Na wadowickim rynku odbędzie się milczący protest jako wyraz wsparcia dla strajkujących w całej Pols
Milczący protest na wadowickim rynku dla wsparcia strajkujących nauczycieli

Na wadowickim rynku odbędzie się milczący protest jako wyraz wsparcia dla strajkujących w całej Polsce, również w powiecie wadowickim, nauczycieli.

W poniedziałek (15.04) o godzinie 15:00 na Placu Jana Pawła II w Wadowicach ma rozpocząć się milczący protest jako wyraz wsparcia dla strajkujących w całej Polsce nauczycieli.

Nie można dłużej stać z boku i patrzeć, jak rząd skłóca i upadla kolejną grupę zawodową, jak lekceważy tysiące wykształconych ludzi każąc im pracować dla idei, jak lekceważy setki tysięcy dzieci, młodzieży i ich rodziców biorąc ich wszystkich na przetrzymanie! Protestujemy, bo chcemy, aby ten strajk zakończył się jak najszybciej, aby rząd usiadł do stołu mediacyjnego – informują organizatorzy protestu.

Obecność w proteście zadeklarowali m.in. nauczycieli, Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie (WIO) czy radny Rady Powiatu Wadowickiego Sebastian Mlak.

Przypomnijmy, że w poniedziałek (15.04) rozpoczął się drugi tydzień strajku nauczycieli. Związek Nauczycielstwa  Polskiego żądał podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. W trakcie negocjacji zmodyfikowano żądania i obecnie NFZ i FZW postulują 30% podwyżki rozłożonej na dwie tury - 15% od 1 stycznia i 15% od 1 września tego roku. Strajk ma trwać aż do odwołania. Dotychczas strajkujący nie doszli do porozumienia z rządem.

Warto dodać, że mimo strajku, w ubiegłym tygodniu we wszystkich szkołach w powiecie wadowickim rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Dyrektorzy placówek stanęli na wysokości zadania i zorganizowali komisje egzaminacyjne. Tak zresztą zapowiadano jeszcze przed rozpoczęciem strajku. W poniedziałek (15.04) rozpoczęły się też bez przeszkód pierwsze w historii egzaminy ósmoklasisty.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 Mongoł 2019-04-15 10:33
Super! Wygląda na to, że to ostatnie tygodnie PiS. Przeproście i Sp...dalajcie!
Cytować
-2 #2 ELO 2019-04-15 10:47
Zamknąć WSZYSTKIE państwowe twory. Oddajcie mi ku... moje wyrwane mi siłą pieniądze poradzę sobie w sprywatyzowanym świecie. ELO
Cytować
+15 #3 omerta 2019-04-15 11:12
Cześć!
Nauczyciele piszą, ze chodzi im o dobro dzieci, wysoki profesjonalny poziom ich edukacji. OK. Rozumiem argumenty, uważają, że powinni zarabiać więcej.... Tylko kto tak nie uważa? Do rzeczy:
W normalnej firmie / prywatnej szkole zależy każdemu żeby mieć najlepszych pracowników. Kiepskich pracowników się zwalnia. Żeby przyciągnąć do firmy najlepszych trzeba tym najlepszym dobrze zapłacić - tak to działa wszędzie. Wszędzie tylko nie w szkołach. Nauczyciele mają "Kartę Nauczyciela" z przywilejami które OBNIŻAJĄ JAKOŚĆ NAUCZANIA! Bo nauczyciela nie można zwolnić. I efekt jest taki, że często gęsto wśród dobrych nauczycieli można znaleźć niedojdy. Takich co w gorszym liceum chodzili do ogólnych klas, nie mieli szans dostać się na konkretne studia i poszli na pedagogikę. Często gęsto z "braku laku" bez tzw. "powołania". Rodzice to widzą. Widzą którzy nauczyciele są dobrzy i widzą którzy się nie nadają - a uczą bo dostali robotę nierzadko "po znajomości". Wbijcie sobie do głowy kochani nauczyciele, że zarabiać możecie więcej ale system pielęgnujący kiepskich nauczycieli psuje WAM - dobrym nauczycielom możliwość lepszych zarobków. A chętnych na wolne miejsce nie brakuje (jak się tylko pojawi etat w szkole). Nie spotkałem nikogo kto popiera Wasz protest (oprócz fanatycznych wrogów PIS). Sam nie głosowałem ani na PIS anie na PO - to tak dla wyjaśnienia. Rodzice są wkurzeni, zwłaszcza Ci którzy pracują po 40h dziennie, za dużo mniejsze pieniądze, nie mają 3mscy wolnego w ciągu roku i płatnych urlopów na poratowanie zdrowia.... Co do zarobków - to nie pokazujcie mi śmiesznych wydrukowanych z WORDa psęudo kwitków. Pokażcie PIT! I podajcie za ile godzin macie osiągnięty dochód. I proszę nie wciskać mi kitu, że po 4-6 godzin pracujecie w domu przygotowując się do lekcji - to bzdura.
Robie printscreena (to do portalowej cenzury)
Cytować
+15 #4 Nie popieram 2019-04-15 11:18
Dzieci i rodziców lekceważycie wy drodzy nauczyciele. Nie rozumiem jak pedagog, wychowawca, nauczyciel może zostawić swojego ucznia w dniu egzaminu? Jak możecie straszyć maturzystów, że nie dopuścicie ich do matury? Ludzie, opamiętajcie się! Nie pracujecie dla idei, zarabiacie dużo więcej niż próbujecie nam wmówić.
Cytować
+4 #5 żegnajcie 2019-04-15 11:40
Znalezienie etatu nauczyciela na terenie gminy Wadowice graniczy z cudem. W Wadowicach wszystko jest obstawione. Tu żaden nauczyciel nie chce rozstać się z posadą. Strajk w Wadowicach jest niczym innym tylko atakiem w rząd.
Odejdźcie z pracy w szkole. Jest wielu chętnych na wasze stanowiska.
Cytować
+5 #6 Do strajkujących! 2019-04-15 11:56
Całe to dorabianie pięknej idei do strajku jest chore...A ja pytam gdzie w tym wszystkim są nasze dzieci?? Czym jest szkoła, przedszkole bez naszych dzieci? Nie jest Wam przykro drogie Panie bez swoich klas?siedzieć w pustej szkole bez dzieci, którymi podobno tak wspaniale się zajmujecie?o które tak dbacie.....No i odpowiem NIE! byłam w kilku placówkach podczas trwania strajku i jestem zatrwożona zachowaniem Pań strajkujących!! ! Jak sobie potrafią czas zorganizować... to nie jest żaden strajk dla dobra dzieci tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę o nic więcej!!!
Ale mam nadzieje, że dostaną Panie te pieniądze!!!A my w tedy jako rodzice zaczniemy wymagać!!!! Że szkoła ma uczyć!!!Że już nigdy więcej nie będę z moim dzieckiem chodziła na korepetycje! Że już nigdy nie będę z nim siedziała po nocach i tłumaczyła zadań, bo Pani nie miała czasu mu wytłumaczyć w szkole!Że moje dziecko będzie miało przerwy, a nie będzie na nich przepisywało z tablicy bo na lekcji nikt na niego nie zaczekał. Że Panie będą pracowały ze słabszymi dziećmi tak, aby żadne dziecko już nie było gorsze!
Powodzenia drogie Panie!
Cytować
+6 #7 TELIMENA 2019-04-15 13:27
Nie popierasz Strajku Nauczycieli ??Twierdzisz ,że powinni zmienić pracę ??
Zapisz dziecko do Szkoły Prywatnej ..
Nie stać Cię ? Zmień pracę
Cytować
+12 #8 popieram 2019-04-15 13:42
Cytuję TELIMENA:
Nie popierasz Strajku Nauczycieli ??Twierdzisz ,że powinni zmienić pracę ??
Zapisz dziecko do Szkoły Prywatnej ..
Nie stać Cię ? Zmień pracę

