Mija ponad dwa miesiące od  konferencji, prezentującej wyniku audytu śledczego, zamówionego w firmie
Dwa miesiące po konferencji a burmistrz Kaliński dalej nie upublicznił wyników audytu

Mija ponad dwa miesiące od  konferencji, prezentującej wyniku audytu śledczego, zamówionego w firmie Froud Control z Warszawy  za kwotę 107 tysięcy złotych przez  burmistrza Bartosza Kaliński. Wyniki audytu, wbrew zapowiedziom, ciągle nie zostały upublicznione.

3 czerwca tego roku w Urzędzie Miejskim w Wadowicach zorganizowano konferencję prasową dla dziennikarzy, na której zaprezentowano wyniku audytu śledczego, jaki zamówił w prywatnej firmie Froud Control z Warszawy pod wodzą Wojciecha Dudzińskiego, za kwotę 107 tysięcy złotych burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Audyt dotyczył okresu 2014-2018, a więc za lata rządzenia burmistrza Mateusza Klinowskiego. Wcześniej magistrat i burmistrz Kaliński informowali, że będzie on dotyczył również kadencji Ewy Filipiak...

Audyt miał odpowiedzieć na pytanie, czy w poprzednich latach dochodziło do nieprawidłowości w zarządzaniu majątkiem gminy oraz przekroczeń uprawnień przy zarządzaniu majątkiem gminy. Audytor miał dostęp do wszystkich dokumentów ratusza, przeprowadził też rozmowy z urzędnikami magistratu ale i nie tylko. Zadał też ponad 40 pytań byłemu włodarzowi gminy.

Podczas konferencji skupiono się głównie na spółce EKO, odrolnieniu działek w Choczni, kampanii wyborczej burmistrza Klinowskiego i jego baneru oraz sprawie zezwolenia na sprzedaż alkoholu przez restaurację "Ogrodowa" i jej odległości od szkoły. Większość tych rzeczy była już opisywana przez media,  sporo z nich była już też badana przez prokuraturę...

Raport liczy ponad 200 stron. Jak poinformował na konferencji burmistrz Kaliński, czy faktycznie dochodziło w wadowickim magistracie do nieprawidłowości, będzie ustalać prokuratura. Na konferencji jednymi z najpopularniejszych stwierdzeń padających zarówno  z ust Dudzińskiego jak i jego asystenta były "najprawdopodobniej", "mogły być", "z dużym prawdopodobieństwem"...

Mimo, że mija już ponad dwa miesiące od opublikowaniu wyniku audytu, wbrew zapowiedziom burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, ciągle nie udostępniono ich publicznie. W tej sprawie sprawie u włodarza interpelował Mateusz Klinowski, radny Rady Miejskiej w Wadowicach i były burmistrz Wadowic, osoba, która jest chyba najbardziej zainteresowana wynikami kontroli...

Jak poinformował Klinowski, burmistrz Kaliński  nie odpowiedział w ustawowym terminie na takie pytania jak powody, dla jakich do dziś nie upubliczniono wyników audytu, listy radnych, jakim udostępniono audyt, na podstawie jakich kryteriów wybrano firmę przeprowadzającą audyt i czy przeprowadzono postępowanie ofertowe.

Do dzisiaj amatorskie opracowanie za OGROMNE pieniądze nie zostało nigdzie opublikowane (choć burmistrz zapowiadał inaczej), a pomówione w nim osoby nie są w stanie się bronić przez oskarżeniami. "Audyt" udostępniono jednak radnym PiS, wybranym dziennikarzom i zaufanym "komentatorom". Jedynym widocznym skutkiem "audytu", oprócz wyparowania z kasy Gminy 107 000 zł, jest zerwanie współpracy ze współwłaścicielem gminnego wysypiska i kryzys śmieciowy wywołany przez szkodnika z Łączan. Inna sprawa, że na swoje interpelacje i zapytania nadal nie dostaję terminowych odpowiedzi. Również na te pytania, które Wam kleiłem, Kaliński nie potrafi odpowiedzieć w terminie. Ale czy to kogoś dziwi? PiS to partia która obowiązujące prawo ma za nic, a jej funkcjonariusze mają sporo na sumieniu – napisał na swoim Facebooku Mateusz Klinowski.<

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+31 #1 haha 2019-08-12 20:29
Jednak głupi nie jest, nie strzela sobie w kolana na którym stoi... :)
Cytować
+49 #2 Wika 2019-08-12 20:38
Skoro podwładni szeregowego posła z Nowogrodzkiej mają w d... wyroki sądu, to burmistrz ma upublicznić audyt????
Cytować
-39 #3 edek 2019-08-12 20:47
spokojnie, ludziska
mam bardzo dobrą nowinę
Pan burmistrz Bartosz wraca do pracy!
hurra!

