Związkowcy z NSZZ Solidarność mają nową lokalizację biura w Wadowicach. Gdzie?
Drukuj
Nowa siedziba wadowickiej Solidarności

Związkowcy z NSZZ Solidarność mają nową lokalizację biura w Wadowicach. Gdzie?

Od 1 lutego tego roku z oddziału nr 7 NSZZ Solidarność mają nowe biuro przy ulicy Krakowskiej. Przenieśli się tutaj z ulicy Lwowskiej. Jak się dowiadujemy, powodem były koszty wynajęcia lokalu od prywatnego właściciela. Nowy lokal usytuowani vis a vis bocznego wejścia do Urzędu Miejskiego w Wadowicach udało się wynegocjować po dużo mniejszych kosztach od gminy.

Przypomnijmy, że to już kolejna zmiana lokalizacji biura wadowickiej Solidarności w ciągu ostatnich lat. W 2015 roku ówczesny burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wypowiedział umowę lokalu przy ulicy Kościelnej w Wadowicach, tłumacząc to tym, że zlokalizowanemu tutaj Muzeum Miejskiemu  brakuje miejsca na rozrastające się archiwa i książki. Pomieszczenia te przejęła placówka muzealna i patrząc z perspektywy czasu, chyba była to dobra decyzja, chociaż niektórzy potraktowali ją jako polityczną, bo włodarz był w jawnym konflikcie z ówczesnym kierownikiem biura i byłym przewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach Zdzisławem Szczurem.  Solidarność przeniosła się wtedy na ulicę Lwowską.

Przypomnijmy, że wadowickie biuro obsługuje nie tylko organizacje związkowe w mieście, ale także w całym powiecie wadowickim oraz oświęcimskim. Świadczy pomoc i wsparcie dla organizacji zakładowych na terenie tych dwóch powiatów, chociaż niektórzy twierdzą złośliwie, że w ostatnich latach główna działalność to pokazywanie się pod pomnikami i składanie kwiatów i zniczy w różne rocznice. W tej chwili liczba związkowców zrzeszonych w wadowickim oddziale wynosi ponad 2 tysiace członków. Przyjmuje petentów w poniedziałki od godziny 10:00 do 14:00.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Liderzy naszego okręgu spotkali się na debacie przedwyborczej

Jarosław Kaczyński wybiera się do Wadowic. Będzie promował kandydatów PiS

Idziemy na wybory. Akcja profrekwencyjna na wadowickim rynku

Wybory do Sejmu i Senatu. Jak będziemy głosować? Komisarz Wyborczy informuje

Były burmistrz Wadowic zapowiada doniesienie do prokuratury w sprawie południowej obwodnicy