Premier Mateusz Morawiecki odwiedził  Łączany w czwartek (23.05) popołudniu. W obliczu wysokiego sta
Drukuj
Premier Morawiecki oceniał zagrożenia powodziowe w gminie Brzeźnica

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził  Łączany w czwartek (23.05) popołudniu. W obliczu wysokiego stanu wody w Wiśle, wójt Bogusław Antos przedstawił premierowi na stopniu wodnym zagrożenia z jakimi mieszkańcy borykają się od lat.

Premier rozpoznał problemy na miejscu, bo jak uważa, ”lepiej zapobiegać niż usuwać skutki powodzi”. Wójt przedstawił konieczność budowy przepompowni stałej w Łączanach. Inwestycja będzie kosztowna, ale stanowi warunek ochrony życia ludzi i ich dobytku.  Przed kamerami premier na tle stopnia wodnego w Łączanach przedstawił sytuację powodziową w Małopolsce.

Przypomnijmy, że w gminie Brzeźnica w czwartek (23.05) przed południem  ogłoszony został stan pogotowia przeciwpowodziowego. Strażacy z jednostek OSP podjęli czynności ograniczające skutki podtopień, przepompowywana była woda do Wisły.

Aktualnie strażacy pracują na terenie całej gminy. Wsparcia udzielają strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach na czele z komendantem Pawłem Kwarciakiem, który był w Łączanach i rozmawiał z premierem i wójtem.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Radni zadecydowali. Gmina dołoży 2,5 miliona do śmieci

Kwiatami i gromkimi brawami radni pożegnali Marka Brzeźniaka. Był sekretarzem 29 lat!

W sieci ukazał się mocny film o lokalnej polityce i biznesie

Gmina Wadowice będzie mieć nowego sekretarza. Znamy już jego nazwisko

Milion złotych na ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych