Wadowicka prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Wadowicach akt oskarżenia przeciw Elżbiecie Ł.
Sądowy finał przepychanki w magistracie. Prokuratura skierowała akt oskarżenia Elżbiety Ł.

Wadowicka prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Wadowicach akt oskarżenia przeciw Elżbiecie Ł. z Wadowic. To finał incydentu, do jakiego doszło jesienią 2018 roku z udziałem wiceburmistrz Ewy Całus. Elżbiecie Ł. grozi do 3 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło w czasie kampanii wyborczej, 25 października ubiegłego roku, około 13:20 w Urzędzie Miejskim w Wadowicach. Do gabinetu wiceburmistrz Ewy Całus wtargnęła Elżbieta Ł., doszło do szarpaniny i wymiany zdał. Elżbieta Ł. miała kilka razy uderzyć w twarz Całus po czym uciekła z budynku magistratu. W trakcie zdarzenia doszło do przewrócenia i uszkodzenia niektórych elementów wyposażenia pokoju.

Sprawą zajęła się prokuratura, która właśnie skierowała do Sądu Rejonowego w Wadowicach akt oskarżenia. Elżbieta Ł. oskarżona została o naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego (za co grozi jej do 3 lat więzienia) i naruszenia miru domowego (co z kolei zagrożone jest karą do 1 roku pozbawienia wolności).

To nie pierwsze kłopoty z prawem Elżbiety Ł. 12 grudnia 2016 roku w Urzędzie Miejskim, podczas połączonych komisji Rady Miejskiej w Wadowicach na której radni zajmowali się przygotowaniem uchwały budżetowej, spoliczkowała ona burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego. Po roku sąd skazał Elżbietę Ł. na grzywnę oraz karę zadośćuczynienia zarówno dla burmistrza jak i jego asystentki.

Elżbieta Ł.  stała w opozycji do byłego już burmistrza miasta Mateusza Klinowskiego. Znana jest z sieci głównie z publikowania także pod pseudonimem "Ola" sporej ilości czasem chyba nie za bardzo przemyślanych komentarzy, prób prowadzenia politycznego "bloga", obklejania Wadowic karteczkami, nagrywaniu urzędników magistratu i zebrań wiejskich (z których kilkukrotnie była wyprowadzana z powodu zakłóceń porządku) i publikacją swoich chaotycznych filmów na platformie YouTube. Po wyborze na burmistrza Bartosza Kalińskiego, jej "aktywność" spadła praktycznie do zera.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+36 #1 Wadowiczanin 2019-06-12 11:14
I po co tej głuptasce to było? ;) Coś czuje, że tym razem wyląduje w pierdlu...
Cytować
+37 #2 Ala 2019-06-12 11:15
Hehe, ulubiona celebrytka płoszczycy ;) Towarzystwo po jednych piniądzach..
Cytować
+38 #3 bogumiłbezwiadra 2019-06-12 11:17
To babsko powinno leczyć a nie sądzić. Kto normalny daje po ryju najpierw burmistrzowi a po paru miesiącach jego zastępczyni i to przy świadkach i myślu że ujdzie mu to płazem?
Cytować
+35 #4 Imobi 2019-06-12 11:23
Wstyd pani Łaski! Niech się pani wstydzi na ulicy bo całe Wadowice panią znają. Teraz niech ratuje Płaski i jego pupilki.

Po co to pani było?
Nie lepiej było spędzić ten czas w kawiarni?
Cytować
+23 #5 pfff 2019-06-12 11:50
Wstyd to jest że dopiero po takim czasie jest akt oskarżenia

Wstyd to jest ze ta wariatka często była czy jest widywana z płaskim czy z wiesniakiem z łączan a mimo to 8k ćwoków go wybrało

Wiec zgadnijcie co się teraz stanie
Cytować
-18 #6 Livyatan 2019-06-12 12:47
Dmuchanie balonika przez "niezależny" portal informacyjny ;) Wystarczyło aby oskarżona podniosła zarzut braku bezstronności prokuratury - PK wyłączyła by PR w Wadowicach z postępowania. To samo powinna zrobić z Sądem by sprawa toczyła się gdzieś indziej. Ten portal to pseudo dziennikarstwo.
Cytować
+8 #7 pfff 2019-06-12 13:37
Cytat:
pseudo dziennikarstwo.
Bez owijania w bawełnę jesteś pierdolniętym człowiekiem ..
Pokaż tu ludziom chociaż jeden dowód nierzetelności tego portalu ? chociaż jeden pajacu a może po prostu płaski debilu
Tą szopkę co odwalacie na blogu i wymyślne nazwy na ludzi którzy lubią prawdę a nie kłamstwa
możecie se w dupę wsadzić

https://wadowiceonline.pl/polityka/4766-asystent-ewy-filipiak-nie-moze-pogodzic-sie-z-porazka

Śmiem twierdzić że to jedyny portal informacyjny tego miasta bo innych nie ma
odbij pałeczkę jak jesteś taki zdolny pajacu
Albo uciekaj na swój blog kłamstw
Cytować
+14 #8 Sławek 2019-06-12 14:34
I prawidłowo. Liczę że choć na chwilę poogląda niebo zza krat :)
Cytować
-5 #9 Wadowicki Sąd 2019-06-13 04:47
Pani Łaski odwagi niech Pani zrobi zarzut prookuraturze sądowi o stronniczość.Mi nawet zmanipulowali nagrania z sali sądowej gdzie mi grożono sprawa .Ci ludzie muszą iść siedzieć odwagi.
Cytować
+9 #10 Lokalny obserwator 2019-06-13 15:30
Pan Kotarba jej nie pomoże? Przecież tajemnicą poliszynela jest że Staszek Kotarba ją prowadził. :lol:
Cytować
+1 #11 Ćwoku 2019-06-17 19:53
Cytuję pfff:
Cytat:
pseudo dziennikarstwo.

Bez owijania w bawełnę jesteś pierdolniętym człowiekiem ..
Pokaż tu ludziom chociaż jeden dowód nierzetelności tego portalu ? chociaż jeden pajacu a może po prostu płaski debilu
Tą szopkę co odwalacie na blogu i wymyślne nazwy na ludzi którzy lubią prawdę a nie kłamstwa
możecie se w dupę wsadzić

https://wadowiceonline.pl/polityka/4766-asystent-ewy-filipiak-nie-moze-pogodzic-sie-z-porazka

Śmiem twierdzić że to jedyny portal informacyjny tego miasta bo innych nie ma
odbij pałeczkę jak jesteś taki zdolny pajacu
Albo uciekaj na swój blog kłamstw
Bez owijania w bawełnę, powiadasz?