Bardzo dobry komentarz, jedynie, co bym dodał, to przepisz dziecko i złóż oświadczenie w urzędzie skarbowym o przekazywaniu Twojej części podatku do szkół prywatnych.
Cytować
+9 #9 zx 2019-04-15 13:59
Bardzo dobrze, że protest jest milczący, bo cóż można powiedzieć – prawdy się nie da, a łgarstwa lecą cały czas.
Cytować
-7 #10 Wek 2019-04-15 14:53
Obolić chcą PIS, do obory dostaną 500+
Cytować
-5 #11 Oficerowie policji 2019-04-15 15:32
Że ja nie wiedziałem wcześniej. Przyjechalibyśm y do niebieskich ptaków i pałką ich po dupkach.
Cytować
-5 #12 Uchachany 2019-04-15 15:34
Obserwuję na kamerce ten protest. Fajnie to wygląda o 15:30.Kółko wzajemnej adoracji.
Wszyscy gadają (a miał być ponoć milczący ;-) ), odwróceni d.u.p.a.m.i do przechodzących ludzi. Wykrzykniki pochowane. zero zainteresowania przechodniów.
Tak trzymać!
Nauczyciele, czy jesteście wzmocnieni w swojej walce politycznej z PiS-em?
Przy takim poparciu to chyba nie cofniecie się ani o krok?
Cytować
-8 #13 Tina 2019-04-15 16:12
Hahaha milczący protest jako wyraz wsparcia dla strajkujących w całej Polsce nauczycieli organizowany przez nauczycieli??? Śmiech na sali!
A to: "Nie można dłużej stać z boku i patrzeć, jak rząd skłóca i upadla kolejną grupę zawodową, jak lekceważy tysiące wykształconych ludzi każąc im pracować dla idei, jak lekceważy setki tysięcy dzieci, młodzieży i ich rodziców biorąc ich wszystkich na przetrzymanie! Protestujemy, bo chcemy, aby ten strajk zakończył się jak najszybciej, aby rząd usiadł do stołu mediacyjnego – informują organizatorzy protestu."
Serio? Jak się z matką kłócicie to też wina rządu i to on was skłóca?? Sklocacie to wy siebie z resztą ludzi, którzy uczciwie pracują a nie dostają tyle kasy nawet za 160h miesięcznie, ba mało kto ma tak dobrze, że 160h miesięcznie pracuje, a wy ile 70h na miesiąc ferie wolne wakacje wolne soboty niedziele i kasy mało? A no tak jak się tyle wolnego czasu ma i ciągle wydaje to temu kasy brakuje...
Cytować
-7 #14 Tina 2019-04-15 16:19
Cytuję TELIMENA:
Nie popierasz Strajku Nauczycieli ??Twierdzisz ,że powinni zmienić pracę ??
Zapisz dziecko do Szkoły Prywatnej ..
Nie stać Cię ? Zmień pracę

