15 spotkań i ponad 30 godzin dyskusji: Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który od kilku miesięcy rz
Burmistrz Kaliński objechał sołectwa. Czego oczekują od niego mieszkańcy?

15 spotkań i ponad 30 godzin dyskusji: Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który od kilku miesięcy rządzi gminą Wadowice wziął udział w zebraniach wiejskich. Czego oczekują od niego mieszkańcy?

Tegoroczne zebrania wiejskie rozpoczęły się w weekend 2-3 lutego.  Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który od kilku miesięcy rządzi gminą Wadowice, spotkał się z mieszkańcami Jaroszowic-Zbywaczówki, Gorzenia Górnego i Zawadki a także z mieszkańcami Jaroszowic, Stanisławia Górnego, Rokowa i Wysokiej. W kolejne weekendy zebrania odbyły się w Ponikwi i Babicy, w Gorzeniu Dolnym, Barwałdzie Dolnym, Choczni  w Kleczy Dolnej i Górnej. Cykl tegorocznych zebrań wiejskich zakończyły posiedzenia w Kaczynie 27 lutego oraz Chobocie 1 marca.

W trakcie wielogodzinnych dyskusji mieszkańcy zgłaszali burmistrzowi wiele problemów oraz spraw do załatwienia.

Okazuje się, że jednym z najczęściej poruszanych problemów, jest brak przystanku dla busów na placu Kościuszki, który bardzo utrudnia mieszkańcom wiosek codzienne funkcjonowanie – mówi burmistrz Bartosz Kaliński.

Dużo dyskutowano o inwestycjach drogowych, regulacjach stanu prawnego dróg, utrzymaniu rzek i potoków oraz o programie rządowym Czyste Powietrze, z którego można się starać o dotacje m.in. na wymianę pieców i termomodernizację budynków. W północno-wschodniej części naszej gminy, czyli w Stanisławiu, Wysokiej, Babicy i Kleczy zebranie zdominowała kwestia wodociągów i kanalizacji.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+22 #1 lump 2019-03-07 13:24
no to do roboty panie burmistrzu a nie myśleć o boiskach siłowniach bo to jest w tej chwili nie potrzebne a pana fan to już pana wychwala na swoim lichym portalu
Cytować
+24 #2 kolo 2019-03-07 14:13
PIeS Płaszczyca, już sieje propagandę tryumfu Bartosza Wielkiego ze wsi. Porażka od samego początku. Nic nie wnosi tylko dyskutuje. Do roboty, za co ci płacimy?!
Cytować
+18 #3 MieszkaniecWsi 2019-03-07 14:58
Mieszkańcy oczekują tylko jednego - podania się do dymisji.
To chyba niezbyt wygórowane oczekiwania?
Cytować
-13 #4 do mieszkanca wsi 2019-03-07 15:09
Aco niby zrobił wam ten burmistrz ze juz go tak oceniacie, to moze ty jako mieszkaniec wsi idz i Startuj na burmistrza i zobaczymy wtedy co pokazesz, KRYTYKOWACto kazdy potrafi rzed komputerem.
Cytować
-18 #5 Xxx 2019-03-07 17:25
Cytuję MieszkaniecWsi:
Mieszkańcy oczekują tylko jednego - podania się do dymisji.
To chyba niezbyt wygórowane oczekiwania?

