wprowadził rozwiązania ale został zaatakowany przez EU i nagonkę totalnych, PiS także wygrało proces sądowy, ale jest możliwe odwołanie się. Do puki w wyborach nie pogonimy PO, PSL, N, SLD to spokoju nie będzie i zamiast pełną parą rozwijać się będzie taka sytuacja pojazdowa.

rp.pl/Handel/305169965-Kiedy-wroci-podatek-obrotowy-Polska-wygrala-przed-TSUE.html

money.pl/gospodarka/podatek-handlowy-jednak-legalny-ekspert-bedzie-uciazliwy-przelozy-sie-na-ceny-i-koszty-6381625916967041a.html

rmf24.pl/fakty/swiat/news-polska-wygrala-z-komisja-europejska-chodzi-o-podatek-handlow,nId,2993506

money.pl/gospodarka/podatek-handlowy-zostaje-ke-byla-w-bledzie-ekspert-trzeba-to-doglebnie-przemyslec-6381590389422209a.html

Piszesz że UE zaatakowało biedny PiS, to gdzie my żyjemy w Rosji a może na Ukrainie, taką nam przyszłości ci się marzy? Już tacy byli w historii za ruble naród zesłali na Sybir.
Cytować
-4 #51 PIS 2019-09-08 10:31
Cytuję dla wiedzy:
PRZECIWKO PODWYŻCE OPŁATY ZA ŚMIECI GŁOSOWALI RADNI:

MALIK

BĄK

MAKA

KRASA

JASIŃSKI

BALAK

BŁASIAK


Tym biedakom należy podnieść podatki!!!
Cytować
+6 #52 Walter 2019-09-08 11:17
Cytuję PIS:
Cytuję dla wiedzy:
PRZECIWKO PODWYŻCE OPŁATY ZA ŚMIECI GŁOSOWALI RADNI:

MALIK

BĄK

MAKA

KRASA

JASIŃSKI

BALAK

BŁASIAK


Tym biedakom należy podnieść podatki!!!

Żeby PiS wprowadził kolejne rozdawnictwo w postaci "czegoś plus"?
Cytować
+11 #53 olo 2019-09-08 11:24
Hałat to sprzedawczyk z PiS razem z Cholewką!!!
dziś moja 5-cio osobowa rodzina płaci 456 rocznie.
Po podwyżce około 950 zł rocznie
Hałat oddasz mi te pieniądze złodzieju fałszywy????
A może Cholewka się dorzuci???????? ???????
Cytować
+4 #54 ktos 2019-09-08 12:11
Cytuję olo:
Hałat to sprzedawczyk z PiS razem z Cholewką!!!
dziś moja 5-cio osobowa rodzina płaci 456 rocznie.
Po podwyżce około 950 zł rocznie
Hałat oddasz mi te pieniądze złodzieju fałszywy????
A może Cholewka się dorzuci???????????????

Masz pincet plus to wystarczy. 5 X 500 to 2500 na miesiąc.
6000 rocznie. Stać cie na 950 na rok.
Zamiast "ajfona" kupisz dla dzieciaka "szajsunga A20"
Spoko, dasz se radę
Ewentualnie strzel se jeszcze trójkę dzieci. Podwyżka sie zniweluje. I będzie komu ZUS ( bo podrożeje) płacić
Cytować
+4 #55 Olo 2019-09-08 14:06
Cytuję ktos:
Cytuję olo:
Hałat to sprzedawczyk z PiS razem z Cholewką!!!
dziś moja 5-cio osobowa rodzina płaci 456 rocznie.
Po podwyżce około 950 zł rocznie
Hałat oddasz mi te pieniądze złodzieju fałszywy????
A może Cholewka się dorzuci???????????????

Masz pincet plus to wystarczy. 5 X 500 to 2500 na miesiąc.
6000 rocznie. Stać cie na 950 na rok.
Zamiast "ajfona" kupisz dla dzieciaka "szajsunga A20"
Spoko, dasz se radę
Ewentualnie strzel se jeszcze trójkę dzieci. Podwyżka sie zniweluje. I będzie komu ZUS ( bo podrożeje) płacić

A kto Ci pajacu napisał że ja otrzymuje 500+.nie otrzymuje skończona kreaturo z PiS!
Cytować
+1 #56 RYBA 2019-09-08 18:38
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję wladi:
jedni smieci maja wiecej,a ja tylko worek w ciagu miesiaca ,a place tyle samo co osoba ktora ma 4 worki w ciagu miesiaca ,czy to sprawiedliwe


Płacisz głownie za transport śmieci od Twojego miejsca zamieszkania na wysypisko + składowanie. Przysłowiowe przewiezienie 1 worka nie będzie tańsze niż przewiezienie 4.

