Miała go przejąc gmina Wadowice i zorganizować tutaj centrum organizacji pozarządowych, przestrzeń d
Drukuj
Radny Klinowski pyta burmistrza Kalińskiego czy wywiąże się z obietnicy danej jeszcze jako starosta

Miała go przejąc gmina Wadowice i zorganizować tutaj centrum organizacji pozarządowych, przestrzeń dla coworkingu i startupów a upomniała się o niego prokuratura. Radny Klinowski pyta burmistrza Kalińskiego, czy wywiąże się z obietnic, jakie dał jeszcze będąc starostą.

Od września ubiegłego roku na terenie wadowickiego dworca autobusowego przy ulicy Piłsudskiego trwa budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Prace za kwotę 29 800 000 złotych wykonuje firma Erbet z Nowego Sącza. Prace mają potrwać do września 2020 roku. Mieszkańcy zastanawiają się, co będzie ze starym budynkiem przy ulicy Lwowskiej, kiedy policjanci przeprowadzą się do nowego. Przypomnijmy, że gmina Wadowice umową notarialną przekazała swoje tereny przy ulicy Piłsudskiego Skarbowi Państwa pod budowę nowego budynku, dołożyła też 4 miliony złotych jako wsparcie dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na jej powstanie. W zamian gmina otrzymała też obietnicę przejęcia starego budynku komendy, zarówno od wojewody jak i wtedy starosty Bartosza Kalińskiego.

Jak mówił nam były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach Mateusz Klinowski, w wyremontowanym budynku, razem z przebudowaną ulicą Lwowską na której miał znaleźć się słynny woonerf, według założeń i planów miało powstać centrum organizacji pozarządowych, przestrzeń dla coworkignu i startupów. Swoje lokum mogło by mięć tu kilka wadowickich stowarzyszeń.

Jak już informowaliśmy, wszystkie te plany mogą wziąć w łeb. Jak się dowiedzieliśmy, o budynek upomniała się prokuratura, która poinformowała władze Wadowic, że planowane jest tutaj przeniesienie tutejszej Prokuratury Rejonowej z pomieszczeń przy ulicy Żwirki i Wigury.

Radny Mateusz Klinowski postanowił zapytać w interpelacji, czy były starosta a aktualnie burmistrz Wadowic ma zamiar wywiązać się z danej obietnicy.

Czy burmistrz Wadowic podtrzymuje zamiar nieodpłatnego przejęcie budynku obecnej KPP w Wadowicach przy ulicy Lwoskiej, zgodnie z danym przez siebie słowem? Jakie działania podjął dotychczas a jakie zamierza podjąć burmistrz Wadowic, żeby zabezpieczyć interes gminy Wadowice w tym zakresie, tj. doprowadzić do przejęcia w/w budynku? – zapytał w interpelacji burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego radny Mateusz Klinowski.

Na razie Włodarz Wadowic milczy w tej sprawie.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Małopolska rozdała pieniądze na boiska i miejsca rekreacji. Skorzysta i nasz region

Naruszenie dyscypliny finansów i nieważność absolutorium dla burmistrza? Opozycja pisze do wojewody

Sądowy finał przepychanki w magistracie. Prokuratura skierowała akt oskarżenia Elżbiety Ł.

Uczniowie z Zakrzowa na wycieczce w Sejmiku

Burmistrz Kaliński w szpitalu na terapii