Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński od początku maja powołał nowe stanowisko w Urzędzie Miejskim. Fun
Drukuj
Od maja wadowicki magistrat ma... dyrektora

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński od początku maja powołał nowe stanowisko w Urzędzie Miejskim. Funkcje jego dyrektora będzie pełnił 45-letni prawnik Bartłomiej Tkacz.

Formalnie od środy (1.05) a w praktyce od poniedziałku (6.05) w Urzędzie Miejskim w Wadowicach funkcję dyrektora pełni 45-letni Bartłomiej Tkacz. Na to stanowisko powołał go burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Co ciekawe, do tej pory w wadowickim magistracie nie było takiej funkcji. Poprzedniemu burmistrzowi Mateuszowi Klinowskiemu srogo dostawało się od opozycji. m.in. właśnie od wtedy starosty Bartosza Kalińskiego za funkcję wiceburmistrz, którą przez 4 lata pełniła powołana przez Klinowskiego prawniczka Ewa Całus. Przypomnijmy, że będąca ponad 20 lat burmistrzem poprzedniczka Ewa Filipiak obywała się bez takiej pomocy. Przynajmniej formalnie, bo wielu twierdzi, że "wiceburmistrzem" jak i "dyrektorem" magistratu przez te lata i osoba wystawianą "na obstrzał" był faktycznie jej rzecznik Stanisław Kotarba.

Opozycja zarzucała Klinowskiemu że ten obtoczył się do tego armią prawników, sam będąc doktorem prawa. Jak na ironię, dyrektor Urzędu Miejskiego, pochodzący z Wadowic syn radnej Ludwiki Tkacz (PiS) Bartłomiej Tkacz jest właśnie prawnikiem. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończył studia podyplomowe z Prawa Europejskiego na Uniwersytecie Łódzkim. Odbył półroczny staż w kancelarii adwokackiej Chancery Chambers w Londynie, gdzie uzyskał certyfikat Cambridge University w zakresie międzynarodowego doświadczenia w pracy w kancelarii na Wyspach Brytyjskich.

Praktykuje jako prawnik od 2002 roku, jak sam mówi, posiada wieloletnie doświadczenie w pomocy prawnej na rzecz administracji publicznej w szczególności w samorządu terytorialnego, a także samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, organizacji społecznych i sportowych oraz polskiego i zagranicznego biznesu. Od 2010 roku prowadzi własną kancelarię. Jest członkiem komisji ds. zagranicznych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu. Wadowiczanie doskonale znają jego postać: prowadzi działalność społeczną. jest m.in. współzałożycielem Stowarzyszenia Sportowego Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej (ALPS), prowadzącego treningi i rozgrywki w siatkówkę dla dzieci i młodzieży.

Czym będzie zajmował się dyrektor Urzędu Miejskiego w Wadowicach? Do jego obowiązków będzie należało nadzorowanie pracy i obsługi magistratu, posiada też pełnomocnictwa do podejmowania decyzji i zastępstwa burmistrza Kalińskiego w czasie jego nieobecności.(Marcin Guzik),

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Klinowski o Biedroniu: "Usunął mnie, żeby ułatwić zdobycie mandatu przez swojego chłopaka"

Burmistrz Kaliński nie upubliczni wyników słynnego audytu

W Oświęcimiu Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów w wyborach w naszym okręgu

Wadowice będą mieć w wyborach do Sejmu aż pięciu kandydatów?

Koalicja Obywatelska ujawniła listy wyborcze. Kto powalczy o głosy wyborców w naszym regionie?