Cytuję RYBA:
13 Października są wybory kto zagłosuje na PiS jest gorszy nisz faszysta i komunista


Człowieku faszyści, komuniści w pierwsze kolejności atakowali wiarę katolicką usuwając krzyże z szkół, miejsc publicznych oraz mordowali na skalę masową ludzi - za takie słowa które napisałeś powinieneś dostać min 10 tys zł kary + 1 rok prac społecznych lub 1 rok więzienia bo trzeba być chorym człowiekiem by wypisywać takie bzdury z taka nienawiścią ! Nienawiść tym się kierowali faszyści i komuniści dlatego tak nienawidzili Boga który jest miłością i ludzi w których była miłość czyli Bóg.

Cytuję bezstronna prawda:
Za poprzedniego burmistrza stawka wynosiła 8 złotych i była wytworzona otoczka NIENORMALNOŚCI teraz za PiS jest 14 złotych i JEST NORMALNOŚĆ!!!


A ile gmina czyli my wszyscy traciliśmy co zostało pokazane w audycie - ile z tego mogło puść na nowe chodniki, drogi inwestycje...Ludzie widzicie tylko to co chcecie widzieć, a prawda jest tak że było jak było...

Cytuję Jbrynkus:
poza handlem, który jest zdominwany przez wielkie sieci niepłacące podatku - PiS-owi nie udało się go wprowadzić, a wystarczyło przyjąć rozwiązania stosowane np. we Francji).


PiS wprowadził rozwiązania ale został zaatakowany przez EU i nagonkę totalnych, PiS także wygrało proces sądowy, ale jest możliwe odwołanie się. Do puki w wyborach nie pogonimy PO, PSL, N, SLD to spokoju nie będzie i zamiast pełną parą rozwijać się będzie taka sytuacja pojazdowa.

rp.pl/Handel/305169965-Kiedy-wroci-podatek-obrotowy-Polska-wygrala-przed-TSUE.html

money.pl/gospodarka/podatek-handlowy-jednak-legalny-ekspert-bedzie-uciazliwy-przelozy-sie-na-ceny-i-koszty-6381625916967041a.html

rmf24.pl/fakty/swiat/news-polska-wygrala-z-komisja-europejska-chodzi-o-podatek-handlow,nId,2993506

money.pl/gospodarka/podatek-handlowy-zostaje-ke-byla-w-bledzie-ekspert-trzeba-to-doglebnie-przemyslec-6381590389422209a.html

Sam jesteś takim katolikiem że pierwszy byś rzucał byś kamieniem modlisz się do Boga a diabła masz za skorom ciebie to powini zamknąć do obozu Auschwitz to życie nauczy
Cytować
+2 #57 worek 2019-09-08 23:12
smieci wystarczy oddawac raz w miesiacu i mamy 7zl
Cytować
+4 #58 Anka 2019-09-09 15:38
Nie narzekajcie, skoro takich wspaniałych radnych i burmistrza sami wybraliście...
Cytować
+1 #59 pfff 2019-09-13 16:45
Mogę prosić nazwiska radnych którzy zagłosowali na tak?
Chce sobie ich zapamiętać!!
Cytować
+1 #60 fan wadzy 2019-09-13 18:10
Cytuję pfff:
Mogę prosić nazwiska radnych którzy zagłosowali na tak?
Chce sobie ich zapamiętać!!

wszyscy z PiS-u
Cytować
+1 #61 Mariolka@ 2019-09-13 19:41
Polscy śmieciarze ,w tym ci , którzy wywoża śmieci z Wadowic to mafia - mafia działa w systemie ogólnopolskim tam gdzie nie ma konkurencji . Pamiętamy jak kilkanaście lat temu , mafia smieciowa we Włoszech - Mediolan był ikoną walki z mafią , gdzie włoscy mafiozi śmieciowi powiedzieli - basta - albo płacicie , albo zeżrą was szczury . Czy tak nie było? Wojsko musiało wywozić śmieci. To samo dzieje się u nas i największą głupotą ,było sprzedanie pakietu większościowego , zewnętrznej firmie. Za to powinien być kryminał , bo to świadome działanie na niekorzyść miasta. Pytam więc - kiedy w tym kraju oszustów i cwaniaków zatryumfuje prawo ?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.