Premier Mateusz Morawiecki odwiedził  Łączany w czwartek (23.05) popołudniu. W obliczu wysokiego sta
Premier Morawiecki oceniał zagrożenia powodziowe w gminie Brzeźnica

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził  Łączany w czwartek (23.05) popołudniu. W obliczu wysokiego stanu wody w Wiśle, wójt Bogusław Antos przedstawił premierowi na stopniu wodnym zagrożenia z jakimi mieszkańcy borykają się od lat.

Premier rozpoznał problemy na miejscu, bo jak uważa, ”lepiej zapobiegać niż usuwać skutki powodzi”. Wójt przedstawił konieczność budowy przepompowni stałej w Łączanach. Inwestycja będzie kosztowna, ale stanowi warunek ochrony życia ludzi i ich dobytku.  Przed kamerami premier na tle stopnia wodnego w Łączanach przedstawił sytuację powodziową w Małopolsce.

Przypomnijmy, że w gminie Brzeźnica w czwartek (23.05) przed południem  ogłoszony został stan pogotowia przeciwpowodziowego. Strażacy z jednostek OSP podjęli czynności ograniczające skutki podtopień, przepompowywana była woda do Wisły.

Aktualnie strażacy pracują na terenie całej gminy. Wsparcia udzielają strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach na czele z komendantem Pawłem Kwarciakiem, który był w Łączanach i rozmawiał z premierem i wójtem.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+17 #1 wonZpisem 2019-05-24 15:45
Szkoda że go nie podmyło...
Cytować
+15 #2 Jas 2019-05-24 15:52
Mają okazję pojeździć po kraju i podawać że im zależy na społeczeństwie. .. Chcialbym cię Mateuszu zobaczyć z Łopata w ręku albo noszacego worki z piaskiem...wiem niedoczekanie moje...pomoc według takich jak ty to fotka w wojskowej kurtce na wałach...
Cytować
+10 #3 haha 2019-05-24 16:05
mamusia mu dała za duża kurtkę...
Cytować
+11 #4 QWERTY 2019-05-24 16:06
Łoooo u Bartusia pewnie też był by Bartuś polizał mu zad :D
Cytować
+16 #5 Życzliwy 2019-05-24 16:18
A Stenia zawsze pierwsza wszędzie gdzie coś się dzieje,i wszędzie miesza:):):)
Cytować
+5 #6 Merson 2019-05-24 18:17
Co to za goście stoją koło Rafała??
Cytować
+5 #7 JJJ 2019-05-24 18:21
Cytuję Jas:
Mają okazję pojeździć po kraju i podawać że im zależy na społeczeństwie... Chcialbym cię Mateuszu zobaczyć z Łopata w ręku albo noszacego worki z piaskiem...wiem niedoczekanie moje...pomoc według takich jak ty to fotka w wojskowej kurtce na wałach...

Na wałach się zna jak nikt, zaczynał u pana Gulbinowicza. Ale Brzeznica i okolice powinny uważać, wczoraj premier rano zapewniał mieszkańców Starego Bieżanowa, że są bezpieczni, a po południu Serafa ich zalała. Zapewniał również jak Pinokio, że zbiornik retencyjny na Serafie powstał ze środków krajowych, okazało się że z 14 mln 11 pochodziło ze środków unijnych. Okazuje się, że znawca "wałów" jezdzi po terenach powodziowych, mało znnanych, by nie pokazywać "twarzy na spędach wyborczych".
Cytować
+3 #8 olo 2019-05-25 14:40
Ściemniacz i oszust Morawiecki udaje że nie ma sprawy z jego majątkiem który nabył od biskupa.
Pytam się WAS wszystkich -
kto kurwa mać w Polsce co kol wiek kupił od biskupa???????????????????????
NIKT
a już na pewno była to atrakcyjna działka!!!
to jest menda która kłamie na każdym kroku!!!
Cytować
+3 #9 SYRENA 2019-05-26 04:31
Zdjęcie byłoby ładne ,gdyby ci cięźko pracujący straźacy byli na pierwszym planie
Cytować