Opozycyjny Klub Radnych Wolne Wadowice w Radzie Miejskiej w Wadowicach napisał do Departamentu Środowis
Opozycyjni radni chcą Wadowic bez smogu. Napisali do Krakowa

Opozycyjny Klub Radnych Wolne Wadowice w Radzie Miejskiej w Wadowicach napisał do Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego domagając się Wadowic wolnych od smogu: chcą zakazu używania paliw stałych.

Radni w związku z prowadzonymi przez Zarząd Województwa konsultacjami w sprawie aktualizacji Programu Ochrony Powietrza chcą jak najszybszego uchwalenia dla obszary Wadowic przepisów uchwały antysmogowej. Jak argumentują autorzy pisma, gmina w ciągu 4 lat wprowadziła wszystkie elementy polityki antysmogowej, m.in. prowadziła akcję edukacyjną wśród mieszkańców, zakupiono oczyszczacze do gminnych przedszkoli a także wspólnie z Krakowskim Alarmem Smogowym wprowadziła nowoczesne i pionierskie rozwiązania w dziedzinie walki ze smogiem.

Radni zwracają uwagę na zanieczyszczenie powietrza w Wadowicach w szczególności na stężenie rakotwórczego BaP, który przekracza kilkudziesięciokrotnie dopuszczalne normy i pozostaje daleko powyżej stężeń odnotowanych w Krakowie.

Wzorując się na tych rozwiązaniach, których skuteczność potwierdzają pomiary jakości powietrza, wnioskujemy niniejszym do Zarządu Województwa o jak najszybsze wprowadzenie na terenie miasta Wadowice zakazu używania paliw stałych przynajmniej w formie zakazu instalacji kotłów na paliwa stałe w budynkach nowych i zakazu wymiany istniejących na instalacje na paliwa stałe – napisali radni w piśmie do samorządu województwa.

Radni zwracają też uwagę, że obecne  przepisy nie stwarzają najmniejszych szans na obniżenie stężeń zanieczyszczeń w przewidywalnej przyszłości.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+19 #1 lump 2019-04-02 14:45
niech już przestaną pieprzyć o tym smogu niech sprawdzają składy czym handlują a nie chodzić po domach i sprawdzać pale tym co kupie na składzie pieca gazowego nie dostane bo dom nie jest ocieplony na ocieplenie nie mogę liczyć bo nie mam pieca nowej generacji i koło się zamyka a za pare zł emerytury nic nie zrobie to jest dla bogatych a nie dla gorszego sortu
Cytować
-9 #2 BRAVO 2019-04-02 14:59
Cytuję lump:
niech już przestaną pieprzyć o tym smogu niech sprawdzają składy czym handlują a nie chodzić po domach i sprawdzać pale tym co kupie na składzie pieca gazowego nie dostane bo dom nie jest ocieplony na ocieplenie nie mogę liczyć bo nie mam pieca nowej generacji i koło się zamyka a za pare zł emerytury nic nie zrobie to jest dla bogatych a nie dla gorszego sortu

Oto cała prawda dużo szczekają mało robią zamiast przejazdu przez rynek wadowicki 30 m trzeba przejeżdżając przez Plac Kościuszki prawie 500 m.
Może zrobić rondo wokół placu Jana Pawła II będzie Raźniej wyjazd na zatorska na wszystkie drogi w Kętach się dało wadowicach się nie da.
Przez wadowice przejść się nie da zasrane od psów ul Fabryczna, 20-lecia Kopernika, Pod skarpą co będzie w lecie smród ubóstwo.

Weźcie się może konkretnie do roboty debatuje cię debatuje cię sądzicie gówno na śmierć i gówno z tego jest Pozdrawiam.
Największe zatrucie powodują samochody napędzane gazem wprowadzić zakaz wjazdu do miasta na samochody napędzane gazem.
Jest to potwierdzone unijnymi badaniami!!!
Cytować
+7 #3 ALEEE JAJJJA 2019-04-02 15:20
chcą zakazu używania paliw stałych.

