15 spotkań i ponad 30 godzin dyskusji: Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który od kilku miesięcy rz
Drukuj
Burmistrz Kaliński objechał sołectwa. Czego oczekują od niego mieszkańcy?

15 spotkań i ponad 30 godzin dyskusji: Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który od kilku miesięcy rządzi gminą Wadowice wziął udział w zebraniach wiejskich. Czego oczekują od niego mieszkańcy?

Tegoroczne zebrania wiejskie rozpoczęły się w weekend 2-3 lutego.  Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który od kilku miesięcy rządzi gminą Wadowice, spotkał się z mieszkańcami Jaroszowic-Zbywaczówki, Gorzenia Górnego i Zawadki a także z mieszkańcami Jaroszowic, Stanisławia Górnego, Rokowa i Wysokiej. W kolejne weekendy zebrania odbyły się w Ponikwi i Babicy, w Gorzeniu Dolnym, Barwałdzie Dolnym, Choczni  w Kleczy Dolnej i Górnej. Cykl tegorocznych zebrań wiejskich zakończyły posiedzenia w Kaczynie 27 lutego oraz Chobocie 1 marca.

W trakcie wielogodzinnych dyskusji mieszkańcy zgłaszali burmistrzowi wiele problemów oraz spraw do załatwienia.

Okazuje się, że jednym z najczęściej poruszanych problemów, jest brak przystanku dla busów na placu Kościuszki, który bardzo utrudnia mieszkańcom wiosek codzienne funkcjonowanie – mówi burmistrz Bartosz Kaliński.

Dużo dyskutowano o inwestycjach drogowych, regulacjach stanu prawnego dróg, utrzymaniu rzek i potoków oraz o programie rządowym Czyste Powietrze, z którego można się starać o dotacje m.in. na wymianę pieców i termomodernizację budynków. W północno-wschodniej części naszej gminy, czyli w Stanisławiu, Wysokiej, Babicy i Kleczy zebranie zdominowała kwestia wodociągów i kanalizacji.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Zbierali podpisy od mieszkańców za otwarciem gospodarki

Apel wójta: "Turyści dajcie żyć mieszkańcom Lanckorony!"

Na rynku będą zbierać podpisy za otwarciem gospodarki

Nowy szef "młodych" PiS pochodzi z Rzyk

Politycy PiS nie złamali zakazów pandemicznych na Wawelu. Sąd uznał... że są niekonstytucyjne