XD
Cytować
+45 #4 Stefan 2019-08-12 20:50
Wieśmak ma w poważaniu miasto i mieszkańców. Szkoda gadać śmieci trzy zbierać. Niestety miasto umiera
Cytować
-27 #5 Pier....lisz 2019-08-12 21:14
Cytuję Stefan:
Wieśmak ma w poważaniu miasto i mieszkańców. Szkoda gadać śmieci trzy zbierać. Niestety miasto umiera


Ty miastowy, naucz się pisać, bo póki co to chlew Ty robisz. A w ogóle to idź powiedz mamie, żeby Pana Łukasza tak często nie odwiedzała.
Cytować
+48 #6 Kelner z ogrodowej 2019-08-12 23:22
Jak było za Klinowskiego kazdy wie. koncerty,imprez y na rynku, remonty wielu miejsc tj.parku, ulicy fabrycznej, szkol w choczni, wysokiej, zarabkach i wiele innych dobrych rzeczy. Tego nikt już mnie pamięta? Miliony dla gminy...jeszcze malo?

A co zrobił nowy Kaliński burmistrz?
Nawet śmieci nie potrafi wywieźć z Wadowic.
Myślicie że on coś zrobi dobrego dla Wadowic?

Puki co oddał dzialki strategiczne Frączkowi a on przedel je za 2bańki. Czy nadal macie jakieś złudzenia? Zaraz księża będą rządzić jak za dawnych filipiakowych lat! Niech lokalne piekarnie chleb szykuja!!
Cytować
+29 #7 Ancymon 2019-08-13 07:29
Wieśniakom spędzającym czas na piciu w ogródku i oglądaniu TVP dziękujemy za wybranie nam miastowym burmistrza. Jednocześnie czekamy na arenę.
Cytować
+24 #8 jbrynkus 2019-08-13 08:23
- to jest stanowisko Kalińskiego i jego ekipy w UM Wadowice.

http://poselbrynkus.pl/?p=10244

Jeśli do 15 sierpnia nie otrzymam wyników audytu, to podejmuję kroki administracyjne . Wydatkowano kilkaset złotych na coś co jest tajne
Cytować
+26 #9 olo 2019-08-13 09:51
Precz z nierobem z łączan
Cytować
+24 #10 ARENA 2019-08-13 10:23
Kiedy można się spodziewać ARENY WADOWICE???!!!
Cytować
-28 #11 spitfier 2019-08-13 10:24
Te komentarze to pisze zapewne ta sama osoba ,pewnie" kanapka" a punktuje jego przyjaciel ze szkolnej ławy,ot i cała demokracja w ich wydaniu,a nasze Wadowice pięknieją,piękn ieją i tak trzymać aż im ,tym," faryzeuszom" znudzi się ten bełkot.
Cytować
-4 #12 pfff 2019-08-13 10:25
Cytat:
Jeśli do 15 sierpnia nie otrzymam wyników audytu, to podejmuję kroki administracyjne . Wydatkowano kilkaset złotych na coś co jest tajne
PAnie Brynkus coś mi się wydaje że jest pan z nimi w zmowie i coś pan wie
zresztą w kampanii sam pan bojkotował Pana Mateusza!!
Plus jakie kroki administracyjne ?
na co czekać skoro to już tyle miesięcy?
Coś pan ściemnia jak zawsze!!
Cytować
-11 #13 Pier....lisz 2019-08-13 11:25
Cytuję pfff:
Cytat:
Jeśli do 15 sierpnia nie otrzymam wyników audytu, to podejmuję kroki administracyjne . Wydatkowano kilkaset złotych na coś co jest tajne


PAnie Brynkus coś mi się wydaje że jest pan z nimi w zmowie i coś pan wie
zresztą w kampanii sam pan bojkotował Pana Mateusza!!
Plus jakie kroki administracyjne?
na co czekać skoro to już tyle miesięcy?
Coś pan ściemnia jak zawsze!!
A jak miał nie bojkotować takiego debila? Miał skakać koło niego jak ty? Potulny wyznawco tęczowego badziewia spływaj już do Amsterdamu sobie jarać gdzieś w jakimś rynsztoku i pluj się.
Cytować
+1 #14 pfff 2019-08-13 11:30
Cytat:
A jak miał nie bojkotować takiego debila? Miał skakać koło niego jak ty? Potulny wyznawco tęczowego badziewia spływaj już do Amsterdamu sobie jarać gdzieś w jakimś rynsztoku i pluj się.
Pluje to na ciebie frajerze Tu i teraz oraz na ulicy jak cie widzę
chory pojebie wyznawco płaskiego :D
A tęcze to masz w dupie bo jesteś homo nie wiadomo :D
Cytować
-16 #15 olo ośmieszasz się 2019-08-13 13:07
Cytuję olo:
Precz z nierobem z łączan


