Związkowcy z NSZZ Solidarność mają nową lokalizację biura w Wadowicach. Gdzie?
Nowa siedziba wadowickiej Solidarności

Związkowcy z NSZZ Solidarność mają nową lokalizację biura w Wadowicach. Gdzie?

Od 1 lutego tego roku z oddziału nr 7 NSZZ Solidarność mają nowe biuro przy ulicy Krakowskiej. Przenieśli się tutaj z ulicy Lwowskiej. Jak się dowiadujemy, powodem były koszty wynajęcia lokalu od prywatnego właściciela. Nowy lokal usytuowani vis a vis bocznego wejścia do Urzędu Miejskiego w Wadowicach udało się wynegocjować po dużo mniejszych kosztach od gminy.

Przypomnijmy, że to już kolejna zmiana lokalizacji biura wadowickiej Solidarności w ciągu ostatnich lat. W 2015 roku ówczesny burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wypowiedział umowę lokalu przy ulicy Kościelnej w Wadowicach, tłumacząc to tym, że zlokalizowanemu tutaj Muzeum Miejskiemu  brakuje miejsca na rozrastające się archiwa i książki. Pomieszczenia te przejęła placówka muzealna i patrząc z perspektywy czasu, chyba była to dobra decyzja, chociaż niektórzy potraktowali ją jako polityczną, bo włodarz był w jawnym konflikcie z ówczesnym kierownikiem biura i byłym przewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach Zdzisławem Szczurem.  Solidarność przeniosła się wtedy na ulicę Lwowską.

Przypomnijmy, że wadowickie biuro obsługuje nie tylko organizacje związkowe w mieście, ale także w całym powiecie wadowickim oraz oświęcimskim. Świadczy pomoc i wsparcie dla organizacji zakładowych na terenie tych dwóch powiatów, chociaż niektórzy twierdzą złośliwie, że w ostatnich latach główna działalność to pokazywanie się pod pomnikami i składanie kwiatów i zniczy w różne rocznice. W tej chwili liczba związkowców zrzeszonych w wadowickim oddziale wynosi ponad 2 tysiace członków. Przyjmuje petentów w poniedziałki od godziny 10:00 do 14:00.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-7 #1 Ryan 2019-03-12 13:41
Naprawdę, takie komentarze??

Cytuję Ryan Jeremy:
Witajcie, moi dobrzy ludzie z Wielkiej Brytanii, nazywam sie Ryan Jeremy, chce zaswiadczyc o tym, co zrobil dla mnie i mojej rodziny Globalny wniosek, ze mieszkam w Wielkiej Brytanii, aw zeszlym tygodniu mój dom sie zepsul, wiec potrzebowalem pilnej pozyczki zeby odnowic moje budynki, wiec przeszukuje strone i zobaczylem post, który zostal wyslany przez Barbre, jak ona dostala pozyczke w wysokosci 85 000 euro, wiec dostaje polaczenie na stronie z Globalnym srodkiem tymczasowym i zlozylem wniosek o pozyczke w wysokosci 60 000,00 euro na remont moje budynki i wreszcie moja pozyczka w wysokosci 60 000,00 euro bez zadnego stresu dostalam pozyczke w ciagu 48 godzin i chce powiedziec moim dobrym ludziom w Portugalii, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy, wiec kazdy, kto ma klopoty finansowe, powinien polaczyc sie z Globalnym zastrzezeniem link ponizej () i zapewniam Cie, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy i nie ma zadnych watpliwosci, a teraz ja i moja rodzina zaczynamy zyc w spokojnym zwyciestwie i sukcesie i nawiazujemy kontakt z Globalnym programem tymczasowym i otrzymujemy Twoje wlasny problem rozwiazany za darmo i tutaj Swiatowy nakaz jest tak dobry, ze moi ludzie w Wielkiej Brytanii pozostaja w kontakcie i niech Bóg blogoslawi nasz kraj, poniewaz jesli jest jakas dobra osoba, która pomoze nam wszystkim, co bedzie Globalnym zastrzezeniem, a my jestesmy wolni od biedy i jestesmy wolni od glodu i dostaniemy sie pochodnia z Globalnym twierdzeniem Niech Bóg blogoslawi i czeka na twoje wlasne swiadectwo, tak samo jak moje i sukces dla ciebie wszystkich moich dobrych ludzi w Wielkiej Brytanii. Niech Bóg blogoslawi cie wszystkim, kocham was wszystkich.

Ryan Jeremy
Cytować
+19 #2 Kmicic 2019-03-12 16:12
Miasto zyska na tym bo zmniejszy się zdecydowanie ilość smogu z aut często stojących pod biurem na Lwowskiej. Teraz można na piechotę i po sąsiedzku pójść w gości.
Cytować
-14 #3 mściwość kanapki 2019-03-12 23:16
mściwość Kanapki jest znana każdemu
mścił się na solidarności ale jego czas minął
mściwość na krótkie nożki
Cytować
+12 #4 g 2019-03-13 07:28
najem od gminy sie negocjuje?.. mnie sie wydawało ze gmina ogłasza przetarg kto da więcej....
a tak solidaruchy znowu na fali z nowym burmistrzem
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.