Zmiany w EKO, spółce w której gmina Wadowice ma 49% udziałów, a która zajmuje się odbiorem i segre
Drukuj
Paweł Koper nie jest już wiceprezesem EKO

Zmiany w EKO, spółce w której gmina Wadowice ma 49% udziałów, a która zajmuje się odbiorem i segregacją śmieci m.in. mieszkańców Wadowic, Andrychowa i Kalwarii Zebrzydowskiej. Paweł Koper  nie jest już jej wiceprezesem, są też zmiany w Radzie Nadzorczej.

W piątek (10.05) odbyło się zgromadzenie przedstawicieli spółki Empol z Tylmanowej oraz gminy Wadowice, wspólników spółki Eko z Choczni. Dotychczasowy wiceprezes Paweł Koper, powołany na to stanowisko kilka lat temu przez burmistrza Mateusza Klinowskiego przestał je pełnić. Nowym wiceprezesem został Paweł Jodłowski.

Paweł to doświadczony, kompetentny, wieloletni pracownik Wydziału Środowiska w Urzędzie Miejskim w Wadowicach – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

To nie jedyna zmiana: nowym członkiem Rady Nadzorczej Eko z ramienia gminy został adwokat Piotr Kołcon, m.in. prawnik magistratu zarówno za czasów rządów Ewy Filipiak jak i obecnego burmistrza Bartosza Kalińskiego. Jak twierdzi włodarz, obaj panowie będą reprezentować interesy spółki komunalnej z korzyścią dla gminy Wadowice.

Tym sposobem były burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski stracił władzę w spółce, w której wiceprezesem był przez dłuższy czas jego kolega Paweł Koper. Co ciekawe sam Klinowski swego czasu powołał się  na członka jej Rady Nadzorczej,  co wywołało sporo kontrowersji wśród jego przeciwników i mieszkańców. Później zastąpił go prawnik Marcin Kurowski.

Przypomnijmy, że gmina Wadowice posiada 49% udziałów w spółce Eko. Większościowy pakiet  51% należy  do spółka Empol z Tylmanowej, która również obsługuje odbiór śmieci od mieszkańców m.in. Wadowicach, Andrychowa i Kalwarii Zebrzydowskiej. Prezesem spółki Eko w dalszym ciągu pozostaje przedstawiciel głównego udziałowca Marcin Mauer.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Naruszenie dyscypliny finansów i nieważność absolutorium dla burmistrza? Opozycja pisze do wojewody

Sądowy finał przepychanki w magistracie. Prokuratura skierowała akt oskarżenia Elżbiety Ł.

Uczniowie z Zakrzowa na wycieczce w Sejmiku

Burmistrz Kaliński w szpitalu na terapii

Jest wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Kalińskiego. Radni opozycyjni zbojkotowali sesję