"ALE JAAAJAAA - TAK SIE CHCA POZBYC BEZPANSKICH PSOW I KOTOW ??? "
Toz to sadysci!!! :D
Cytować
+8 #4 pcc88 2019-04-02 17:45
dobrze napisałeś zapomniałeś napisać że okna też muszą być wymienione pozdrawiam kolegę LUMPA
Cytować
+6 #5 Gos 2019-04-02 18:27
Chcą żeby nikt nie palił paliwem stałym? Bo niech pomagają.ja chcąc wybudować dom chciałam piec ma gaz ale podłączyć gaz na działkę muszę sama ponieść koszty. A nie każdego stać na taki rachunek szczególnie kiedy to jest duża odległość od gazu. A z chęcią bym się na gaz zgodziła tylko niech mi go podciągną do domu a nie samemu koszta ponosić. Wielce wszędzie o tym trąbią jest smog montujcie gaz. To pomóżcie ludziom finansowo. normalnego Kowalskiego nie stać na to
Cytować
+14 #6 Gerg 2019-04-02 20:58
Popieram sprawdzić składy a szczególnie na Legionow
Cytować
0 #7 ⓙⓟ2ⓖⓜⓓ 2019-04-03 00:03
Mam nadzieję, że tak licznie tu się wypowiadający zwolennicy węgla będą raka swojego i swoich bliskich leczyć na własny koszt.

Cytuję BRAVO:

Największe zatrucie powodują samochody napędzane gazem Jest to potwierdzone unijnymi badaniami!!!


W świetle twojej wypowiedzi powiedzenie, że ktoś ma nasrane w głowie nabiera nowego znaczenia. :cry:
Cytować
+4 #8 Gościu 2019-04-03 00:13
Właśnie przeszedłem na pellet.We Francji Macron dopłaca 5 tys. euro za przejście z ogrzewania olejem opałowym na ogrzewanie pelletem lub korzystanie z energii odnawialnej.A w Polsce pomimo biedy i braku dotacji paru i.....w nie daje żadnej alternatywy tylko gaz.Podejrzewam tutaj jakąś prowokację to nie ZK ani inne służby żeby bawić się w podchody.Jest już taki jeden nawiedzony od "wiosny" który twierdzi że jak on wygra wybory to do roku 2030 nie będzie ani jednej elektrowni na węgiel i żadnej kopalni, a przemysł w Polsce będzie zasilany energią odnawialną.Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.
Cytować
+5 #9 szkiełko i oko 2019-04-03 08:01
To od kiedy zakaz wjazdu i używania pojazdów z silnikami diesla w mieście Wadowicach ?
Pytanie do "uzdrawiacza" powietrza .
Cytować
+2 #10 Bolek 2019-04-03 09:09
Zakaz jazdy samochodami i zakaz ogrzewania domów zakaz pierdzenia palenia papierosów ibędzie czyste powietrze
Cytować
-7 #11 alternatywa 2019-04-03 09:10
Herezje, które wygłasza radny MK są wyjątkowo męczące.
Cytować
+15 #12 huragan 2019-04-03 20:33
wasze herezje są bardziej męczące, na przysłowiowej głowie stanąć i tak rządzić źeby jak najmniej oddychać złym powietrzem i nie używajcie plastików .po ogórki kiszone ze słoikiem do sklepu po jarzyny ze swoją siatką CZŁOWIEK TO ISTOTA MYŚLĄCA
Cytować
+1 #13 Zroo 2019-04-04 15:46
Cytuję Bolek:
Zakaz jazdy samochodami i zakaz ogrzewania domów zakaz pierdzenia palenia papierosów ibędzie czyste powietrze


To musiałby obowiązywać też bezwzględny zakaz jarania marychy, a to byłoby dla niektórych radnych cios.
Cytować
+7 #14 sikorka 2019-04-05 12:53
do 13:-ty chyba w perfumerii czujesz zapach marychy coś to oznacza ;-)
Cytować
0 #15 Diagnoza 2019-04-28 20:59
Diagnoza.
...chcą zakazu używania paliw stałych.

Trzeba się zastanowić Jakie niebezpieczeńst wo niosą urządzenia do opalania paliwami stałymi.
Maksymalnie jest to naprawa komina bądź wymiana kotła centralnego ogrzewania bądź pieca.
natomiast jakie koszty jest utrzymania instalacji gazowych w całym mieście Jakie niebezpieczeńst wo grozi W razie wybuchu instalacji gazowej której nie czuć nawet wysadzeniem całego miasta w powietrze tego radni nie wzięli pod uwagę

Amerykanie sobie nie daję rady z instalacjami gazowymi wylatują w powietrze budynki osiedla A wadowice sobie dadzą radę???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.