Na wadowickim rynku odbędzie się milczący protest jako wyraz wsparcia dla strajkujących w całej Pols
Drukuj
Milczący protest na wadowickim rynku dla wsparcia strajkujących nauczycieli

Na wadowickim rynku odbędzie się milczący protest jako wyraz wsparcia dla strajkujących w całej Polsce, również w powiecie wadowickim, nauczycieli.

W poniedziałek (15.04) o godzinie 15:00 na Placu Jana Pawła II w Wadowicach ma rozpocząć się milczący protest jako wyraz wsparcia dla strajkujących w całej Polsce nauczycieli.

Nie można dłużej stać z boku i patrzeć, jak rząd skłóca i upadla kolejną grupę zawodową, jak lekceważy tysiące wykształconych ludzi każąc im pracować dla idei, jak lekceważy setki tysięcy dzieci, młodzieży i ich rodziców biorąc ich wszystkich na przetrzymanie! Protestujemy, bo chcemy, aby ten strajk zakończył się jak najszybciej, aby rząd usiadł do stołu mediacyjnego – informują organizatorzy protestu.

Obecność w proteście zadeklarowali m.in. nauczycieli, Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie (WIO) czy radny Rady Powiatu Wadowickiego Sebastian Mlak.

Przypomnijmy, że w poniedziałek (15.04) rozpoczął się drugi tydzień strajku nauczycieli. Związek Nauczycielstwa  Polskiego żądał podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. W trakcie negocjacji zmodyfikowano żądania i obecnie NFZ i FZW postulują 30% podwyżki rozłożonej na dwie tury - 15% od 1 stycznia i 15% od 1 września tego roku. Strajk ma trwać aż do odwołania. Dotychczas strajkujący nie doszli do porozumienia z rządem.

Warto dodać, że mimo strajku, w ubiegłym tygodniu we wszystkich szkołach w powiecie wadowickim rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Dyrektorzy placówek stanęli na wysokości zadania i zorganizowali komisje egzaminacyjne. Tak zresztą zapowiadano jeszcze przed rozpoczęciem strajku. W poniedziałek (15.04) rozpoczęły się też bez przeszkód pierwsze w historii egzaminy ósmoklasisty.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Zbierali podpisy od mieszkańców za otwarciem gospodarki

Apel wójta: "Turyści dajcie żyć mieszkańcom Lanckorony!"

Na rynku będą zbierać podpisy za otwarciem gospodarki

Nowy szef "młodych" PiS pochodzi z Rzyk

Politycy PiS nie złamali zakazów pandemicznych na Wawelu. Sąd uznał... że są niekonstytucyjne