Myślę, że ich stać jeśli dostanę zwrot z podatków, który idzie na wasze "wynagrodzenie" w cudzysłowie, bo to dostaje się za pracę podkreślam PRACE! (Czytaj 180h miesięcznie wysiłku!)
Cytować
-4 #15 Nauczyciel 2019-04-15 16:26
Nauczyciele niby tacy mądrzy, wykształceni, a nie są w stanie pojąć, że pieniądze, które teoretycznie mieliby dostać w formie podwyżki nalerzą do obywateli, którzy prace nauczyciela uważają za lekka krótka i dobrze płatną! I szczerze mówiąc mają rację.
Cytować
0 #16 przestroga 2019-04-15 16:35
Cytuję Tina:
Cytuję TELIMENA:
Nie popierasz Strajku Nauczycieli ??Twierdzisz ,że powinni zmienić pracę ??
Zapisz dziecko do Szkoły Prywatnej ..
Nie stać Cię ? Zmień pracę

Myślę, że ich stać jeśli dostanę zwrot z podatków, który idzie na wasze "wynagrodzenie" w cudzysłowie, bo to dostaje się za pracę podkreślam PRACE! (Czytaj 180h miesięcznie wysiłku!)

I niech się rząd nawet nie waży, aby pieniądze za okres strajku, czyli czas zamkniętych placówek oświatowych, pozostawić w gestii dyrektorów tych palcówek, bo wtedy rodzice-podatni cy dopiero PiS-owi zrobią jesień średniowiecza !
Cytować
+11 #17 samoa 2019-04-15 16:56
Państwo po­licyj­ne to państwo, w którym po­lic­jant za­rabia więcej od nau­czy­ciela.( Włodzimierz Lenin)
Cytować
-6 #18 Marekk 2019-04-15 19:39
Państwo niemądre to takie, w którym nauczyciel pracując 1/3 etatu dostaje w najgorszym razie minimalna za cały etat! (Jan Kowalski)
Z Leninem będzie mi tu uczona wyskakiwać, spytaj się go co to konstytucją 2019 albo PiS!!!
Cytować
-4 #19 obserwator 2019-04-15 21:10
Do roboty obiboki a nie strajkowac.Jak wam nie pasuje to zmienić prace jak to powiadał komor!!!
Cytować
-5 #20 ja 2019-04-16 00:24
Minęła północ. Właśnie skończyłem pracować i choć zmęczony zerkam na wadowickie strony. I co widzę? Biednych nauczycieli protestujących, by dostać ósemkę miesięcznie. Z moich podatków. Za 18 godzin pensum. A wiec drodzy nauczyciele. Ja już dłużej na dobę nie mogę pracować, by wam dodać do koryta. I jedyne moje szczęście - dzieci pokończyły szkoły i już nie muszę płacić za korepetycje. Dobranoc.
Cytować
-5 #21 Wkur 2019-04-16 15:25
Do roboty, nieroby, pokazaliśmy jak macie nasran.w głowach
Cytować
-5 #22 dron 2019-04-17 09:54
Niech sobie pomilczą,bo na co dzień to najwięksi "bajcarze" nie mylić z bajkopisarzami.
Cytować
+3 #23 Rodzic 2019-04-17 10:01
Tak czytam - i się zastanawiam skąd tak dużo nienawiści, jadu jest w drugim człowieku. Moje dziecko kończy w tym roku gimnazjum (drugie jest w podstawówce) i byłem na 100% pewny że egzaminy się odbędą bo znam nauczycieli którym powierzyłem los swoich dzieci, że nigdy nie pozostawią ucznia jak to się sugeruje w niektórych mediach(dawne czasy PRL)Interesuję się co się w szkole dzieje- i chciałem podziękować im za przeogromny trud z jakim codziennie mają do czynienia w swojej pracy i uważam że powinni być godnie nagradzani za swoją bardzo ciężką prace. Trzymajcie się. Z poważaniem rodzic
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.