Niedawna sprawa zamiany działek przez burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, której dokonał bez wie
Drukuj
Poseł Brynkus również pyta burmistrza Kalińskiego o zamianę działek

Niedawna sprawa zamiany działek przez burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, której dokonał bez wiedzy radnych aktualnej Rady Miejskiej w Wadowicach, zainteresowała również posła Józefa Brynkusa (Kukiz '15), który zwrócił się do włodarza jak i radnych o wyjaśnienia.

Jak niedawno informowaliśmy, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński po ponad 4 latach  zaakceptował uchwałę nr XXXII/318/2014 (sprzed kilku lat, uchwaloną jeszcze przez zupełnie inny skład rady za czasów burmistrz Ewy Filipiak) dotyczącą zamiany gminnych nieruchomości położonych w Wadowicach przy rondzie gen. Okulickiego i moście na Skawie  z prywatnym przedsiębiorcą.

Prawnie trudno się do czegoś przyczepić, ale sposób w jaki włodarz to zrobił jest dosyć dziwny. Jak zauważa były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Mateusz Klinowski, który wysłał do włodarza interpelacje w tej sprawie, burmistrz Bartosz Kaliński nie wspomniał o zamianie w sprawozdaniu na ostatniej sesji a także dokonał zamiany bez porozumienia z aktualną Radą Miejską w Wadowicach. Radni jak się okazuje, nic w tej sprawie nie wiedzieli... Sam Klinowski uważa, że to sposób "odwdzięczenia się" Kalińskiego przedsiębiorcy za kampanię w ostatnich wyborach samorządowych.

Zobacz: Pierwsza afera burmistrza Kalińskiego? Zamiana gminnej działki budzi kontrowersje

Sprawą, która dosyć mocno poruszyła mieszkańców, zainteresował się również mieszkający w Wadowicach poseł Józef Brynkus (Kukiz '15), który zwrócił się zarówno do burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego jak i do radnych Rady Miejskiej w Wadowicach z wnioskiem z pytaniami dotyczącymi tej zamiany.

Poseł zapytał m.in. jaki cel i interes gminy został zrealizowany dzięki takiej zamianie działek i czy nie było innej możliwości zabezpieczenia interesu gminy, czy przekazanie było formą darowizny i dlaczego jeden z podmiotów  został w ten sposób wyróżniony.

Poseł zapytał również, kto personalnie prowadził negocjacje, opiniował przekazanie działki i podejmował decyzje w tej sprawie oraz jakie/czyje opinie zadecydowały o przekazaniu działki a także czy przekazanie działki nie wpłynie negatywnie na projekty inwestycyjne oraz infrastrukturę gminy, w tym budowę przedłużenia obwodnicy.

Całość pism można przeczytać na stronie posła Brynkusa TUTAJ.(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Liderzy naszego okręgu spotkali się na debacie przedwyborczej

Jarosław Kaczyński wybiera się do Wadowic. Będzie promował kandydatów PiS

Idziemy na wybory. Akcja profrekwencyjna na wadowickim rynku

Wybory do Sejmu i Senatu. Jak będziemy głosować? Komisarz Wyborczy informuje

Były burmistrz Wadowic zapowiada doniesienie do prokuratury w sprawie południowej obwodnicy