Po raz drugi w tej kampanii wyborczej Paweł Kukiz, lider ruchu i Klubu Parlamentarnego Kukiz'15 spotkał
Paweł Kukiz po raz kolejny pojawił się w Wadowicach. Promował Józefa Brynkusa

Po raz drugi w tej kampanii wyborczej Paweł Kukiz, lider ruchu i Klubu Parlamentarnego Kukiz'15 spotkał się z mieszkańcami Wadowic i poprzeć w wyborach na burmistrza posła Józefa Brynkusa.

W niedzielę (07.10) po południu w remizie OSP w Wadowicach odbyło się spotkanie z liderem ruchu Kukiz’15 Pawłem Kukizem, który po raz kolejny w ostatnim czasie przyjechał do naszego miasta, aby promować na burmistrza Wadowic kandydata Józefa Brynkusa. Na sali pojawiło się kilkadziesiąt osób.

Lider ruchu i Klubu Parlamentarnego Kukiz'15 mówił, że kształt budżetu oraz kierunki rozwoju gminy powinny być ustalane w referendum, w którym mogą wypowiedzieć się mieszkańcy. Przypomniał, że także rząd nie ma własnych pieniędzy, bo wszystkie są pieniędzmi podatników, czyli obywateli.

Aktualny poseł i kandydat Kukiz'15 na fotel burmistrza Wadowic w nadchodzących wyborach, zadeklarował, że gdy wygra wybory  w planowaniu budżetu gminy będzie kierował się rozsądkiem.

Nie będzie żadnych wydumanych inwestycji w postaci podziemnych parkingów czy aren sportowych, bo to są kosztowne fantasmagorie, na które Wadowic nie stać. Będziemy umożliwiać inwestorom działanie i angażowanie środków, a nie budować za nich, za środki z gminnego budżetu. Obniżymy podatki, aby zachęcić do mieszkania i inwestowania w Wadowicach – mówił Józef Brynkus.

Zwrócił też uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza i smogu, twierdząc, że zamiast karać ludzi za palenie najbardziej szkodliwymi paliwami, trzeba stworzyć programy osłonowe zachęcające do zmian standardów opałowych, aby ludziom opłacało się zmieniać piece i systemy grzewcze na bardziej ekologiczne.

Nie zabrakło również pytań mieszkańców.  Najmłodsi pytali  Brynkusa o to, czy w przypadku wygranych wyborów  na osiedlu przy ulicy Krasińskiego zostanie zorganizowany plac zabaw oraz czy uczniowie wadowickich szkół podstawowych będą mieli w szkołach szafki na książki, bo ich tornistry są bardzo ciężkie.

Brynkus zachęcał też młodych ludzi aby po studiach wracali do Wadowic, wskazując na szereg punktów swojego programu, proponujących tworzenie firm, start-upów i innych inicjatyw, pozwalających na zatrudnianie i rozwój młodych ludzi. Z kolei pytany o problemy komunikacji w Wadowicach i okolicznych miejscowościach zadeklarował, że jako burmistrz wdroży kompleksowe i systemowe zmiany i będzie dążył do stworzenia komunikacji miejskiej czy międzygminnej, aby ludzie mogli bez przeszkód o różnych porach dnia dojechać do miasta i wrócić do domów.

