Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zadecydował rozwiązać działajacą przy Urzędzie Miejskim komisje
Drukuj
Burmistrz Kaliński rozwiązał komisję architektoniczną. Ale będzie nowa...

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zadecydował rozwiązać działajacą przy Urzędzie Miejskim komisje architektoniczną, którą powołał jego poprzednik a która zajmowała się n.in. planowaniem przestrzennym i opiniowaniem.  Co ciekawe, burmistrz ogłosił nabór... do nowej komisji.

We wtorek (21.05) w Urzędzie Miejskim w Wadowicach odbyło się spotkanie, na którym decyzją burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego rozwiązano działającą przy magistracie komisję architektoniczną. Przypomnijmy, że komisje powołał w połowie 2015 roku burmistrz Mateusz Klinowski. Składała się ona z architektów i inżynierów, którzy zajmowali się planowaniem przestrzennym w gminie Wadowice i  definiowali jej architektoniczny i urbanistyczny kształt. Jej członkowie opiniowali m.in. przebudowę Parku Miejskiego w Wadowicach. Za każde spotkanie otrzymywali wynagrodzenie w kwocie 80 złotych brutto. Takich spotkań było każdego roku około dziesięciu.. Po wygranych przez Kalińskiego wyborach już tylko dwa, na tym drugim właśnie zadecydowano o rozwiązaniu komisji.

Na spotkaniu nie pojawił sam włodarz. Nowinę ogłosił "drugi magistracki Bartosz" czyli powołany niedawno dyrektor kancelarii Kalińskiego, radca prawny Bartłomiej Tkacz, który na spotkaniu pojawił się w towarzystwie kierownika Wydziału Planowania Przestrzennego wadowickiego magistratu mgr inż. Teresy Radwan-Cycoń i jej asystentki.

Powodów decyzji o rozwiązaniu nie podano, zaznaczono jednak, że bardzo dobrze działaliśmy, mamy świetne opinię co świadczy o naszym profesjonaliźmie, no ale burmistrz zadecydował o rozwiązaniu – mówi nam były już członek komisji architektonicznej.

Co ciekawe, jednocześnie ogłoszono już... nabór do nowej komisji architektonicznej. Do 10 czerwca można składać CV i listy motywacyjne, na co zresztą namawiano członków "starej" komisji...(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Polemika burmistrza Kalińskiego i posłanki Filipiak. Kocicho powrócił?

Baner kandydata powieszono na zabytkowej kamienicy bez zezwolenia

Oto parlamentarzyści z naszego okręgu wyborczego

Na kogo głosowali wyborcy? Wyniki w naszym okręgu wyborczym

Kto posłem a kto senatorem z naszego regionu?