Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zlecił audyt w Urzędzie Miejskim w Wadowicach, który ma odpowiedzi
Burmistrz Kaliński zlecił audyt w magistracie

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zlecił audyt w Urzędzie Miejskim w Wadowicach, który ma odpowiedzieć na pytanie, czy w poprzednich latach dochodziło do nieprawidłowości w zarządzaniu majątkiem gminy. Były burmistrz Mateusz Klinowski twierdzi, że jest spokojny o wynik kontroli.

Jedną z obietnic wyborczych w kampanii wyborczej obecnego burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego był audyt Urzędu Miejskiego w Wadowicach. Jak zapowiadał, tak zrobił: Kaliński zlecił kontrolę wadowickiego magistratu pod kątem tego, czy w  poprzednich  latach dochodziło do nieprawidłowości oraz przekroczeń uprawnień przy zarządzaniu majątkiem gminy.

Stosowną umowę z prezesem Wojciechem Dudzińskim, założycielem warszawskiej firmy Fraud Control podpisano kilka dni temu, zaś audytor śledczy w tym tygodniu wkroczył do urzędu.

Co ciekawe, taki audyt przeprowadziła Regionalna Izbę Obrachunkowa po objęciu fotela burmistrza przez Mateusza Klinowskiego i wykazał on nieprawidłowości za kadencji Ewy Filipiak. O wynik aktualnej kontroli były włodarz Wadowic jest spokojny, który uważa, że to niepotrzebne wydawanie pieniędzy podatnika.

W ciągu ostatnich 4 lat wyczyściłem Wadowice z układów towarzyskich i politycznych, stworzyliśmy profesjonalnie działający Urząd. O ile audyt przeprowadzony przez Regionalną Izbę Obrachunkową wykazał nieprawidłowości, za które odpowiadała poprzednia burmistrz, o tyle ja jestem spokojny jeżeli chodzi o efekty zleconych przez nowego burmistrza działań kontrolnych. Warto też pamiętać, że działania te finansują mieszkańcy. Bartosz Kaliński obiecywał przecież wydawać pieniądze na dzieci, a nie na prawników - cokolwiek to znaczy. Tymczasem to już kolejna firma prawnicza zatrudniona w Urzędzie Miejskim przez Kalińskiego. A układy towarzysko-polityczne znów za jego sprawą przenikają Urząd Miejski. Tym razem pod flagą PiS – mówi nam były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Mateusz Klinowski.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 lump 2019-02-20 12:03
na obrazku zespół zgrany trąbka pompka a gdzie organy?
Cytować
-7 #2 Serrgio 2019-02-20 13:28
Soros, Fundacja Batorego, Dolary, LGBTiQ, Biedroń i ten nasz lokalny brudas i wszystko staje się jasne.
Cytować
+11 #3 ech 2019-02-20 13:55
audyt to ten człon powinien sobie zrobić głowy
może wtedy będzie wiedział jak wyglądaj miasto

ps.Cytat:
wykazał on nieprawidłowości za kadencji Ewy Filipiak
Dlaczego caryca nie poniosła żadnych konwekcji ? sie pytam ?
Cytować
+13 #4 MAKS 2019-02-20 15:30
Interesująca będzie odpowiedz na pytanie,dlaczeg o p.Klinowski sam będąc prawnikiem +biuro prawne Urzędu M. wynajmował kancelarie prawnicze z Krakowa płacąc im ogromne sumy.
Cytować
+8 #5 sqrt123 2019-02-20 17:46
Cytuję ech:
Dlaczego caryca nie poniosła żadnych konwekcji ? sie pytam ?

Zanim prokuratura zdążyła się pozbierać naszq caryca była już w sejmie
Cytować
+11 #6 Anita 2019-02-20 20:01
No cóż prawnik wynajmował kancelarie prawne i wpędzał ludzi do Sądu dobry prawnik dla swoich kolegów.
Cytować
-3 #7 Zze 2019-02-20 20:47
Ćpun niech lepiej przestanie tyle jarać bo póki co to wypadł na polityczny out i jeszcze go wypierdziela z uniwerku to zostanie kloszardem. Wygląd już ma brakuje mu jeszcze profesji.
Cytować
-2 #8 Savik 2019-02-20 23:58
Po pierwsze to nie prawnik a zajmuje sie nauczaniem historii prawa a to nie to samo proponuje przeczytac dokladnie co robi a nie pisac bzdury
Cytować
-9 #9 Marek Biały 2019-02-23 00:41
Jak śmię! Nam te pieniądze się po prostu należały! wieśniaki w Choczni i Barwałdu sobie pseudo burmistrza wybrały i on nam teraz będzie zaglądałdo kieszeni a jak filipiakowa rządziła 25 lat to nikt jej audytu nie zrobił a do nas się czepiają pisiory głupie. Tylko Wiosna może ulczeyć ten katolski patologiczny kraj
Cytować
+10 #10 oblatywacz 2019-02-23 09:46
Odezwał się teoretyk "kanapka", ten co na potęgę otoczył się prawnikami za ciężkie pieniądze, kolesiami typu "koperek"i vice całuśna" bańka wstańka" i jęczy biedaczek że mu się do "czterech liter dobierają"Niech elektorat się dowie jak się rządziło pieniążkami w magistracie.!
Cytować
0 #11 Teozol 2019-02-24 19:17
A gdzie znajdę oświadczenia majątkowe Burmistrza Kalińskiego i przedownicząceg o Hajnosza ? Przypominam, że zgodnie z ustawą powinny już dawno temu być w BIPie ...
Cytować
0 #12 . 2019-02-28 21:18
Typowe dla pis-u. Po wygranych przez PIS wyborach parlamentarnych , też przeprowadzano kontrole w urzędach wojewódzkich i urzędach marszałkowskich . I nie dlatego, że były jakieś informacje o nieprawidłowośc iach. Zasadą było, szukajcie, może uda się coś znaleźć.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.