Blisko dwugodzinne spotkanie dało okazję do przedstawienia poglądów Kukiza na wiele spraw ale także do poznania przez niego wielu problemów i trosk zebranych mieszkańców. Po zakończeniu spotkania wielu zebranych zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcia z Pawłem Kukizem.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-36 #1 JolaW 2018-10-08 22:51
Może nie na wszystkim się zna, bo to historyk, ale sprawia wrażenie zatroskanego o miasto i wiarygodnego. W przeciwieństwie do dwóch głównych kontrkandydatów . Rzeczywiście trochę spraw się pokomplikowalo w tym mieście. 10 mln woonerf, 10 mln park a 15 mln na wodociąg do nas nadal nie ma. A na tyle ponoć zostało wycenione. I tak w kolko. Ja tak nie chcę.
Cytować
-17 #2 wow 2018-10-08 22:53
Kupa pieniędzy się sypie, tylko nie na to co trzeba. Racja jolcia ;-)
Cytować
+19 #3 prawdziwy wow 2018-10-08 23:20
nieudawaj mnie jestem innego zdania pieniądze są dobrze wydatkowane ,najlepiej od 25 lat
Cytować
+21 #4 Mira 2018-10-08 23:29
Ja teź uwaźam ,jak się inwestuje,to muszą być wydatki
Cytować
+23 #5 Józefina 2018-10-09 06:53
A co ten Kukiz wie o Wadowicach ,i co go obchodzą? Obca osoba wtrąca się do mojego domu do naszego domu mieszkam tu 75 lat to ja mam prawo poprzeć kandydata na gospodarza Wadowic i jest nim obecny burmistrz .
Cytować
+11 #6 pis-kukiz fuj 2018-10-09 08:45
"Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato." - kto tak powiedział?
Cytować
+3 #7 zajc 2018-10-09 09:33
bajki to oglądam w telewizji
Cytować
+12 #8 MARIAN & S-ka 2018-10-09 10:06
Cytuję Józefina:
A co ten Kukiz wie o Wadowicach ,i co go obchodzą? Obca osoba wtrąca się do mojego domu do naszego domu mieszkam tu 75 lat to ja mam prawo poprzeć kandydata na gospodarza Wadowic i jest nim obecny burmistrz .
@ Józefina - pełna zgoda tyle że znaczna część mieszkanców Wadowic daje sobie robić przysłowiową wode z mózgu.Przyjeżdz a taki Kukiz i daje pokazowy koncert kabotynizmu popierając człowieka koremusie marzy aby Wadowice były pro watykańską i klerykalną synekurą. Wybitnych mieszkanców czy ludzi związanych z historia Wadowic tj.Emil Zegadłowicz czy Józef Putek ,,przywala się,, inwektywami,gło sami pogardy i potępienia. Dla Wadowic liczy sie jedynie JP2 i na tym kulcie nasze miasto ma być bez 2 zdań ultra-katolicki e z szemranymi biznesami vide:Filipiakow a i jej klan. W wyborach samorządowych nie dajmy sie zwariawać,bałam ucić. I nie dajmy zgody na nowe błogosławione kłamstwa do jakich ucieka się obecnie PIS i jego koalicjanci.
Cytować
-6 #9 KK 2018-10-09 12:42
Kukiz tak. Brynkus nie.
Cytować
+23 #10 Kot Maciej 2018-10-09 13:22
Panie Pawle panskiego protegowanego nie chciano nawet w jego rodzinnej miejscowosci na Soltysa a pan chce nam go wcisnac JAKO ZBAWICIELA
Cytować
-13 #11 ja 2018-10-09 14:03
Cytuję Kot Maciej:
Panie Pawle panskiego protegowanego nie chciano nawet w jego rodzinnej miejscowosci na Soltysa a pan chce nam go wcisnac JAKO ZBAWICIELA

lepszy Brynkus na burmistrza jak Kot Maciej w radzie. Chyba, że liczy na orzechy
Cytować
+1 #12 Kot Maciej 2018-10-09 15:27
Cytuję ja:
Cytuję Kot Maciej:
Panie Pawle panskiego protegowanego nie chciano nawet w jego rodzinnej miejscowosci na Soltysa a pan chce nam go wcisnac JAKO ZBAWICIELA

lepszy Brynkus na burmistrza jak Kot Maciej w radzie. Chyba, że liczy na orzechy

Ja na nic nie licze do rady kandydowalem bo w ten sposob moge rozmawiac z Prokuratorem wlasnie czekam na odpowiedz
Cytować
+19 #13 Kot Maciej 2018-10-09 15:59
Jak Historyk Brynkus mowi o Gospodarce i Gospodarnosci i o swoich wizjach To tak jak Macierewicz tez historyk mowil o Polskiej Armii Mysle ze maja duzo wspolnego efekt koncowy KATASTROFA
Cytować
+10 #14 Jasio 2018-10-09 17:31
WYNOCHA Z BRYNKUSEM
Cytować
-7 #15 ja 2018-10-09 18:50
Cytuję Jasio:
WYNOCHA Z BRYNKUSEM

sam się wynieś
Cytować
+4 #16 NIE DLA BRYNKUSA 2018-10-10 01:20
OSZOŁOMOM Z K15 NIEEEEE
Cytować
+6 #17 wójt 2018-10-11 12:50
Pana Brynkusa to nawet w Wieprzu k. Frydrychowic mieszkańcy dwukrotnie nie chcieli to się przeniósł do Wadowic:). Wieprz odetchnął
Cytować
0 #18 asia 2018-10-11 17:03
Nie obiecuje fatasmagorii tylko Aquapark... (debata z soboty)...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.