Mów za siebie .
Cytować
-31 #6 Mieszkanka Wadowic 2019-03-07 17:30
Czytając te ... wypociny niektórych to aż wstyd ze takie tałatanstwo siada do kompa i pisze .Odrazu poznać kto był waszym marnym mistrzem .
Cytować
+30 #7 koko jambo 2019-03-07 17:46
Z tego gadania to niewiele wynika. Przecież kilka miesięcy temu burmistrz spotykał się z mieszkańcami i co? Zapomniał już o czym rozmawiali? Panie Kaliński kampania się skończyła! Najwyższa pora zabrać się za robotę, a nie ściemnianie!
Cytować
+16 #8 olo 2019-03-07 18:35
Taka kreatura jak Kaliński, który jest na smyczy nic nie zrobił i nic nie zrobi!!!
Te Wasze nadzieje pryskają!
Co on zrobi - nic tylko powtórzy się bajzel z palcem Kościuszki i całe to złomowisko busów z glonojadami na pokładzie zasmrodzi już zatkane centrum miasta!!!
Zlikwiduje wówczas darmowego busa bo taki jest cel PiSu w Wadowicach...
tak jak oni mówią żeby tak jak było
Cytować
-18 #9 Gou 2019-03-07 18:38
Cytuję koko jambo:
Z tego gadania to niewiele wynika. Przecież kilka miesięcy temu burmistrz spotykał się z mieszkańcami i co? Zapomniał już o czym rozmawiali? Panie Kaliński kampania się skończyła! Najwyższa pora zabrać się za robotę, a nie ściemnianie!
Twój idol dr prawa marzył całe 4 lata...gdzie wtedy byłeś? Siedziales z nim na fb? Trzeba było spotykać się z ludźmi a nie bujać w oblokach
Cytować
-7 #10 Gou 2019-03-07 18:42
Cytuję do mieszkanca wsi:
Aco niby zrobił wam ten burmistrz ze juz go tak oceniacie, to moze ty jako mieszkaniec wsi idz i Startuj na burmistrza i zobaczymy wtedy co pokazesz, KRYTYKOWACto kazdy potrafi rzed komputerem.

Tylko w Wadowicach żyli marzeniami przez 4 lata...to naród wybrany .Burmistrz Kalinski powinien pracować jak były. ...klepac i klepac
Cytować
-18 #11 Gość 2019-03-07 20:05
Usunięcie busa z Kościuszki to była totalna głupota poprzedniej kadencji.

Cytuję olo:

Taka kreatura jak Kaliński, który jest na smyczy nic nie zrobił i nic nie zrobi!!!


Gościu nikt Ciebie nie obraża to zachowuj się jak przystało na cywilizowanego człowiek.

Cytuję olo:

Co on zrobi - nic tylko powtórzy się bajzel z palcem Kościuszki i całe to złomowisko busów z glonojadami na pokładzie zasmrodzi już zatkane centrum miasta!!!


Co Ci zasmrodzi jak w tym miejscu masz 3 parkingi (szpitalny + dwa tradycyjne) i taxi = tam zawsze był i będzie przemiał samochodów i nikomu to nie przeszkadza. Na siłę szukasz problemu którego niema.

Dobry dojazd do miasta = ludzie chcą przyjeżdżać = gospodarka miasta rowiją się
Cytować
+15 #12 Michal 2019-03-07 21:49
Pierwszy raz brałem udział w zebraniu wiejskim w Kleczy - od kilu m-cy mieszkam tutaj, przeprowadziłem się z Wadowic. Poziom kiepski a podnoszone kwestie niekonkretne. Głównie przemowy i podziękowania na zasadzie kolka wzajemnej adoracji. Nota bene brak jakiejkolwiek wzmianki czy głosu na temat przystanku na Kościuszki.
Cytować
+23 #13 bezpartyjny 2019-03-07 22:21
My wadowiczanie nie chcemy żadnych busów ,przy placu Kościuszki,dość ciasno ,pogotowie nie może do szpitala dojechać ,smród od tych samochodów ,okna nie da się otworzyć ,jakby tego było mało z kominòw leci czarny gryzący dym, dzieci chorują,a wam się niechce 300 metrów z przystanku podejść.
Cytować
-23 #14 Mieszkaniec 2019-03-08 00:12
Cytuję bezpartyjny:
My wadowiczanie nie chcemy żadnych busów ,przy placu Kościuszki,dość ciasno ,pogotowie nie może do szpitala dojechać ,smród od tych samochodów ,okna nie da się otworzyć ,jakby tego było mało z kominòw leci czarny gryzący dym, dzieci chorują,a wam się niechce 300 metrów z przystanku podejść.


Mów za siebie
Cytować
-22 #15 Staszek stachu 2019-03-08 07:05
Odezwał się mieszkaniec Wadowic. Jak ciasno to łaź nogami jak nie umiesz jeździć. Pal gazem jak ci śmierdzi i przeszkadza ci wszystko!! Jak bd miał 80 lat i bd mieszkał na wsi to ciekawe jak się dostaniesz do. Wadowic i byś chcial jak najbliżej szpitala wyjść... Pomyśl. I burmistrz jest na takim miejscu jakim ma być... A jak nie to głosujcie na poprzednika on wam duzooooo naobiecywal i poleciał.... Powodzenia
Cytować
+8 #16 Pis-Po-jedno zło 2019-03-08 07:28
Tak człowiek czyta te niektóre komentarze i się zastanawia po co te 8k debili tu w ogóle przychodzić czytać prawdę
Kurde jak wam nie pasuje idźcie do płaskiego czytać bajki
Nam normalnych mieszkańcom nie pasuje wieśniak z łączan który nic nie robi i tylko ściemnia jak płaszczyca bez kitu

Jak wam nie pasują fakty cze ćwok jeszcze nic nie zrobił i nie zrobi to po co się wypowiadacie
I jeszcze wymyślacie bajki na poprzedniego włodarza :o

https://wadowiceonline.pl/polityka/4766-asystent-ewy-filipiak-nie-moze-pogodzic-sie-z-porazka


Tyle w temacie Idźcie sobie kupić mózg na bazarze w super nowym sklepie matoły
Cytować
+10 #17 Irena 2019-03-08 08:36
Do Staszek stachu.Darmowy bus dowiezie z dworca pod sam szpital.
Cytować
-14 #18 Uchachany 2019-03-08 11:27
Do Irena.
Darmowy bus, zanim dowiezie Cię pod sam szpital, zafunduje Ci darmową wycieczkę
krajoznawczą wokół Wadowic. Nie jestem pewien czy osobom spieszącym się do kolejek w przychodni, taka wycieczka obniży ciśnienie, czy wręcz przeciwnie.

Pierwotna idea tego busa była taka, żeby chodził w "wahadle" dworzec- rynek. I to najczęściej jak się da, żeby maksymalnie skrócić czas dostania się z okolicznych wiosek do szpitala.

To miało ograniczyć wjeżdżanie przyjezdnych samochodów osobowych do rynku.

Teraz "darmowy" bus służy głownie mieszkańcom Wadowic, którzy i tak szli by do rynku na nogach, a teraz podjeżdżają sobie busem.
Tymczasem okoliczni mieszkańcy dojeżdżają busem na ostatnie, przed dworcem, przystanki i z tych przystanków pomykają, z buta, do centrum.
Albo olewają system i korzystają z samochodów osobowych, co jednoznacznie pokazuje, że zamiana "wahadłowego" busa
na "Tour de Wadowice" nie zmieniło nic w zakresie zmniejszenia ruchu osobówek w rynku.
Cytować
-17 #19 Wadowiczanin 2019-03-08 15:21
Cytuję Pis-Po-jedno zło:
Tak człowiek czyta te niektóre komentarze i się zastanawia po co te 8k debili tu w ogóle przychodzić czytać prawdę
Kurde jak wam nie pasuje idźcie do płaskiego czytać bajki
Nam normalnych mieszkańcom nie pasuje wieśniak z łączan który nic nie robi i tylko ściemnia jak płaszczyca bez kitu

Jak wam nie pasują fakty cze ćwok jeszcze nic nie zrobił i nie zrobi to po co się wypowiadacie
I jeszcze wymyślacie bajki na poprzedniego włodarza :o

https://wadowiceonline.pl/polityka/4766-asystent-ewy-filipiak-nie-moze-pogodzic-sie-z-porazka


Tyle w temacie Idźcie sobie kupić mózg na bazarze w super nowym sklepie matoły


BZDURA PiS to nie to samo co PO !!! PiS nie walczy z wartościami katolickim (komuniści to zawsze robili usuwając krzyże z szkół i miejsc publiczny, PO robiła to samo), PiS nie wspiera zachowań sprzecznych naturą tj. sodoma i gomora (PO wspiera prezentując nawet ostatnio program nauczania dla dzieci), PiS realizuje swój program wyborczy (PO NIC nie zrealizowało), PiS nie czyni Polski kolonią niemiecko-rosyj ską (słowa PO po co budować w Polsce jak jest w Berlinie, "król europy" to kandydat Merkel nie Polski) itd. więc NIE STOISZ NAWET OBOK PRAWDY bo PRAWDA JEST CI OBCA !

Wiele rzeczy zostało już zrobione wystarczy wejść na profil na fb aktualnego burmistrza.

CZY TO NAZYWASZ BAJKĄ:

Gazecie Krakowska:

Cytuję: "Największa wpłata na kampanię komitetu burmistrza to 10 tys. złotych, które przekazała Maria Głuch z Myślachowic koło Trzebini. Jak się okazuje, to młoda studentka." - od kiedy młode studentki mają 10 tys zł by finansować komitet człowieka z zupełnie innego regionu ???

