W Jaroszowicach jest plan, aby między Jaroszowicką Górą a mostem na Skawie powstał kompleks rekreacy
Drukuj
W Jaroszowicach powstanie kompleks rekreacyjny? Burmistrz obiecuje, że tak

W Jaroszowicach jest plan, aby między Jaroszowicką Górą a mostem na Skawie powstał kompleks rekreacyjny z placem zabaw, boiskiem, siłownią zewnętrzną oraz altankami.

Jak poinformował w piątek (12.04) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, mieszkańcy Jaroszowic marzą, aby na malowniczym terenie znajdującym się pomiędzy Skawą, a Jaroszowicką Górą, powstał kompleks rekreacyjny z placem zabaw, boiskiem, siłownią zewnętrzną oraz altankami. Chodzi o łąkę, prawy brzeg rzeki, od mostu drogowego do wejścia do lasu. Jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego, nieco ucywilizowano ten obszar, stawiając ławki i kosze na śmieci, z których bardzo chętnie korzystają spacerowicze czy rowerzyści.

Jak się okazuje problem w tym, że doskonale nadająca się pod tą inwestycję działka, należy do Spółki Pastwiskowo-Leśnej, co uniemożliwia starania się o dotacje.

Właśnie w tym celu spotkaliśmy się dzisiaj z prezesem tej spółki, a byłym już radnym Ludwikiem Filą, aby porozmawiać o pozyskaniu przez gminę owego terenu. Informacje są optymistyczne – poinformował burmistrz Bartosz Kaliński.

Spółka wyrazi zgodę na przekazanie tego terenu na rzecz gminy Wadowice w formie zamiany, a samorządowcy podobno mają dołożyć wszelkich starań, aby niegdyś oblegane przez plażowiczów brzegi Skawy w Jaroszowicach znów tętniły życiem.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Radni zadecydowali. Gmina dołoży 2,5 miliona do śmieci

Kwiatami i gromkimi brawami radni pożegnali Marka Brzeźniaka. Był sekretarzem 29 lat!

W sieci ukazał się mocny film o lokalnej polityce i biznesie

Gmina Wadowice będzie mieć nowego sekretarza. Znamy już jego nazwisko

Milion złotych na ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych