Uczniowie z zakrzowskiej Szkoły Podstawowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego gościli w gmachu Urzędu
Uczniowie z Zakrzowa na wycieczce w Sejmiku

Uczniowie z zakrzowskiej Szkoły Podstawowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego gościli w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Była to nagroda za wybitne osiągnięcia w nauce potwierdzone tytułem "Primus inter pares".

W czwartek (6.06) na zaproszenie Filipa Kaczyńskiego - przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie gościli uczniowie z zakrzowskiej Szkoły Podstawowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Była to nagroda za wybitne osiągnięcia w nauce potwierdzone tytułem "Primus inter pares". Z młodzieżą do Krakowa przyjechał wójt gminy Stryszów Szymon Duman.

"W marcu miałem przyjemność gościć w Zakrzowie podczas gali "Primus inter pares". Wówczas zobowiązałem się do zorganizowania wizyty nagrodzonych uczniów w małopolskim sejmiku. Cieszę się, że właśnie Ci fantastyczni, uzdolnieni młodzi ludzie byli moimi pierwszymi gośćmi w Sejmiku Województwa Małopolskiego i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Na tym nie kończymy, we wrześniu zapraszam kolejne grupy" - zapowiada Filip Kaczyński, radny województwa małopolskiego.

Młodzi mieszkańcy Małopolski podczas lekcji samorządności na sali sesyjnej sejmiku mogli bliżej poznać specyfikę funkcjonowania polskiego samorządu. Podczas spotkania dowiedzieli się jakie zadania realizuje województwo, jakie kompetencje posiada sejmik województwa, marszałkowie, członkowie zarządu czy radni województwa, a także za rozwój jakich obszarów odpowiadają. Następnie młodzież razem z Filipem Kaczyńskim zwiedziła Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie - jedną z instytucji kultury Województwa Małopolskiego.   

Wraz z opiekunami i wójtem gminy Stryszów Szymonem Dumanem w wycieczce wzięli udział Kamila Błasiak, Katarzyna Błasiak, Wiktoria Goryl, Martyna Gruszczyk, Witold Herok, Julia Kocańda, Małgorzata Kwartnik, Natalia Malina, Patrycja Mirocha, Martyna Nowak, Aleksandra Talaga, Paweł Talaga, Natalia Widlarz i Anna Worytko.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.