źródło z dokumentami:
PROKURATURA BADA ROZLICZENIA:
gazetakrakowska.pl/wadowice-prokuratura-bada-rozliczenia-po-kampanii-wyborczej/ar/3906437

d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/e3/a1/5583ff7430ca7_p.jpg

oraz źródło:
wadowice24.pl/media/k2/items/src/2015%2005%2005%2001.jpg

wadowice24.pl/nowe/polityka/1884-ujawniamy-liste-sponsorow-komitetu-wyborczego-burmistrza-klinowskiego.html

Cytuję: "Remont i odnowa Parku Miejskiego w Wadowicach ma kosztować 9,9 mln złotych. Urząd Miasta zdecydował o wybraniu w przetargu najdroższej oferty firmy Krisbud z Trzebini."

źródło:
wadowice24.pl/nowe/polityka/8090-przebudowa-parku-miejskiego-ma-kosztowac-10-milionow-wadowice-wybraly-najdrozsza-oferte.html

Jak czytamy na stronie firmy z Trzebini:
krisbud.pl/component/content/article?id=103

"Rok 1997 – powstaje Firma Budowlana KRISBUD założona przez mgr inż. Krzysztof Głuch"


Czy tak według Ciebie wygląda prawda którą prezentował poprzednik ??? gdzie inwestor i sponsor to te same nazwiska i obszar, a studentka w kwocie 10 tys wspomaga kandydata z zupełnie innego regionu...
Cytować
-14 #20 Wadowiczanin 2019-03-08 15:28
Cytuję bezpartyjny:
My wadowiczanie nie chcemy żadnych busów ,przy placu Kościuszki,dość ciasno ,pogotowie nie może do szpitala dojechać ,smród od tych samochodów ,okna nie da się otworzyć ,jakby tego było mało z kominòw leci czarny gryzący dym, dzieci chorują,a wam się niechce 300 metrów z przystanku podejść.


Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich bo to jest TYLKO I WYŁĄCZNIE TWOJA PRYWATNA OPINIA - moje zdanie jest zupełnie inne. Busy to ważny środek komunikacyjny i każdy powinien mieć dostęp do komunikacji bez ograniczeń.

Konstytucja daje swobody obywatelskie a Ty zawodowcu chcesz je odbierać, a potem opowiadasz że bronisz konstytucji...
Cytować
-1 #21 Pis-Po-jedno zło 2019-03-09 09:24
DO Pseudowadowiczan

Masz w w tekście link do Bloga płaskiego który co na wstępie cie dysklasyfikuje baranie
Nawet nie ma sensu czytać twojego durnego komentarza który powinien być usunięty chce sie napisać wypierdalaj do pieprzą na bloga porostu

a jak rozdawali mózgi to zamiast isc wolałes żrec kupe wrony koło ogrodowej
Cytować
+10 #22 Ignacy 2019-03-09 14:20
do 15:ty myślisz że dożyjesz w tych spalinach do 80 lat?buha ha ha ha rak płuc cię zeżre duuuuuuużo wcześniej .
Cytować
0 #23 aza 2019-03-10 13:22
Cytuję Wadowiczanin:
Cytuję bezpartyjny:
My wadowiczanie nie chcemy żadnych busów ,przy placu Kościuszki,dość ciasno ,pogotowie nie może do szpitala dojechać ,smród od tych samochodów ,okna nie da się otworzyć ,jakby tego było mało z kominòw leci czarny gryzący dym, dzieci chorują,a wam się niechce 300 metrów z przystanku podejść.


Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich bo to jest TYLKO I WYŁĄCZNIE TWOJA PRYWATNA OPINIA - moje zdanie jest zupełnie inne. Busy to ważny środek komunikacyjny i każdy powinien mieć dostęp do komunikacji bez ograniczeń.

Konstytucja daje swobody obywatelskie a Ty zawodowcu chcesz je odbierać, a potem opowiadasz że bronisz konstytucji...

Nie żadne busy zayfione, tylko normalne autobusy komunikacji międzygminnej, dojeżdżające na każdy przystanek i umożliwiający dojazd każdemu w dowolne miejsce. I nie za darmo tylko za bilety, jak w każdym cywilizowanym miejscu naszego kraju.
Cytować