Twoja głupa jest wielka i bazuje na fałszu oto prosty przykład jak na tym fałszu budujesz swoją nienawiść:

Burmistrz nie pochodzi z Łączan !!! Z Łączan pochodzi żona. Nawet takiej prostej rzeczy nie potrafisz sprawdzić tylko pomawiasz człowieka o coś co usłyszałeś od głupich ludzi i powtarzasz jak papuga zakodowana...
Cytować
-13 #16 Wesoło 2019-08-13 16:56
Mateo nawet nie ogarnia że burmistrz nie jest z Łączan :D :D :D "szkodnika z Łączan" i mówi o amatorstwie: "Do dzisiaj amatorskie opracowanie" :D :D :D

jak ten gość skończył studia....
Cytować
+8 #17 robix 2019-08-13 18:25
Cytuję spitfier:
Te komentarze to pisze zapewne ta sama osoba ,pewnie" kanapka" a punktuje jego przyjaciel ze szkolnej ławy,ot i cała demokracja w ich wydaniu,a nasze Wadowice pięknieją,pięknieją i tak trzymać aż im ,tym," faryzeuszom" znudzi się ten bełkot.


Co słychać w Kleczy Panie Radny?
Cytować
+21 #18 olo 2019-08-13 22:04
Kaliński to może być nawet z koziej Wólki, wali mnie to czy ten pajac jest z Łączan czy jego żona jest z Łączan a kochanka na plebani.
Taka człeczyna zrobił sobie z naszej gminy kasę chorych.

jak się jest chorym to się leczy, takich cwaniaków znamy, to ma krótkie nóżki, lepiej będzie odejść w honorze, złożyć rezygnację i zająć się ratowaniem swojego zdrowia niż gać w kule z mieszkańcami.
Szkoda czasu dla naszej gminy!
Tu trzeba zdrowego burmistrza który chce pracować a nie udawać ze coś robi skoro nic nie robi!
Nazywam się NIERÓB
NIERÓB KALIŃSKI
całą pensję zabieram i nie chodzę do pracy
śmieję się wam w oczy a wy mi na za to płacicie
na dodatek jest z PiSu - to mi się po prostu należy
tak robią na gorze to i na dole sobie polatamy
a co
głupki w Wadowicach mnie wybrały to hulaj dusza za ich kasę
Cytować
+1 #19 Panie pośle 2019-08-14 09:59
Cytuję jbrynkus:
- to jest stanowisko Kalińskiego i jego ekipy w UM Wadowice.

http://poselbrynkus.pl/?p=10244

Jeśli do 15 sierpnia nie otrzymam wyników audytu, to podejmuję kroki administracyjne. Wydatkowano kilkaset złotych na coś co jest tajne

Jak sprawa trafiła do prokuratury to audyt jest dowodem w sprawie i nie może być teraz ujawniony. Bo ujawnienie materiałów z toczącego sie postępowania jest karane. Można to było zrobić wcześniej. Czemu nie zrobiono? To jest pytanie admistracyjne.
Cytować
+16 #20 Lech 2019-08-14 12:00
Kaliński nierób i cała reszta ma pietra. Jak Klinu im tam wytknie bianialuki i nieprawidłowośc i w audycie zakrawające o odpowiedzialnoś ć karną to się nie pozbierają. Teraz pewnie kombinują co skreślić co dopisać.
Patologia normalnie. Echhh
Cytować
-9 #21 spitfier 2019-08-14 13:27
robix, coś ci się pomyliło,masz problemy z identyfikacją,a le nie dziwi mnie to,ci wszyscy płaczliwi ,wulgarni klakierzy "kanapki" ,mają nie pokoleii w głowie i stale błądzą.
Cytować
+3 #22 pfff 2019-08-14 13:41
Cytat:
robix, coś ci się pomyliło,masz problemy z identyfikacją,a le nie dziwi mnie to,ci wszyscy płaczliwi ,wulgarni klakierzy "kanapki" ,mają nie pokoleii w głowie i stale błądzą.
Pajacu To wy tu beczycie i robicie fake konta czy podszywanie się!
Bo wam prawda nie pasuje
Spadajcie sobie na swojego bloga
I klakierów to macie u siebie cwele
Cytować
+9 #23 magda1329 2019-08-14 20:31
Słyszałam że burmistrza nie ma w pracy bo po godzinach buduje OBIECANĄ ARENE WADOWICE

:D:D:D:D:D:D:D: D:D:D:D:D:D:D:D :D
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.